2018-12-17   14:04:27
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Grand Prix 25m 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantaiaamu

Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  20 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  13:17   
  Järjestäjä  Swimming Jyväskylä         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 lokakuu 2018         
 
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Alkuerät 
ME: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 54.61 2014-12-07 
EE: Diane BUI DUYET (1979) 55.05 2009-12-12 
PE: Therese ALSHAMMAR (1977) 55.53 2010-11-06 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 57.64 2013-02-03 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea Norismaa  1995    698  28.99        1:01.56   
  Uinti Tampere  59.21                 
                     
Laura Kurki  1994    677  28.50        1:02.17   
  Helsingfors Simsällskap  1:01.03                 
                     
Tanja Ruohoniemi  1995    659  29.56        1:02.73   
  Lappeenrannan Uimarit  1:00.18                 
                     
Kaisla Kollanus  1993    655  28.97        1:02.85   
  Helsingfors Simsällskap  59.36                 
                     
Siri Auvinen  2002    611  30.37        1:04.34   
  Cetus Espoo  1:02.15                 
                     
Annika Karinkanta  2000    610  30.20        1:04.39   
  TaTu Tampere  1:02.65                 
                     
Amanda Suihkonen  1995    595  29.74        1:04.91   
  TaTu Tampere  1:03.18                 
                     
Sini Niemi  1993    589  30.69        1:05.13   
  Tornion Uimaseura  1:04.23                 
                     
Veera Venäläinen  1995    583  30.65        1:05.34   
  Joensuun Uimaseura  1:05.34                 
                     
10  Heini Hammar  1999    582  30.62        1:05.38   
  Uinti Tampere  1:04.17                 
                     
10  Olivia Hellsten  2000    582  30.05        1:05.38   
  Simmis Wanda  1:05.28                 
                     
12  Lyydia Kalenius  2000    575  30.61        1:05.66   
  Cetus Espoo  1:03.15                 
                     
13  Essi-Maria Lillman  2000    573  30.21        1:05.72  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Lahden Uimaseura  1:03.69                 
                     
14  Iida-Maria Rantanen  1998    566  30.01        1:06.01   
  Oulun Uinti 1906  1:04.66                 
                     
15  Jenni Lampi  2000    563  30.20        1:06.11   
  Swimming Jyväskylä  1:03.24                 
                     
16  Madeleine Hiltunen  2003    556  30.99        1:06.38   
  Oulun Uinti 1906  1:03.71                 
                     
17  Pinja Peippo  1999    547  30.84        1:06.77   
  Simmis Wanda  1:06.70                 
                     
18  Miia Hurskainen  1992    527  31.54        1:07.57   
  Kuopion Uimaseura  1:05.23                 
                     
19  Ella-Noora Haanpää  1998    527  30.76        1:07.59   
  Rauman Uimaseura  1:03.28                 
                     
20  Heidi Savioja  1988    515  31.71        1:08.12   
  Kampuksen Plaani  1:07.13                 
                     
21  Elisa Vakkuri  2002    514  31.83        1:08.16   
  Kemin Uimaseura  1:06.65                 
                     
22  Enni Lahtinen  2002    509  31.51        1:08.38   
  Uinti Tampere  1:09.05                 
                     
23  Soetkin Janssens  1997    508  32.13        1:08.42   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.08                 
                     
24  Aino Mononen  2001    508  32.01        1:08.44   
  Joensuun Uimaseura  1:06.54                 
                     
25  Mariel Mylly  2001    499  31.70        1:08.83   
  Järvenpään Uintiklubi  1:09.79                 
                     
26  Armi Auvinen  2000    494  31.59        1:09.04   
  Uinti Tampere  1:05.38                 
                     
27  Siiri Reiniluoto  2003    494  32.21        1:09.08   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.04                 
                     
28  Aada Rissanen  2004    485  32.40        1:09.46   
  Cetus Espoo  1:07.66                 
                     
29  Kaisa Himanen  2003    468  32.73        1:10.29   
  Mikkelin Uimaseura  1:07.76                 
                     
30  Vilhelmiina Wegelius  2002    465  32.43        1:10.47   
  Joensuun Uimaseura  1:09.52                 
                     
31  Riina Niemi  2005    463  33.17        1:10.55   
  Swimming Club Rovaniemi  1:08.29                 
                     
32  Sanna Saarinen  1998    419  33.42        1:12.96   
  Simmis Wanda  1:09.47                 
                     
Minttu Paalanen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:06.12                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä  Tulostusaika  13:17 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner