2020-06-03   09:02:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för 100-åringen

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
100-åringen
Arrangör:
Plats: Härnösands simhall Härnösands simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 dec 2018 till den 16 dec 2018
Event 1, 50m Fjärilsim Herrar 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Petter Norén Vosveld 1999 Härnösands Simsällskap 566 26.34
2 Joel Westerlind 1996 Härnösands Simsällskap 476 27.92 +1.58
3 Eryk Do 2002 Sollefteå Allmänna Simsällskap 441 28.64 +2.30
4 Gustaf Norén Vosveld 1996 Härnösands Simsällskap 414 29.24 +2.90
5 Arvid Strömbro 2002 Umeå Simsällskap 403 29.51 +3.17
6 Jonathan Olsson 2003 Dorotea IF 400 29.57 +3.23
7 Hannes Olsson 1990 IKSU Simning 384 29.98 +3.64
8 Peter Sundström 2002 Umeå Simsällskap 336 31.33 +4.99
9 Rasmus Lindström 1992 Solens Idrottsförening 334 31.39 +5.05
10 Josef Nordén 2003 Sundsvalls Simsällskap 325 31.68 +5.34
11 Karl Fällman 2002 Örnsköldsviks Allmänna SS 319 31.89 +5.55
12 Mattias Gillgren 2003 Njurunda Simsällskap 295 32.73 +6.39
13 Erik Fahlander 2003 Örnsköldsviks Allmänna SS 273 33.59 +7.25
14 Henrik Lidström 2003 Umeå Simsällskap 272 33.61 +7.27
15 Jacob Sjölander 1986 Solens Idrottsförening 252 34.48 +8.14
16 Jonatan Urpiala 1994 IKSU Simning 249 34.61 +8.27
17 Jimmy Norin 1983 Solens Idrottsförening 236 35.24 +8.90
18 Jens  Carlsson 1983 KFUK-KFUM Kometerna 142 41.78 +15.44
19 Teo Renlund 1997 Solens Idrottsförening 134 42.58 +16.24
Grenen officiell:  2018-12-15 10:16:17
Event 1, 50m Fjärilsim Herrar 14 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Iyas Kalash 2004 Umeå Simsällskap 400 29.57
2 Ludvig Utterström 2004 Njurunda Simsällskap 355 30.76 +1.19
3 Reijk Rombouts 2004 Härnösands Simsällskap 354 30.79 +1.22
4 Frank Sienkiewicz 2006 Örnsköldsviks Allmänna SS 257 34.25 +4.68
5 Arvid Holmlund 2004 Dorotea IF 227 35.72 +6.15
6 Edvin Lideskog 2005 Örnsköldsviks Allmänna SS 200 37.27 +7.70
7 Joppe  Berglin 2006 Njurunda Simsällskap 185 38.22 +8.65
8 Ante Kristensson 2005 Simklubben Ägir 184 38.29 +8.72
9 Erik Palm 2005 Höga Kustens Simsällskap 167 39.52 +9.95
10 Albert Björk 2006 IKSU Simning 114 44.93 +15.36
11 Leo Nordberg 2006 Umeå Simsällskap 61 55.21 +25.64
- Tim Danielsson 2008 Umeå Simsällskap DSQ
- Olle Grahn 2008 Umeå Simsällskap DSQ
- Robin Westberg 2007 IKSU Simning DSQ
- Simon Ryd 2005 Sundsvalls Simsällskap DSQ
- Hubert Konopka 2005 Höga Kustens Simsällskap DSQ
- Elias Gardfors 2005 Örnsköldsviks Allmänna SS DSQ
- Axel Lindberg 2006 Umeå Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2018-12-15 10:16:17
2018-12-15 10:17:26 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Härnösands Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner