2019-06-17   21:03:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2018 regionfinal Mellansvenska
Arrangör:
Plats: Gustavsviksbadet Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 nov 2018 till den 11 nov 2018
Event 1, 200m medley pojkar 15-16 - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edwin Nystrand 2002 Sala Simsällskap 569 2:12.29
50m: 28.47
100m: 1:01.59
(33.12)
150m: 1:40.21
(38.62)
200m: 2:12.29
(32.08)
2 Marcus Johnsson 2002 Sala Simsällskap 512 2:16.97 +4.68
50m: 28.06
100m: 1:03.31
(35.25)
150m: 1:44.55
(41.24)
200m: 2:16.97
(32.42)
3 Kevin Grahn 2003 Katrineholms Simsällskap 475 2:20.43 +8.14
50m: 29.56
100m: 1:05.30
(35.74)
150m: 1:48.08
(42.78)
200m: 2:20.43
(32.35)
4 Melker Rosengren 2003 Gävle Simsällskap 473 2:20.64 +8.35
50m: 28.67
100m: 1:05.24
(36.57)
150m: 1:46.61
(41.37)
200m: 2:20.64
(34.03)
5 Philip Löfbom 2003 Karlskoga Simförening 447 2:23.34 +11.05
50m: 30.69
100m: 1:06.45
(35.76)
150m: 1:49.53
(43.08)
200m: 2:23.34
(33.81)
6 Alex Ly 2003 Eskilstuna Simklubb 444 2:23.69 +11.40
50m: 31.50
100m: 1:08.04
(36.54)
150m: 1:48.90
(40.86)
200m: 2:23.69
(34.79)
7 Carl Hansson 2003 Gävle Simsällskap 431 2:25.10 +12.81
50m: 29.17
100m: 1:06.09
(36.92)
150m: 1:51.39
(45.30)
200m: 2:25.10
(33.71)
8 Ludvig Mathisen 2003 Karlstads Simsällskap 431 2:25.11 +12.82
50m: 30.75
100m: 1:08.58
(37.83)
150m: 1:50.13
(41.55)
200m: 2:25.11
(34.98)
9 Oskar Andersson 2003 Upsala Simsällskap 418 2:26.55 +14.26
50m: 32.60
100m: 1:07.65
(35.05)
150m: 1:52.19
(44.54)
200m: 2:26.55
(34.36)
10 Per Granlund 2002 Västerås Simsällskap 416 2:26.77 +14.48
50m: 31.54
100m: 1:10.04
(38.50)
150m: 1:53.35
(43.31)
200m: 2:26.77
(33.42)
11 Alexander Karlsson 2002 Upsala Simsällskap 416 2:26.78 +14.49
50m: 30.80
100m: 1:09.32
(38.52)
150m: 1:53.70
(44.38)
200m: 2:26.78
(33.08)
12 Andreas  Savin 2003 Upsala Simsällskap 416 2:26.79 +14.50
50m: 30.65
100m: 1:09.42
(38.77)
150m: 1:51.99
(42.57)
200m: 2:26.79
(34.80)
13 Gustaf Walldén 2003 Västerås Simsällskap 400 2:28.75 +16.46
50m: 33.54
100m: 1:13.38
(39.84)
150m: 1:54.77
(41.39)
200m: 2:28.75
(33.98)
14 Evert Jonsson 2003 Eskilstuna Simklubb 399 2:28.91 +16.62
50m: 30.78
100m: 1:10.13
(39.35)
150m: 1:54.04
(43.91)
200m: 2:28.91
(34.87)
15 Axel Thorsén 2003 Eskilstuna Simklubb 393 2:29.62 +17.33
50m: 31.02
100m: 1:11.01
(39.99)
150m: 1:54.02
(43.01)
200m: 2:29.62
(35.60)
16 Gabriel Hökemyr 2002 Karlskoga Simförening 381 2:31.17 +18.88
50m: 34.43
100m: 1:14.58
(40.15)
150m: 1:57.52
(42.94)
200m: 2:31.17
(33.65)
17 Tom Dijkhuizen 2003 Västerås Simsällskap 380 2:31.30 +19.01
50m: 32.88
100m: 1:13.94
(41.06)
150m: 1:56.20
(42.26)
200m: 2:31.30
(35.10)
18 Gustav Ulfvebrand 2003 Västerås Simsällskap 366 2:33.18 +20.89
50m: 36.13
100m: 1:13.12
(36.99)
150m: 1:57.57
(44.45)
200m: 2:33.18
(35.61)
19 William Forsström 2002 Örebro Simallians 343 2:36.57 +24.28
50m: 35.06
100m: 1:15.56
(40.50)
150m: 2:00.11
(44.55)
200m: 2:36.57
(36.46)
20 Gustaf Sandström 2003 Hudiksvalls Simsällskap 339 2:37.10 +24.81
50m: 31.56
100m: 1:11.55
(39.99)
150m: 2:02.09
(50.54)
200m: 2:37.10
(35.01)
21 Artur Romin 2003 Strängnäs Simklubb 339 2:37.18 +24.89
50m: 32.84
100m: 1:14.16
(41.32)
150m: 1:59.66
(45.50)
200m: 2:37.18
(37.52)
22 Oskar Högqvist 2003 Karlskoga Simförening 323 2:39.68 +27.39
50m: 33.23
100m: 1:15.66
(42.43)
150m: 2:02.09
(46.43)
200m: 2:39.68
(37.59)
23 Felix Mårvad 2003 Sala Simsällskap 313 2:41.37 +29.08
50m: 34.10
100m: 1:14.20
(40.10)
150m: 2:03.42
(49.22)
200m: 2:41.37
(37.95)
- Martin Schön 2003 Bollnäs Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2018-11-10 09:10:49
2018-11-10 09:10:55 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2018 regionfinal Mellansvenska
Arrangör:
