2018-11-19   00:15:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Åbne Københavnske Masters 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  03 november 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:11   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2018         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1939-1943 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Hovedstadens Svømmeklub    38.77        1:22.09  Dansk og nordisk rek 
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1949-1953 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Margareta Rainer  1949  Gävle Simsällskap    38.00        1:19.18   
Maja Biering-Sørensen  1952  Ku Svømning Og Vandpolo    44.79        1:31.36   
Berit Marx Pedersen  1950  Swim Team Tåstrup    44.77        1:33.55   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1954-1958 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Inge-Lise Damberg  1957  Swim Team Tåstrup    38.39        1:20.84   
Hilde Margrethe Hjertnes  1957  Bergen og Omegn Masters    40.13        1:24.15   
Liselotte Larsen  1958  Køge Svømmeklub    51.00        1:43.22   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1959-1963 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ulla Olin  1963  Sigma Swim Birkerød    35.97        1:14.44   
Gry Solberg  1960  Oslo Idrettslag    35.53        1:15.38   
Pia Thulstrup  1961  Swim Team Tåstrup            DNS   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1964-1968 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lise Lothe  1967  Masters Sørlandet    31.44        1:03.72   
Birgit Dønnum Jensen  1967  Eidsvoll Svømmeklubb    33.41        1:10.72   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1969-1973 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Margit Sørensen  1972  Køge Svømmeklub    32.84        1:08.76   
Gitte Rud  1972  Helsingør Svømmeklub    34.53        1:11.40   
Camilla Kertes  1969  Ängelholms Simsällskap    34.09        1:12.00   
Inger J. Dønnum Jensen  1969  Eidsvoll Svømmeklubb    35.82        1:15.30   
Nina Damsgaard Pedersen  1972  Helsingør Svømmeklub    36.01        1:16.61   
Marie-Louise R. Jørgensen  1972  Swim Team Tåstrup            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1974-1978 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lisbeth Dønnum Jensen  1975  Eidsvoll Svømmeklubb    31.14        1:05.32   
Tilde Juul  1974  Sigma Swim Birkerød    32.84        1:07.69   
Mila Zaharinova  1977  Lambertseter Svømmeklubb            1:07.99   
Anna Uddhammar  1977  Täby Sim    32.44        1:09.55   
Marianne Fuglestveit  1976  Masters Sørlandet            DNS   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1984-1988 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nina Frandsen  1985  Sigma Swim Allerød    30.73        1:04.02   
Jeanet Herløv Kvisgaard  1985  Køge Svømmeklub    32.04        1:07.28   
Louise Delani  1984  Hovedstadens Svømmeklub    33.05        1:08.95   
Helle Hartmann  1985  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1989-1993 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Josefine Børthy Petersen  1993  Ku Svømning Og Vandpolo    30.48        1:02.94   
Michelle Borgstrøm  1989  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.07        1:08.96   
Carola Pedersen  1989  Hovedstadens Svømmeklub    32.93        1:09.47   
Martina Husted Simonsen  1991  Hovedstadens Svømmeklub    33.30        1:10.58   
Linea Hasager  1991  Ku Svømning Og Vandpolo    33.37        1:10.98   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1994-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emma Festirstein Nyström  1996  Ku Svømning Og Vandpolo    29.48        1:01.39   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 november 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:11 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  03 november 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:33   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2018         
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1944-1948 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Fin Biering-Sørensen  1948  Ku Svømning Og Vandpolo    36.04        1:11.88   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1949-1953 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Abed Ouadah  1952  Boulogne Billancourt    30.84        1:04.31   
Ebbe Rasmussen  1949  Ku Svømning Og Vandpolo    35.65        1:15.49   
Kent Hamberg  1951  Helsingborgs Simsällskap    36.75        1:15.87   
Wiggo Kristensen  1950  Haldens Svømmeklub    40.88        1:27.65   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1954-1958 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Torsten Ringberg  1958  Gentofte Svømme Klub    30.38        1:04.52  Dansk rekord 
