2020-07-14   17:57:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för 100-åringen

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2

Document
Resultat
100-åringen
Arrangör:
Plats: Härnösands simhall Härnösands simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 dec 2018 till den 16 dec 2018
Event 14, 100m Fjärilsim Damer 14 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Sundholm 2005 Njurunda Simsällskap 407 1:13.67
50m: 33.82
100m: 1:13.67
(39.85)
2 Vilma Fagerström 2005 Umeå Simsällskap 375 1:15.67 +2.00
50m: 35.32
100m: 1:15.67
(40.35)
3 Alice Eriksson 2004 Simklubben Ägir 356 1:17.05 +3.38
50m: 35.91
100m: 1:17.05
(41.14)
4 Ida Eriksson 2005 Härnösands Simsällskap 290 1:22.48 +8.81
50m: 38.39
100m: 1:22.48
(44.09)
5 Ella Heed 2005 Härnösands Simsällskap 283 1:23.09 +9.42
50m: 39.44
100m: 1:23.09
(43.65)
6 Nike Norlander 2007 Sundsvalls Simsällskap 268 1:24.62 +10.95
50m: 39.19
100m: 1:24.62
(45.43)
7 Elena Henze 2006 Umeå Simsällskap 264 1:25.09 +11.42
50m: 39.58
100m: 1:25.09
(45.51)
8 Kajsa Burman 2007 Sundsvalls Simsällskap 260 1:25.52 +11.85
50m: 39.43
100m: 1:25.52
(46.09)
9 Alva Gustavsson 2006 Umeå Simsällskap 231 1:29.00 +15.33
50m: 41.40
100m: 1:29.00
(47.60)
10 Elin Clarin 2005 Njurunda Simsällskap 208 1:32.11 +18.44
50m: 41.96
100m: 1:32.11
(50.15)
11 Wilja Edin 2006 Njurunda Simsällskap 199 1:33.50 +19.83
50m: 42.88
100m: 1:33.50
(50.62)
12 Linnea Sandström 2004 Höga Kustens Simsällskap 198 1:33.60 +19.93
50m: 40.64
100m: 1:33.60
(52.96)
13 Maija Andersson 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap 153 1:41.97 +28.30
50m: 45.07
100m: 1:41.97
(56.90)
14 Sofia Izarra 2008 Umeå Simsällskap 127 1:48.42 +34.75
50m: 49.38
100m: 1:48.42
(59.04)
- Molly Linder 2006 Höga Kustens Simsällskap DSQ
- Ina Björk Hedberg 2004 Simklubben Ägir DSQ
Grenen officiell:  2018-12-15 16:44:24
Event 14, 100m Fjärilsim Damer 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Henriksson 2001 Umeå Simsällskap 448 1:11.35
50m: 32.70
100m: 1:11.35
(38.65)
2 Hedda Ferm 2002 Umeå Simsällskap 438 1:11.86 +0.51
50m: 33.50
100m: 1:11.86
(38.36)
3 Johanna Persson 2003 Härnösands Simsällskap 376 1:15.60 +4.25
50m: 33.99
100m: 1:15.60
(41.61)
4 Elida Hansson 2002 Umeå Simsällskap 373 1:15.81 +4.46
50m: 33.48
100m: 1:15.81
(42.33)
5 Isabel Åhrström 2002 Örnsköldsviks Allmänna SS 362 1:16.57 +5.22
50m: 34.02
100m: 1:16.57
(42.55)
6 Linn Lidström 2001 Umeå Simsällskap 330 1:19.01 +7.66
50m: 37.25
100m: 1:19.01
(41.76)
7 Lotta Larsson Wermelin 2002 Njurunda Simsällskap 300 1:21.51 +10.16
50m: 36.85
100m: 1:21.51
(44.66)
8 Lea Edvardsson 2003 Umeå Simsällskap 300 1:21.57 +10.22
50m: 37.02
100m: 1:21.57
(44.55)
- Emelie Ohlin 2003 Umeå Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2018-12-15 16:44:24
2018-12-15 16:44:43 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Härnösands Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner