Resultater for Aalborg Cup 2009
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag FINALER
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2009 | Udskriftsdato | 29 november 2009 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub |
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Sponsor: Svømmeland Nørresundby |
Piger 12 år og y. Sidse Kehlet West Swim Esbjerg 1:18.13 2008 |
Piger 13 og 14 år Sanne Münter Silkeborg Svømmeklub 1:16.34 2005 |
Damer junior/senior Linda Lund Køge Svømmeklub 1:12.70 2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Zora Pataki | 1997 | Thisted Svømmeklub | 40.54 | 1:25.43 | |||||
2 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 44.51 | 1:33.08 | |||||
3 | Kaia Celine Hylland | 1998 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 45.62 | 1:36.17 | |||||
4 | Katrine Kjær Kjølby | 1997 | Brønderslev SK08 | 46.20 | 1:37.62 | |||||
5 | Anne Agger-Nielsen | 1997 | Hobro Svømmeklub | 47.84 | 1:40.97 | |||||
6 | Anne Jakobsen | 1997 | Idrætsforening Jarl, Arden | 49.24 | 1:41.28 | |||||
7 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 48.01 | 1:41.38 | |||||
8 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 47.32 | 1:41.70 | |||||
9 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 49.50 | 1:43.66 | |||||
10 | Emma Byrne | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 49.16 | 1:44.54 | |||||
11 | Linette Johansen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 52.20 | 1:48.43 | |||||
12 | Anna Olesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 52.07 | 1:49.96 | |||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Sponsor: Svømmeland Nørresundby |
Piger 12 år og y. Sidse Kehlet West Swim Esbjerg 1:18.13 2008 |
Piger 13 og 14 år Sanne Münter Silkeborg Svømmeklub 1:16.34 2005 |
Damer junior/senior Linda Lund Køge Svømmeklub 1:12.70 2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 37.13 | 1:18.21 | |||||
2 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 37.08 | 1:18.30 | |||||
3 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 38.33 | 1:21.65 | |||||
4 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.26 | 1:22.89 | |||||
5 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 39.68 | 1:23.28 | |||||
6 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 39.90 | 1:23.98 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Charlotte Hindsted | 1995 | IHF Svømning | 39.29 | 1:24.16 | |||||
8 | Randi Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 40.54 | 1:25.31 | |||||
9 | Mathilde Kjær Hansen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 40.04 | 1:26.11 | |||||
10 | Emilie Søgaard | 1996 | IHF Svømning | 41.29 | 1:26.95 | |||||
11 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 43.43 | 1:27.99 | |||||
12 | Sanne Lindblad | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 41.44 | 1:28.77 | |||||
13 | Emma Josefsen | 1996 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.13 | 1:29.12 | |||||
14 | Linette Hansen | 1995 | Brønderslev SK08 | 42.42 | 1:29.54 | |||||
15 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 42.34 | 1:29.81 | |||||
16 | Laura Westergaard | 1995 | Horsens Svømmeklub | 43.62 | 1:30.59 | |||||
17 | Nanna Frederiksen | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 43.54 | 1:30.86 | |||||
18 | Julie Storgaard | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 43.77 | 1:31.66 | |||||
19 | Laura Bornhøft | 1995 | Horsens Svømmeklub | 43.71 | 1:32.20 | |||||
20 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.68 | 1:32.89 | |||||
21 | Sandra Bram Madsen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 44.82 | 1:33.97 | |||||
22 | Tina Horne Olsen | 1996 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 46.84 | 1:37.38 | |||||
23 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 46.63 | 1:37.84 | |||||
24 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | Brønderslev SK08 | 46.24 | 1:38.39 | |||||
- | Cecilie Pedersen | 1996 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 15 år og ældre |
Sponsor: Svømmeland Nørresundby |
Piger 12 år og y. Sidse Kehlet West Swim Esbjerg 1:18.13 2008 |
Piger 13 og 14 år Sanne Münter Silkeborg Svømmeklub 1:16.34 2005 |
Damer junior/senior Linda Lund Køge Svømmeklub 1:12.70 2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tenna Larsson | 1989 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.20 | 1:16.98 | |||||
2 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 36.64 | 1:17.03 | |||||
3 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 37.30 | 1:18.53 | |||||
4 | Amalie Stage | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 37.90 | 1:19.21 | |||||
5 | Julie Pedersen | 1992 | Horsens Svømmeklub | 38.30 | 1:19.58 | |||||
6 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 38.84 | 1:21.22 | |||||
7 | Sif Szetu | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.04 | 1:21.81 | |||||
8 | Camilla Munk | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 39.64 | 1:23.12 | |||||
9 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 40.20 | 1:24.85 | |||||
10 | Katrine Axelsen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.19 | 1:25.72 | |||||
11 | Pernille Bak Larsen | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 40.65 | 1:25.78 | |||||
12 | Jeanne Kirk Grundmann | 1994 | Viborg Svømme Klub | 41.06 | 1:26.77 | |||||
13 | Michelle Svane Halkjær | 1989 | Hobro Svømmeklub | 41.30 | 1:28.20 | |||||
14 | Amalie Klitgaard | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 40.93 | 1:28.74 | |||||
15 | Lisa Thielemann | 1994 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 43.06 | 1:31.36 | |||||
16 | Luna Demmers | 1994 | Hobro Svømmeklub | 43.87 | 1:32.91 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 29 november 2009 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:36 |