2018-12-19   02:27:45
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Grand Prix 25m 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantaiaamu

Tulokset Laji 20 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 20 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  20 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  13:44   
  Järjestäjä  Swimming Jyväskylä         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 lokakuu 2018         
 
 
Laji 20, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuerät 
ME: Steffen DEIBLER (1987) 21.80 2009-11-14 
EE: Steffen DEIBLER (1987) 21.80 2009-11-14 
PE: Jakob ANDKJAER (1985) 22.79 2009-12-12 
SE: Riku Pöytäkivi (1993) 22.84 2017-08-06 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riku Pöytäkivi  1993    840          23.10   
  Helsingfors Simsällskap  22.62                 
Niko Mäkelä  1998    785          23.63   
  Riihimäen Uimaseura  22.93                 
Anton Herrala  1993    741          24.09   
  TaTu Tampere  22.96                 
Eemil Varho  1997    695          24.60   
  Uinti Tampere  23.83                 
Jaakko Rautalin  1989    693          24.63   
  Uinti Tampere  23.84                 
Janne Markus Markkanen  1994    658          25.06  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Swimming Jyväskylä  23.88                 
Otto Rannikko  1999    648          25.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  24.37                 
Tuomas Kiviluoma  1993    645          25.23   
  Cetus Espoo  24.98                 
Niki Karlsson  2000    625          25.49  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Helsingfors Simsällskap  25.23                 
10  Tuomas Ikonen  1996    604          25.78  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Lappeenrannan Uimarit  25.33                 
11  Håkon Wulf Haugen  1996    603          25.79  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Bergens Svømme Club  24.48                 
12  Sami Pakarinen  1992    603          25.80   
  Simmis Wanda  24.81                 
13  Juho Seppälä  1999    602          25.81   
  Simmis Wanda  24.54                 
14  Tatu Peltonen  1989    596          25.89   
  TaTu Tampere  25.05                 
15  Alexander Kislitsyn  2001    580          26.14  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Swimming Jyväskylä  25.65                 
16  Tatu Hörkkö  2001    569          26.30   
  Uinti Tampere  26.12                 
17  Isak Gramén  2001    567          26.33   
  Cetus Espoo  26.16                 
18  Allar Lihtsa  1999    560          26.44  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Simmis Wanda  26.04                 
19  Emil Perkkiö  2000    555          26.52   
  Helsingfors Simsällskap  26.73                 
19  Kaarlo Seppänen  1999    555          26.52  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Helsingfors Simsällskap  25.75                 
21  Riku Ylikärppä  1998    552          26.57   
  Kemin Uimaseura  25.93                 
22  Martti Tervanen  2000    548          26.63  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Järvenpään Uintiklubi  26.14                 
23  Jani-Markus Sula  1999    537          26.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.31                 
24  Topi Lukkarinen  2000    534          26.86   
  Swimming Club Rovaniemi  26.04                 
25  Ossi Kleimola  2001    534          26.87   
  Kouvolan Uimarit  26.91                 
26  Jyri Toitturi  1996    532          26.89   
  Swimming Jyväskylä  26.13                 
27  Santeri Mettälä  1999    530          26.93   
  TaTu Tampere  26.15                 
28  Eemil Kylmä  2001    525          27.02   
  Cetus Espoo  25.97                 
29  Ville Ihalainen  1996    524          27.03   
  Kuopion Uimaseura  26.18                 
30  Ville Korpilähde  2002    524          27.04   
  Swimming Club Rovaniemi  26.32                 
31  Verneri Kaarlenkaski  1999    522          27.06   
  Uinti Tampere  27.17                 
32  Anssi Hätälä  1994    522          27.07   
  Oulun Uinti 1906  26.45                 
33  Oscar Skjäl  2002    521          27.09   
  Cetus Espoo  27.03                 
34  Walentin Koskinen  2000    520          27.10   
  Uinti Tampere  26.67                 
35  Jaakko Siipola  1999    519          27.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.01                 
35  Ohto Pihlajamäki  2001    519          27.11   
  Kuopion Uimaseura  27.60                 
37  Leevi Suhonen  1999    519          27.12   
  Swimming Jyväskylä  26.20                 
38  Antti Leiponen  1998    511          27.26   
  Järvenpään Uintiklubi  25.42                 
38  Santeri Herpola  2003    511          27.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.61                 
40  Santeri Hulkko  2000    510          27.27   
  Lahden Uimaseura  26.87                 
41  Ville Kotikuusi  1991    507          27.33   
  Kouvolan Uimarit  27.31                 
42  Eemeli Leinonen  2002    500          27.45   
  Uinti Tampere  26.11                 
43  Eetu Malvela  2000    498          27.50   
  Kampuksen Plaani  27.31                 
44  Jasu Ovaskainen  2002    494          27.56   
  Lahden Uimaseura  26.90                 
45  Daniel Rinne  2002    493          27.59   
  Cetus Espoo  26.74                 
46  Elias Soukola  1999    486          27.72   
  Järvenpään Uintiklubi  26.60                 
46  Jesse Anttila  2002    486          27.72   
  Kokkolan Uimaseura  27.36                 
46  Taneli Lantta  2001    486          27.72   
  Simmis Wanda  28.28                 
49  Veeti Veijonen  2001    474          27.94   
  Swimming Jyväskylä  27.75                 
50  Jiri Järvinen  2001    471          28.01   
  Swimming Jyväskylä  27.24                 
51  Luukas Vainio  2003    462          28.19   
  Cetus Espoo  28.01                 
52  Niilo Hokkanen  1997    461          28.20   
  Swimming Jyväskylä  27.60                 
53  Saku Romo  2000    455          28.33   
  Lahden Uimaseura  28.66                 
54  Onni Kuronen  2000    453          28.38   
  Nokian Pyry  27.68                 
55  Noa Mäkelä  2001    441          28.62   
  Oulun Uinti 1906  27.51                 
56  Ville Hämäläinen  2002    441          28.63   
  Kuopion Uimaseura  28.71                 
57  Georgy Babenov  2000    436          28.73   
  ORCA Helsinki  27.82                 
58  Sami Uusikumpu  2003    432          28.83   
  Simmis Wanda  28.34                 
59  Sivert Helland Veseth  1998    430          28.87   
  Bergens Svømme Club  28.72                 
60  Leevi Korpinen  2001    426          28.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.57                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä  Tulostusaika  13:44 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner