Resultat för Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 2 Lördag 24 November Klockan 15.30 (Insim kl. 14.15)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sparbanken Rekarne Simcup och TYR Sprint 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 nov 2018 till den 25 nov 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar - Final 13 och yngre |
|
|
Sponsor: |
Sparbanken Rekarne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Brewitz |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.59 |
380 |
1:07.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maximilian Holm |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.77 |
348 |
1:09.49 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valentino Vrbanus |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
327 |
1:10.94 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
315 |
1:11.86 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
276 |
1:15.10 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arvid Engqvist |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
241 |
1:18.54 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
238 |
1:18.81 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.83 |
226 |
1:20.24 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leo Karlsson |
2006 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.74 |
225 |
1:20.30 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-11-24 17:35:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar - Final 14-15 år |
|
|
Sponsor: |
Sparbanken Rekarne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kevin Grahn |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.68 |
466 |
1:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.78 |
411 |
1:05.75 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
+0.59 |
406 |
1:05.99 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.77 |
379 |
1:07.54 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.64 |
369 |
1:08.12 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Fällman |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
352 |
1:09.21 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.68 |
346 |
1:09.61 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.64 |
344 |
1:09.76 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
David Alonso |
2003 |
Täby Sim |
+0.74 |
310 |
1:12.24 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Max Antonsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
+0.60 |
306 |
1:12.50 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-11-24 17:35:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar - Final 16 och äldre |
|
|
Sponsor: |
Sparbanken Rekarne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Brand |
1998 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.69 |
587 |
58.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
Örebro Simallians |
+0.66 |
434 |
1:04.57 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Per Levander |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
377 |
1:07.69 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joel Larsson |
2001 |
Sala Simsällskap |
+0.69 |
370 |
1:08.07 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicholas Weis Shore |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.67 |
336 |
1:10.31 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl Lingham |
2002 |
Täby Sim |
+0.70 |
317 |
1:11.66 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Leijon |
2002 |
Mariestads Simsällskap |
+0.66 |
248 |
1:17.74 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Hedlund |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.62 |
205 |
1:22.87 |
+24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-11-24 17:35:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-11-24 17:39:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|