2020-09-18   21:47:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Öresund Meeting & Öresund Sprint Challenge 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Öresund Sprint Challenge fredag kl.18:00

Document
Resultat
Öresund Meeting 2019
Arrangör:
Plats: Filborna Arena Helsingborgs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 6, 100m Medley Herrar 16år oä - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Lövgren 1999 Jönköpings Simsällskap 655 57.90 Q
50m: 26.64
100m: 57.90
(31.26)
2 Johan Rydahl 2001 Helsingborgs Simsällskap 647 58.15 +0.25 Q
50m: 26.31
100m: 58.15
(31.84)
3 Daniel Fischer 2002 Helsingborgs Simsällskap 646 58.16 +0.26 Q
50m: 26.50
100m: 58.16
(31.66)
4 Stefan Varga 2000 Helsingborgs Simsällskap 642 58.28 +0.38 Q
50m: 25.92
100m: 58.28
(32.36)
5 Christoffer Carlsen 1992 Helsingborgs Simsällskap 635 58.50 +0.60 Q
50m: 25.89
100m: 58.50
(32.61)
6 Anton Steindl 2000 Jönköpings Simsällskap 628 58.72 +0.82 Q
50m: 27.01
100m: 58.72
(31.71)
7 Gustav Persson 2000 Helsingborgs Simsällskap 625 58.82 +0.92 Q
50m: 27.43
100m: 58.82
(31.39)
8 Dante Vollmer 2001 Helsingborgs Simsällskap 614 59.18 +1.28 Q
50m: 26.97
100m: 59.18
(32.21)
9 William Myrlander 1997 Nässjö SLS 612 59.23 +1.33 Q
50m: 27.25
100m: 59.23
(31.98)
10 David Falk 2003 Simklubben Poseidon 603 59.52 +1.62 Q
50m: 26.55
100m: 59.52
(32.97)
11 Albin Edvardsson 2000 Helsingborgs Simsällskap 602 59.54 +1.64
50m: 27.46
100m: 59.54
(32.08)
12 John Brolin 2002 Helsingborgs Simsällskap 589 59.98 +2.08
50m: 28.10
100m: 59.98
(31.88)
13 Isak Vikström 1999 Helsingborgs Simsällskap 587 1:00.06 +2.16
50m: 27.18
100m: 1:00.06
(32.88)
14 Gustav Henriksen 2002 Spårvägen Simförening 586 1:00.08 +2.18
50m: 26.77
100m: 1:00.08
(33.31)
15 Sebastian Bergenzaun 1991 Simklubben Poseidon 582 1:00.24 +2.34
50m: 27.41
100m: 1:00.24
(32.83)
16 Sindre Kampen Nesheim 2001 Bergens SLK 577 1:00.39 +2.49
50m: 27.88
100m: 1:00.39
(32.51)
17 William Kerman 2001 Helsingborgs Simsällskap 575 1:00.46 +2.56
50m: 27.63
100m: 1:00.46
(32.83)
18 Victor Bergstrand 2000 Simklubben Poseidon 575 1:00.47 +2.57
50m: 27.53
100m: 1:00.47
(32.94)
19 Axel Auer 2003 Karlskrona Simsällskap 572 1:00.59 +2.69
50m: 27.05
100m: 1:00.59
(33.54)
20 August Mathisen 2001 Helsingborgs Simsällskap 552 1:01.30 +3.40
50m: 28.98
100m: 1:01.30
(32.32)
21 Marcus Holmquist 2000 Jönköpings Simsällskap 546 1:01.52 +3.62
50m: 28.35
100m: 1:01.52
(33.17)
22 Ole Jørmeland 1998 Tromsø Svømmeklubb 543 1:01.62 +3.72
50m: 28.50
100m: 1:01.62
(33.12)
23 Nils Wergeland 2002 Simklubben Lödde 541 1:01.70 +3.80
50m: 27.97
100m: 1:01.70
(33.73)
24 Gustav Östlund 2000 Simklubben Poseidon 539 1:01.80 +3.90
50m: 27.35
100m: 1:01.80
(34.45)
25 Oscar Elfers 2002 Helsingborgs Simsällskap 518 1:02.61 +4.71
50m: 28.61
100m: 1:02.61
(34.00)
26 Wilmer Ingvarsson 2003 Ängelholms Simsällskap 514 1:02.76 +4.86
50m: 29.01
100m: 1:02.76
(33.75)
27 Job Sanders 2003 Jönköpings Simsällskap 507 1:03.08 +5.18
50m: 29.30
100m: 1:03.08
(33.78)
28 Jacob Söderberg 2003 Helsingborgs Simsällskap 501 1:03.31 +5.41
50m: 28.36
100m: 1:03.31
(34.95)
29 Hugo Vaide 2003 Ängelholms Simsällskap 500 1:03.37 +5.47
50m: 28.01
100m: 1:03.37
(35.36)
30 Henning Cederlund 2003 Helsingborgs Simsällskap 497 1:03.47 +5.57
50m: 29.24
100m: 1:03.47
(34.23)
31 Malte Lundgren 2002 Helsingborgs Simsällskap 474 1:04.49 +6.59
50m: 29.19
100m: 1:04.49
(35.30)
32 Viktor Henrysson 2003 Jönköpings Simsällskap 473 1:04.55 +6.65
50m: 29.18
100m: 1:04.55
(35.37)
32 Joakim Throndsen 2000 Bergens SLK 473 1:04.55 +6.65
50m: 28.84
100m: 1:04.55
(35.71)
34 Jonathan Myrlander 2000 Nässjö SLS 466 1:04.86 +6.96
50m: 28.84
100m: 1:04.86
(36.02)
35 William Svensson 2003 Karlskrona Simsällskap 461 1:05.09 +7.19
50m: 29.52
100m: 1:05.09
(35.57)
36 Philip Rantzow 1999 S 71 459 1:05.17 +7.27
50m: 29.22
100m: 1:05.17
(35.95)
37 Jakob Werner 2000 Karlskrona Simsällskap 455 1:05.37 +7.47
50m: 29.52
100m: 1:05.37
(35.85)
38 Alexander Lundberg 2002 Simklubben Vänersborg 453 1:05.47 +7.57
50m: 30.18
100m: 1:05.47
(35.29)
39 Oliver Kock 2003 Helsingborgs Simsällskap 451 1:05.58 +7.68
50m: 30.55
100m: 1:05.58
(35.03)
40 Vlad Lupu 2003 Helsingborgs Simsällskap 445 1:05.86 +7.96
50m: 30.53
100m: 1:05.86
(35.33)
41 Marcus Skog 1996 Klippans Simsällskap 445 1:05.88 +7.98
50m: 30.14
100m: 1:05.88
(35.74)
42 Viktor Carlsson 2000 Karlskrona Simsällskap 443 1:05.98 +8.08
50m: 30.18
100m: 1:05.98
(35.80)
43 Love Mellegård Fastén 2003 Göteborg Sim 424 1:06.93 +9.03
50m: 29.63
100m: 1:06.93
(37.30)
44 Aleksander Andersen 2001 Tromsø Svømmeklubb 410 1:07.68 +9.78
50m: 30.70
100m: 1:07.68
(36.98)
45 André Philipsson Eriksson 2001 Helsingborgs Simsällskap 408 1:07.78 +9.88
50m: 31.56
100m: 1:07.78
(36.22)
46 Leo Pekberg 2002 Ängelholms Simsällskap 408 1:07.79 +9.89
50m: 31.12
100m: 1:07.79
(36.67)
47 Isak Axelsson 2002 Karlskrona Simsällskap 406 1:07.90 +10.00
50m: 31.12
100m: 1:07.90
(36.78)
48 Marcus Barkrot 2002 Karlskrona Simsällskap 399 1:08.31 +10.41
50m: 30.05
100m: 1:08.31
(38.26)
49 Alexander Larsson 2003 Helsingborgs Simsällskap 384 1:09.16 +11.26
50m: 30.69
100m: 1:09.16
(38.47)
Grenen officiell:  2019-03-22 18:42:33
2019-03-22 18:42:38 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner