Tulokset Mastersmestaruusuinnit (50m) 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Masters-mestaruuskilpailut | Tulostuspäivämäärä | 28 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 13:35 | |||
Järjestäjä | ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 lokakuu 2018 |
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 85 - 89 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sauli Juhani Uusi-Kokko | 1933 | 25 | 1:55.51 | ||||||
Kauhajoen Karhu | 1:52.82 | |||||||||
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pekka Sortila | 1935 | 473 | 41.01 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 39.05 | |||||||||
2 | Lauri Malk | 1937 | 470 | 41.09 | ||||||
Cetus Espoo | 34.30 | |||||||||
3 | Pentti Keränen | 1935 | 363 | 44.77 | ||||||
Cetus Espoo | 45.04 | |||||||||
4 | Martti Lahti | 1937 | 274 | 49.17 | ||||||
Cetus Espoo | 46.25 | |||||||||
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mauri Ekholm | 1943 | 462 | 38.62 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 37.56 | |||||||||
2 | Risto Åman | 1941 | 448 | 39.02 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 39.17 | |||||||||
3 | Juha Koski | 1942 | 408 | 40.27 | ||||||
Cetus Espoo | 38.30 | |||||||||
4 | Jaakko Virkajärvi | 1939 | 323 | 43.49 | ||||||
Lahden Uimaseura | 42.87 | |||||||||
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Markku Makkonen | 1948 | 506 | 34.76 | ||||||
Savonlinnan Uimaseura | 34.87 | |||||||||
2 | Heikki Asell | 1947 | 476 | 35.48 | ||||||
S.C.Pingviinit | 34.40 | |||||||||
3 | Juha Parviainen | 1945 | 329 | 40.12 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 38.32 | |||||||||
4 | Seppo Miilumäki | 1948 | 324 | 40.31 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 43.45 | |||||||||
5 | Matti Väätänen | 1947 | 282 | 42.23 | ||||||
Cetus Espoo | 40.84 | |||||||||
6 | Markku Ikkala | 1947 | 248 | 44.05 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 42.74 | |||||||||
7 | Tenho Hietanen | 1944 | 148 | 52.27 | ||||||
S.C.Pingviinit | 52.50 | |||||||||
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Heikki Pykäläinen | 1952 | 488 | 33.29 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 32.85 | |||||||||
2 | Ralf Lindblad | 1951 | 450 | 34.19 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Tauno Vuoristo | 1949 | 399 | 35.58 | ||||||
Turun Uimarit | 34.81 | |||||||||
4 | Heikki Räsänen | 1951 | 345 | 37.36 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.72 | |||||||||
5 | Matti Alpola | 1953 | 327 | 38.04 | ||||||
Simmis Wanda | 37.34 | |||||||||
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Seppo Hytönen | 1956 | 432 | 33.37 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 32.50 | |||||||||
2 | Jukka Tihinen | 1956 | 410 | 33.95 | ||||||
S.C.Pingviinit | 33.79 | |||||||||
3 | Timo Teponoja | 1955 | 405 | 34.08 | ||||||
Cetus Espoo | 33.04 | |||||||||
4 | Jorma Heinonen | 1958 | 380 | 34.81 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 34.98 | |||||||||
5 | Jarmo Miinin | 1956 | 374 | 35.00 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 30.43 | |||||||||
6 | Antti Uski | 1958 | 363 | 35.35 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 31.21 | |||||||||
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mikko Viitala | 1962 | 661 | 28.06 | ||||||
S.C.Pingviinit | 28.37 | |||||||||
2 | Juha Iivonen | 1959 | 624 | 28.61 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 27.61 | |||||||||
3 | Markku Viitala | 1963 | 578 | 29.34 | ||||||
S.C.Pingviinit | 29.82 | |||||||||
4 | Gennaldii Sizikov | 1963 | 511 | 30.57 | ||||||
Neva Stars | 29.93 | |||||||||
5 | Svein Erik Nymo | 1959 | 510 | 30.60 | ||||||
Oslo Idrettslag | 29.19 | |||||||||
6 | Simo-Pekka Torsti | 1960 | 503 | 30.73 | ||||||
Cetus Espoo | 30.24 | |||||||||
7 | Tom Nylund | 1959 | 492 | 30.97 | ||||||
Swimming Team Rauma | 30.32 | |||||||||
8 | Antti Wihanto | 1962 | 481 | 31.20 | ||||||
Aurajoen Uinti | 30.82 | |||||||||
9 | Jaakko Erkinaro | 1963 | 477 | 31.28 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 30.88 | |||||||||
10 | Sergey Skorobogatov | 1962 | 476 | 31.31 | ||||||
Neva Stars | 29.95 | |||||||||
11 | Jaakko Yrjö-Koskinen | 1959 | 448 | 31.95 | ||||||
ORCA Helsinki | 31.99 | |||||||||
12 | Juha Pakkanen | 1960 | 423 | 32.57 | ||||||
Vanders | 32.75 | |||||||||
13 | Taito Nurmi | 1961 | 408 | 32.95 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.18 | |||||||||
14 | Arvo Musikka | 1959 | 382 | 33.67 | ||||||
Vanders | 32.54 | |||||||||
15 | Jouni Liljander | 1959 | 340 | 35.00 | ||||||
Octopus Lohja | 34.77 | |||||||||
16 | Juho Massinen | 1960 | 330 | 35.35 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 36.55 | |||||||||
17 | Heikki Posio | 1963 | 232 | 39.74 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Janne Virtanen | 1964 | 775 | 26.21 | ||||||
Speedo Masters Finland C | 25.83 | |||||||||
2 | Mika Meller | 1967 | 619 | 28.24 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 28.46 | |||||||||
3 | Esa Päätalo | 1965 | 585 | 28.79 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 28.79 | |||||||||
4 | Mika Pöyhölä | 1966 | 526 | 29.82 | ||||||
S.C.Pingviinit | 29.29 | |||||||||
5 | Ensio Vatanen | 1964 | 503 | 30.26 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 30.19 | |||||||||
6 | Juha Viitanen | 1967 | 494 | 30.46 | ||||||
Simmis Wanda | 29.67 | |||||||||
7 | Marko Lysmä | 1965 | 482 | 30.71 | ||||||
Cetus Espoo | 30.22 | |||||||||
8 | Jukka Pellinen | 1967 | 479 | 30.77 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 30.07 | |||||||||
9 | Ville Valtonen | 1965 | 470 | 30.95 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Kare-Petri Kaukomaa | 1965 | 462 | 31.14 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 30.25 | |||||||||
11 | Heikki Koskela | 1968 | 396 | 32.78 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.79 | |||||||||
12 | Timo Hanhimäki | 1966 | 363 | 33.74 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.90 | |||||||||
13 | Timo Piispanen | 1968 | 360 | 33.82 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 33.20 | |||||||||
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pasi Rönkkö | 1970 | 759 | 26.28 | ||||||
S.C.Pingviinit | 26.53 | |||||||||
2 | Tommi Kähkönen | 1970 | 683 | 27.22 | ||||||
Speedo Masters Finland C | 27.84 | |||||||||
3 | Tero Pyrhönen | 1972 | 679 | 27.27 | ||||||
Cetus Espoo | 27.11 | |||||||||
4 | Tapio Mäkitalo | 1970 | 655 | 27.61 | ||||||
Speedo Masters Finland C | 28.00 | |||||||||
5 | Ville Alopaeus | 1971 | 651 | 27.66 | ||||||
Cetus Espoo | 27.96 | |||||||||
6 | Ari Komulainen | 1972 | 630 | 27.97 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 27.96 | |||||||||
7 | Markku Mäki-Hokkonen | 1970 | 523 | 29.75 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 29.86 | |||||||||
7 | Pasi Haravuori | 1971 | 523 | 29.75 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.83 | |||||||||
9 | Timo Narumo | 1969 | 521 | 29.79 | ||||||
Vanders | 29.44 | |||||||||
10 | Aki Kattelus | 1972 | 491 | 30.38 | ||||||
Cetus Espoo | 29.31 | |||||||||
11 | Attila Toperczer | 1971 | 481 | 30.59 | ||||||
Budapesti Delfinek | 31.30 | |||||||||
12 | Markku Korhonen | 1969 | 480 | 30.61 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 30.53 | |||||||||
