2020-07-09   00:42:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för 100-åringen

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2

Document
Resultat
100-åringen
Arrangör:
Plats: Härnösands simhall Härnösands simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 dec 2018 till den 16 dec 2018
Event 17, 100-lagkapp - Final
Plac Namn Född Förening FINA Tid Diff
1 Härnösand lag 1 2000 Härnösands Simsällskap 3:08.43
Samira Benjari 2005 BU5805 +0.74 1:13.41 1:13.41
Erik Persson 2005 AE9305 19.13 1:32.54
Ella Heed 2005 AR4205 39.78 2:12.32
Moa Berglund 2004 BB8204 56.11 3:08.43
2 Umeå lag 1 2000 Umeå Simsällskap 3:42.78 +34.35
Agnes Gustafsson 2003 AJ1803 +0.82 1:12.89 1:12.89
Alva Gustavsson 2006 AP6406 50.07 2:02.96
Emelie Ohlin 2003 AV2803 52.17 2:55.13
Vilma Fagerström 2005 AM5805 47.65 3:42.78
3 IKSU Kämpar av stål 2000 IKSU Simning 3:46.25 +37.82
Bella Prytz 2008 AO7408 +0.67 1:04.38 1:04.38
August Grundberg 2008 AI3508 1:09.61 2:13.99
Albert Björk 2006 AG4706 43.18 2:57.17
Nellie Karppinen 2002 BR2202 49.08 3:46.25
4 Njurunda lag 2 2000 Njurunda Simsällskap 3:50.59 +42.16
Joppe  Berglin 2006 AA8706 +0.89 1:14.81 1:14.81
Elin Clarin 2005 AG7205 59.93 2:14.74
Ludvig Utterström 2004 AM7304 45.05 2:59.79
Evelina Hansson 2006 AR5606 50.80 3:50.59
5 IKSU Gamla faran 2000 IKSU Simning 3:56.21 +47.78
Lo Hartvik 2008 AO9208 +0.64 48.91 48.91
Robin Westberg 2007 AM1507 1:02.25 1:51.16
Hannes Olsson 1990 BA3490 1:01.67 2:52.83
Alma Bäckström 2006 BF5206 1:03.38 3:56.21
6 IKSU Nyponrosorna 2000 IKSU Simning 3:59.57 +51.14
Ida Hällman 2007 AS5407 +0.65 59.32 59.32
Arne Björk 2008 AI1508 1:05.37 2:04.69
Jonna Hellgren 2004 BO4404 50.29 2:54.98
Jonatan Urpiala 1994 AR3794 1:04.59 3:59.57
7 ÖASS lag 2 2000 Örnsköldsviks Allmänna SS 4:01.13 +52.70
Elvira Engblom 2005 AQ4605 +0.79 58.76 58.76
Agnes Landfors 2004 BQ7604 1:09.46 2:08.22
Saga Hållander 2004 BL1804 56.92 3:05.14
Linnea Olsén 2007 AI5207 55.99 4:01.13
8 Njurunda lag 1 2000 Njurunda Simsällskap 4:02.90 +54.47
Ida Sundholm 2005 AG2205 1:06.33 1:06.33
Maja Jakobsson 2000 AM7800 1:19.89 2:26.22
Wilja Edin 2006 AR0606 53.25 3:19.47
Tova Persson 2005 AR5205 43.43 4:02.90
9 ÄGIR/Njurunda/HSS 2000 Njurunda Simsällskap 4:14.01 +1:05.5
Lovisa Lundblad 2003 AM1203 1:09.81 1:09.81
Lotta Larsson Wermelin 2002 AB4202 1:06.22 2:16.03
Ina Björk Hedberg 2004 AY2404 51.65 3:07.68
Ellen Karlsson 2011 AB9211 1:06.33 4:14.01
10 Härnösand lag 2 2000 Härnösands Simsällskap 4:14.92 +1:06.4
Arvid Edholm 2005 AL6305 +0.94 1:10.72 1:10.72
Dante Rombouts 2006 AT3106 1:11.96 2:22.68
Ida Eriksson 2005 AZ9805 56.79 3:19.47
Ronja Widell 2004 BM3204 55.45 4:14.92
11 SK Ägir lag 1 2000 Simklubben Ägir 4:22.36 +1:13.9
Isa Forsberg 2002 BB5202 1:25.24 1:25.24
Tove Rehnstedt 2005 AT7405 1:05.44 2:30.68
Pontus Pettersson 2000 AR5900 49.25 3:19.93
Jakob Flykt 2002 AV9702 1:02.43 4:22.36
12 Härnösand lag 3 2000 Härnösands Simsällskap 4:29.32 +1:20.8
Petter Norén Vosveld 1999 AH9599 +0.96 1:13.93 1:13.93
Gustaf Norén Vosveld 1996 AL0396 1:13.95 2:27.88
Cornelia Norén Vosveld 2001 AE3401 51.14 3:19.02
Joel Westerlind 1996 AD2796 1:10.30 4:29.32
13 ÖASS lag 1 2000 Örnsköldsviks Allmänna SS 4:41.77 +1:33.3
Isabel Åhrström 2002 BV0802 1:05.76 1:05.76
Erik Fahlander 2003 AU8103 1:13.86 2:19.62
Kajsa Söderlind 2003 BB3403 1:16.35 3:35.97
Axel Fällman 2005 AC7305 1:05.80 4:41.77
2018-12-15 18:12:01 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Härnösands Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner