2019-12-07   22:36:45
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Syyssekarit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syyssekarit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  20:51   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 1, 100m SU T11,13,15,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lehtoila  2008    169          1:39.44   
  ORCA Helsinki  1:38.79                 
                     
Viia Tossavainen  2007    166          1:39.96   
  Simmis Wanda  1:46.28                 
                     
Kira Kondratjeva  2008    165  47.95        1:40.20   
  Uimaseura Helsinki                   
                     
Maia Loponen  2007    163          1:40.63   
  ORCA Helsinki  1:44.59                 
                     
Lotta Turunen  2008    155  50.36        1:42.36   
  Cetus Espoo                   
                     
Vuokko Larjomaa  2007    154          1:42.55   
  Cetus Espoo  1:37.44                 
                     
Linn Nickels  2007    149          1:43.61   
  Gladius Kirkkonummi  1:49.08                 
                     
Saga Linnosaari  2008    146  50.51        1:44.50   
  Cetus Espoo                   
                     
Jade Brelo  2008    141  53.21        1:45.49   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Kea-Erin Saarinen  2008    141  51.64        1:45.61   
  ORCA Helsinki                   
                     
Olga Kaiser  2008              DSQ   
  ORCA Helsinki                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
                     
 
Laji 1, 100m SU T11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida Vesa  2005    379  37.53        1:16.03   
  ORCA Helsinki  1:15.76                 
                     
Maria Karvonen  2006    317  39.93        1:20.70   
  Simmis Wanda  1:21.77                 
                     
Peppi Eskola  2005    309  39.49        1:21.36   
  Gladius Kirkkonummi  1:22.74                 
                     
Helmi Räsänen  2006    274  41.44        1:24.65   
  Simmis Grani  1:25.20                 
                     
Emmi Adler  2005    268  40.34        1:25.26   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Ronja Kero  2005    266  41.22        1:25.53   
  ORCA Helsinki  1:35.58                 
                     
Roosa Tuomola  2005    259  41.55        1:26.30   
  Tuusulan Uimaseura  1:28.46                 
                     
Emilia Quigley  2006    241  42.92        1:28.31   
  ORCA Helsinki                   
                     
Emilia Hakala  2005    235  43.99        1:29.15   
  Simmis Wanda  1:29.96                 
                     
10  Lotta Akkanen  2005    228  43.89        1:30.03   
  ORCA Helsinki                   
                     
11  Noora Glasin  2006    204          1:33.39   
  Simmis Wanda  1:37.72                 
                     
12  Ilona Marttila  2005    177  48.77        1:37.92   
  Simmis Wanda                   
                     
13  Pinja Suominen  2006    174          1:38.56   
  Gladius Kirkkonummi  1:43.60                 
                     
14  Pinja Hoffren  2006    172  48.44        1:38.77   
  Simmis Wanda                   
                     
15  Waula Taimela  2005    150          1:43.44   
  Gladius Kirkkonummi  1:47.06                 
                     
16  Janika Hinkkanen  2005    125          1:49.86   
  Gladius Kirkkonummi  2:05.90                 
                     
Sonja Berseneva  2006              DNS   
  ORCA Helsinki  1:32.54                 
                     
Liina Saario  2006              DSQ   
  ORCA Helsinki                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 1, 100m SU T11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    563  31.15        1:06.63   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.94                 
                     
Lotta Lehtoila  2003    466  33.59        1:10.98   
  ORCA Helsinki  1:11.65                 
                     
Roona Karola  2004    449  34.38        1:11.82   
  Tuusulan Uimaseura  1:12.68                 
                     
Eevi Peltonen  2004    392  36.11        1:15.17   
  Uimaseura Aquila  1:14.37                 
                     
Ella-Maija Syväniemi  2004    380  36.06        1:15.96   
  Gladius Kirkkonummi  1:13.88                 
                     
Ilona Kajava  2004    268          1:25.25   
  ORCA Helsinki  1:35.59                 
                     
Veera Mäkelä  2004    254  42.64        1:26.80   
  Gladius Kirkkonummi  1:30.85                 
                     
Iiris Virtanen  2004    252  42.97        1:27.03   
  Simmis Grani  1:33.63                 
                     
Elina Syvänne  2004    230  43.89        1:29.81   
  Tuusulan Uimaseura  1:29.49                 
                     
10  Aava Kiuru  2004    196          1:34.68   
  Gladius Kirkkonummi  1:38.41                 
                     
11  Saara-Kaisa Rahijärvi  2004    131          1:48.35   
  ORCA Helsinki  2:21.62                 
                     
 
Laji 1, 100m SU T11,13,15,N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Välimaa  2002    390  35.83        1:15.31   
  Tuusulan Uimaseura  1:11.83                 
                     
Wilma Walther  2001    366  37.10        1:16.92   
  HTU Stadi  1:16.47                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  20:51 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syyssekarit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  20:52   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 2, 100m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilmari Nieminen  2007    209  41.07        1:22.42   
  Cetus Espoo                   
                     
Mikael Böckerman  2006    185  41.77        1:25.80   
  Gladius Kirkkonummi  1:26.74                 
                     
Artemi Tsinjonnõi  2008    160  42.68        1:29.93   
  Cetus Espoo                   
                     
Nikita Rantsev  2007    159  43.91        1:30.17   
  Uimaseura Helsinki                   
                     
Daniel Björn  2006    147  44.59        1:32.69   
  Uimaseura Helsinki  1:29.44                 
                     
Lenni Syvänen  2007    140  44.69        1:34.07   
  Cetus Espoo                   
                     
Roope Liimatainen  2007    130  45.94        1:36.34   
  Cetus Espoo  1:42.94                 
                     
Pravin Perasath  2008    124  47.50        1:38.08   
  Simmis Wanda  1:38.49                 
                     
Tommi Mosconi  2008    118  47.74        1:39.47   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Matti Klümper  2008    117  48.83        1:39.94   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Eljas Pekkola  2007    112  49.18        1:41.32   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Joonas Keränen  2007    101  52.13        1:44.74   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Otto Vauhkonen  2007    100  52.71        1:45.15   
  Cetus Espoo  2:15.02                 
                     
14  Akseli Savolainen  2007    98  50.36        1:45.75   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Henri Koskela  2007    98  51.48        1:45.80   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Leo Nieminen  2007    97  52.23        1:46.14   
  ORCA Helsinki  2:09.44                 
                     
17  Jooa Katavisto  2006    97  50.56        1:46.16   
  ORCA Helsinki  1:47.00                 
                     
18  Veikko Hautaniemi  2007    94  53.15        1:47.37   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Mikael Suni  2007    91  53.20        1:48.75   
  Cetus Espoo                   
                     
Jaakko Karppinen  2007              DSQ   
  ORCA Helsinki                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Lenni Nevalainen  2007              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 2, 100m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexander Malyshkov  2004    323  34.74        1:11.24   
  Salon Uimarit  1:14.71                 
                     
Aapo Tuhkanen  2005    301  35.13        1:12.99   
  Tuusulan Uimaseura  1:13.93                 
                     
Matteus Einiö  2004    299  35.34        1:13.11   
  Gladius Kirkkonummi  1:12.59                 
                     
Aku Hänninen  2004    285  35.86        1:14.29   
  ORCA Helsinki  1:15.75                 
                     
Eero Asikainen  2004    260  37.29        1:16.61   
  Tuusulan Uimaseura  1:21.86                 
                     
William Fagerstedt  2005    234  38.83        1:19.34   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:26.15                 
                     
Serhat Kalin  2005    222  39.19        1:20.73   
  ORCA Helsinki  1:23.21                 
                     
Paulus Sarre  2004    208  40.13        1:22.55   
  ORCA Helsinki                   
                     
Georgi Biatetc  2005    186  40.94        1:25.69   
  Uimaseura Aquila  1:27.36                 
                     
10  Heikki Ianes  2005    167  42.79        1:28.73   
  Simmis Wanda  1:29.42                 
                     
11  Miko Mikkola  2004    157  44.84        1:30.62   
  Simmis Wanda  1:32.95                 
                     
12  Niko Partanen  2005    154  44.13        1:31.20   
  ORCA Helsinki  1:39.82                 
                     
13  Juho Kotamäki  2005    111  46.24        1:41.72   
  Simmis Wanda  2:03.20                 
                     
 
Laji 2, 100m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juuso Rahikainen  2003    443  31.01        1:04.17   
  Tuusulan Uimaseura  1:06.59                 
                     
Egor Malyshkov  2003    284  35.75        1:14.34   
  Salon Uimarit                   
                     
Henri Erlund  2003    201  41.53        1:23.44   
  HTU Stadi  1:24.14                 
                     
 
Laji 2, 100m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ruslan Samrin  2001    387  31.32        1:07.12   
  ORCA Helsinki  1:06.26                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  20:52 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syyssekarit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:04   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 3, 50m VU T9,11,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veera Tawast  2009    136          45.15   
  Simmis Grani  45.31                 
Linda Hämäläinen  2010    115          47.71   
  Uimaseura Helsinki  47.31                 
Skylar Graves  2009    98          50.35   
  Tuusulan Uimaseura  48.72                 
 
Laji 3, 50m VU T9,11,N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Taisiya Baindurashvili  2008    241          37.31   
  Uimaseura Helsinki  37.17                 
Josefina Vainio  2007    206          39.32   
  Simmis Wanda  41.51                 
Iiris Pajamo  2008    163          42.46   
  Simmis Wanda  41.47                 
Kira Kondratjeva  2008    160          42.76   
  Uimaseura Helsinki  41.56                 
Marja Anna Siimes  2008    156          43.17   
  Uimaseura Helsinki  43.18                 
Minea Hildén  2007    150          43.65   
  ORCA Helsinki                   
Aura Haunia  2007    140          44.71   
  Simmis Wanda  44.41                 
 
Laji 3, 50m VU T9,11,N, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Einiö  2003    620          27.25   
  Gladius Kirkkonummi  26.83                 
Meri Luoma  2005    408          31.32   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  32.98                 
Rosalia Turunen  2002    397          31.61   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  31.05                 
Lumi Nokso  2005    393          31.71   
  Uimaseura Aquila  32.51                 
Helmi Käkelä  2006    381          32.04   
  Tuusulan Uimaseura  31.89                 
Niini Saxelin  2003    374          32.24   
  Tuusulan Uimaseura  33.19                 
Ada-Maj Saarinen  2004    368          32.43   
  ORCA Helsinki  32.51                 
Annika Tietz  2001    366          32.46   
  HTU Stadi  31.31                 
Clara Jansson  2004    348          33.02   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  35.76                 
10  Amanda Ahlgren  2001    284          35.32   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  34.96                 
11  Lada Belozjorova  2006    253          36.73   
  Stadin Delfiinit  36.44                 
12  Vivian Ljungqvist  2003    237          37.54   
  ORCA Helsinki  40.51                 
13  Kia Jokinen  2005    210          39.08   
  Simmis Wanda  38.63                 
14  Ilona Marttila  2005    191          40.35   
  Simmis Wanda  39.54                 
15  Almina Köroglu  2005    185          40.74   
  Simmis Wanda  41.73                 
16  Emmalina Piitulainen  2006    177          41.32   
  Simmis Wanda                   
17  Deniz Keteli  2005    146          44.07   
  Simmis Wanda                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  17:04 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syyssekarit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:31   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 4, 50m VU P10,12,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jan Voloshin  2008    177          36.02   
  Uimaseura Helsinki  35.75                 
Antony Tran  2009    126          40.40   
  Stadin Delfiinit  38.40                 
Nikita Dzura  2010    118          41.22   
  Uimaseura Helsinki  41.91                 
Aarni Rahkonen  2009    83          46.36   
  Simmis Grani  47.91                 
Danil Sulkonen  2008    76          47.66   
  ORCA Helsinki  47.58                 
 
Laji 4, 50m VU P10,12,M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mark Kellinsalmi  2007    248          32.22   
  Stadin Delfiinit  33.81                 
Onni Rahkonen  2007    224          33.35   
  Simmis Grani  32.93                 
Mihhail Janson  2006    177          36.02   
  Stadin Delfiinit  37.40                 
Eemi Niskanen  2006    116          41.49   
  ORCA Helsinki  42.79                 
Jaakko Karppinen  2007    95          44.29   
  ORCA Helsinki  50.50                 
Juuso Kuusala  2006              DSQ   
  Simmis Wanda  39.82                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m VU P10,12,M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexey Belfer  2000    640          23.50   
  ORCA Helsinki  22.54                 
Henri Koski  2000    519          25.21   
  Gladius Kirkkonummi  24.60                 
Georgy Babenov  2000    463          26.17   
  ORCA Helsinki  24.69                 
Ruslan Samrin  2001    441          26.60   
  ORCA Helsinki  26.01                 
Rasmus Sarre  2001    432          26.80   
  ORCA Helsinki  27.14                 
Alexander Malyshkov  2004    371          28.18   
  Salon Uimarit  27.76                 
Aleksi Kauppinen  2003    363          28.38   
  Tuusulan Uimaseura  29.00                 
Daniel Ruotsi  2002    356          28.56   
  Gladius Kirkkonummi  28.87                 
Egor Malyshkov  2003    342          28.97   
  Salon Uimarit  28.71                 
10  Heikki Väkeväinen  2002    338          29.07   
  Gladius Kirkkonummi  28.13                 
11  Joakim Kuhlberg  2004    328          29.37   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  31.28                 
12  Yufei Meng  2004    325          29.45   
  Simmis Grani  30.74                 
13  Rony Kulju  2004    324          29.49   
  Simmis Wanda  31.58                 
14  Kaius Kulmala  2004    274          31.19   
  Simmis Grani  31.12                 
15  Paulus Sarre  2004    258          31.79   
  ORCA Helsinki  34.17                 
16  Henri Erlund  2003    237          32.72   
  HTU Stadi  33.60                 
17  Valtteri Muranen  2005    227          33.18   
  Uimaseura Aquila  32.01                 
18  Aleksi Rissanen  2004    211          34.01   
  Simmis Wanda  34.67                 
19  Jimi Kurkikangas  2005    181          35.77   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
20  Matti Alpola  1953    161          37.17   
  Simmis Wanda  36.36                 
21  Perttu Salmenhaara  1977    56          52.79   
  Helsingfors Simsällskap  45.89                 
Lauri Pyykkö  2004              DSQ   
  ORCA Helsinki  32.66                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Martti Tervanen  2000              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi  24.90                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Mathias Lindfors  2002              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  28.72                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  17:31 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syyssekarit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:49   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 5, 100m RU T11,13,15,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida Tawast  2007    286  44.38        1:34.64   
  Simmis Grani  1:32.82                 
                     
Linnea Heikkilä  2008    248  48.22        1:39.17   
  Simmis Grani  1:44.62                 
                     
Sira Katavisto  2008    223  48.91        1:42.72   
  ORCA Helsinki  1:57.47                 
                     
Serafima Ratner  2008    197  50.07        1:47.09   
  Uimaseura Helsinki  1:54.36                 
                     
Josefina Vainio  2007    157  53.64        1:55.57   
  Simmis Wanda  1:54.63                 
                     
Lilja Hirsikko  2008    146  55.28        1:58.30   
  ORCA Helsinki                   
                     
Aura Haunia  2007    127  56.99        2:03.83   
  Simmis Wanda  2:09.78                 
                     
 
Laji 5, 100m RU T11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Meea Juntunen  2005    481  37.19        1:19.55   
  Tuusulan Uimaseura  1:22.19                 
                     
Sofi Andström  2005    426  39.86        1:22.87   
  ORCA Helsinki  1:24.12                 
                     
Sofie Nauklér  2006    332  42.68        1:29.97   
  Simmis Grani  1:30.33                 
                     
Saara Heinänen  2005    314  42.27        1:31.71   
  Tuusulan Uimaseura  1:34.26                 
                     
Emmi Adler  2005    313  43.08        1:31.80   
  Tuusulan Uimaseura  1:33.52                 
                     
Lotta Akkanen  2005    279  46.16        1:35.41   
  ORCA Helsinki  1:34.56                 
                     
Maria Mustonen  2005    274  43.47        1:35.93   
  ORCA Helsinki  1:30.81                 
                     
Roosa Tuomola  2005    266  46.32        1:36.92   
  Tuusulan Uimaseura  1:38.78                 
                     
Pinja Hoffren  2006    228  48.53        1:42.07   
  Simmis Wanda  1:47.66                 
                     
10  Auri Korpaeus  2006    225  48.29        1:42.48   
  Tuusulan Uimaseura  1:53.61                 
                     
11  Emilia Hakala  2005    218  47.87        1:43.52   
  Simmis Wanda  1:40.91                 
                     
12  Noora Glasin  2006    212  50.33        1:44.43   
  Simmis Wanda  1:56.39                 
                     
13  Jemina Saraniemi  2005    206  50.07        1:45.53   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
14  Emma Sund  2005    199  50.79        1:46.73   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:50.92                 
                     
15  Pinja Suominen  2006    199  48.66        1:46.80   
  Gladius Kirkkonummi  1:47.48                 
                     
16  Almina Köroglu  2005    177  52.25        1:50.93   
  Simmis Wanda  1:53.32                 
                     
17  Liina Saario  2006    151  56.11        1:56.85   
  ORCA Helsinki                   
                     
Milla Liimatainen  2006              DNS   
  ORCA Helsinki  2:09.39                 
                     
 
Laji 5, 100m RU T11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    709  32.99        1:09.91   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.07                 
                     
Winona Forslund  2003    465  37.27        1:20.45   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:19.72                 
                     
Sara Myller  2003    408  39.53        1:24.03   
  Tuusulan Uimaseura  1:23.08                 
                     
Kreetta Uusitalo  2003    399  40.47        1:24.69   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:23.43                 
                     
Nicole Sundell  2003    317  42.79        1:31.44   
  ORCA Helsinki  1:28.81                 
                     
Beata Niskanen  2004    258  44.09        1:37.94   
  Tuusulan Uimaseura  1:41.45                 
                     
Åsa Kråkström  2004    218  48.39        1:43.61   
  Tuusulan Uimaseura  1:43.88                 
                     
Aava Kiuru  2004    175  52.97        1:51.32   
  Gladius Kirkkonummi  1:46.24                 
                     
Saara-Kaisa Rahijärvi  2004    146  55.78        1:58.23   
  ORCA Helsinki  1:55.05                 
                     
 
Laji 5, 100m RU T11,13,15,N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Fanny Nyström  1999    532  35.91        1:16.92   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:15.14                 
                     
Annika Tietz  2001    452  37.82        1:21.23   
  HTU Stadi  1:16.81                 
                     
Sari Kukkonen  1972    292  44.53        1:33.92   
  Simmis Wanda  1:32.80                 
                     
Rosalia Turunen  2002    241  46.37        1:40.18   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:36.20                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  17:49 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syyssekarit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  19:25   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 6, 100m RU P12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksandr Vysotskiy  2006    228  43.74        1:31.01   
  ORCA Helsinki  1:27.66                 
                     
Jani Ekman  2006    221  42.24        1:31.87   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:31.20                 
                     
Mark Kellinsalmi  2007    187  45.31        1:37.14   
  Stadin Delfiinit  1:46.91                 
                     
Ilja Belov  2007    159  48.39        1:42.56   
  Simmis Wanda  1:43.74                 
                     
Nikita Shishinin  2006    133  51.65        1:48.92   
  ORCA Helsinki  1:41.99                 
                     
Leo Nieminen  2007    117  53.63        1:53.64   
  ORCA Helsinki  1:55.71                 
                     
Jooa Katavisto  2006              DSQ   
  ORCA Helsinki  1:46.34                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Nikita Rantsev  2007              DSQ   
  Uimaseura Helsinki  1:47.15                 
  SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa               
                     
 
Laji 6, 100m RU P12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vi Thai Ngô  2004    268  38.72        1:26.22   
  Simmis Wanda  1:33.22                 
                     
Aapo Tuhkanen  2005    249  42.16        1:28.38   
  Tuusulan Uimaseura  1:29.07                 
                     
Anton Kettunen  2005    239  41.94        1:29.51   
  Gladius Kirkkonummi  1:28.10                 
                     
Tiger Tran  2005    230  42.29        1:30.65   
  Simmis Wanda  1:30.05                 
                     
Paulus Sarre  2004    227  43.20        1:31.13   
  ORCA Helsinki  1:34.54                 
                     
Georgi Biatetc  2005    203  44.23        1:34.50   
  Uimaseura Aquila  1:34.88                 
                     
Daniel Kabonen  2004    181  46.55        1:38.25   
  Simmis Wanda  1:43.12                 
                     
 
Laji 6, 100m RU P12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juuso Rahikainen  2003    427  34.66        1:13.83   
  Tuusulan Uimaseura  1:15.12                 
                     
Danila Shishinin  2002    420  34.55        1:14.25   
  ORCA Helsinki  1:15.49                 
                     
Jerry Roine  2002    389  36.65        1:16.12   
  Järvenpään Uintiklubi  1:14.41                 
                     
Matias Ola  2002    381  36.29        1:16.68   
  ORCA Helsinki  1:16.41                 
                     
Birger Niskanen  2002    282  39.07        1:24.72   
  Tuusulan Uimaseura  1:25.00                 
                     
Otso Mäkivuokko  2003    237  42.12        1:29.84   
  Gladius Kirkkonummi  1:36.81                 
                     
 
Laji 6, 100m RU P12,14,16,M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niilo Olander  2001    523  32.11        1:09.02   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:10.53                 
                     
Tatu Kuosa  1991    208  42.00        1:33.85   
  Simmis Wanda  1:32.52                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  19:25 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syyssekarit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:57   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 7, 50m SU T9,11,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Venla Hoffren  2009    147          48.55   
  Simmis Wanda  51.82                 
Linda Hämäläinen  2010              DNS   
  Uimaseura Helsinki  51.96                 
 
Laji 7, 50m SU T9,11,N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Wall  2008    185          45.04   
  Simmis Wanda  46.48                 
Lilja Hirsikko  2008    164          46.82   
  ORCA Helsinki  47.26                 
Taisiya Baindurashvili  2008    163          46.90   
  Uimaseura Helsinki  45.34                 
Kira Kondratjeva  2008    158          47.48   
  Uimaseura Helsinki  44.76                 
Marja Anna Siimes  2008    140          49.43   
  Uimaseura Helsinki  47.66                 
Olga Kaiser  2008    138          49.67   
  ORCA Helsinki  49.47                 
Minea Hildén  2007    136          49.91   
  ORCA Helsinki  52.51                 
Iiris Pajamo  2008    126          51.16   
  Simmis Wanda  47.41                 
 
Laji 7, 50m SU T9,11,N, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Välimaa  2002    410          34.53   
  Tuusulan Uimaseura  33.58                 
Iida Vesa  2005    384          35.31   
  ORCA Helsinki  35.47                 
Niini Saxelin  2003    336          36.90   
  Tuusulan Uimaseura  38.68                 
Maari Sinivuori  2001    333          37.01   
  Tuusulan Uimaseura  36.49                 
Elina Syvänne  2004    240          41.29   
  Tuusulan Uimaseura  42.31                 
Vivian Ljungqvist  2003    229          41.93   
  ORCA Helsinki  43.98                 
Auri Korpaeus  2006    185          44.98   
  Tuusulan Uimaseura  43.68                 
Almina Köroglu  2005    138          49.61   
  Simmis Wanda  53.66                 
Emmalina Piitulainen  2006    114          52.80   
  Simmis Wanda                   
10  Deniz Keteli  2005    111          53.38   
  Simmis Wanda  54.70                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  17:57 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syyssekarit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:05   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 8, 50m SU P10,12,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jan Voloshin  2008    155          41.32   
  Uimaseura Helsinki  40.54                 
Nikita Dzura  2010    102          47.46   
  Uimaseura Helsinki  47.19                 
Vadim Nikolashin  2010    82          50.96   
  Uimaseura Helsinki                   
Danil Sulkonen  2008    53          59.05   
  ORCA Helsinki                   
Stefan Pikhel  2010              DSQ   
  Uimaseura Helsinki                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 8, 50m SU P10,12,M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Onni Rahkonen  2007    177          39.52   
  Simmis Grani  39.73                 
Daniel Björn  2006    148          41.96   
  Uimaseura Helsinki  43.48                 
Alex Karlsson  2006    140          42.71   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  45.74                 
Mihhail Janson  2006    135          43.28   
  Stadin Delfiinit  44.35                 
Nikita Rantsev  2007    133          43.43   
  Uimaseura Helsinki  38.67                 
Juuso Kuusala  2006    92          49.19   
  Simmis Wanda  50.73                 
Jaakko Karppinen  2007    66          54.85   
  ORCA Helsinki                   
Eemi Niskanen  2006    59          56.86   
  ORCA Helsinki                   
 
Laji 8, 50m SU P10,12,M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Martti Tervanen  2000    511          27.78   
  Järvenpään Uintiklubi  28.60                 
Linus Rutanen  2004    213          37.17   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  41.50                 
Lauri Pyykkö  2004    206          37.62   
  ORCA Helsinki                   
Valtteri Muranen  2005    173          39.84   
  Uimaseura Aquila  38.15                 
Tuomas Tolppala  2002    120          44.97   
  ORCA Helsinki                   
Henri Hietto  2005              DSQ   
  Simmis Wanda  44.47                 
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  18:05 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syyssekarit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:15   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 9, 200m SKU T15,N, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Lehtoila  2003    467  34.17  1:13.72  2:01.76    2:37.06   
  ORCA Helsinki  2:39.33                 
                     
Helmi Käkelä  2006    377  36.58  1:22.16  2:10.89    2:48.63   
  Tuusulan Uimaseura  2:50.31                 
                     
Meri Luoma  2005    353  36.26  1:20.11  2:09.00    2:52.30   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:59.97                 
                     
Ilona Kajava  2004    328  37.84  1:24.89  2:15.87    2:56.63   
  ORCA Helsinki  3:00.44                 
                     
Ada-Maj Saarinen  2004    291  36.95  1:22.12  2:20.41    3:03.73   
  ORCA Helsinki  2:52.90                 
                     
Emilia Quigley  2006    229  45.99  1:36.11  2:35.86    3:19.16   
  ORCA Helsinki                   
                     
Maia Loponen  2007    177  47.74  1:49.93  2:53.09    3:36.68   
  ORCA Helsinki  3:39.72                 
                     
Sira Katavisto  2008    163  55.83  1:53.16  2:51.71    3:43.00   
  ORCA Helsinki                   
                     
Sonja Berseneva  2006              DNS   
  ORCA Helsinki                   
                     
Peppi Eskola  2005              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi  2:55.12                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 9, 200m SKU T15,N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ninni From  1988    422  32.46  1:15.85  2:04.33    2:42.38   
  Simmis Wanda  2:45.08                 
                     
Raisa Friberg  1976    136  54.71  1:58.11  3:04.66    3:56.41   
  Simmis Wanda                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  18:15 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syyssekarit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:24   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 10, 200m SKU P16,M, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexander Malyshkov  2004    371  32.81  1:13.23  1:57.20    2:32.54   
  Salon Uimarit  2:40.31                 
                     
Mathias Lindfors  2002    364  33.61  1:13.64  1:59.90    2:33.41   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:39.54                 
                     
Matias Ola  2002    359  33.85  1:16.72  1:58.64    2:34.23   
  ORCA Helsinki  2:34.03                 
                     
Joakim Kuhlberg  2004    330  35.46  1:14.08  2:02.25    2:38.53   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:32.09                 
                     
Eero Asikainen  2004    299  34.92  1:16.24  2:07.46    2:43.87   
  Tuusulan Uimaseura  2:50.97                 
                     
Matteus Einiö  2004    286  35.80  1:16.74  2:07.88    2:46.24   
  Gladius Kirkkonummi  2:46.16                 
                     
Rony Kulju  2004    273  36.77  1:22.35  2:10.94    2:48.91   
  Simmis Wanda  3:22.83                 
                     
Egor Malyshkov  2003    251  35.31  1:21.05  2:14.53    2:53.76   
  Salon Uimarit                   
                     
Heikki Ianes  2005    191  42.28  1:37.34  2:29.14    3:10.29   
  Simmis Wanda  3:26.27                 
                     
10  Tiger Tran  2005    189  42.49  1:35.13  2:29.01    3:10.99   
  Simmis Wanda  3:16.98                 
                     
11  Aleksi Rissanen  2004    177  47.38  1:39.05  2:32.91    3:15.25   
  Simmis Wanda  3:20.66                 
                     
12  Pravin Perasath  2008    174  40.23  1:34.28  2:34.35    3:16.14   
  Simmis Wanda  3:25.81                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  18:24 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syyssekarit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:33   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 11, 50m RU T9,11,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Skylar Graves  2009    94          1:02.96   
  Tuusulan Uimaseura                   
Linda Hämäläinen  2010              DSQ   
  Uimaseura Helsinki  59.42                 
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 11, 50m RU T9,11,N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Serafima Ratner  2008    193          49.52   
  Uimaseura Helsinki  49.54                 
Laura Lehtoila  2008    190          49.78   
  ORCA Helsinki  48.84                 
Linn Nickels  2007    167          51.97   
  Gladius Kirkkonummi  55.37                 
Maia Loponen  2007    142          54.86   
  ORCA Helsinki  1:04.30                 
Kea-Erin Saarinen  2008    131          56.34   
  ORCA Helsinki  58.56                 
Mikaela Heiman  2008    122          57.71   
  Simmis Wanda  59.53                 
 
Laji 11, 50m RU T9,11,N, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Einiö  2003    620          33.58   
  Gladius Kirkkonummi  32.73                 
Fanny Nyström  1999    517          35.67   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  34.90                 
Annika Tietz  2001    506          35.92   
  HTU Stadi  35.29                 
Winona Forslund  2003    483          36.50   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  36.24                 
Meea Juntunen  2005    455          37.21   
  Tuusulan Uimaseura  37.82                 
Maari Sinivuori  2001    407          38.62   
  Tuusulan Uimaseura  37.93                 
Kreetta Uusitalo  2003    386          39.33   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  39.16                 
Sofi Andström  2005    382          39.45   
  ORCA Helsinki  38.08                 
Ella-Maija Syväniemi  2004    370          39.87   
  Gladius Kirkkonummi  40.13                 
10  Ronja Kero  2005    343          40.88   
  ORCA Helsinki  41.44                 
11  Sofia Hinkka  2001    339          41.06   
  Tuusulan Uimaseura  39.25                 
12  Veera Mäkelä  2004    290          43.24   
  Gladius Kirkkonummi  46.83                 
13  Beata Niskanen  2004    245          45.71   
  Tuusulan Uimaseura  46.78                 
14  Siiri Multamäki  2006    206          48.43   
  ORCA Helsinki  51.47                 
15  Vivian Ljungqvist  2003    191          49.67   
  ORCA Helsinki  50.97                 
16  Emma Sund  2005    170          51.68   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  51.96                 
17  Waula Taimela  2005    152          53.66   
  Gladius Kirkkonummi  55.25                 
18  Deniz Keteli  2005    146          54.38   
  Simmis Wanda  1:04.85                 
19  Kia Jokinen  2005    137          55.52   
  Simmis Wanda  1:00.35                 
20  Ilona Marttila  2005    128          56.76   
  Simmis Wanda                   
Emmalina Piitulainen  2006              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  18:33 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syyssekarit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:38   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 12, 50m RU P10,12,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antony Tran  2009    130          49.77   
  Stadin Delfiinit  49.53                 
 
Laji 12, 50m RU P10,12,M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jani Ekman  2006    253          39.90   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  41.25                 
Hugo Aslak Samuli Haverinen  2006              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  56.40                 
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
 
Laji 12, 50m RU P10,12,M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jerry Roine  2002    369          35.20   
  Järvenpään Uintiklubi  35.34                 
Heikki Väkeväinen  2002    286          38.31   
  Gladius Kirkkonummi  38.39                 
Vi Thai Ngô  2004    273          38.91   
  Simmis Wanda  41.88                 
Kaius Kulmala  2004    249          40.09   
  Simmis Grani  41.50                 
Jimi Kurkikangas  2005    204          42.87   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Tatu Kuosa  1991    197          43.35   
  Simmis Wanda  40.13                 
Niko Partanen  2005    178          44.84   
  ORCA Helsinki  47.08                 
John-Vivek Sandell  2001    162          46.23   
  ORCA Helsinki  45.87                 
Henri Hietto  2005    149          47.58   
  Simmis Wanda  46.49                 
10  Tomas Lipponen  2005    110          52.57   
  Simmis Grani  1:01.00                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  18:38 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syyssekarit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:43   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 13, 200m PU T15,N, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sara Myller  2003    335  36.92  1:19.88  2:05.45    2:52.13   
  Tuusulan Uimaseura  2:48.41                 
                     
Maria Karvonen  2006    239  41.18  1:30.56  2:23.01    3:12.65   
  Simmis Wanda                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  18:43 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syyssekarit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:46   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 14, 200m PU P16,M, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Danila Shishinin  2002    352  33.68  1:12.61  1:53.39    2:33.71   
  ORCA Helsinki  2:36.67                 
                     
Birger Niskanen  2002    276  38.02  1:20.86  2:03.63    2:46.64   
  Tuusulan Uimaseura  2:52.56                 
                     
Aleksi Kauppinen  2003    240  35.72  1:20.25  2:08.02    2:54.66   
  Tuusulan Uimaseura  2:55.46                 
                     
Daniel Ruotsi  2002    211  35.89  1:22.01  2:10.53    3:02.22   
  Gladius Kirkkonummi  2:56.46                 
                     
 
Laji 14, 200m PU P16,M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niilo Olander  2001    326  32.83  1:14.18  1:56.83    2:37.69   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  18:46 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syyssekarit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:54   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 15, 50m PU T9,11,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Venla Hoffren  2009    83          55.80   
  Simmis Wanda  51.82                 
Linda Hämäläinen  2010    70          59.13   
  Uimaseura Helsinki  56.44                 
 
Laji 15, 50m PU T9,11,N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida Tawast  2007    224          40.13   
  Simmis Grani  38.25                 
Linnea Heikkilä  2008    200          41.63   
  Simmis Grani  42.13                 
Viia Tossavainen  2007    124          48.77   
  Simmis Wanda  53.70                 
Josefina Vainio  2007    105          51.63   
  Simmis Wanda  52.31                 
Aura Haunia  2007    97          53.00   
  Simmis Wanda  49.81                 
Emilia Wall  2008              DSQ   
  Simmis Wanda  43.74                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Taisiya Baindurashvili  2008              DSQ   
  Uimaseura Helsinki  46.29                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 15, 50m PU T9,11,N, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roona Karola  2004    385          33.50   
  Tuusulan Uimaseura  35.01                 
Wilma Walther  2001    359          34.29   
  HTU Stadi  33.99                 
Siiri Välimaa  2002    349          34.60   
  Tuusulan Uimaseura  33.01                 
Nicole Sundell  2003    319          35.66   
  ORCA Helsinki  35.57                 
Ilona Kajava  2004    314          35.85   
  ORCA Helsinki  37.84                 
Lotta Akkanen  2005    314          35.85   
  ORCA Helsinki  38.00                 
Ada-Maj Saarinen  2004    284          37.08   
  ORCA Helsinki  35.87                 
Jemina Saraniemi  2005    272          37.62   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  37.76                 
Amanda Ahlgren  2001    246          38.89   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  39.20                 
10  Lada Belozjorova  2006    215          40.64   
  Stadin Delfiinit  39.69                 
11  Emilia Quigley  2006    191          42.27   
  ORCA Helsinki                   
12  Aava Kiuru  2004    165          44.39   
  Gladius Kirkkonummi  45.84                 
13  Liina Saario  2006    157          45.16   
  ORCA Helsinki                   
14  Siiri Multamäki  2006    137          47.23   
  ORCA Helsinki                   
15  Saara-Kaisa Rahijärvi  2004    109          50.89   
  ORCA Helsinki  51.75                 
Milla Liimatainen  2006              DNS   
  ORCA Helsinki                   
Sonja Berseneva  2006              DNS   
  ORCA Helsinki  49.70                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  18:54 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syyssekarit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:59   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 16, 50m PU 10,12,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pravin Perasath  2008    187          38.06   
  Simmis Wanda  39.51                 
Nikita Dzura  2010    88          48.83   
  Uimaseura Helsinki  49.54                 
 
Laji 16, 50m PU 10,12,M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikael Böckerman  2006    242          34.97   
  Gladius Kirkkonummi  33.59                 
Aleksandr Vysotskiy  2006    190          37.89   
  ORCA Helsinki  34.44                 
Ilja Belov  2007    144          41.58   
  Simmis Wanda  41.73                 
Leo Nieminen  2007              DSQ   
  ORCA Helsinki                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 16, 50m PU 10,12,M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexey Belfer  2000    559          26.46   
  ORCA Helsinki  25.47                 
Henri Koski  2000    549          26.62   
  Gladius Kirkkonummi  26.45                 
Georgy Babenov  2000    373          30.26   
  ORCA Helsinki  28.25                 
Jerry Roine  2002    340          31.22   
  Järvenpään Uintiklubi  31.22                 
Yufei Meng  2004    306          32.35   
  Simmis Grani  32.80                 
Otso Mäkivuokko  2003    287          33.04   
  Gladius Kirkkonummi  36.67                 
Serhat Kalin  2005    271          33.65   
  ORCA Helsinki  34.37                 
Matteus Einiö  2004    262          34.03   
  Gladius Kirkkonummi  35.84                 
Lauri Pyykkö  2004    251          34.52   
  ORCA Helsinki  36.70                 
10  Valtteri Muranen  2005    204          36.98   
  Uimaseura Aquila  35.45                 
11  Daniel Kabonen  2004    159          40.22   
  Simmis Wanda  41.18                 
12  Juho Kotamäki  2005    156          40.45   
  Simmis Wanda  40.40                 
13  John-Vivek Sandell  2001    154          40.64   
  ORCA Helsinki  41.28                 
14  Miko Mikkola  2004    140          41.94   
  Simmis Wanda  41.89                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  18:59 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syyssekarit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  19:24   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 17, 100m VU T11,13,15,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sira Katavisto  2008    182  41.31        1:29.78   
  ORCA Helsinki  1:25.79                 
                     
Mikaela Heiman  2008    163  43.63        1:33.01   
  Simmis Wanda  1:28.64                 
                     
Iiris Pajamo  2008    161  43.26        1:33.43   
  Simmis Wanda  1:31.93                 
                     
Venla Hoffren  2009    155  45.10        1:34.59   
  Simmis Wanda  1:42.42                 
                     
Minea Hildén  2007    141  45.55        1:37.72   
  ORCA Helsinki                   
                     
Olga Kaiser  2008    134  46.62        1:39.48   
  ORCA Helsinki  1:42.12                 
                     
Lilja Hirsikko  2008    127  47.22        1:41.27   
  ORCA Helsinki  1:42.51                 
                     
Kea-Erin Saarinen  2008    118  48.85        1:43.67   
  ORCA Helsinki  1:42.37                 
                     
 
Laji 17, 100m VU T11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lumi Nokso  2005    396  33.58        1:09.27   
  Uimaseura Aquila  1:10.88                 
                     
Helmi Räsänen  2006    377  34.08        1:10.44   
  Simmis Grani  1:10.92                 
                     
Sofie Nauklér  2006    345  34.96        1:12.53   
  Simmis Grani  1:13.53                 
                     
Saara Heinänen  2005    335  34.44        1:13.25   
  Tuusulan Uimaseura  1:16.60                 
                     
Roosa Tuomola  2005    330  34.80        1:13.65   
  Tuusulan Uimaseura  1:14.24                 
                     
Sofi Andström  2005    320  35.67        1:14.39   
  ORCA Helsinki  1:17.82                 
                     
Maria Mustonen  2005    314  35.09        1:14.85   
  ORCA Helsinki  1:13.12                 
                     
Emilia Hakala  2005    300  36.42        1:16.04   
  Simmis Wanda  1:16.63                 
                     
Auri Korpaeus  2006    283  36.91        1:17.51   
  Tuusulan Uimaseura  1:19.77                 
                     
10  Emmi Adler  2005    283  36.70        1:17.54   
  Tuusulan Uimaseura  1:19.66                 
                     
11  Pinja Suominen  2006    220  39.55        1:24.28   
  Gladius Kirkkonummi  1:25.89                 
                     
12  Liina Saario  2006    211  40.79        1:25.47   
  ORCA Helsinki  1:26.73                 
                     
13  Janika Hinkkanen  2005    210  40.57        1:25.55   
  Gladius Kirkkonummi  1:29.46                 
                     
14  Emma Sund  2005    207  41.48        1:25.99   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:28.66                 
                     
Iida Vesa  2005              DNF   
  ORCA Helsinki  1:13.31                 
                     
 
Laji 17, 100m VU T11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    654  28.10        58.63   
  Helsingfors Simsällskap  57.50                 
                     
Lotta Lehtoila  2003    466  31.38        1:05.66   
  ORCA Helsinki  1:05.00                 
                     
Beata Niskanen  2004    415  32.63        1:08.22   
  Tuusulan Uimaseura  1:08.42                 
                     
Niini Saxelin  2003    362  34.08        1:11.38   
  Tuusulan Uimaseura  1:11.21                 
                     
Winona Forslund  2003    356  34.24        1:11.82   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:09.86                 
                     
Iiris Virtanen  2004    351  35.76        1:12.16   
  Simmis Grani  1:13.98                 
                     
Clara Jansson  2004    312  35.06        1:15.01   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:19.26                 
                     
 
Laji 17, 100m VU T11,13,15,N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Fanny Nyström  1999    497  30.43        1:04.26   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:03.94                 
                     
Ninni From  1988    474  30.93        1:05.26   
  Simmis Wanda  1:04.56                 
                     
Maari Sinivuori  2001    431  31.89        1:07.37   
  Tuusulan Uimaseura  1:06.50                 
                     
Alessia Omeri  2001    366  33.94        1:11.14   
  ORCA Helsinki  1:16.89                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  19:24 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syyssekarit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  19:24   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 18, 100m VU P12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alex Karlsson  2006    174  37.06        1:20.39   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:17.77                 
                     
Nikita Shishinin  2006    174  38.69        1:20.44   
  ORCA Helsinki  1:19.89                 
                     
Eemi Niskanen  2006    99  46.58        1:37.10   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
Laji 18, 100m VU P12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexander Malyshkov  2004    414  28.99        1:00.27   
  Salon Uimarit  1:02.09                 
                     
Aapo Tuhkanen  2005    328  31.26        1:05.14   
  Tuusulan Uimaseura  1:04.47                 
                     
William Fagerstedt  2005    322  32.15        1:05.53   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:10.05                 
                     
Rony Kulju  2004    315  31.93        1:06.01   
  Simmis Wanda  1:09.06                 
                     
Aku Hänninen  2004    302  32.07        1:06.94   
  ORCA Helsinki  1:08.42                 
                     
Eero Asikainen  2004    294  32.29        1:07.58   
  Tuusulan Uimaseura  1:07.51                 
                     
Anton Kettunen  2005    261  33.58        1:10.27   
  Gladius Kirkkonummi  1:13.05                 
                     
Linus Rutanen  2004    244  34.88        1:11.82   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:13.61                 
                     
Georgi Biatetc  2005    206  35.40        1:16.08   
  Uimaseura Aquila  1:15.65                 
                     
10  Aleksi Rissanen  2004    198  36.80        1:17.08   
  Simmis Wanda  1:17.43                 
                     
11  Heikki Ianes  2005    176  36.97        1:20.07   
  Simmis Wanda  1:14.80                 
                     
12  Henri Hietto  2005    172  38.41        1:20.80   
  Simmis Wanda  1:21.92                 
                     
13  Tiger Tran  2005    156  38.40        1:23.39   
  Simmis Wanda  1:18.22                 
                     
14  Tomas Lipponen  2005    134  40.53        1:27.69   
  Simmis Grani  1:36.90                 
                     
Kaius Kulmala  2004              DSQ   
  Simmis Grani  1:07.89                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 18, 100m VU P12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juuso Rahikainen  2003    488  27.26        57.08   
  Tuusulan Uimaseura  57.92                 
                     
Mathias Lindfors  2002    394  29.36        1:01.26   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:00.06                 
                     
Heikki Väkeväinen  2002    345  30.98        1:04.07   
  Gladius Kirkkonummi  1:05.10                 
                     
Egor Malyshkov  2003    312  32.02        1:06.22   
  Salon Uimarit  1:06.66                 
                     
Henri Erlund  2003    231  35.08        1:13.17   
  HTU Stadi  1:12.18                 
                     
Tuomas Tolppala  2002    204  35.99        1:16.22   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
Laji 18, 100m VU P12,14,16,M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Martti Tervanen  2000    603  25.26        53.19   
  Järvenpään Uintiklubi  53.53                 
                     
Rasmus Sarre  2001    443  27.71        58.95   
  ORCA Helsinki  58.87                 
                     
Petri Rahko  1965    331  30.76        1:04.92   
  HTU Stadi  1:04.56                 
                     
John-Vivek Sandell  2001    172  39.39        1:20.71   
  ORCA Helsinki  1:18.21                 
                     
Matti Alpola  1953    147  39.52        1:25.03   
  Simmis Wanda  1:25.54                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  19:24 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syyssekarit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  19:40   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 19, 100m SKU T9,11,N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida Tawast  2007    281  39.92        1:26.43   
  Simmis Grani  1:32.14                 
                     
Linnea Heikkilä  2008    224  44.47        1:33.26   
  Simmis Grani  1:47.85                 
                     
Emilia Wall  2008    197  44.20        1:37.26   
  Simmis Wanda                   
                     
Viia Tossavainen  2007    194  45.36        1:37.77   
  Simmis Wanda                   
                     
Saga Linnosaari  2008    191  46.41        1:38.36   
  Cetus Espoo                   
                     
Vuokko Larjomaa  2007    183  47.88        1:39.70   
  Cetus Espoo                   
                     
Laura Lehtoila  2008    183  47.18        1:39.77   
  ORCA Helsinki  1:38.19                 
                     
Serafima Ratner  2008    180  47.66        1:40.31   
  Uimaseura Helsinki                   
                     
Linn Nickels  2007    170  49.10        1:42.13   
  Gladius Kirkkonummi  1:50.32                 
                     
10  Lotta Turunen  2008    165  47.42        1:43.28   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Marja Anna Siimes  2008    156  47.94        1:45.07   
  Uimaseura Helsinki                   
                     
12  Jade Brelo  2008    150  51.67        1:46.59   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Mikaela Heiman  2008    139  50.68        1:49.16   
  Simmis Wanda                   
                     
 
Laji 19, 100m SKU T9,11,N, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    658  29.72        1:05.14   
  Helsingfors Simsällskap  1:01.51                 
                     
Siiri Einiö  2003    558  32.15        1:08.81   
  Gladius Kirkkonummi  1:09.57                 
                     
Meea Juntunen  2005    489  33.43        1:11.89   
  Tuusulan Uimaseura  1:13.07                 
                     
Roona Karola  2004    424  33.62        1:15.43   
  Tuusulan Uimaseura  1:18.61                 
                     
Sofia Hinkka  2001    371  35.16        1:18.83   
  Tuusulan Uimaseura  1:16.02                 
                     
Wilma Walther  2001    350  35.65        1:20.38   
  HTU Stadi  1:18.94                 
                     
Kreetta Uusitalo  2003    344  39.55        1:20.82   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:23.15                 
                     
Maria Karvonen  2006    311  40.22        1:23.60   
  Simmis Wanda  1:38.85                 
                     
Ronja Kero  2005    287  41.00        1:25.85   
  ORCA Helsinki                   
                     
10  Alessia Omeri  2001    285  40.49        1:26.09   
  ORCA Helsinki  1:31.28                 
                     
11  Elina Syvänne  2004    264  41.06        1:28.32   
  Tuusulan Uimaseura  1:25.89                 
                     
12  Amanda Ahlgren  2001    262  41.16        1:28.55   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
13  Noora Glasin  2006    237  43.27        1:31.56   
  Simmis Wanda  1:37.71                 
                     
14  Siiri Multamäki  2006    236  43.08        1:31.70   
  ORCA Helsinki                   
                     
15  Jemina Saraniemi  2005    234  39.84        1:31.85   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:35.01                 
                     
16  Åsa Kråkström  2004    225  43.35        1:33.05   
  Tuusulan Uimaseura  1:39.19                 
                     
17  Pinja Hoffren  2006    199  46.90        1:36.93   
  Simmis Wanda  1:39.23                 
                     
Milla Liimatainen  2006              DNS   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  19:40 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syyssekarit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  20:04   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 20, 100m SKU P10,12,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jan Voloshin  2008    178  41.87        1:29.33   
  Uimaseura Helsinki                   
                     
Artemi Tsinjonnõi  2008    171  42.45        1:30.52   
  Cetus Espoo                   
                     
Matti Klümper  2008    135  45.90        1:38.02   
  Cetus Espoo                   
                     
Tommi Mosconi  2008    134  46.01        1:38.27   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 20, 100m SKU P10,12,M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksandr Vysotskiy  2006    230  39.37        1:22.05   
  ORCA Helsinki  1:23.15                 
                     
Mikael Böckerman  2006    218  37.59        1:23.49   
  Gladius Kirkkonummi  1:27.02                 
                     
Onni Rahkonen  2007    193  40.41        1:26.92   
  Simmis Grani  1:31.44                 
                     
Ilmari Nieminen  2007    180  40.68        1:29.08   
  Cetus Espoo                   
                     
Ilja Belov  2007    168  42.89        1:31.13   
  Simmis Wanda  1:35.87                 
                     
Nikita Shishinin  2006    139  47.11        1:36.95   
  ORCA Helsinki  1:31.18                 
                     
Daniel Björn  2006    138  46.94        1:37.22   
  Uimaseura Helsinki                   
                     
Hugo Aslak Samuli Haverinen  2006    136  46.03        1:37.69   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:40.37                 
                     
