Resultater for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Langbane | Udskriftsdato | 08 marts 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2019 |
Løb 12, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 7:25.76 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1900) 7:37.66 2011-06-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma Herrer B | 1997 | 702 | 7:50.89 | ||||||
Sigma Swim | 8:01.09 | |||||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 55.79 | 1:54.57 | 1:54.57 | ||||||
Claus Lerche Iversen | 1977 | 57.37 | 1:58.67 | 3:53.24 | ||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 56.74 | 1:56.64 | 5:49.88 | ||||||
Alexander Eggers | 1999 | 57.92 | 2:01.01 | 7:50.89 | ||||||
2 | Triton Herrer 1 | 1992 | 699 | 7:51.61 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 7:52.02 | |||||||||
Frans Johannessen | 1992 | 55.67 | 1:55.52 | 1:55.52 | ||||||
Mads Rishøj | 1999 | 57.09 | 1:58.72 | 3:54.24 | ||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 56.03 | 1:57.98 | 5:52.22 | ||||||
Tobias Andersen | 1998 | 56.17 | 1:59.39 | 7:51.61 | ||||||
3 | Søllerød Herrer | 1999 | 653 | 8:02.31 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 7:47.82 | |||||||||
Pierre Høgenhaug | 1999 | 58.13 | 2:01.62 | 2:01.62 | ||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 55.45 | 1:55.74 | 3:57.36 | ||||||
Christian Andersen | 1999 | 59.22 | 2:03.49 | 6:00.85 | ||||||
Jannick Hansen | 2001 | 57.71 | 2:01.46 | 8:02.31 | ||||||
4 | Triton Herrer 2 | 1999 | 639 | 8:05.73 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:00.62 | |||||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 57.44 | 2:01.66 | 2:01.66 | ||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 58.19 | 2:02.28 | 4:03.94 | ||||||
Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 56.88 | 2:01.81 | 6:05.75 | ||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 56.39 | 1:59.98 | 8:05.73 | ||||||
5 | Hsk Junior | 2002 | 631 | 8:07.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 7:59.90 | |||||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 58.98 | 2:03.18 | 2:03.18 | ||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 58.85 | 2:01.98 | 4:05.16 | ||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 57.66 | 2:01.52 | 6:06.68 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 58.46 | 2:01.17 | 8:07.85 | ||||||
6 | Lyngby Herrer | 1999 | 615 | 8:11.96 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 8:04.84 | |||||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 57.05 | 1:56.01 | 1:56.01 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 58.05 | 2:01.28 | 3:57.29 | ||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 59.08 | 2:04.84 | 6:02.13 | ||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 1:01.39 | 2:09.83 | 8:11.96 | ||||||
7 | Sigma Herrer C | 2001 | 590 | 8:18.89 | ||||||
Sigma Swim | 8:10.85 | |||||||||
Alfred Højberg | 2002 | 59.83 | 2:05.29 | 2:05.29 | ||||||
Joakim Brønnum | 1997 | 58.63 | 2:02.31 | 4:07.60 | ||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 1:00.73 | 2:07.75 | 6:15.35 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 1:00.32 | 2:03.54 | 8:18.89 | ||||||
8 | Køge Herrer 1 | 1997 | 544 | 8:32.52 | ||||||
Køge Svømmeklub | 8:04.49 | |||||||||
August Ryom | 2002 | 1:00.98 | 2:09.56 | 2:09.56 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 1:01.92 | 2:10.57 | 4:20.13 | ||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 58.46 | 2:05.14 | 6:25.27 | ||||||
Mads Hauge Sørensen | 1997 | 1:00.67 | 2:07.25 | 8:32.52 | ||||||
- | Kvik Herrer | 0 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | |||||||||
Roar Andersen | 2001 | |||||||||
Joakim Køhn | 2003 | |||||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:34 |