2020-02-25   07:52:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2018-2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Årgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Madsen  2004    684  1:01.88  2:08.07  3:14.92    4:20.20   
  Slagelse Svømmeklub  4:21.73                 
                     
Oscar Isberg  2004    657  1:03.38  2:10.27  3:18.10    4:23.72   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  4:23.70                 
                     
Mikkel Roed  2004    645  1:04.14  2:11.79  3:19.74    4:25.33   
  Køge Svømmeklub  4:31.85                 
                     
Tobias Gammelvind  2004    610  1:04.14  2:12.56  3:21.74    4:30.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:46.09                 
                     
Sebastian Greisen  2004    606  1:05.48  2:14.45  3:21.98    4:30.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:25.44                 
                     
Joakim Grøn-Henriksen  2004    579  1:05.46  2:15.07  3:25.50    4:34.97   
  Ringsted Svømme Klub  4:40.36                 
                     
Niklas Wiese Dobel  2004    576  1:06.04  2:15.78  3:26.04    4:35.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:35.71                 
                     
Stefan Rasmussen  2004    567  1:06.99  2:17.85  3:27.54    4:37.01   
  Svømmeklubben Syd  4:43.25                 
                     
Nicolai D. B. Hansen  2004    545  1:06.87  2:18.39  3:30.50    4:40.68   
  Greve Svømmeklub  4:37.03                 
                     
10  Louie Hermansen  2004    532  1:08.06  2:20.15  3:32.49    4:42.94   
  VAT Copenhagen-MK31  4:49.35                 
                     
11  Andreas Eriksen Tankmar  2004    519  1:08.43  2:21.37  3:33.71    4:45.21   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:48.83                 
                     
12  Alex Baes Maidens  2004    466  1:11.76  2:27.04  3:41.76    4:55.72   
  VAT Copenhagen-MK31  5:04.44                 
                     
13  Philip H. Christensen  2004    455  1:13.73  2:30.01  3:45.38    4:58.11   
  Køge Svømmeklub  5:03.78                 
                     
14  August K Madsen  2004    391  1:14.17  2:35.01  3:55.60    5:13.44   
  Nakskov Svømme Klub  5:09.44                 
                     
15  Tobias Wiegaard Hansen  2004    379  1:13.33  2:23.12  3:56.81    5:16.81   
  SVØM Korsør  4:54.81                 
                     
 
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Bjørnsteen  2005    655  1:05.27  2:12.42  3:18.47    4:23.91   
  Svømmeklubben Syd  4:33.11                 
                     
Malthe Foged  2005    537  1:06.61  2:18.83  3:30.84    4:42.03   
  Næstved IF  4:49.57                 
                     
Konrad Clausen  2005    529  1:08.38  2:20.35  3:32.66    4:43.38   
  SVØM Korsør  4:54.59                 
                     
Sebastian Rendlev  2005    527  1:09.32  2:21.93  3:33.47    4:43.82   
  Vallensbæk IF Af 1939  4:59.09                 
                     
Nicholas Simson  2005    498  1:07.78  2:21.66  3:36.40    4:49.25   
  VAT Copenhagen-MK31  4:54.70                 
                     
Sune Vergmann  2005    452  1:10.64  2:27.15  3:43.82    4:58.67   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  5:17.89                 
                     
Frederik Grove Ankerdal  2005    423  1:14.11  2:32.33  3:49.01    5:05.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:11.50                 
                     
Daniel Bastholm  2005    420  1:11.33  2:29.89  3:48.90    5:05.98   
  Greve Svømmeklub  5:09.69                 
                     
Jakob Stærmose  2005    391  1:15.40  2:35.86  4:36.94    5:13.55   
  Ringsted Svømme Klub  5:24.01                 
                     
10  Frederik Skytte Nielsen  2005    382  1:16.23  2:36.26  3:57.29    5:15.94   
  Svømmeklubben Syd  5:16.18                 
                     
11  Cilas Madsen  2005    377  1:16.04  2:38.59  3:57.81    5:17.37   
  Greve Svømmeklub  5:11.97                 
                     
11  Mathias Olsen  2005    377  1:16.46  2:38.66  4:00.26    5:17.37   
  Greve Svømmeklub  5:24.11                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark