Results for Christmas Race
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 24.93 | |||||||
JGI Svømning | 24.97 | |||||||||
2 | Sarah Missing | 2001 | 27.69 | |||||||
VG 17 | 26.96 | |||||||||
3 | Cecilie Wiuff | 2000 | 27.80 | |||||||
JGI Svømning | 27.37 | |||||||||
4 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 27.81 | |||||||
JGI Svømning | 27.35 | |||||||||
5 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 29.44 | |||||||
VG 17 | 29.24 | |||||||||
6 | Alberte M Hansen | 2000 | 29.95 | |||||||
Herlev Svømning | 29.45 | |||||||||
7 | Emilia Høffer | 2001 | 34.32 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.86 | |||||||||
8 | Jasmin Danielsen | 2001 | 40.40 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.92 | |||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 28.10 | |||||||
Herlev Svømning | 28.73 | |||||||||
2 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 28.29 | |||||||
Herlev Svømning | 28.23 | |||||||||
3 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 28.66 | |||||||
VG 17 | 28.88 | |||||||||
4 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 28.82 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 28.64 | |||||||||
5 | Frederikke Falk-List | 2004 | 28.95 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.68 | |||||||||
6 | Emilie Holst Lange | 2002 | 29.29 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.67 | |||||||||
7 | Laura Jørgensen | 2004 | 29.40 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 29.99 | |||||||||
8 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 29.60 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 29.89 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.52 | |||||||||
10 | Anja Xin Andersen | 2004 | 29.95 | |||||||
Herlev Svømning | 30.25 | |||||||||
11 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 30.05 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.92 | |||||||||
12 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 30.14 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.91 | |||||||||
13 | Thea F. Johansen | 2003 | 30.15 | |||||||
Herlev Svømning | 29.00 | |||||||||
14 | Ida Hebeltoft | 2003 | 30.70 | |||||||
Herlev Svømning | 30.37 | |||||||||
15 | Sofie Bak | 2003 | 31.40 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.72 | |||||||||
16 | Amalie Lund | 2004 | 32.70 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 31.79 | |||||||||
17 | Emma Jacobsen | 2004 | 33.47 | |||||||
Karlslunde Tri | 34.10 | |||||||||
18 | Laura Sonne Steen | 2004 | 34.64 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.66 | |||||||||
19 | Julie Gerner Knudsen | 2002 | 35.51 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
20 | Camilla Erdal | 2002 | 36.41 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.13 | |||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | 27.89 | |||||||
Herlev Svømning | 28.35 | |||||||||
2 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 29.52 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.00 | |||||||||
3 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 29.62 | |||||||
Herlev Svømning | 29.43 | |||||||||
4 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 29.79 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.88 | |||||||||
5 | Signe Eie | 2005 | 30.06 | |||||||
Herlev Svømning | 30.32 | |||||||||
6 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 30.96 | |||||||
Herlev Svømning | 32.69 | |||||||||
7 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 31.29 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.25 | |||||||||
8 | Maica Jensen | 2006 | 31.66 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.70 | |||||||||
9 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 31.68 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.88 | |||||||||
10 | Frida Gram Peters | 2007 | 31.94 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 32.48 | |||||||||
11 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 31.96 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.75 | |||||||||
12 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | 33.02 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.07 | |||||||||
13 | Rikke Parkhøi | 2006 | 33.13 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.44 | |||||||||
14 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 33.52 | |||||||
Herlev Svømning | 35.16 | |||||||||
15 | Luna Larsson | 2006 | 34.00 | |||||||
Herlev Svømning | 33.90 | |||||||||
16 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | 34.85 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.64 | |||||||||
17 | Isabella Borgmann | 2005 | 34.90 | |||||||
Farum Svømmeklub | 37.10 | |||||||||
17 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 34.90 | |||||||
Herlev Svømning | 34.25 | |||||||||
19 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 35.87 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.19 | |||||||||
20 | Marie Rose | 2006 | 35.97 | |||||||
Farum Svømmeklub | 36.65 | |||||||||
21 | Emily Amalie Jensen | 2007 | 36.54 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 36.49 | |||||||||
22 | Mathilde F Handberg | 2005 | 36.94 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 39.13 | |||||||||
23 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 37.01 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 37.84 | |||||||||
24 | Lucia Borgmann | 2007 | 37.15 | |||||||
Farum Svømmeklub | 36.35 | |||||||||
25 | Yasmin Thomsen | 2007 | 37.56 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 37.74 | |||||||||
26 | Liya Arnholtz | 2007 | 37.85 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 38.32 | |||||||||
27 | Selma Thomsen Lind | 2007 | 38.36 | |||||||
Farum Svømmeklub | 44.95 | |||||||||
28 | Julie Bjørn-Pedersen | 2007 | 39.99 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
28 | Katharina Zobel | 2007 | 39.99 | |||||||
Herlev Svømning | 41.26 | |||||||||
30 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 40.37 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
31 | Filippa Tvistholm Jørgensen | 2008 | 41.24 | |||||||
Karlslunde Tri | 41.35 | |||||||||
32 | Annabella Holm Ciampi | 2009 | 41.37 | |||||||
Farum Svømmeklub | 41.24 | |||||||||
33 | Ana Bogdanovic | 2008 | 42.92 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
34 | Anna Søjberg Madsen | 2008 | 43.30 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 41.54 | |||||||||
35 | Persille Bervild | 2009 | 50.83 | |||||||
Herlev Svømning | 52.29 | |||||||||
36 | Emily Engvej | 2006 | 57.24 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
37 | Amalie Witt | 2010 | 1:01.94 | |||||||
Herlev Svømning | 1:11.04 | |||||||||
38 | Freya Rasmussen | 2010 | 1:06.21 | |||||||
Herlev Svømning | 1:29.76 | |||||||||
- | Lisa Lundgaard Andersen | 2007 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Sofia Jacobsen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Karlslunde Tri | 36.23 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:07 |