Results for Ikäkausimestaruusuinnit (25m) 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
30.11. Pe aamu
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
12:22 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ada Hakkarainen |
2005 |
|
667 |
1:04.98 |
2:13.06 |
3:21.20 |
4:30.29 |
9:08.38 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:09.50 |
|
|
5:38.93 |
6:48.55 |
7:58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino Hinkka |
2005 |
|
643 |
1:04.69 |
2:13.07 |
3:22.68 |
4:34.47 |
9:15.18 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
9:19.97 |
|
|
5:45.47 |
6:56.64 |
8:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuuli Pippuri |
2005 |
|
642 |
1:06.05 |
2:15.97 |
3:26.15 |
4:36.32 |
9:15.57 |
|
|
Cetus Espoo |
9:17.55 |
|
|
5:46.71 |
6:56.77 |
8:07.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kira Lindroos |
2005 |
|
571 |
1:07.73 |
2:19.41 |
3:31.58 |
4:44.18 |
9:37.63 |
|
|
Cetus Espoo |
9:28.16 |
|
|
5:57.18 |
7:11.07 |
8:25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Veera Korsoff |
2005 |
|
553 |
1:07.99 |
2:18.95 |
3:32.32 |
4:45.83 |
9:43.74 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:50.97 |
|
|
6:00.18 |
7:14.89 |
8:29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ella Suominen |
2005 |
|
551 |
1:08.75 |
2:22.02 |
3:36.15 |
4:50.20 |
9:44.47 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:40.24 |
|
|
6:04.42 |
7:18.59 |
8:32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Moona Korpikoski |
2005 |
|
546 |
1:07.87 |
2:21.32 |
3:36.25 |
4:51.19 |
9:46.14 |
|
|
Nokian Pyry |
9:53.83 |
|
|
6:05.64 |
7:19.86 |
8:34.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aino Tamminen |
2005 |
|
545 |
1:07.74 |
2:20.54 |
3:34.54 |
4:49.30 |
9:46.77 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
9:45.50 |
|
|
6:04.22 |
7:19.28 |
8:34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vilma Leppähaara |
2005 |
|
541 |
1:06.49 |
2:17.26 |
3:30.80 |
4:45.02 |
9:48.16 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
9:37.79 |
|
|
6:00.47 |
7:16.48 |
8:33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Kousa |
2005 |
|
515 |
1:09.58 |
2:25.49 |
3:40.87 |
4:56.45 |
9:57.78 |
|
|
Cetus Espoo |
10:01.31 |
|
|
6:11.48 |
7:26.71 |
8:44.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Fiona Laakso |
2005 |
|
503 |
1:08.15 |
2:23.56 |
3:39.34 |
4:56.07 |
10:02.45 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:53.58 |
|
|
6:12.74 |
7:30.63 |
8:47.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elina Ryynänen |
2005 |
|
498 |
1:07.73 |
2:22.84 |
3:39.59 |
4:57.46 |
10:04.39 |
|
|
Simmis Wanda |
10:01.64 |
|
|
6:15.81 |
7:34.04 |
8:51.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Roosa Tuomainen |
2005 |
|
498 |
1:10.81 |
2:25.47 |
3:41.00 |
4:57.20 |
10:04.52 |
|
|
Salon Uimarit |
9:59.78 |
|
|
6:14.30 |
7:32.16 |
8:49.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Riina Niemi |
2005 |
|
497 |
1:09.09 |
2:25.22 |
3:43.19 |
5:02.25 |
10:04.86 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
10:01.00 |
|
|
6:20.19 |
7:36.79 |
8:52.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lumi Rossi |
2005 |
|
494 |
1:09.49 |
2:24.22 |
3:40.77 |
4:57.85 |
10:06.17 |
|
|
Cetus Espoo |
9:45.80 |
|
|
6:14.96 |
7:32.94 |
8:50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Minttu Kiili |
2005 |
|
479 |
1:09.39 |
2:24.73 |
3:41.38 |
4:59.09 |
10:12.43 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
10:03.47 |
|
|
6:17.83 |
7:36.85 |
8:55.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
708 |
1:06.48 |
2:14.81 |
3:23.88 |
4:31.78 |
8:57.65 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
8:59.76 |
|
|
5:38.88 |
6:46.00 |
7:52.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino-Kaisa Paatos |
2004 |
|
657 |
1:07.49 |
2:17.05 |
3:26.97 |
4:36.93 |
9:11.13 |
|
|
Raision Urheilijat |
9:16.70 |
|
|
5:46.16 |
6:55.66 |
8:05.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olga Emilia Mattila |
2004 |
|
643 |
1:07.68 |
2:18.09 |
3:28.71 |
4:38.96 |
9:15.16 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
9:23.76 |
|
|
5:49.37 |
6:57.97 |
8:08.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Irene Mäkilä |
2004 |
|
612 |
1:07.03 |
2:16.98 |
3:27.09 |
4:37.25 |
9:24.53 |
|
|
Raision Urheilijat |
9:13.08 |
|
|
5:47.23 |
6:59.19 |
8:12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sohvi Kallinen |
2004 |
|
602 |
1:05.78 |
2:15.67 |
3:26.07 |
4:37.33 |
9:27.63 |
|
|
Lahden Uimaseura |
9:24.89 |
|
|
5:50.38 |
7:04.30 |
8:16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lotta Hermonen |
2004 |
|
587 |
1:09.16 |
2:21.06 |
3:33.70 |
4:45.51 |
9:32.18 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
9:39.03 |
|
|
5:57.41 |
7:09.10 |
8:20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jutta Jauhiainen |
2004 |
|
571 |
1:10.52 |
2:24.53 |
3:38.08 |
4:50.96 |
9:37.63 |
|
|
Cetus Espoo |
9:28.99 |
|
|
6:03.59 |
7:15.96 |
8:27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aliina Karvonen |
2004 |
|
569 |
1:07.17 |
2:19.41 |
3:33.39 |
4:47.34 |
9:38.20 |
|
|
Simmis Wanda |
9:29.15 |
|
|
6:01.53 |
7:15.73 |
8:29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ida Mäki-Hokkonen |
2004 |
|
567 |
1:09.45 |
2:22.71 |
3:35.90 |
4:48.44 |
9:38.86 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
9:39.11 |
|
|
6:01.66 |
7:14.73 |
8:27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Siiri Arjanmaa |
2004 |
|
560 |
1:07.25 |
2:20.66 |
3:35.24 |
4:50.14 |
9:41.30 |
|
|
Uinti Tampere |
9:33.16 |
|
|
6:03.58 |
7:17.53 |
8:29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Saga Kovanen |
2004 |
|
553 |
1:09.75 |
2:23.28 |
3:36.46 |
4:49.18 |
9:43.94 |
|
|
Cetus Espoo |
9:34.11 |
|
|
6:03.12 |
7:17.28 |
8:30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aino Rantala |
2004 |
|
546 |
1:07.25 |
2:21.85 |
3:36.25 |
4:51.20 |
9:46.29 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:39.68 |
|
|
6:05.48 |
7:20.51 |
8:35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emmi Manninen |
2004 |
|
527 |
1:06.05 |
2:19.86 |
3:34.83 |
4:50.87 |
9:53.36 |
|
|
Uinti Tampere |
9:45.17 |
|
|
6:07.12 |
7:23.45 |
8:39.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ciara Wacklin |
2004 |
|
523 |
1:09.65 |
2:24.99 |
3:40.27 |
4:55.96 |
9:54.88 |
|
|
Cetus Espoo |
9:45.32 |
|
|
6:10.43 |
7:25.94 |
8:41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anni Hyttinen |
2004 |
|
509 |
1:10.48 |
2:25.58 |
3:40.99 |
4:57.03 |
10:00.32 |
|
|
Aurajoen Uinti |
9:52.30 |
|
|
6:12.91 |
7:29.62 |
8:46.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Henna Känsäkangas |
2004 |
|
482 |
1:08.21 |
2:23.97 |
3:41.24 |
4:58.13 |
10:10.94 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
9:56.12 |
|
|
6:15.96 |
7:34.69 |
8:53.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
748 |
1:03.56 |
2:10.07 |
3:17.19 |
4:23.44 |
8:48.00 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
8:42.42 |
|
|
5:30.21 |
6:37.08 |
7:43.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
690 |
1:05.79 |
2:13.41 |
3:21.78 |
4:29.98 |
9:02.43 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
8:59.91 |
|
|
5:37.98 |
6:46.44 |
7:54.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Venla Säntti |
2003 |
|
637 |
1:06.87 |
2:15.74 |
3:24.99 |
4:34.95 |
9:16.92 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
9:06.06 |
|
|
5:44.58 |
6:54.41 |
8:05.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Johansson |
2003 |
|
577 |
1:09.39 |
2:21.33 |
3:33.28 |
4:45.47 |
9:35.69 |
|
|
Cetus Espoo |
9:30.33 |
|
|
5:58.06 |
7:11.21 |
8:24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
568 |
1:07.55 |
2:19.26 |
3:31.78 |
4:44.93 |
9:38.65 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:34.89 |
|
|
5:58.62 |
7:12.60 |
8:26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
565 |
1:08.46 |
2:20.03 |
3:32.20 |
4:45.06 |
9:39.51 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:37.04 |
|
|
5:58.85 |
7:13.22 |
8:27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roosa Aho |
2003 |
|
564 |
1:08.50 |
2:21.09 |
3:34.31 |
4:47.54 |
9:40.04 |
|
|
Raision Urheilijat |
9:39.22 |
|
|
6:00.49 |
7:14.16 |
8:27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Martta Nygård |
2003 |
|
553 |
1:07.17 |
2:20.28 |
3:34.04 |
4:47.78 |
9:43.76 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
9:36.37 |
|
|
6:01.54 |
7:15.96 |
8:29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Siiri Reiniluoto |
2003 |
|
548 |
1:08.12 |
2:20.66 |
3:33.93 |
4:47.17 |
9:45.51 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:32.98 |
|
|
6:01.54 |
7:16.38 |
8:31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hilla Kuuva |
2003 |
|
544 |
1:09.38 |
2:22.26 |
3:36.66 |
4:51.43 |
9:47.09 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
9:57.09 |
|
|
6:05.56 |
7:19.99 |
8:34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Vilma Tikka |
2003 |
|
543 |
1:08.76 |
2:22.85 |
3:37.59 |
4:52.21 |
9:47.22 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
9:50.70 |
|
|
6:06.64 |
7:21.12 |
8:35.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Milla Hyttinen |
2003 |
|
523 |
1:10.38 |
2:23.56 |
3:37.17 |
4:50.97 |
9:54.92 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:37.43 |
|
|
6:05.49 |
7:21.45 |
8:38.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Maija Björkholm |
2003 |
|
498 |
1:11.49 |
2:26.33 |
3:42.17 |
4:58.79 |
10:04.64 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
10:04.80 |
|
|
6:15.52 |
7:32.68 |
8:49.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Juulia Käräjämies |
2003 |
|
497 |
1:08.19 |
2:22.08 |
3:38.01 |
4:55.39 |
10:04.91 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
9:46.92 |
|
|
6:13.30 |
7:31.81 |
8:49.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Julia Peltola |
2003 |
|
479 |
1:09.40 |
2:24.72 |
3:41.18 |
4:59.81 |
10:12.63 |
|
|
Cetus Espoo |
9:57.34 |
|
|
6:18.11 |
7:37.10 |
8:55.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Henna Hökkä |
2003 |
|
449 |
1:12.40 |
2:27.88 |
3:44.69 |
5:04.27 |
10:25.61 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
10:03.27 |
|
|
6:24.90 |
7:46.64 |
9:07.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
12:22 |
|