Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (25m) 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
30.11. Pe aamu
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
10:53 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ajjuub Ezzat |
2005 |
|
437 |
31.39 |
1:08.64 |
1:52.01 |
|
2:24.37 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leo Währn |
2005 |
|
399 |
31.23 |
1:09.38 |
1:54.54 |
|
2:28.81 |
|
|
Vanders |
2:30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuomas Toppinen |
2005 |
|
395 |
31.91 |
1:09.16 |
1:52.97 |
|
2:29.37 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sakari Korri |
2005 |
|
391 |
30.76 |
1:10.80 |
1:55.60 |
|
2:29.80 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nico Peltonen |
2005 |
|
384 |
30.02 |
1:08.98 |
1:55.22 |
|
2:30.77 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lucas Lydman |
2005 |
|
376 |
31.21 |
1:10.00 |
1:56.72 |
|
2:31.82 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:31.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Teo Mattelmäki |
2005 |
|
373 |
32.62 |
1:09.65 |
1:56.95 |
|
2:32.27 |
|
|
Cetus Espoo |
2:35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Samuel Halminen |
2005 |
|
369 |
31.51 |
1:12.18 |
1:56.98 |
|
2:32.76 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:32.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Topias Tynjä |
2005 |
|
365 |
31.95 |
1:12.28 |
1:58.39 |
|
2:33.36 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Samuel Sainio |
2005 |
|
343 |
33.05 |
1:15.39 |
2:00.47 |
|
2:36.50 |
|
|
Uinti Tampere |
2:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aapo Tuhkanen |
2005 |
|
342 |
33.96 |
1:12.79 |
2:01.33 |
|
2:36.64 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Joonas Arponen |
2005 |
|
334 |
32.09 |
1:13.84 |
2:02.77 |
|
2:37.89 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tuomas Hämäläinen |
2005 |
|
333 |
33.47 |
1:15.64 |
2:00.56 |
|
2:38.07 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
2:37.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Luka Laaksonen |
2005 |
|
318 |
34.67 |
1:16.67 |
2:05.03 |
|
2:40.51 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Arttu Venemies |
2005 |
|
300 |
35.09 |
1:16.28 |
2:05.30 |
|
2:43.69 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:41.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Santeri Pulkkinen |
2004 |
|
541 |
28.33 |
1:03.53 |
1:42.44 |
|
2:14.54 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Davin Lindholm |
2004 |
|
523 |
29.51 |
1:04.36 |
1:43.80 |
|
2:15.99 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juuso Leppänen |
2004 |
|
509 |
27.28 |
1:02.37 |
1:42.90 |
|
2:17.26 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lassi Niemi |
2004 |
|
508 |
28.39 |
1:03.35 |
1:45.52 |
|
2:17.39 |
|
|
TaTu Tampere |
2:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Taavi Backman |
2004 |
|
497 |
29.44 |
1:04.72 |
1:45.34 |
|
2:18.36 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joonas Maaranen |
2004 |
|
491 |
28.22 |
1:04.51 |
1:44.44 |
|
2:18.93 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
|
467 |
29.93 |
1:07.71 |
1:48.53 |
|
2:21.25 |
|
|
TaTu Tampere |
2:26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Verneri Lehtovaara |
2004 |
|
465 |
28.37 |
1:03.86 |
1:49.90 |
|
2:21.42 |
|
|
Salon Uimarit |
2:20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Miro Birkstedt |
2004 |
|
457 |
31.15 |
1:07.13 |
1:49.96 |
|
2:22.27 |
|
|
TaTu Tampere |
2:26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
|
437 |
29.09 |
1:05.38 |
1:49.90 |
|
2:24.39 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Onni Äijälä |
2004 |
|
436 |
29.31 |
1:06.15 |
1:49.14 |
|
2:24.47 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alexander Malyshkov |
2004 |
|
431 |
29.73 |
1:07.42 |
1:50.04 |
|
2:25.05 |
|
|
Salon Uimarit |
2:27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Pavel Pankratov |
2004 |
|
417 |
31.41 |
1:08.72 |
1:51.01 |
|
2:26.66 |
|
|
TaTu Tampere |
2:26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Veerti Juurakko |
2004 |
|
405 |
33.01 |
1:11.18 |
1:53.25 |
|
2:28.06 |
|
|
Cetus Espoo |
2:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Cedric Decena |
2004 |
|
400 |
30.08 |
1:07.68 |
1:51.24 |
|
2:28.72 |
|
|
Oulun Lohet |
2:27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Rasmus Kalvik |
2004 |
|
372 |
32.64 |
1:11.50 |
1:57.93 |
|
2:32.37 |
|
|
Ålands Simförening |
2:27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
619 |
27.90 |
1:02.58 |
1:39.06 |
|
2:08.61 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:09.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
615 |
27.03 |
59.30 |
1:37.54 |
|
2:08.91 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jami Ihalainen |
2003 |
|
586 |
28.46 |
1:02.09 |
1:38.85 |
|
2:10.97 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
576 |
27.97 |
1:02.63 |
1:40.53 |
|
2:11.74 |
|
|
Cetus Espoo |
2:15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
567 |
28.99 |
1:02.16 |
1:40.88 |
|
2:12.44 |
|
|
Cetus Espoo |
2:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Simon Ravals |
2003 |
|
510 |
27.23 |
1:02.99 |
1:45.78 |
|
2:17.19 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
506 |
29.65 |
1:05.65 |
1:44.80 |
|
2:17.49 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
495 |
30.36 |
1:06.06 |
1:47.14 |
|
2:18.51 |
|
|
Kemin Uimaseura |
2:19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sami Uusikumpu |
2003 |
|
487 |
29.82 |
1:04.99 |
1:45.97 |
|
2:19.34 |
|
|
Simmis Wanda |
2:23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Paavo Erkinaro |
2003 |
|
474 |
29.76 |
1:05.90 |
1:46.85 |
|
2:20.52 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Eetu Palvanen |
2003 |
|
473 |
28.99 |
1:03.80 |
1:47.04 |
|
2:20.68 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alexander Huhtala |
2003 |
|
471 |
31.69 |
1:06.99 |
1:46.90 |
|
2:20.85 |
|
|
Cetus Espoo |
2:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eemil Kankare |
2003 |
|
445 |
31.51 |
1:08.53 |
1:49.81 |
|
2:23.50 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
439 |
29.00 |
1:07.70 |
1:49.98 |
|
2:24.16 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alex Lydman |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lassi Haimi |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
668 |
28.11 |
59.29 |
1:35.14 |
|
2:05.40 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:09.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
613 |
28.25 |
1:01.96 |
1:37.98 |
|
2:08.99 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
610 |
28.18 |
1:04.02 |
1:40.66 |
|
2:09.24 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
602 |
27.84 |
1:01.43 |
1:39.66 |
|
2:09.80 |
|
|
Cetus Espoo |
2:12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Efim Romanov |
2002 |
|
590 |
27.75 |
1:00.79 |
1:38.98 |
|
2:10.65 |
|
|
TaTu Tampere |
2:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Robin Söderholm |
2002 |
|
548 |
28.85 |
1:03.63 |
1:42.14 |
|
2:13.91 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Wäinö Koskinen |
2002 |
|
532 |
28.25 |
1:02.62 |
1:42.25 |
|
2:15.24 |
|
|
Uinti Tampere |
2:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jasu Ovaskainen |
2002 |
|
523 |
28.01 |
1:01.84 |
1:42.95 |
|
2:15.99 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Verneri Viisanen |
2002 |
|
516 |
29.19 |
1:06.14 |
1:42.66 |
|
2:16.60 |
|
|
Cetus Espoo |
2:15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
513 |
29.47 |
1:05.35 |
1:45.25 |
|
2:16.86 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Daniel Rinne |
2002 |
|
507 |
28.59 |
1:04.65 |
1:45.40 |
|
2:17.48 |
|
|
Cetus Espoo |
2:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oskari Arvo |
2002 |
|
505 |
28.58 |
1:03.35 |
1:45.18 |
|
2:17.60 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Benjamin Kangas |
2002 |
|
491 |
29.53 |
1:03.15 |
1:44.37 |
|
2:18.88 |
|
|
Haminan Uimaseura |
2:20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Valtteri Taskinen |
2002 |
|
462 |
31.08 |
1:06.86 |
1:46.90 |
|
2:21.77 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Samu Petteri Kallio |
2002 |
|
405 |
30.47 |
1:07.34 |
1:52.64 |
|
2:28.07 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Leo Mikkonen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
2:18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
10:53 |
|