2019-09-16   02:21:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Værløse Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Værløse Cup 2018    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Værløse    Udskriftstidspunkt  11:26   
  Arrangør  Værløse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 september 2018         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andrea Paaske  2001  A6            27.09   
Katja Korbo Petersson  2001  A6            27.95   
Cecilie Wiuff  2000  A6            28.13   
Ingrid Bo Andersen  2001  A6            28.61   
Carolina Sahl Rasmussen  2001  Farum Svømmeklub            28.74   
Simone Jørgensen  1999  Farum Svømmeklub            28.96   
Sarah Sejr Aagaard  2000  Farum Svømmeklub            30.00   
Ida Lykke Wennicke  2001  Frederikssund Svømmeklub            30.06   
Michelle Borgstrøm  1989  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.14   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stine Saaby Schmidt  2002  Farum Svømmeklub            27.47   
Maya Ehlers Hansen  2004  Farum Svømmeklub            28.69   
Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            28.75   
Maj Jensen  2003  Farum Svømmeklub            29.04   
Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub            29.10   
Sille Andersen  2003  Frederikssund Svømmeklub            29.74   
Dagmar Boeck  2004  Farum Svømmeklub            30.13   
Sarah Holm Clausen  2004  Farum Svømmeklub            30.33   
Camille Hvid Ravnholt  2003  Frederikssund Svømmeklub            30.45   
10  Line Thode Møller  2004  Farum Svømmeklub            30.52   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
SIF Bramm  2006  A6            30.05   
Mille Frydendahl  2006  A6            30.28   
Iben Ebdrup Norling  2005  Værløse Svømmeklub            31.00   
Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub            31.22   
Ronja K. S. Josephsen  2005  A6            31.40   
Fiona Jensen  2006  Værløse Svømmeklub            31.92   
Mille Korndal-Henriksen  2005  Farum Svømmeklub            31.97   
Mathilde Rømer  2006  Farum Svømmeklub            32.93   
Anna Merl Larsen  2006  A6            35.32   
10  Merle Asmussen  2006  Frederikssund Svømmeklub            36.68   
11  Clara Øvergård Ottosen  2005  Værløse Svømmeklub            47.11   
Viola Søbye  2006  Værløse Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Naya Høi Greve  2007  A6            32.13   
Lucca Frydendahl  2008  A6            33.35   
Kristine Dupont  2007  Herlev Svømning            33.72   
K-Lee Hansen  2007  A6            34.17   
Smilla Hauge  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.40   
Line Appel  2007  Frederikssund Svømmeklub            34.91   
Mollie Kaustrup Lindemose  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.71   
Mira Capito  2007  A6            35.80   
Camille Hedvig Miolane  2007  A6            36.47   
10  Zenia Englund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.97   
11  Laura Jørgensen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.02   
12  Amanda Aidinian  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.53   
13  Lilja Skov  2007  Frederikssund Svømmeklub            39.04   
14  Freja Fyller Jacobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.17   
14  Sophie Harborg Fuchs  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.17   
16  Asta Fehrend Vejlbo  2007  Frederikssund Svømmeklub            39.27   
17  Helena Gagnér  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            39.72   
18  Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.82   
19  Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.89   
20  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.97   
21  Nicoline B. Cederlund  2007  Frederikssund Svømmeklub            40.33   
22  Alberte K. Jakobsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.03   
23  Vigga Skou  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.17   
24  Adia Brekling  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.58   
25  Mette Roat Jørgensen  2007  Værløse Svømmeklub            42.26   
26  Maja Procter  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.30   
27  Nanna Hessner  2007  Værløse Svømmeklub            43.51   
28  Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub            43.91   
29  Sofia Tang  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.72   
30  Ida Marie Palkinn  2007  Værløse Svømmeklub            44.74   
31  Sofie K. Eriksen  2007  Værløse Svømmeklub            46.37   
32  Freja Lego Berg  2007  Værløse Svømmeklub            47.13   
33  Thilde Jølver Rasmussen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.92   
34  Ida Hinchely  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            48.26   
35  Liv Emilie Ryberg  2007  Frederikssund Svømmeklub            50.20   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sophia Groth  2010  Værløse Svømmeklub            52.41   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Værløse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark