Tulokset IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2018 alkukilpailut ES2 | Tulostuspäivämäärä | 03 marraskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 12:26 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 02 marraskuu 2018 |
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Eetu Autio | 2007 | 247 | 37.09 | 1:20.12 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:24.46 | |||||||||
2 | Daniel Kajava | 2007 | 204 | 40.29 | 1:25.36 | |||||
Vanders | 1:34.74 | |||||||||
3 | Ville-Veikko Luomala | 2007 | 181 | 42.33 | 1:28.91 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:32.61 | |||||||||
4 | Tuukka Visto | 2007 | 169 | 43.00 | 1:30.93 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Ilja Belov | 2007 | 169 | 42.84 | 1:30.96 | |||||
Simmis Wanda | 1:31.13 | |||||||||
6 | Oiva Koppelmäki | 2007 | 157 | 45.61 | 1:33.07 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:43.53 | |||||||||
7 | Eetu Niemi | 2007 | 148 | 46.45 | 1:34.99 | |||||
Octopus Lohja | 1:36.52 | |||||||||
8 | Aukusti Malinen | 2007 | 115 | 50.01 | 1:43.15 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Onni Kohvakka | 2007 | 111 | 51.56 | 1:44.56 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
10 | Väinö Rosendahl | 2007 | 91 | 51.88 | 1:51.63 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 2:08.34 | |||||||||
- | Miika Toivonen | 2007 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Onni Kataja | 2007 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 2:04.27 | |||||||||
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksandr Logvin | 2006 | 279 | 35.90 | 1:16.90 | |||||
Vanders | 1:18.11 | |||||||||
2 | Nico Kulju | 2006 | 261 | 37.05 | 1:18.63 | |||||
Simmis Wanda | 1:23.32 | |||||||||
3 | Ahti Halttunen | 2006 | 225 | 39.09 | 1:22.61 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:34.70 | |||||||||
4 | Topias Muhonen | 2006 | 184 | 41.72 | 1:28.33 | |||||
Octopus Lohja | 1:40.65 | |||||||||
5 | Anton Helén | 2006 | 180 | 43.81 | 1:28.97 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:41.21 | |||||||||
6 | Juuso Heikkola | 2006 | 159 | 47.10 | 1:32.80 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:43.59 | |||||||||
7 | Kendro Bobkov | 2006 | 155 | 42.26 | 1:33.52 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:34.08 | |||||||||
8 | Rasmus Hyttinen | 2006 | 154 | 43.67 | 1:33.65 | |||||
Vanders | 1:35.81 | |||||||||
9 | Elias Tuukkanen | 2006 | 135 | 47.30 | 1:37.90 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:54.86 | |||||||||
10 | Joonatan Paalanen | 2006 | 106 | 48.13 | 1:46.07 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Andreas Kinnunen | 2006 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:41.53 | |||||||||
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Benjamin Kangas | 2002 | 504 | 28.60 | 1:03.17 | |||||
Haminan Uimaseura | 1:03.94 | |||||||||
2 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 482 | 29.43 | 1:04.12 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:05.75 | |||||||||
3 | Henri Heikkilä | 2003 | 465 | 29.71 | 1:04.89 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:06.46 | |||||||||
4 | Sami Uusikumpu | 2003 | 458 | 30.82 | 1:05.22 | |||||
Simmis Wanda | 1:05.03 | |||||||||
5 | Tino Lukkaroinen | 2002 | 411 | 31.64 | 1:07.64 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:06.04 | |||||||||
6 | Juho Marjala | 2003 | 380 | 32.07 | 1:09.43 | |||||
Simmis Wanda | 1:09.60 | |||||||||
7 | Konsta Pekkala | 2003 | 368 | 31.37 | 1:10.18 | |||||
Simmis Wanda | 1:17.01 | |||||||||
8 | Oliver Hanhimäki | 2003 | 365 | 33.77 | 1:10.34 | |||||
Octopus Lohja | 1:14.42 | |||||||||
9 | Lauri Cederberg | 2003 | 337 | 35.40 | 1:12.25 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:13.38 | |||||||||
10 | Olli Paukola | 2003 | 324 | 35.44 | 1:13.18 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:13.41 | |||||||||
11 | Aaron Pirinen | 2005 | 324 | 33.60 | 1:13.20 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:14.51 | |||||||||
12 | Antti Malmberg | 2003 | 294 | 33.73 | 1:15.62 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
13 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | 288 | 34.30 | 1:16.11 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:24.78 | |||||||||
14 | Jan Byskov | 2004 | 285 | 35.12 | 1:16.36 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:27.29 | |||||||||
15 | Martti Karesjoki | 2004 | 278 | 35.17 | 1:17.04 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:29.38 | |||||||||
16 | Sami Pönkä | 2003 | 271 | 37.22 | 1:17.68 | |||||
Vanders | 1:24.95 | |||||||||
17 | Niko Akkanen | 2003 | 258 | 39.48 | 1:18.96 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:16.37 | |||||||||
18 | Juho Herva | 2005 | 257 | 35.66 | 1:19.08 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:27.62 | |||||||||
19 | Toni Muurman | 2005 | 242 | 36.38 | 1:20.67 | |||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
20 | Vladislav Shavyrin | 2005 | 241 | 37.47 | 1:20.74 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:22.71 | |||||||||
21 | Joonatan Kuivalainen | 2003 | 235 | 36.44 | 1:21.46 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:25.75 | |||||||||
22 | Georgi Biatetc | 2005 | 228 | 37.98 | 1:22.26 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:30.27 | |||||||||
23 | Mikael Vatiainen | 2003 | 228 | 39.12 | 1:22.30 | |||||
Simmis Wanda | 1:21.42 | |||||||||
24 | Verner Lammassaari | 2004 | 219 | 39.94 | 1:23.39 | |||||
Octopus Lohja | 1:25.56 | |||||||||
25 | Daniel Kabonen | 2004 | 218 | 38.50 | 1:23.56 | |||||
Simmis Wanda | 1:26.07 | |||||||||
26 | Tiger Tran | 2005 | 216 | 40.68 | 1:23.80 | |||||
Simmis Wanda | 1:27.62 | |||||||||
27 | Aki Eetu Petteri Raitala | 2004 | 189 | 42.20 | 1:27.53 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:29.40 | |||||||||
28 | Miko Mikkola | 2004 | 180 | 39.78 | 1:28.99 | |||||
Simmis Wanda | 1:33.41 | |||||||||
29 | Aleksi Rissanen | 2004 | 176 | 43.41 | 1:29.74 | |||||
Simmis Wanda | 1:31.68 | |||||||||
30 | Arttu Anttonen | 2004 | 164 | 39.92 | 1:31.85 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:30.51 | |||||||||
31 | Sami Savolainen | 2004 | 158 | 43.10 | 1:33.01 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
32 | Jonne Mustalahti | 2005 | 154 | 46.48 | 1:33.74 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:42.04 | |||||||||
33 | Joonatan Lipiäinen | 2005 | 154 | 40.34 | 1:33.82 | |||||
Vanders | 1:41.72 | |||||||||
34 | Juho Kotamäki | 2005 | 153 | 44.31 | 1:33.91 | |||||
Simmis Wanda | 1:38.22 | |||||||||
35 | Ilmari Silventoinen | 2005 | 119 | 49.06 | 1:42.17 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
36 | Olli Surakka | 2005 | 119 | 49.90 | 1:42.18 | |||||
Simmis Wanda | 1:45.58 | |||||||||
- | Antti Pesonen | 2003 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:17.89 | |||||||||
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Jesse Lamminen | 2002 | DSQ | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 03 marraskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 12:26 |