Results for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2018, Hjallerup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stvne navn |
Regionsmesterskaber Nordj 2018 |
|
Udskriftsdato |
27 oktober 2018 |
|
|
Stvne by |
Hjallerup |
|
Udskriftstidspunkt |
10:37 |
|
|
Arrangr |
Svm Region Nordjyl. & Svmmeklubben Shesten |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stvne dato |
27 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Lb 3, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 0-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Fdt |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnet |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Johansen |
2001 |
|
390 |
30.06 |
1:03.77 |
1:39.58 |
|
2:15.95 |
|
|
Svmmeklubben Shesten |
2:13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lb 3, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Fdt |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnet |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
|
402 |
2:14.61 |
|
|
|
2:14.61 |
|
|
Stvring Svmmeklub Pingvinen |
2:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jacob Toft |
2003 |
|
394 |
32.04 |
1:06.77 |
1:42.16 |
|
2:15.44 |
|
|
Aabybro Idrtsforening |
2:19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jonas Abildgaard |
2003 |
|
292 |
33.56 |
1:11.83 |
1:51.44 |
|
2:29.71 |
|
|
Aabybro Idrtsforening |
2:28.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Dion Drejer Delaney |
2003 |
|
286 |
32.63 |
1:11.84 |
1:52.32 |
|
2:30.79 |
|
|
Stvring Svmmeklub Pingvinen |
2:34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oliver Feldthusen |
2003 |
|
284 |
33.40 |
1:11.81 |
1:52.60 |
|
2:31.00 |
|
|
Brnderslev SK08 |
2:32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lb 3, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Fdt |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnet |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Jrgensen |
2005 |
|
459 |
29.90 |
1:03.16 |
1:37.01 |
|
2:08.75 |
|
|
Thisted Svmmeklub |
2:12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
|
450 |
30.32 |
1:03.49 |
1:37.63 |
|
2:09.67 |
|
|
Aalborg Svmmeklub |
2:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
|
446 |
29.55 |
1:02.49 |
1:36.54 |
|
2:09.99 |
|
|
Aalborg Svmmeklub |
2:11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Asger Mathiasen |
2004 |
|
428 |
30.33 |
1:03.64 |
1:37.90 |
|
2:11.79 |
|
|
Thisted Svmmeklub |
2:13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joost Rijkhoff |
2004 |
|
376 |
31.98 |
1:06.92 |
1:42.61 |
|
2:17.60 |
|
|
Aalborg Svmmeklub |
2:20.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sebastian B Lehmann |
2004 |
|
323 |
32.44 |
1:08.52 |
1:46.02 |
|
2:24.72 |
|
|
Aalborg Svmmeklub |
2:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lucas Hansen |
2005 |
|
290 |
33.96 |
1:12.70 |
1:53.49 |
|
2:30.10 |
|
|
Hobro Svmmeklub |
2:41.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frederik Laursen |
2005 |
|
259 |
34.40 |
1:14.06 |
1:55.17 |
|
2:35.83 |
|
|
Svmmeklubben Nord |
2:45.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lesley Jan De Graaf |
2004 |
|
258 |
35.07 |
1:15.41 |
1:58.41 |
|
2:35.94 |
|
|
Aars Svmmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Johan Damsgaard Bossen |
2005 |
|
247 |
36.61 |
1:17.95 |
2:00.04 |
|
2:38.36 |
|
|
Stvring Svmmeklub Pingvinen |
2:42.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mathias Qvesel |
2004 |
|
172 |
38.99 |
1:24.29 |
2:14.82 |
|
2:58.41 |
|
|
Frederikshavn Svmmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elias Bock Johansen |
2005 |
|
159 |
40.91 |
1:27.02 |
2:16.31 |
|
3:03.41 |
|
|
Stvring Svmmeklub Pingvinen |
3:03.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lb 3, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2007 |
|
Plac. |
Navn |
Fdt |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnet |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Juul Jrgensen |
2006 |
|
275 |
35.27 |
1:13.50 |
1:54.06 |
|
2:32.70 |
|
|
Aalborg Svmmeklub |
2:39.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Olsen |
2006 |
|
260 |
34.44 |
1:14.18 |
1:55.18 |
|
2:35.53 |
|
|
Thisted Svmmeklub |
2:41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
William Bundgaard |
2007 |
|
210 |
37.46 |
1:20.07 |
2:05.02 |
|
2:46.93 |
|
|
Aalborg Svmmeklub |
2:46.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Casper Eriksen |
2007 |
|
198 |
38.19 |
1:21.33 |
2:07.80 |
|
2:50.28 |
|
|
Thisted Svmmeklub |
3:04.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nicklas Lorentzen |
2007 |
|
147 |
43.66 |
1:33.50 |
2:21.88 |
|
3:07.89 |
|
|
Aalborg Svmmeklub |
3:28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lukas Bgh Worup |
2007 |
|
132 |
43.51 |
1:34.83 |
2:25.41 |
|
3:14.73 |
|
|
Aalborg Svmmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Casper Holm Andersen |
2007 |
|
129 |
42.56 |
1:32.94 |
2:26.08 |
|
3:16.63 |
|
|
Aalborg Svmmeklub |
3:22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mark Rye Langendorff |
2007 |
|
110 |
45.51 |
1:39.99 |
2:35.64 |
|
3:27.33 |
|
|
Skagen Svmmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Asbjrn Durhuus Jensen |
2007 |
|
84 |
50.66 |
1:48.63 |
2:49.80 |
|
3:46.49 |
|
|
Skagen Svmmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tim Carstensen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Svmmeklubben Shesten |
2:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lb 3, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Fdt |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnet |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
|
164 |
41.64 |
1:27.91 |
2:13.62 |
|
3:01.31 |
|
|
Aalborg Svmmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
27 oktober 2018 |
Licens til Svmmeklubben Shesten |
Udskriftstidspunkt |
10:37 |
|