Resultat för UGP 1 2018-2019, Stenungsund
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2018-2019 |
|
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stenungsund |
|
Utskriftstid |
15:53 |
|
|
Arrangör |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Windeman |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:12.26 |
2:32.79 |
3:56.29 |
|
5:17.84 |
|
2 |
David Happe |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
1:14.98 |
2:37.25 |
4:01.88 |
|
5:22.07 |
|
3 |
Leon Rössger |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
1:17.69 |
2:44.19 |
4:12.50 |
|
5:38.35 |
|
4 |
Albin Amrén |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:21.89 |
2:49.30 |
4:16.28 |
|
5:40.17 |
|
5 |
Max Törnqvist |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:21.91 |
2:51.66 |
4:23.13 |
|
5:50.39 |
|
6 |
Gustav Freiholtz |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:23.45 |
2:53.84 |
4:23.46 |
|
5:52.88 |
|
7 |
Viggo Johnsson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:20.56 |
2:51.82 |
4:26.14 |
|
5:58.55 |
|
8 |
Ludvig Kobel |
2006 |
Kungälvs Simsällskap |
|
1:28.14 |
3:04.72 |
4:41.74 |
|
6:15.97 |
|
9 |
Viktor Olsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:31.31 |
3:11.17 |
4:51.71 |
|
6:28.35 |
|
- |
Hugo Andersson |
2006 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Faarinen |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:10.75 |
2:28.78 |
3:41.05 |
|
5:02.52 |
|
2 |
Petter Lundberg |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
1:13.55 |
2:31.46 |
3:50.18 |
|
5:07.56 |
|
3 |
Jakob Simonsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
1:12.54 |
2:32.77 |
3:54.34 |
|
5:12.01 |
|
4 |
Marcus Östblom |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
1:12.68 |
2:33.23 |
3:53.62 |
|
5:12.17 |
|
5 |
Noah Johansson |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:13.76 |
2:32.96 |
3:54.69 |
|
5:16.44 |
|
6 |
Love Nystedt |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:15.66 |
2:40.66 |
4:09.47 |
|
5:37.54 |
|
7 |
Oliver Andersson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
1:18.77 |
2:45.65 |
4:13.39 |
|
5:38.47 |
|
8 |
William Erlandsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
1:21.52 |
2:49.09 |
4:17.51 |
|
5:40.68 |
|
9 |
Noel Heal |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:23.51 |
2:56.90 |
4:31.86 |
|
6:03.86 |
|
10 |
Carl Sundqvist |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:31.53 |
3:14.04 |
4:58.68 |
|
6:41.95 |
|
11 |
Fabian Lövgren |
2005 |
Simklubben Götene |
|
1:40.21 |
3:29.66 |
5:21.06 |
|
7:02.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Robertsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
1:04.19 |
2:13.25 |
3:22.78 |
|
4:32.04 |
|
2 |
Alexander Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:06.29 |
2:17.91 |
3:29.93 |
|
4:38.76 |
|
3 |
Albin Rilby |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
1:05.68 |
2:17.55 |
3:30.83 |
|
4:44.11 |
|
4 |
Hampus Klebom |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
1:07.45 |
2:21.55 |
3:35.13 |
|
4:48.14 |
|
5 |
Gustav Lokrantz |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:07.21 |
2:22.61 |
3:38.64 |
|
4:52.26 |
|
6 |
Olle Sköld |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
1:09.34 |
2:23.93 |
3:39.40 |
|
4:53.06 |
|
7 |
Roque Andersson Benedet |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
1:10.15 |
2:29.40 |
3:48.00 |
|
5:06.41 |
|
8 |
Hannes Forsberg |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
1:14.46 |
2:35.16 |
3:58.73 |
|
5:19.71 |
|
9 |
Anton Olsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
1:15.08 |
2:37.64 |
3:59.57 |
|
5:21.02 |
|
10 |
Albin Svensson |
2004 |
Åmåls Simsällskap |
|
1:14.65 |
2:36.48 |
3:58.73 |
|
5:27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Wrakén |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
1:04.35 |
2:14.64 |
3:25.03 |
|
4:34.83 |
|
2 |
Vide Troberg Eskola |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
1:06.28 |
2:19.70 |
3:33.98 |
|
4:47.54 |
|
3 |
Linus Olofsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
1:08.47 |
2:22.66 |
3:37.15 |
|
4:50.04 |
|
4 |
Simon Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
1:11.51 |
2:26.55 |
3:40.67 |
|
4:52.07 |
|
5 |
Albin Hanson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
1:11.01 |
2:27.22 |
3:41.97 |
|
4:52.32 |
|
6 |
Leon Heal |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:10.78 |
2:30.23 |
3:49.70 |
|
5:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:00.70 |
2:06.02 |
3:11.23 |
|
4:16.78 |
|
2 |
Charlie Tranberg |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:01.50 |
2:07.74 |
3:16.75 |
|
4:23.08 |
|
3 |
Hampus Dahlgren |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:06.72 |
2:18.61 |
3:31.10 |
|
4:42.94 |
|
4 |
Hugo Hilmersson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:09.90 |
2:26.59 |
3:43.97 |
|
5:00.39 |
|
5 |
William Hägg |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:11.12 |
2:31.74 |
3:52.33 |
|
5:06.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
15:53 |
|