13 | Jun Kojima | 1971 | 478 | 30.65 | ||||||
Vanders | 30.03 | |||||||||
14 | Jorma Puustinen | 1969 | 469 | 30.86 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 30.84 | |||||||||
15 | Jussi Luokkakallio | 1971 | 456 | 31.14 | ||||||
Octopus Lohja | 30.75 | |||||||||
16 | Kari Härkönen | 1970 | 436 | 31.62 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Rainer Lindqvist | 1970 | 423 | 31.94 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.90 | |||||||||
18 | Jarkko Mikkola | 1969 | 364 | 33.58 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 32.59 | |||||||||
19 | Matti Kanervo | 1973 | 328 | 34.76 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
20 | Mika Forsell | 1970 | 311 | 35.39 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 35.47 | |||||||||
21 | Jyrki Laaksonheimo | 1970 | 271 | 37.04 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 37.12 | |||||||||
22 | Mika Piirainen | 1973 | 255 | 37.78 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 40.59 | |||||||||
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ville Lindfors | 1976 | 662 | 26.67 | ||||||
Vanders | 26.00 | |||||||||
2 | Teppo Paajanen | 1975 | 656 | 26.75 | ||||||
Speedo Masters Finland C | 27.14 | |||||||||
3 | Valtteri Rahkonen | 1975 | 626 | 27.17 | ||||||
Cetus Espoo | 26.75 | |||||||||
4 | Pekka Koskinen | 1978 | 601 | 27.54 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 27.40 | |||||||||
5 | Jari Johansson | 1977 | 596 | 27.62 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 27.12 | |||||||||
6 | Aki Jormanainen | 1977 | 577 | 27.92 | ||||||
Cetus Espoo | 27.67 | |||||||||
7 | Niko Kähkönen | 1976 | 563 | 28.15 | ||||||
Octopus Lohja | 28.40 | |||||||||
8 | Teemu Turunen | 1976 | 494 | 29.40 | ||||||
Pieksän Kuutit | 28.54 | |||||||||
9 | Marko Nieminen | 1977 | 474 | 29.81 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 29.93 | |||||||||
10 | Jaakko Lyytinen | 1976 | 460 | 30.11 | ||||||
Helsingin Uimarit | 29.94 | |||||||||
11 | Janne Moilanen | 1977 | 458 | 30.16 | ||||||
S.C.Pingviinit | 30.67 | |||||||||
12 | Atte Varis | 1974 | 456 | 30.19 | ||||||
Lane 4 Swimming Triathlon Club | ||||||||||
13 | Teemu Torvikoski | 1976 | 453 | 30.27 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 30.31 | |||||||||
14 | Mika Sulkava | 1978 | 414 | 31.19 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
15 | Ville-Pekka Pirilä | 1978 | 413 | 31.22 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
16 | Saku Ailanen | 1975 | 407 | 31.35 | ||||||
Swimming Team Rauma | 31.14 | |||||||||
17 | Teemu Smalin | 1977 | 404 | 31.45 | ||||||
Simmis Wanda | 32.47 | |||||||||
18 | Mikko Alpua | 1978 | 403 | 31.46 | ||||||
Simmis Wanda | 30.27 | |||||||||
19 | Antti Huotari | 1977 | 403 | 31.47 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.42 | |||||||||
20 | Joonas Tapiovaara | 1976 | 400 | 31.53 | ||||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
21 | Adam Berczes | 1975 | 400 | 31.54 | ||||||
Budapesti Delfinek | 32.00 | |||||||||
22 | Tommi Kahlos | 1978 | 389 | 31.84 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.42 | |||||||||
23 | Mikko Rantanen | 1976 | 377 | 32.18 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 32.46 | |||||||||
24 | Luka Milovanov | 1976 | 356 | 32.78 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.33 | |||||||||
25 | Teemu Rintala | 1974 | 348 | 33.03 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 33.30 | |||||||||
26 | Teemu Vuorinen | 1975 | 340 | 33.30 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 33.42 | |||||||||
27 | Matti Kurki | 1975 | 271 | 35.91 | ||||||
Lahden Kaleva | 35.60 | |||||||||
28 | Perttu Salmenhaara | 1977 | 52 | 1:01.97 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 46.89 | |||||||||
- | Antti Kuisma | 1976 | EXTRA | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 28.40 | |||||||||
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kimmo Gadding | 1982 | 656 | 26.19 | ||||||
Cetus Espoo | 26.46 | |||||||||
2 | Jussi Kujala | 1980 | 627 | 26.59 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 26.42 | |||||||||
3 | Timo Haikola | 1979 | 604 | 26.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Kari Niemelä | 1981 | 549 | 27.79 | ||||||
Ilmajoen Kisailijat | ||||||||||
5 | Antti Koskela | 1982 | 538 | 27.98 | ||||||
UPOT | 27.88 | |||||||||
6 | Kai Poutanen | 1980 | 528 | 28.15 | ||||||
Speedo Masters Finland C | 27.53 | |||||||||
7 | Mikko Arponen | 1980 | 513 | 28.42 | ||||||
Vanders | 27.96 | |||||||||
8 | Petteri Kallio | 1983 | 508 | 28.51 | ||||||
Vanders | 27.89 | |||||||||
9 | Ilkka Pohjamo | 1979 | 481 | 29.04 | ||||||
UPOT | 29.17 | |||||||||
10 | Juhani Hujala | 1981 | 433 | 30.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Santeri Vaara | 1983 | 422 | 30.34 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 30.71 | |||||||||
12 | Vesa Perttula | 1981 | 382 | 31.36 | ||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
13 | Heikki Kultala | 1979 | 341 | 32.57 | ||||||
S.C.Pingviinit | 34.24 | |||||||||
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Igor Korolev | 1985 | 628 | 25.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Kaleva Latvala | 1984 | 571 | 26.67 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 26.14 | |||||||||
3 | Matti Hienonen | 1985 | 553 | 26.95 | ||||||
Uintiklubi Nereus | 26.92 | |||||||||
4 | Jari Mäkäläinen | 1986 | 533 | 27.28 | ||||||
Helsingin Uimarit | 26.98 | |||||||||
5 | Roope Wahlström | 1987 | 505 | 27.78 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 27.29 | |||||||||
6 | Tomi Miettinen | 1986 | 502 | 27.84 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 27.59 | |||||||||
7 | Matti Pohjolainen | 1987 | 499 | 27.90 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 30.79 | |||||||||
8 | Antti Kuokkanen | 1988 | 452 | 28.83 | ||||||
Simmis Wanda | 36.30 | |||||||||
9 | Erno Leppänen | 1985 | 438 | 29.12 | ||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
10 | Petter Karjaluoto | 1984 | 430 | 29.30 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.36 | |||||||||
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nico Palotie | 1992 | 714 | 24.95 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 24.30 | |||||||||
2 | Antti Korri | 1992 | 646 | 25.79 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 26.10 | |||||||||
2 | Juha Kollin | 1993 | 646 | 25.79 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 24.47 | |||||||||
4 | Janne Kekkonen | 1989 | 606 | 26.35 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 25.57 | |||||||||
5 | Lauri Pilpola | 1993 | 605 | 26.36 | ||||||
Aurajoen Uinti | 26.34 | |||||||||
6 | Rene Rokka | 1992 | 583 | 26.68 | ||||||
Aurajoen Uinti | 25.57 | |||||||||
7 | Juha Silventoinen | 1993 | 524 | 27.65 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 28.04 | |||||||||
8 | Marko Sartela | 1993 | 510 | 27.91 | ||||||
Aurajoen Uinti | 27.47 | |||||||||
9 | Simo Laiho | 1993 | 492 | 28.23 | ||||||
Ålands Simförening | 26.43 | |||||||||
10 | Tuomas Virtanen | 1992 | 477 | 28.54 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 28.42 | |||||||||
11 | Mitja Kylliäinen | 1991 | 310 | 32.92 | ||||||
Simmis Wanda | 31.85 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 13:35 |