Roope Liimatainen  2007    134  48.19        1:38.20   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Eljas Pekkola  2007    120  46.75        1:41.88   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Lenni Nevalainen  2007    112  49.10        1:44.08   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Mikael Suni  2007    107  49.08        1:45.86   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Joonas Keränen  2007    106  51.13        1:46.03   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Otto Vauhkonen  2007    104  53.70        1:46.81   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Veikko Hautaniemi  2007    100  51.59        1:48.03   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Henri Koskela  2007    93  53.30        1:50.95   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Akseli Savolainen  2007    90  52.26        1:52.17   
  Cetus Espoo                   
                     
Jani Ekman  2006              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:27.13                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Juuso Kuusala  2006              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Lenni Syvänen  2007              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 20, 100m SKU P10,12,M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henri Koski  2000    486  29.72        1:03.94   
  Gladius Kirkkonummi  1:01.96                 
                     
Niilo Olander  2001    460  31.24        1:05.12   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:06.70                 
                     
Otso Mäkivuokko  2003    285  35.05        1:16.41   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Yufei Meng  2004    285  35.18        1:16.42   
  Simmis Grani  1:22.44                 
                     
Serhat Kalin  2005    276  35.80        1:17.25   
  ORCA Helsinki                   
                     
Daniel Ruotsi  2002    272  33.58        1:17.57   
  Gladius Kirkkonummi  1:19.49                 
                     
Lauri Pyykkö  2004    217  37.61        1:23.60   
  ORCA Helsinki                   
                     
Vi Thai Ngô  2004    191  41.39        1:27.28   
  Simmis Wanda  1:39.45                 
                     
Daniel Kabonen  2004    182  41.38        1:28.61   
  Simmis Wanda                   
                     
10  Miko Mikkola  2004    155  43.14        1:33.53   
  Simmis Wanda  1:33.41                 
                     
11  Niko Partanen  2005    145  46.53        1:35.53   
  ORCA Helsinki                   
                     
Juho Kotamäki  2005              DSQ   
  Simmis Wanda  1:58.43                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  20:04 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syyssekarit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  20:00   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 21, 200m SU T15,N, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eevi Peltonen  2004    394  38.77  1:20.44  2:02.78    2:42.54   
  Uimaseura Aquila  2:39.68                 
                     
Ella-Maija Syväniemi  2004    367  37.73  1:20.29  2:04.23    2:46.43   
  Gladius Kirkkonummi  2:43.74                 
                     
Vivian Ljungqvist  2003    201  46.45  1:37.74  2:33.79    3:23.26   
  ORCA Helsinki  3:26.80                 
                     
Meri Luoma  2005              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:56.21                 
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  20:00 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syyssekarit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  20:03   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 22, 200m SU P16,M, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joakim Kuhlberg  2004    372  34.91  1:12.86  1:50.46    2:26.83   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:29.39                 
                     
Aleksi Kauppinen  2003    350  35.58  1:13.38  1:52.30    2:29.76   
  Tuusulan Uimaseura  2:27.56                 
                     
Linus Rutanen  2004    224  43.08  1:27.53  2:12.25    2:53.87   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  3:03.94                 
                     
 
Laji 22, 200m SU P16,M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petri Rahko  1965    194  45.35  1:31.55  2:18.02    3:02.17   
  HTU Stadi                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  20:03 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syyssekarit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  20:19   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 23, 200m VU T15,N, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Lehtoila  2003    459  32.65  1:09.46  1:47.08    2:23.56   
  ORCA Helsinki  2:25.83                 
                     
Peppi Eskola  2005    368  34.50  1:13.92  1:55.07    2:34.46   
  Gladius Kirkkonummi  2:32.24                 
                     
Veera Mäkelä  2004    332  36.15  1:17.87  1:59.14    2:39.89   
  Gladius Kirkkonummi  2:41.78                 
                     
Ilona Kajava  2004    312  37.87  1:19.18  2:01.62    2:43.22   
  ORCA Helsinki  2:52.81                 
                     
Clara Jansson  2004    308  36.79  1:18.77  2:02.79    2:43.97   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Ada-Maj Saarinen  2004    268  37.07  1:20.45  2:07.00    2:51.81   
  ORCA Helsinki  2:39.32                 
                     
Ronja Kero  2005    260  38.90  1:23.17  2:08.99    2:53.41   
  ORCA Helsinki                   
                     
Maia Loponen  2007    248  41.74  1:27.59  2:12.72    2:56.23   
  ORCA Helsinki  3:06.90                 
                     
Vivian Ljungqvist  2003    219  43.54  1:28.78  2:15.86    3:03.53   
  ORCA Helsinki  3:03.65                 
                     
10  Siiri Multamäki  2006    204  42.79  1:31.82  2:22.48    3:07.88   
  ORCA Helsinki                   
                     
11  Saara-Kaisa Rahijärvi  2004    193  45.03  1:34.31  2:23.92    3:11.60   
  ORCA Helsinki  3:19.49                 
                     
12  Kia Jokinen  2005    180  44.02  1:33.58  2:24.87    3:15.85   
  Simmis Wanda  3:05.06                 
                     
13  Waula Taimela  2005    176  45.95  1:37.67  2:29.66    3:17.66   
  Gladius Kirkkonummi  3:24.44                 
                     
14  Laura Lehtoila  2008    174  47.01  1:37.95  2:28.60    3:18.38   
  ORCA Helsinki                   
                     
Sonja Berseneva  2006              DNS   
  ORCA Helsinki                   
                     
Emilia Quigley  2006              DSQ   
  ORCA Helsinki                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 23, 200m VU T15,N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rosalia Turunen  2002    357  33.51  1:12.84  1:55.47    2:36.13   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:32.13                 
                     
Alessia Omeri  2001    325  38.00  1:19.58  2:00.65    2:41.03   
  ORCA Helsinki  2:43.30                 
                     
Raisa Friberg  1976    182  44.17  1:33.39  2:24.65    3:15.31   
  Simmis Wanda                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki  Tulostusaika  20:19 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syyssekarit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  20:28   
  Järjestäjä  Orca Helsinki Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 24, 200m VU P16,M, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexander Malyshkov  2004    397  32.67  1:07.93  1:41.92    2:15.19   
  Salon Uimarit  2:27.64                 
                     
Matias Ola  2002    360  32.08  1:06.81  1:43.52    2:19.64   
  ORCA Helsinki  2:19.67                 
                     
Aku Hänninen  2004    321  33.33  1:09.62  1:47.78    2:25.06   
  ORCA Helsinki  2:27.37                 
                     
William Fagerstedt  2005    315  33.91  1:12.44  1:49.94    2:25.98   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:33.75                 
                     
Anton Kettunen  2005    270  35.14  1:14.49  1:54.13    2:33.63   
  Gladius Kirkkonummi  2:34.38                 
                     
Alex Karlsson  2006    207  38.61  1:22.09  2:06.05    2:47.97   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:49.29                 
                     
Serhat Kalin  2005    195  37.20  1:21.02  2:06.60    2:51.12   
  ORCA Helsinki  2:54.72                 
                     
Hugo Aslak Samuli Haverinen  2006    159  40.08  1:27.13  2:16.61    3:03.10   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:51.90                 
                     
Niko Partanen  2005    154  42.36  1:30.40  2:18.78    3:05.20   
  ORCA Helsinki                   
                     
10  Leo Nieminen  2007    111  48.17  1:40.43  2:34.41    3:26.58   
  ORCA Helsinki  3:40.96                 
                     
11  Jooa Katavisto  2006    77  47.36  1:46.