Resultater for IKM aluekilpailu, Varsinais-Suomi
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2018 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
19:06 |
|
|
Järjestäjä |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri-Pekka Pakomäki |
2006 |
|
280 |
39.54 |
|
|
|
1:25.00 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:22.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veeti Salminen |
2006 |
|
269 |
40.01 |
|
|
|
1:26.08 |
|
|
Someron Esa |
1:27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lauri Aho |
2006 |
|
267 |
41.36 |
|
|
|
1:26.28 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alex Mukkulainen |
2006 |
|
212 |
42.81 |
|
|
|
1:33.24 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alex Yli-Salomäki |
2006 |
|
208 |
43.53 |
|
|
|
1:33.85 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matias Saarinen |
2006 |
|
202 |
45.11 |
|
|
|
1:34.77 |
|
|
Salon Uimarit |
1:35.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Milo Bergman |
2006 |
|
196 |
44.77 |
|
|
|
1:35.63 |
|
|
Ålands Simförening |
1:36.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Onni Lehtimäki |
2006 |
|
190 |
45.84 |
|
|
|
1:36.67 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:47.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Måns Manelius |
2006 |
|
184 |
46.04 |
|
|
|
1:37.60 |
|
|
Ålands Simförening |
1:41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Santeri Holmberg |
2006 |
|
181 |
45.82 |
|
|
|
1:38.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:43.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tomas Laine |
2006 |
|
168 |
46.71 |
|
|
|
1:40.60 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:44.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jooa Laiho |
2006 |
|
168 |
47.82 |
|
|
|
1:40.66 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:40.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Max Yli-Salomäki |
2006 |
|
166 |
47.60 |
|
|
|
1:41.08 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:43.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Frans Sandblom |
2006 |
|
162 |
47.61 |
|
|
|
1:41.88 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:41.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Linus Korin |
2006 |
|
152 |
49.65 |
|
|
|
1:44.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:43.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kalle Yli-Jama |
2006 |
|
149 |
47.74 |
|
|
|
1:44.89 |
|
|
Salon Uimarit |
1:49.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Leevi Saarinen |
2006 |
|
114 |
54.08 |
|
|
|
1:54.63 |
|
|
Uinti-Vakka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ilari Linderborg |
2006 |
|
106 |
56.89 |
|
|
|
1:57.23 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:50.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Veeti Akkanen |
2006 |
|
102 |
55.04 |
|
|
|
1:58.89 |
|
|
Salon Uimarit |
2:05.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Erik Loukine |
2006 |
|
96 |
55.92 |
|
|
|
2:01.44 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Margo Murumäe |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
25m |
|
Raision Urheilijat |
1:48.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Toppinen |
2005 |
|
408 |
35.08 |
|
|
|
1:14.95 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jasper Oikarainen |
2005 |
|
310 |
39.46 |
|
|
|
1:22.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Luka Laaksonen |
2005 |
|
281 |
39.22 |
|
|
|
1:24.86 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maksim Amosov |
2005 |
|
280 |
40.29 |
|
|
|
1:24.95 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miika Nurminen |
2005 |
|
280 |
40.11 |
|
|
|
1:24.95 |
|
|
Salon Uimarit |
1:29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oliver Aalto-Hardy |
2005 |
|
279 |
38.45 |
|
|
|
1:25.05 |
|
|
Ålands Simförening |
1:25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Konsta Vainio |
2005 |
|
277 |
40.32 |
|
|
|
1:25.28 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aarni Linderborg |
2005 |
|
260 |
40.76 |
|
|
|
1:27.12 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Patrik Reiman |
2005 |
|
251 |
41.96 |
|
|
|
1:28.06 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nuutti Vienonen |
2005 |
|
244 |
41.98 |
|
|
|
1:28.95 |
|
|
Salon Uimarit |
1:30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nardi Gabriel Orenshtein |
2005 |
|
226 |
42.26 |
|
|
|
1:31.20 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Max Allén |
2005 |
|
192 |
44.99 |
|
|
|
1:36.37 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Veeti Valdolin |
2005 |
|
183 |
45.48 |
|
|
|
1:37.78 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kasper Kainonen |
2005 |
|
155 |
47.29 |
|
|
|
1:43.35 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:59.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eemeli Arnell |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
25m |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juuso Leppänen |
2004 |
|
485 |
32.78 |
|
|
|
1:10.75 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Malyshkov |
2004 |
|
419 |
35.15 |
|
|
|
1:14.30 |
|
|
Salon Uimarit |
1:20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Seweryn Pastucha |
2004 |
|
407 |
35.17 |
|
|
|
1:15.03 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Santeri Ahinko |
2004 |
|
366 |
35.84 |
|
|
|
1:17.74 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
1:17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rasmus Rekola |
2004 |
|
341 |
36.17 |
|
|
|
1:19.57 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:20.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mikael Hirsiniemi |
2004 |
|
339 |
36.61 |
|
|
|
1:19.71 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joona Pohjola |
2004 |
|
327 |
37.84 |
|
|
|
1:20.66 |
|
|
Salon Uimarit |
1:22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hannes Helling |
2004 |
|
259 |
39.96 |
|
|
|
1:27.19 |
|
|
Ålands Simförening |
1:27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Einar Melin |
2004 |
|
240 |
42.62 |
|
|
|
1:29.48 |
|
|
Ålands Simförening |
1:32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Einari Palmu |
2004 |
|
230 |
41.75 |
|
|
|
1:30.66 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rasmus Rauhala |
2004 |
|
228 |
42.82 |
|
|
|
1:30.98 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Axel Leppähaara |
2004 |
|
211 |
41.81 |
|
|
|
1:33.36 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Leevi Arvo |
2004 |
|
200 |
44.80 |
|
|
|
1:35.09 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Casper Leo |
2004 |
|
148 |
47.20 |
|
|
|
1:45.00 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:45.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eemil Kankare |
2003 |
|
482 |
32.86 |
|
|
|
1:10.88 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lauri Kinnunen |
2003 |
|
468 |
33.83 |
|
|
|
1:11.58 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aapo Huhti |
2003 |
|
387 |
33.87 |
|
|
|
1:16.26 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
1:17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hannes Olin |
2003 |
|
350 |
36.31 |
|
|
|
1:18.87 |
|
|
Ålands Simförening |
1:19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Roni Koskinen |
2003 |
|
344 |
36.17 |
|
|
|
1:19.30 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Niko Viitala |
2003 |
|
306 |
37.55 |
|
|
|
1:22.52 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
591 |
31.53 |
|
|
|
1:06.25 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roope Paatos |
2002 |
|
588 |
32.03 |
|
|
|
1:06.36 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oskari Arvo |
2002 |
|
458 |
32.70 |
|
|
|
1:12.10 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:08.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Samu Petteri Kallio |
2002 |
|
413 |
33.79 |
|
|
|
1:14.66 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sharo Mamandi |
2002 |
|
281 |
39.60 |
|
|
|
1:24.90 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
19:06 |
|