Plats: Gustavsviksbadet Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 nov 2018 till den 11 nov 2018
Event 2, 200m fjärilsim flickor 15-16 - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edith Jernstedt 2002 Västerås Simsällskap 696 2:14.92
50m: 29.88
100m: 1:04.48
(34.60)
150m: 1:39.46
(34.98)
200m: 2:14.92
(35.46)
2 Cornelia Johansson 2003 Örebro Simallians 569 2:24.28 +9.36
50m: 31.89
100m: 1:08.11
(36.22)
150m: 1:45.84
(37.73)
200m: 2:24.28
(38.44)
3 Amanda Jobs 2003 Falu Simsällskap 555 2:25.50 +10.58
50m: 32.38
100m: 1:09.19
(36.81)
150m: 1:47.17
(37.98)
200m: 2:25.50
(38.33)
4 Lina Rehnman 2002 Västerås Simsällskap 521 2:28.61 +13.69
50m: 34.13
100m: 1:11.34
(37.21)
150m: 1:49.71
(38.37)
200m: 2:28.61
(38.90)
5 Felicia Rogell 2003 Västerås Simsällskap 488 2:31.90 +16.98
50m: 33.63
100m: 1:12.05
(38.42)
150m: 1:51.55
(39.50)
200m: 2:31.90
(40.35)
6 Josefine Stenman 2002 Hallsberg Kumla Simklubb 431 2:38.24 +23.32
50m: 32.79
100m: 1:11.29
(38.50)
150m: 1:53.89
(42.60)
200m: 2:38.24
(44.35)
7 Matilda Lantz 2002 Upsala Simsällskap 380 2:45.06 +30.14
50m: 34.89
100m: 1:17.50
(42.61)
150m: 2:01.41
(43.91)
200m: 2:45.06
(43.65)
8 Sofia Båvenäs 2002 Västerås Simsällskap 365 2:47.23 +32.31
50m: 34.69
100m: 1:16.06
(41.37)
150m: 2:01.23
(45.17)
200m: 2:47.23
(46.00)
9 Emma Alfredeen 2003 Upsala Simsällskap 362 2:47.82 +32.90
50m: 37.54
100m: 1:20.11
(42.57)
150m: 2:04.01
(43.90)
200m: 2:47.82
(43.81)
10 Emma Larsson 2002 Borlänge Simsällskap 354 2:49.04 +34.12
50m: 34.44
100m: 1:15.80
(41.36)
150m: 2:02.20
(46.40)
200m: 2:49.04
(46.84)
11 Matilda Ek 2002 Karlskoga Simförening 281 3:02.59 +47.67
50m: 39.72
100m: 1:25.95
(46.23)
150m: 2:14.71
(48.76)
200m: 3:02.59
(47.88)
Grenen officiell:  2018-11-10 09:17:01
2018-11-10 09:17:04 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2018 regionfinal Mellansvenska
Arrangör:
Plats: Gustavsviksbadet Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 nov 2018 till den 11 nov 2018
Event 3, 200m frisim pojkar 14 - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adi Ramovic 2004 Upsala Simsällskap 532 2:02.59
50m: 27.56
100m: 58.55
(30.99)
150m: 1:30.78
(32.23)
200m: 2:02.59
(31.81)
2 Lucas Sterling 2004 Västerås Simsällskap 489 2:06.07 +3.48
50m: 28.97
100m: 1:00.37
(31.40)
150m: 1:33.25
(32.88)
200m: 2:06.07
(32.82)
3 Marcus Bülund 2004 Karlstads Simsällskap 471 2:07.66 +5.07
50m: 29.57
100m: 1:02.09
(32.52)
150m: 1:34.92
(32.83)
200m: 2:07.66
(32.74)
4 Albin Östlund 2004 Gävle Simsällskap 439 2:10.70 +8.11
50m: 29.25
100m: 1:02.22
(32.97)
150m: 1:37.12
(34.90)
200m: 2:10.70
(33.58)
5 Olle Pettersson 2004 Katrineholms Simsällskap 430 2:11.57 +8.98
50m: 30.01
100m: 1:03.71
(33.70)
150m: 1:38.31
(34.60)
200m: 2:11.57
(33.26)
6 Lukas  Höglund 2004 Upsala Simsällskap 423 2:12.28 +9.69
50m: 30.70
100m: 1:04.25
(33.55)
150m: 1:38.79
(34.54)
200m: 2:12.28
(33.49)
7 Olle Nilsson 2004 Sala Simsällskap +0.63 421 2:12.54 +9.95
50m: 30.43
100m: 1:04.94
(34.51)
150m: 1:40.19
(35.25)
200m: 2:12.54
(32.35)
8 Max Antonsson 2004 Sala Simsällskap +0.64 418 2:12.81 +10.22
50m: 30.63
100m: 1:04.59
(33.96)
150m: 1:39.58
(34.99)
200m: 2:12.81
(33.23)
9 Carl Roos 2004 Eskilstuna Simklubb +0.51 414 2:13.25 +10.66
50m: 30.16
100m: 1:03.73
(33.57)
150m: 1:38.43
(34.70)
200m: 2:13.25
(34.82)
10 Samuel Paulson 2004 Eskilstuna Simklubb 409 2:13.84 +11.25
50m: 29.58
100m: 1:02.53
(32.95)
150m: 1:37.46
(34.93)
200m: 2:13.84
(36.38)
11 Isak Rehnman 2004 Västerås Simsällskap +0.70 408 2:13.91 +11.32
50m: 30.33
100m: 1:04.45
(34.12)
150m: 1:39.72
(35.27)
200m: 2:13.91
(34.19)
12 Olle Wikholm 2004 Gävle Simsällskap 407 2:14.07 +11.48
50m: 30.47
100m: 1:04.73
(34.26)
150m: 1:39.28
(34.55)
200m: 2:14.07
(34.79)
13 Hugo Koivumäki 2004 Säffle Simsällskap +0.71 401 2:14.75 +12.16
50m: 31.41
100m: 1:05.72
(34.31)
150m: 1:40.34
(34.62)
200m: 2:14.75
(34.41)
14 Daniel Ruijs 2004 Borlänge Simsällskap +0.67 399 2:14.90 +12.31
50m: 31.25
100m: 1:06.30
(35.05)
150m: 1:41.43
(35.13)
200m: 2:14.90
(33.47)
15 Henrik Tran 2004 Eskilstuna Simklubb 373 2:17.93 +15.34
50m: 30.35
100m: 1:04.47
(34.12)
150m: 1:41.46
(36.99)
200m: 2:17.93
(36.47)
16 David Eriksson 2004 Hallsberg Kumla Simklubb 364 2:19.16 +16.57
50m: 31.30
100m: 1:07.84
(36.54)
150m: 1:45.46
(37.62)
200m: 2:19.16
(33.70)
17 William  Rismyhr 2004 Upsala Simsällskap 360 2:19.68 +17.09
50m: 31.26
100m: 1:06.56
(35.30)
150m: 1:44.04
(37.48)
200m: 2:19.68
(35.64)
18 Fredrik Karlsson 2004 Eskilstuna Simklubb +0.63 358 2:19.93 +17.34
50m: 30.93
100m: 1:06.80
(35.87)
150m: 1:43.80
(37.00)
200m: 2:19.93
(36.13)
19 Axel Furuhall 2004 Upsala Simsällskap 309 2:26.98 +24.39
50m: 31.72
100m: 1:09.81
(38.09)
150m: 1:48.48
(38.67)
200m: 2:26.98
(38.50)
20 Felix Do 2004 Upsala Simsällskap +0.77 291 2:29.82 +27.23
50m: 32.93
100m: 1:09.49
(36.56)
150m: 1:50.26
(40.77)
200m: 2:29.82
(39.56)
21 Jonathan Grothérus 2004 Katrineholms Simsällskap 286 2:30.78 +28.19
50m: 32.16
100m: 1:09.55
(37.39)
150m: 1:50.39
(40.84)
200m: 2:30.78
(40.39)
22 Edvin Axelsson 2004 Grums Simsällskap 276 2:32.45 +29.86
50m: 33.01
100m: 1:09.59
(36.58)
150m: 1:49.71
(40.12)
200m: 2:32.45
(42.74)
23 Axel Skoglund 2004 Örebro Simallians 250 2:37.61 +35.02
50m: 34.09
100m: 1:14.23
(40.14)
150m: 1:56.89
(42.66)
200m: 2:37.61
(40.72)
24 Nathaniel Miles 2004 Örebro Simallians 236 2:40.73 +38.14
50m: 33.36
100m: 1:14.45
(41.09)
150m: 1:59.68
(45.23)
200m: 2:40.73
(41.05)
Grenen officiell:  2018-11-10 09:25:55
2018-11-10 09:25:58 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2018 regionfinal Mellansvenska
Arrangör:
Plats: Gustavsviksbadet Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 nov 2018 till den 11 nov 2018
Event 4, 200m frisim flickor 14 - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Bergh 2004 Söderhamns Simsällskap 576 2:12.66
50m: 29.63
100m: 1:02.88
(33.25)
150m: 1:37.53
(34.65)
200m: 2:12.66
(35.13)
2 Filippa Eklund 2004 Söderhamns Simsällskap 571 2:13.04 +0.38
50m: 30.53
100m: 1:03.98
(33.45)
150m: 1:39.27
(35.29)
200m: 2:13.04
(33.77)
3 Hanna Degerlund 2004 Västerås Simsällskap 546 2:15.05 +2.39
50m: 31.35
100m: 1:05.91
(34.56)
150m: 1:40.95
(35.04)
200m: 2:15.05
(34.10)
4 Ida Lithner 2004 Säffle Simsällskap 530 2:16.38 +3.72
50m: 31.34
100m: 1:06.24
(34.90)
150m: 1:41.91
(35.67)
200m: 2:16.38
(34.47)
5 Matilda Olausson 2004 Västerås Simsällskap 518 2:17.46 +4.80
50m: 30.63
100m: 1:05.36
(34.73)
150m: 1:41.35
(35.99)
200m: 2:17.46
(36.11)
6 Elise Tegin 2004 Lindesbergs Simsällskap 514 2:17.78 +5.12
50m: 32.26
100m: 1:07.52
(35.26)
150m: 1:43.22
(35.70)
200m: 2:17.78
(34.56)
7 Saga Boråker 2004 Sandvikens Sim och Hoppklubb 506 2:18.50 +5.84
50m: 32.09
100m: 1:07.14
(35.05)
150m: 1:43.78
(36.64)
200m: 2:18.50
(34.72)
8 Astrid Engström 2004 Västerås Simsällskap 491 2:19.91 +7.25
50m: 31.12
100m: 1:06.97
(35.85)
150m: 1:43.84
(36.87)
200m: 2:19.91
(36.07)
9 Helmi Swanson 2004 Gävle Simsällskap 490 2:20.01 +7.35
50m: 30.34
100m: 1:04.67
(34.33)
150m: 1:41.48
(36.81)
200m: 2:20.01
(38.53)
10 Alva Abrahamsson 2004 Eskilstuna Simklubb 472 2:21.81 +9.15
50m: 32.87
100m: 1:09.28
(36.41)
150m: 1:46.68
(37.40)
200m: 2:21.81
(35.13)
11 Tyra Strömbom 2004 Söderhamns Simsällskap 471 2:21.91 +9.25
50m: 32.74
100m: 1:09.02
(36.28)
150m: 1:46.05
(37.03)
200m: 2:21.91
(35.86)
12 Amanda Viksten 2004 Upsala Simsällskap 470 2:21.95 +9.29
50m: 32.24
100m: 1:08.16
(35.92)
150m: 1:45.52
(37.36)
200m: 2:21.95
(36.43)
