2020-11-28   06:17:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för 100-åringen

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2

Document
Resultat
100-åringen
Arrangör:
Plats: Härnösands simhall Härnösands simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 dec 2018 till den 16 dec 2018
Event 15, 200m Medley Herrar 14 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Reijk Rombouts 2004 Härnösands Simsällskap 265 2:50.65
50m: 32.63
100m: 1:17.00
(44.37)
150m: 2:11.84
(54.84)
200m: 2:50.65
(38.81)
2 Erik Palm 2005 Höga Kustens Simsällskap 185 3:12.17 +21.52
50m: 40.19
100m: 1:31.02
(50.83)
150m: 2:26.75
(55.73)
200m: 3:12.17
(45.42)
3 Albert Björk 2006 IKSU Simning 165 3:19.85 +29.20
50m: 46.50
100m: 1:38.72
(52.22)
150m: 2:33.77
(55.05)
200m: 3:19.85
(46.08)
4 Simon Ryd 2005 Sundsvalls Simsällskap 132 3:34.98 +44.33
50m: 52.85
100m: 1:49.59
(56.74)
150m: 2:50.11
(1:00.52)
200m: 3:34.98
(44.87)
5 Robin Westberg 2007 IKSU Simning 124 3:39.81 +49.16
50m: 54.15
100m: 1:48.48
(54.33)
150m: 2:52.73
(1:04.25)
200m: 3:39.81
(47.08)
6 Leo Nordberg 2006 Umeå Simsällskap 93 4:01.66 +1:11.01
50m: 59.95
100m: 2:01.51
(1:01.56)
150m: 3:06.51
(1:05.00)
200m: 4:01.66
(55.15)
- Axel Lindberg 2006 Umeå Simsällskap DSQ
- Tim Danielsson 2008 Umeå Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2018-12-15 17:21:45
Event 15, 200m Medley Herrar 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Joel Westerlind 1996 Härnösands Simsällskap 541 2:14.49
50m: 29.20
100m: 1:02.96
(33.76)
150m: 1:42.73
(39.77)
200m: 2:14.49
(31.76)
2 Henrik Lidström 2003 Umeå Simsällskap 350 2:35.44 +20.95
50m: 34.59
100m: 1:17.22
(42.63)
150m: 2:01.26
(44.04)
200m: 2:35.44
(34.18)
3 Josef Nordén 2003 Sundsvalls Simsällskap 343 2:36.59 +22.10
50m: 33.36
100m: 1:13.07
(39.71)
150m: 2:01.36
(48.29)
200m: 2:36.59
(35.23)
4 Jonatan Urpiala 1994 IKSU Simning 282 2:47.06 +32.57
50m: 34.81
100m: 1:19.23
(44.42)
150m: 2:07.58
(48.35)
200m: 2:47.06
(39.48)
5 Rasmus Lindström 1992 Solens Idrottsförening 271 2:49.34 +34.85
50m: 34.98
100m: 1:19.03
(44.05)
150m: 2:10.85
(51.82)
200m: 2:49.34
(38.49)
6 Gustav  Ljungberg 1991 KFUK-KFUM Kometerna 245 2:55.05 +40.56
50m: 39.61
100m: 1:24.64
(45.03)
150m: 2:15.36
(50.72)
200m: 2:55.05
(39.69)
7 Jimmy Norin 1983 Solens Idrottsförening 201 3:07.15 +52.66
50m: 39.53
100m: 1:28.18
(48.65)
150m: 2:25.14
(56.96)
200m: 3:07.15
(42.01)
- Peter Sundström 2002 Umeå Simsällskap DSQ
- Erik Fahlander 2003 Örnsköldsviks Allmänna SS DSQ
- Simon Lundgren 2001 Simklubben Ägir DNS
Grenen officiell:  2018-12-15 17:21:45
2018-12-15 17:22:13 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Härnösands Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner