Results for DM 2018 Stockholm, 25m
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | DM 2018 Stockholm, 25m | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 oktober 2018 |
Gren 39, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Simklubben Neptun | 28.67 | 58.40 | |||||
2 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 28.53 | 58.78 | |||||
3 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 28.39 | 58.83 | |||||
4 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Simklubben Neptun | 28.81 | 58.90 | |||||
5 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 28.77 | 58.97 | |||||
6 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 28.77 | 59.49 | |||||
7 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 29.16 | 59.93 | |||||
8 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 29.12 | 59.99 | |||||
9 | Linnea Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 29.11 | 1:00.65 | |||||
10 | Alexandra Jensen | 2001 | Simklubben Neptun | 29.62 | 1:00.76 | |||||
11 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 29.36 | 1:00.84 | |||||
12 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.70 | 1:01.01 | |||||
13 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 29.64 | 1:01.26 | |||||
14 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 29.32 | 1:01.59 | |||||
15 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 30.36 | 1:01.65 | |||||
16 | Linnea Gipperth | 2003 | Järfälla Simsällskap | 29.86 | 1:01.75 | |||||
17 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.37 | 1:01.79 | |||||
18 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.46 | 1:02.04 | |||||
19 | Elin Ristl | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.96 | 1:02.10 | |||||
20 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 29.90 | 1:02.19 | |||||
21 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 29.99 | 1:02.23 | |||||
22 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.12 | 1:02.31 | |||||
23 | Katherina Gkioni | 2000 | Väsby Simsällskap | 30.02 | 1:02.42 | |||||
24 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 30.10 | 1:02.46 | |||||
25 | Johanna Bagelius | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.52 | 1:02.51 | |||||
26 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 30.11 | 1:02.52 | |||||
27 | Filippa Hammarén | 2002 | Simklubben Neptun | 30.09 | 1:02.75 | |||||
28 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.56 | 1:02.86 | |||||
29 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.15 | 1:02.91 | |||||
30 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 29.47 | 1:02.94 | |||||
31 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 30.26 | 1:03.17 | |||||
32 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 29.70 | 1:03.19 | |||||
33 | Jennifer Nyblom | 2003 | Täby Sim | 30.43 | 1:03.21 | |||||
34 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 30.77 | 1:03.37 | |||||
35 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 29.99 | 1:03.45 | |||||
36 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 30.71 | 1:03.55 | |||||
37 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 30.33 | 1:03.80 | |||||
38 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 30.46 | 1:03.81 | |||||
39 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 30.80 | 1:03.86 | |||||
40 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 30.86 | 1:03.91 | |||||
40 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 31.13 | 1:03.91 | |||||
42 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 30.60 | 1:03.92 | |||||
43 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 30.74 | 1:04.02 | |||||
44 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 31.14 | 1:04.13 | |||||
44 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.77 | 1:04.13 | |||||
46 | Jessica Wiklund | 2000 | Wisby Simsällskap | 30.89 | 1:04.47 | |||||
47 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 31.22 | 1:04.83 | |||||
48 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.24 | 1:04.95 | |||||
49 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.51 | 1:05.02 | |||||
50 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.11 | 1:05.29 | |||||
50 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 31.08 | 1:05.29 | |||||
52 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.22 | 1:05.63 | |||||
53 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 29.83 | 1:05.64 | |||||
54 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 31.21 | 1:05.66 | |||||
55 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 31.65 | 1:06.26 | |||||
56 | Helena Fältman | 1980 | Täby Sim | 34.07 | 1:10.63 | |||||
57 | Elin Hammarqvist | 2004 | Täby Sim | 38.73 | 1:20.99 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2018 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 15:35 |