13 Frida Florén 2004 Gävle Simsällskap 447 2:24.36 +11.70
50m: 31.46
100m: 1:07.42
(35.96)
150m: 1:45.90
(38.48)
200m: 2:24.36
(38.46)
14 Minea Dautbegovic 2004 Karlstads Simsällskap 443 2:24.85 +12.19
50m: 33.29
100m: 1:09.44
(36.15)
150m: 1:46.79
(37.35)
200m: 2:24.85
(38.06)
15 Malva Morell 2004 Upsala Simsällskap 440 2:25.11 +12.45
50m: 32.99
100m: 1:09.89
(36.90)
150m: 1:47.72
(37.83)
200m: 2:25.11
(37.39)
16 Juni  Rogström 2004 Gävle Simsällskap 435 2:25.69 +13.03
50m: 32.84
100m: 1:09.99
(37.15)
150m: 1:47.95
(37.96)
200m: 2:25.69
(37.74)
17 Moa Kvarnlöf 2004 Sandvikens Sim och Hoppklubb 421 2:27.30 +14.64
50m: 32.97
100m: 1:10.63
(37.66)
150m: 1:48.81
(38.18)
200m: 2:27.30
(38.49)
18 Filippa Karlsson 2004 Katrineholms Simsällskap 420 2:27.43 +14.77
50m: 33.21
100m: 1:10.29
(37.08)
150m: 1:48.67
(38.38)
200m: 2:27.43
(38.76)
19 Sofia Högdin 2004 Upsala Simsällskap 413 2:28.24 +15.58
50m: 34.54
100m: 1:12.19
(37.65)
150m: 1:50.34
(38.15)
200m: 2:28.24
(37.90)
20 Wilma  Pettersson 2004 Hallsberg Kumla Simklubb 400 2:29.76 +17.10
50m: 33.97
100m: 1:11.72
(37.75)
150m: 1:51.61
(39.89)
200m: 2:29.76
(38.15)
21 Erica Segerström 2004 Karlstads Simsällskap 399 2:29.88 +17.22
50m: 33.41
100m: 1:11.31
(37.90)
150m: 1:50.58
(39.27)
200m: 2:29.88
(39.30)
22 Klara Pettersson 2004 Upsala Simsällskap 372 2:33.45 +20.79
50m: 35.27
100m: 1:14.26
(38.99)
150m: 1:54.43
(40.17)
200m: 2:33.45
(39.02)
23 Nova Johansson 2004 Filipstads Simklubb 364 2:34.63 +21.97
50m: 35.09
100m: 1:14.37
(39.28)
150m: 1:55.04
(40.67)
200m: 2:34.63
(39.59)
- Maja Nyberg 2004 Karlskoga Simförening DSQ
Grenen officiell:  2018-11-10 09:35:12
2018-11-10 09:35:14 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2018 regionfinal Mellansvenska
Arrangör:
Plats: Gustavsviksbadet Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 nov 2018 till den 11 nov 2018
Event 5, 1500m frisim pojkar 15-16 - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mikael Söderberg 2003 Upsala Simsällskap 646 16:20.75
50m: 28.57
100m: 1:00.82
(32.25)
150m: 1:33.26
(32.44)
200m: 2:05.90
(32.64)
250m: 2:38.51
(32.61)
300m: 3:11.11
(32.60)
350m: 3:43.83
(32.72)
400m: 4:16.43
(32.60)
450m: 4:49.20
(32.77)
500m: 5:22.16
(32.96)
550m: 5:55.33
(33.17)
600m: 6:28.27
(32.94)
650m: 7:01.28
(33.01)
700m: 7:34.28
(33.00)
750m: 8:07.18
(32.90)
800m: 8:40.28
(33.10)
850m: 9:12.92
(32.64)
900m: 9:45.99
(33.07)
950m: 10:19.02
(33.03)
1000m: 10:51.76
(32.74)
1050m: 11:24.52
(32.76)
1100m: 11:57.37
(32.85)
1150m: 12:30.16
(32.79)
1200m: 13:03.10
(32.94)
1250m: 13:36.31
(33.21)
1300m: 14:09.40
(33.09)
1350m: 14:42.40
(33.00)
1400m: 15:15.54
(33.14)
1450m: 15:48.56
(33.02)
1500m: 16:20.75
(32.19)
2 Oscar Wilhelmsson 2002 Örebro Simallians 565 17:05.56 +44.81
50m: 29.75
100m: 1:03.76
(34.01)
150m: 1:38.14
(34.38)
200m: 2:12.49
(34.35)
250m: 2:46.95
(34.46)
300m: 3:21.62
(34.67)
350m: 3:56.38
(34.76)
400m: 4:31.10
(34.72)
450m: 5:06.34
(35.24)
500m: 5:41.22
(34.88)
550m: 6:15.62
(34.40)
600m: 6:50.31
(34.69)
650m: 7:25.28
(34.97)
700m: 7:59.88
(34.60)
750m: 8:34.38
(34.50)
800m: 9:09.11
(34.73)
850m: 9:43.64
(34.53)
900m: 10:17.68
(34.04)
950m: 10:51.57
(33.89)
1000m: 11:25.38
(33.81)
1050m: 11:59.36
(33.98)
1100m: 12:33.27
(33.91)
1150m: 13:07.33
(34.06)
1200m: 13:41.52
(34.19)
1250m: 14:16.08
(34.56)
1300m: 14:50.43
(34.35)
1350m: 15:24.54
(34.11)
1400m: 15:58.49
(33.95)
1450m: 16:32.55
(34.06)
1500m: 17:05.56
(33.01)
3 Eskil Jonsson 2003 Eskilstuna Simklubb 548 17:15.81 +55.06
50m: 30.63
100m: 1:04.76
(34.13)
150m: 1:39.02
(34.26)
200m: 2:13.67
(34.65)
250m: 2:48.27
(34.60)
300m: 3:22.93
(34.66)
350m: 3:57.54
(34.61)
400m: 4:32.27
(34.73)
450m: 5:07.12
(34.85)
500m: 5:41.95
(34.83)
550m: 6:16.76
(34.81)
600m: 6:51.46
(34.70)
650m: 7:26.37
(34.91)
700m: 8:01.13
(34.76)
750m: 8:35.66
(34.53)
800m: 9:10.14
(34.48)
850m: 9:44.76
(34.62)
900m: 10:19.53
(34.77)
950m: 10:54.26
(34.73)
1000m: 11:29.15
(34.89)
1050m: 12:04.02
(34.87)
1100m: 12:38.80
(34.78)
1150m: 13:13.89
(35.09)
1200m: 13:48.84
(34.95)
1250m: 14:23.85
(35.01)
1300m: 14:58.48
(34.63)
1350m: 15:33.48
(35.00)
1400m: 16:08.81
(35.33)
1450m: 16:43.49
(34.68)
1500m: 17:15.81
(32.32)
4 Oskar Andersson 2003 Upsala Simsällskap 462 18:16.91 +1:56.16
50m: 32.35
100m: 1:08.28
(35.93)
150m: 1:44.27
(35.99)
200m: 2:20.86
(36.59)
250m: 2:57.79
(36.93)
300m: 3:34.16
(36.37)
350m: 4:10.75
(36.59)
400m: 4:46.97
(36.22)
450m: 5:23.45
(36.48)
500m: 5:59.87
(36.42)
550m: 6:36.64
(36.77)
600m: 7:13.08
(36.44)
650m: 7:50.43
(37.35)
700m: 8:27.35
(36.92)
750m: 9:04.20
(36.85)
800m: 9:40.85
(36.65)
850m: 10:17.50
(36.65)
900m: 10:54.51
(37.01)
950m: 11:31.15
(36.64)
1000m: 12:08.09
(36.94)
1050m: 12:44.61
(36.52)
1100m: 13:21.70
(37.09)
1150m: 13:59.20
(37.50)
1200m: 14:36.28
(37.08)
1250m: 15:13.47
(37.19)
1300m: 15:50.51
(37.04)
1350m: 16:27.18
(36.67)
1400m: 17:04.32
(37.14)
1450m: 17:41.27
(36.95)
1500m: 18:16.91
(35.64)
5 Filip Hedin 2003 Karlstads Simsällskap 385 19:24.95 +3:04.20
50m: 32.86
100m: 1:09.81
(36.95)
150m: 1:47.86
(38.05)
200m: 2:27.42
(39.56)
250m: 3:07.52
(40.10)
300m: 3:46.25
(38.73)
350m: 4:26.97
(40.72)
400m: 5:07.17
(40.20)
450m: 5:47.74
(40.57)
500m: 6:27.54
(39.80)
550m: 7:06.84
(39.30)
600m: 7:46.79
(39.95)
650m: 8:25.44
(38.65)
700m: 9:03.71
(38.27)
750m: 9:42.05
(38.34)
800m: 10:21.12
(39.07)
850m: 11:00.63
(39.51)
900m: 11:40.64
(40.01)
950m: 12:19.32
(38.68)
1000m: 12:58.06
(38.74)
1050m: 13:37.88
(39.82)
1100m: 14:17.51
(39.63)
1150m: 14:56.62
(39.11)
1200m: 15:34.86
(38.24)
1250m: 16:13.23
(38.37)
1300m: 16:51.99
(38.76)
1350m: 17:30.24
(38.25)
1400m: 18:08.90
(38.66)
1450m: 18:48.06
(39.16)
1500m: 19:24.95
(36.89)
6 Elias Sjölander 2003 Karlstads Simsällskap 371 19:39.91 +3:19.16
50m: 32.30
100m: 1:09.45
(37.15)
150m: 1:47.21
(37.76)
200m: 2:26.04
(38.83)
250m: 3:04.54
(38.50)
300m: 3:43.65
(39.11)
350m: 4:22.78
(39.13)
400m: 5:02.18
(39.40)
450m: 5:41.60
(39.42)
500m: 6:21.12
(39.52)
550m: 7:01.21
(40.09)
600m: 7:41.01
(39.80)
650m: 8:20.46
(39.45)
700m: 8:59.89
(39.43)
750m: 9:39.96
(40.07)
800m: 10:19.66
(39.70)
850m: 10:59.29
(39.63)
900m: 11:39.19
(39.90)
950m: 12:19.80
(40.61)
1000m: 12:59.65
(39.85)
1050m: 13:39.43
(39.78)
1100m: 14:20.22
(40.79)
1150m: 15:00.78
(40.56)
1200m: 15:41.46
(40.68)
1250m: 16:21.51
(40.05)
1300m: 17:02.27
(40.76)
1350m: 17:42.93
(40.66)
1400m: 18:22.86
(39.93)
1450m: 19:02.98
(40.12)
1500m: 19:39.91
(36.93)
Grenen officiell:  2018-11-10 09:56:11
2018-11-10 09:56:18 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2018 regionfinal Mellansvenska
Arrangör:
Plats: Gustavsviksbadet Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 nov 2018 till den 11 nov 2018
Event 6, 200m frisim flickor 15-16 - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Eriksson 2002 Eskilstuna Simklubb 620 2:09.49
50m: 30.55
100m: 1:03.43
(32.88)
150m: 1:36.58
(33.15)
200m: 2:09.49
(32.91)
2 Elvira Mörtstrand 2003 Västerås Simsällskap 606 2:10.47 +0.98
50m: 30.61
100m: 1:03.55
(32.94)
150m: 1:36.47
(32.92)
200m: 2:10.47
(34.00)
3 Felicia Rogell 2003 Västerås Simsällskap 573 2:12.94 +3.45
50m: 30.49
100m: 1:03.95
(33.46)
150m: 1:38.42
(34.47)
200m: 2:12.94
(34.52)
4 Emma Cullberg 2002 Örebro Simallians 554 2:14.43 +4.94
50m: 30.93
100m: 1:05.53
(34.60)
150m: 1:40.37
(34.84)
200m: 2:14.43
(34.06)
5 Magdalena Hagsten Skarda 2003 Örebro Simallians 552 2:14.60 +5.11
50m: 31.48
100m: 1:06.16
(34.68)
150m: 1:41.07
(34.91)
200m: 2:14.60
(33.53)
6 Isabelle Rydahl 2003 Karlstads Simsällskap 539 2:15.65 +6.16
50m: 30.88
100m: 1:05.02
(34.14)
150m: 1:40.14
(35.12)
200m: 2:15.65
(35.51)
7 Amanda Jobs 2003 Falu Simsällskap 539 2:15.67 +6.18
50m: 31.02
100m: 1:05.24
(34.22)
150m: 1:40.65
(35.41)
200m: 2:15.67
(35.02)
8 Elvira Dalin 2003 Sala Simsällskap 534 2:16.05 +6.56
50m: 31.54
100m: 1:05.99
(34.45)
150m: 1:40.93
(34.94)
200m: 2:16.05
(35.12)
9 Elsa Staaf 2003 Strängnäs Simklubb 526 2:16.75 +7.26
50m: 32.20
100m: 1:07.33
(35.13)
150m: 1:41.87
(34.54)
200m: 2:16.75
(34.88)
10 Julia Månsson 2002 Örebro Simallians 517 2:17.58 +8.09
50m: 31.49
100m: 1:06.06
(34.57)
150m: 1:41.91
(35.85)
200m: 2:17.58
(35.67)
11 Linnea Bergqvist 2003 Upsala Simsällskap 496 2:19.50 +10.01
50m: 31.40
100m: 1:05.64
(34.24)
150m: 1:42.18
(36.54)
200m: 2:19.50
(37.32)
12 Louise Haglöv 2003 Borlänge Simsällskap 489 2:20.08 +10.59
50m: 31.69
100m: 1:05.99
(34.30)
150m: 1:42.54
(36.55)
200m: 2:20.08
(37.54)
13 Felicia Maultasch 2003 Eskilstuna Simklubb 477 2:21.26 +11.77
50m: 32.07
100m: 1:07.41
(35.34)
150m: 1:44.52
(37.11)
200m: 2:21.26
(36.74)
14 Clara Gustavson 2003 Karlstads Simsällskap 468 2:22.22 +12.73
50m: 31.62
100m: 1:07.24
(35.62)
150m: 1:44.55
(37.31)
200m: 2:22.22
(37.67)
15 Maja  Nilsson 2003 Gävle Simsällskap 455 2:23.56 +14.07
50m: 31.88
100m: 1:08.14
(36.26)
150m: 1:46.18
(38.04)
200m: 2:23.56
(37.38)
16 Emma Larsson 2002 Borlänge Simsällskap 451 2:23.96 +14.47
50m: 32.07
100m: 1:07.62
(35.55)
150m: 1:45.85
(38.23)
200m: 2:23.96
(38.11)
17 Anna Jönsson 2003 Sandvikens Sim och Hoppklubb 448 2:24.28 +14.79
50m: 32.76
100m: 1:09.21
(36.45)
150m: 1:47.58
(38.37)
200m: 2:24.28
(36.70)
18 Josefine Stenman 2002 Hallsberg Kumla Simklubb 428 2:26.46 +16.97
50m: 32.75
100m: 1:09.37
(36.62)
150m: 1:47.74
(38.37)
200m: 2:26.46
(38.72)
19 Sofia Båvenäs 2002 Västerås Simsällskap 425 2:26.80 +17.31
50m: 33.64
100m: 1:10.73
(37.09)
150m: 1:48.73
(38.00)
200m: 2:26.80
(38.07)
20 Rebecka Jungstedt 2003 Eskilstuna Simklubb 418 2:27.64 +18.15
50m: 34.93
100m: 1:11.91
(36.98)
150m: 1:50.10
(38.19)
200m: 2:27.64
(37.54)
21 Filippa Sjöholm Sundström 2003 Örebro Simallians 395 2:30.46 +20.97
50m: 33.09
100m: 1:12.26
(39.17)
150m: 1:52.28
(40.02)
200m: 2:30.46
(38.18)
22 Femke van Zonneveld 2002 Borlänge Simsällskap 392 2:30.78 +21.29
50m: 32.89
100m: 1:09.83
(36.94)
150m: 1:49.74
(39.91)
200m: 2:30.78
(41.04)
23 Emma Alfredeen 2003 Upsala Simsällskap 381 2:32.24 +22.75
50m: 35.70
100m: 1:14.38
(38.68)
150m: 1:53.82
(39.44)
200m: 2:32.24
(38.42)
24 Malla Myrelid 2002 Upsala Simsällskap 370 2:33.77 +24.28
50m: 34.17
100m: 1:12.63
(38.46)
150m: 1:53.82
(41.19)
200m: 2:33.77
(39.95)
Grenen officiell:  2018-11-10 10:05:01
2018-11-10 10:05:04 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2018 regionfinal Mellansvenska
Arrangör:
Plats: Gustavsviksbadet Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 nov 2018 till den 11 nov 2018
Event 7, 400m frisim pojkar 13 o y - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Mulikov 2005 Säffle Simsällskap 467 4:33.45
50m: 29.89
100m: 1:03.49
(33.60)
150m: 1:38.12
(34.63)
200m: 2:13.13
(35.01)
250m: 2:48.44
(35.31)
300m: 3:23.56
(35.12)
350m: 3:59.27
(35.71)
400m: 4:33.45
(34.18)
2 Lucas Humling 2005 Sandvikens Sim och Hoppklubb 439 4:39.10 +5.65
50m: 30.42
100m: 1:04.35
(33.93)
150m: 1:39.45
(35.10)
200m: 2:15.32
(35.87)
250m: 2:51.75
(36.43)
300m: 3:28.17
(36.42)
350m: 4:04.34
(36.17)
400m: 4:39.10
(34.76)
3 Danny Simaleza 2005 Upsala Simsällskap 431 4:40.97 +7.52
50m: 29.99
100m: 1:03.79
(33.80)
150m: 1:38.31
(34.52)
200m: 2:13.73
(35.42)
250m: 2:50.10
(36.37)
300m: 3:26.99
(36.89)
350m: 4:04.17
(37.18)
400m: 4:40.97
(36.80)
4 Joel Brewitz 2005 Västerås Simsällskap 395 4:49.17 +15.72
50m: 31.44
100m: 1:07.37
(35.93)
150m: 1:43.96
(36.59)
200m: 2:21.56
(37.60)
250m: 2:59.12
(37.56)
300m: 3:36.18
(37.06)
350m: 4:13.62
(37.44)
400m: 4:49.17
(35.55)
5 August Jansson 2005 Örebro Simallians 349 5:01.41 +27.96
50m: 32.51
100m: 1:09.65
(37.14)
150m: 1:48.87
(39.22)
200m: 2:27.22
(38.35)
250m: 3:06.16
(38.94)
300m: 3:45.44
(39.28)
350m: 4:24.28
(38.84)
400m: 5:01.41
(37.13)
6 Maximilian Holm 2005 Eskilstuna Simklubb 343 5:03.16 +29.71
50m: 32.80
100m: 1:10.19
(37.39)
150m: 1:48.00
(37.81)
200m: 2:26.49
(38.49)
250m: 3:05.69
(39.20)
300m: 3:45.69
(40.00)
350m: 4:25.35
(39.66)
400m: 5:03.16
(37.81)
7 Filip Hallin 2006 Upsala Simsällskap 337 5:04.76 +31.31
50m: 33.48
100m: 1:11.23
(37.75)
150m: 1:50.18
(38.95)
200m: 2:29.14
(38.96)
250m: 3:07.93
(38.79)
300m: 3:46.89
(38.96)
350m: 4:26.58
(39.69)
400m: 5:04.76
(38.18)
8 Lex Albringer 2007 Karlstads Simsällskap 323 5:09.15 +35.70
50m: 32.49
100m: 1:09.74
(37.25)
150m: 1:48.62
(38.88)
200m: 2:28.35
(39.73)
250m: 3:08.23
(39.88)
300m: 3:48.52
(40.29)
350m: 4:29.61
(41.09)
400m: 5:09.15
(39.54)
9 Samuel Sjökvist 2005 Gävle Simsällskap 320 5:10.05 +36.60
50m: 31.37
100m: 1:06.33
(34.96)
150m: 1:43.19
(36.86)
200m: 2:23.88
(40.69)
250m: 3:04.42
(40.54)
300m: 3:46.45
(42.03)
350m: 4:28.03
(41.58)
400m: 5:10.05
(42.02)
10 Viktor  Hellberg 2006 Karlskoga Simförening 314 5:11.98 +38.53
50m: 34.35
100m: 1:12.13
(37.78)
150m: 1:51.23
(39.10)
200m: 2:31.49
(40.26)
250m: 3:12.02
(40.53)
300m: 3:52.73
(40.71)
350m: 4:33.45
(40.72)
400m: 5:11.98
(38.53)
11 Erik Pellfolk 2005 Karlstads Simsällskap 312 5:12.82 +39.37
50m: 33.55
100m: 1:11.46
(37.91)
150m: 1:51.03
(39.57)
200m: 2:31.54
(40.51)
250m: 3:12.04
(40.50)
300m: 3:52.86
(40.82)
350m: 4:33.88
(41.02)
400m: 5:12.82
(38.94)
12 Johan Bjersand-Hellström 2005 Upsala Simsällskap 301 5:16.57 +43.12
50m: 34.74
100m: 1:13.48
(38.74)
150m: 1:54.49
(41.01)
200m: 2:36.20
(41.71)
250m: 3:17.37
(41.17)
300m: 3:58.49
(41.12)
350m: 4:38.72
(40.23)
400m: 5:16.57
(37.85)
13 Eric Åhlén 2006 Eskilstuna Simklubb 298 5:17.68 +44.23
50m: 34.27
100m: 1:13.09
(38.82)
150m: 1:53.52
(40.43)
200m: 2:33.93
(40.41)
250m: 3:15.20
(41.27)
300m: 3:56.80
(41.60)
350m: 4:38.44
(41.64)
400m: 5:17.68
(39.24)
14 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap 287 5:21.49 +48.04
50m: 33.41
100m: 1:11.97
(38.56)
150m: 1:52.67
(40.70)
200m: 2:34.73
(42.06)
250m: 3:17.35
(42.62)
300m: 3:59.74
(42.39)
350m: 4:42.07
(42.33)
400m: 5:21.49
(39.42)
15 Ludvig Glantz 2006 Upsala Simsällskap 281 5:23.69 +50.24
50m: 34.52
100m: 1:14.06
(39.54)
150m: 1:54.69
(40.63)
200m: 2:37.15
(42.46)
250m: 3:18.97
(41.82)
300m: 4:00.90
(41.93)
350m: 4:42.57
(41.67)
400m: 5:23.69
(41.12)
16 Tage Helin 2007 Upsala Simsällskap 272 5:27.32 +53.87
50m: 34.86
100m: 1:15.33
(40.47)
150m: 1:58.82
(43.49)
200m: 2:41.32
(42.50)
250m: 3:23.18
(41.86)
300m: 4:04.24
(41.06)
350m: 4:43.92
(39.68)
400m: 5:27.32
(43.40)
17 Adam Wahlberg 2006 Upsala Simsällskap 268 5:29.20 +55.75
50m: 34.62
100m: 1:15.00
(40.38)
150m: 1:59.13
(44.13)
200m: 2:41.66
(42.53)
250m: 3:24.56
(42.90)
300m: 4:06.78
(42.22)
350m: 4:49.44
(42.66)
400m: 5:29.20
(39.76)
18 Lukas Franz 2005 Karlskoga Simförening 264 5:30.78 +57.33
50m: 33.46
100m: 1:11.90
(38.44)
150m: 1:53.45
(41.55)
200m: 2:36.65
(43.20)
250m: 3:21.38
(44.73)
300m: 4:04.66
(43.28)
350m: 4:48.92
(44.26)
400m: 5:30.78
(41.86)
19 Markus Brenning 2005 Upsala Simsällskap 258 5:33.15 +59.70
50m: 35.24
100m: 1:16.67
(41.43)
150m: 1:58.86
(42.19)
200m: 2:41.28
(42.42)
250m: 3:24.95
(43.67)
300m: 4:08.40
(43.45)
350m: 4:51.74
(43.34)
400m: 5:33.15
(41.41)
20 Gustav Larsson 2005 Örebro Simallians 253 5:35.52 +1:02.07
50m: 35.40
100m: 1:15.71
(40.31)
150m: 1:58.74
(43.03)
200m: 2:42.31
(43.57)
250m: 3:25.48
(43.17)
300m: 4:09.31
(43.83)
350m: 4:53.14
(43.83)
400m: 5:35.52
(42.38)
21 Gabriel Leijon 2006 Upsala Simsällskap 251 5:36.12 +1:02.67
50m: 37.60
100m: 1:19.01
(41.41)
150m: 2:02.50
(43.49)
200m: 2:45.77
(43.27)
250m: 3:28.96
(43.19)
300m: 4:12.30
(43.34)
350m: 4:55.59
(43.29)
400m: 5:36.12
(40.53)
22 Ravi Parekh 2005 Upsala Simsällskap 227 5:47.64 +1:14.19
50m: 35.11
100m: 1:16.79
(41.68)
150m: 2:01.06
(44.27)
200m: 2:46.25
(45.19)
250m: 3:31.14
(44.89)
300m: 4:16.10
(44.96)
350m: 5:02.39
(46.29)
400m: 5:47.64
(45.25)
23 Noel Spelling 2006 Filipstads Simklubb 211 5:56.04 +1:22.59
50m: 39.94
100m: 1:24.09
(44.15)
150m: 2:10.81
(46.72)
200m: 2:57.11
(46.30)
250m: 3:42.94
(45.83)
300m: 4:28.53
(45.59)
350m: 5:14.26
(45.73)
400m: 5:56.04
(41.78)
24 Arvid Högström 2006 Upsala Simsällskap 206 5:59.35 +1:25.90
50m: 37.40
100m: 1:21.23
(43.83)
150m: 2:07.28
(46.05)
200m: 2:54.29
(47.01)
250m: 3:40.79
(46.50)
300m: 4:28.02
(47.23)
350m: 5:15.60
(47.58)
400m: 5:59.35
(43.75)
Grenen officiell:  2018-11-10 10:35:08
2018-11-10 10:35:12 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2018 regionfinal Mellansvenska
Arrangör:
Plats: Gustavsviksbadet Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 nov 2018 till den 11 nov 2018
Event 8, 200m medley flickor 13 o y - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap 627 2:22.36
50m: 32.58
100m: 1:08.28
(35.70)
150m: 1:48.94
(40.66)
200m: 2:22.36
(33.42)
2 Linnea Lindberg 2005 Karlstads Simsällskap 515 2:31.97 +9.61
50m: 31.95
100m: 1:12.20
(40.25)
150m: 1:56.21
(44.01)
200m: 2:31.97
(35.76)
3 Joline Bakken 2005 Karlstads Simsällskap 500 2:33.48 +11.12
50m: 32.91
100m: 1:10.46
(37.55)
150m: 1:57.91
(47.45)
200m: 2:33.48
(35.57)
4 Josefina Näsén 2005 Örebro Simallians 499 2:33.59 +11.23
50m: 31.94
100m: 1:12.00
(40.06)
150m: 1:57.49
(45.49)
200m: 2:33.59
(36.10)
5 Tara Klarbo Egan 2005 Västerås Simsällskap 497 2:33.79 +11.43
50m: 33.03
100m: 1:12.81
(39.78)
150m: 1:58.52
(45.71)
200m: 2:33.79
(35.27)
6 Julia Pietsch 2005 Örebro Simallians 468 2:36.85 +14.49
50m: 33.77
100m: 1:15.17
(41.40)
150m: 1:59.58
(44.41)
200m: 2:36.85
(37.27)
7 Elin Logander 2005 Strängnäs Simklubb 465 2:37.24 +14.88
50m: 33.84
100m: 1:16.62
(42.78)
150m: 2:02.34
(45.72)
200m: 2:37.24
(34.90)
8 Tuva Hjemli 2005 Falu Simsällskap 463 2:37.43 +15.07
50m: 34.29
100m: 1:14.06
(39.77)
150m: 1:59.73
(45.67)
200m: 2:37.43
(37.70)
9 Matilda Holmström 2005 Upsala Simsällskap 459 2:37.87 +15.51
50m: 34.05
100m: 1:15.73
(41.68)
150m: 2:01.07
(45.34)
200m: 2:37.87
(36.80)
10 Madeleine Bengtsson 2005 Eskilstuna Simklubb 439 2:40.29 +17.93
50m: 34.22
100m: 1:12.98
(38.76)
150m: 2:02.00
(49.02)
200m: 2:40.29
(38.29)
11 Miranda Wahlstedt 2006 Karlstads Simsällskap 428 2:41.58 +19.22
50m: 36.07
100m: 1:17.19
(41.12)
150m: 2:05.06
(47.87)
200m: 2:41.58
(36.52)
12 Alina Umbaeva 2005 Örebro Simallians 427 2:41.82 +19.46
50m: 33.33
100m: 1:16.15
(42.82)
150m: 2:04.29
(48.14)
200m: 2:41.82
(37.53)
13 Lovisa Laine 2005 Eskilstuna Simklubb 424 2:42.10 +19.74
50m: 34.42
100m: 1:17.65
(43.23)
150m: 2:01.83
(44.18)
200m: 2:42.10
(40.27)
14 Agnes Wilde 2005 Karlstads Simsällskap 424 2:42.16 +19.80
50m: 34.23
100m: 1:16.57
(42.34)
150m: 2:04.33
(47.76)
200m: 2:42.16
(37.83)
15 Linnea Larsson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb 424 2:42.18 +19.82
50m: 35.72
100m: 1:18.83
(43.11)
150m: 2:06.11
(47.28)
200m: 2:42.18
(36.07)
16 Sammi Thai 2005 Eskilstuna Simklubb 422 2:42.42 +20.06
50m: 35.22
100m: 1:16.05
(40.83)
150m: 2:02.82
(46.77)
200m: 2:42.42
(39.60)
17 My Larsson 2005 Eskilstuna Simklubb 405 2:44.61 +22.25
50m: 37.46
100m: 1:17.36
(39.90)
150m: 2:05.38
(48.02)
200m: 2:44.61
(39.23)<