Resultater for KVIK Sydbank Ã…rgangscup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Sydbank Årgangscup 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 07:17 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2019 |
Sponsor: Powerbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.73 | 2:20.56 | 3:34.28 | 4:48.51 | |||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.30 | 2:21.10 | 3:36.76 | 4:50.48 | |||
3 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.16 | 2:22.86 | 3:37.55 | 4:50.83 | |||
4 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 1:09.83 | 2:24.20 | 3:40.00 | 4:54.72 | |||
5 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.76 | 2:25.88 | 3:41.47 | 4:54.90 | |||
6 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.13 | 2:22.06 | 3:38.89 | 4:55.96 | |||
7 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 1:08.07 | 2:23.59 | 3:40.94 | 4:56.39 | |||
8 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.77 | 2:28.31 | 3:44.86 | 4:58.72 | |||
9 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.26 | 2:26.35 | 3:44.47 | 5:01.67 | |||
10 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 1:11.61 | 2:28.87 | 3:46.69 | 5:03.27 | |||
11 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.80 | 2:29.39 | 3:46.82 | 5:03.59 | |||
12 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:10.09 | 2:28.13 | 3:46.98 | 5:04.13 | |||
13 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.96 | 2:26.36 | 3:44.43 | 5:04.96 | |||
14 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.59 | 2:31.76 | 3:50.82 | 5:08.94 | |||
15 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 1:08.67 | 2:26.75 | 3:48.05 | 5:09.55 | |||
16 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.79 | 2:33.60 | 3:54.36 | 5:12.60 | |||
17 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:13.17 | 2:33.87 | 3:55.80 | 5:17.58 | |||
18 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:13.13 | 2:35.21 | 3:57.84 | 5:18.78 | |||
19 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.00 | 2:36.01 | 3:59.30 | 5:22.33 | |||
20 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.04 | 2:37.37 | 4:00.82 | 5:22.62 | |||
21 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:15.52 | 2:38.65 | 4:01.50 | 5:22.73 | |||
22 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.17 | 2:37.34 | 4:01.62 | 5:24.52 | |||
23 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.21 | 2:41.42 | 4:06.78 | 5:31.39 | |||
24 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.08 | 2:42.27 | 4:08.62 | 5:35.18 | |||
25 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:19.52 | 2:47.34 | 4:16.13 | 5:44.16 | |||
26 | Zenia Englund | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.58 | 2:55.25 | 4:28.71 | 5:59.09 | |||
27 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.88 | 2:56.67 | 4:31.01 | 6:03.88 | |||
28 | Laura Jørgensen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.86 | 3:02.66 | 4:37.95 | 6:08.53 | |||
- | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 07:17 |