Björn Johansson  1958  Helsingborgs Simsällskap    30.75        1:04.80   
Eirik Vågshaug  1958  Eidsvoll Svømmeklubb    31.93        1:05.76   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1959-1963 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Holmsteen  1963  Sigma Swim Birkerød    28.39        1:00.23   
Per Fodslette Møller  1960  Næstved IF    31.89        1:06.05   
Ulrik Schäfer  1962  Sigma Swim Birkerød    32.56        1:07.38   
Peter Eriksson  1960  Malmö Kappsimningsklubb    40.24        1:31.79   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1964-1968 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Michael Schacht  1967  Hørsholm Svømmeforening    30.18        1:02.57   
Lennart Marmetschke  1966  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.55        1:03.39   
John Bøgehus Pedersen  1968  Sigma Swim Birkerød    32.20        1:06.76   
Peter Christensen  1965  Køge Svømmeklub    33.74        1:08.11   
Rune Svendsen  1968  Eidsvoll Svømmeklubb    31.73        1:08.23   
Bo Felding  1968  Sigma Swim Birkerød    33.02        1:09.43   
Morten Jørgensen  1968  Lørenskog-Rælingen KK    1:11.31        2:12.56   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-1973 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Gjerløv  1972  Sigma Swim Birkerød    26.15        54.40  Dansk rekord 
Joakim Olofsson  1970  Ängelholms Simsällskap    28.96        1:00.66   
Jacob Olsen  1972  Køge Svømmeklub    30.25        1:03.08   
Søren Hornskov  1973  Glostrup Svømme Klub    31.20        1:07.30   
Henrik Petersen  1969  Hørsholm Svømmeforening    32.91        1:08.38   
Niklas Thode  1973  Ku Svømning Og Vandpolo    33.32        1:08.82   
Carsten Møller  1970  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.63        1:12.60   
Fredrik Höggren  1969  Ängelholms Simsällskap    35.40        1:16.07   
Anders Hvilsom  1971  Svøm Korsør            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1974-1978 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Johan Carlén  1976  Täby Sim    27.14        56.30   
Lenny Persson  1977  Malmö Kappsimningsklubb    27.99        57.98   
Oscar Åkesson  1977  Simklubben Sydsim    28.10        1:00.18   
Dan Bang  1975  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.66        1:00.82   
Ole Garm Nissen  1978  Sigma Swim Birkerød    29.55        1:01.50   
Erik Nørgaard  1974  Ku Svømning Og Vandpolo    29.77        1:02.52   
Torben Marott Klint  1974  Swim Team Tåstrup    30.02        1:02.66   
Caspar Grauballe  1974  Hørsholm Svømmeforening    33.86        1:11.19   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1979-1983 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lars Nielsen  1979  Næstved IF    28.94        59.41   
Rune Solvang  1980  Ku Svømning Og Vandpolo    29.51        1:02.67   
Giedrius Saltenis  1982  Helsingør Svømmeklub    31.01        1:04.44   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1984-1988 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jakob Andkjær  1985  Ku Svømning Og Vandpolo    24.41        51.26  Dansk rekord 
Jacob Lercke Skytte  1984  Sigma Swim Birkerød    26.23        53.79   
Luka Dalum  1988  Ku Svømning Og Vandpolo    30.51        1:03.75   
Kjertan Lyster  1988  Ku Svømning Og Vandpolo            DNS   
Thomas Lianee  1985  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1989-1993 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nikolaj Kirketerp-Møller  1990  Ku Svømning Og Vandpolo    24.48        52.08   
Rasmus Jørgensen  1989  Svømmeklubben Triton Ballerup    26.44        56.51   
Glebs Rjabovs  1991  Sigma Swim Allerød    27.17        58.76   
Denis Korajkic  1991  Ängelholms Simsällskap    32.68        1:09.27   
Daniel Bunckenburg  1993  Ku Svømning Og Vandpolo    35.48        1:15.52   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 november 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:33 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  03 november 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:33   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2018         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1944-1948 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bente Sørensen  1947  Svøm Korsør            53.26   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1949-1953 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Grethe Solberg Larsen  1952  Oslo Idrettslag            49.00   
Winnie Vadmand  1953  Svøm Korsør            51.30   
Nina Pedersen Asper  1953  Oslo Idrettslag            54.16   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1954-1958 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Torill Bergesen  1957  Bergen og Omegn Masters            41.06   
Wenche Leonore Lydersen  1954  Oslo Idrettslag            44.90   
Hanne Møller  1958  Hovedstadens Svømmeklub            47.17   
Hilde Margrethe Hjertnes  1957  Bergen og Omegn Masters            51.67   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1959-1963 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub            39.44   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1964-1968 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Eva Lofthus  1964  Lørenskog-Rælingen KK            39.22   
Birgit Dønnum Jensen  1967  Eidsvoll Svømmeklubb            40.94   
Annica Åberg  1966  Täby Sim            41.27   
Heidi Prestbakmo  1966  Masters Sørlandet            43.99   
Kristin Tangen Lund  1965  Oslo Idrettslag            47.93   
Heidi Gryholt  1965  Swim Team Tåstrup            50.59   
Kirsten Haugaard  1965  Svøm Korsør            53.63   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1969-1973 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna-Lena Vilhelmsson  1970  Malmö Kappsimningsklubb            35.72   
Nina Damsgaard Pedersen  1972  Helsingør Svømmeklub            47.13   
Tina Roed  1970  Hørsholm Svømmeforening            58.13   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1974-1978 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ann Kristin F. Riiser  1977  Masters Sørlandet            35.75   
Lisbeth Dønnum Jensen  1975  Eidsvoll Svømmeklubb            36.87   
Louise Green Engberg  1978  Køge Svømmeklub            41.95   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1984-1988 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lærke Smidt Hansen  1988  Ku Svømning Og Vandpolo            38.61   
Louise Delani  1984  Hovedstadens Svømmeklub            41.62   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1989-1993 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sara Ambjørn  1992  Ku Svømning Og Vandpolo            37.95   
Laura Smidt Hansen  1992  Ku Svømning Og Vandpolo            38.80   
Henriette S. Jørgensen  1989  Ku Svømning Og Vandpolo            40.61   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 november 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:33 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  03 november 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:42   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2018         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1929-1933 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Leif Gellberg  1932  Helsingborgs Simsällskap            1:05.82   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1939-1943 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jan Allers  1940  Bergens Svømme Club            48.69   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1944-1948 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
John Inge Eklund  1944  Eidsvoll Svømmeklubb            58.76   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1949-1953 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Øyvind Arentz  1950  Oslo Idrettslag            41.91   
Bjørn Ove Myrvang  1952  Eidsvoll Svømmeklubb            43.20   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1954-1958 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Søren Toft  1956  Glostrup Svømme Klub            38.62   
Jens Halgreen  1954  Herlev Svømning            41.35   
Jan Ole Halvorson  1957  Eidsvoll Svømmeklubb            41.83   
Arve Lund  1958  Oslo Idrettslag            42.37   
Steen Elborne  1957  Sigma Swim Allerød            48.45   
Torsten Christensen  1954  Swim Team Tåstrup            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1959-1963 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Håkan Persson  1963  Täby Sim            32.98   
Peter Holmsteen  1963  Sigma Swim Birkerød            35.82  Dansk rekord 
Dan Ole Johansen  1960  Swim Team Tåstrup            35.93   
Lars Kruse Byron  1960  Ku Svømning Og Vandpolo            37.23   
Torbjørn Hiis Bergh  1959  Bergen og Omegn Masters            40.57   
Anders Føyn  1961  Sigma Swim Birkerød            41.04   
Jørn Birch  1959  Svøm Korsør            44.08   
Torbjørn Berger  1961  Moss Svømmeklubb            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1964-1968 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Harald Kruger  1967  Täby Sim            33.54   
Harald Schreiner  1964  Masters Sørlandet            37.21   
John Bøgehus Pedersen  1968  Sigma Swim Birkerød            38.80   
Mats Möller  1967  Helsingborgs Simsällskap            40.11   
Morten Harning  1966  Ku Svømning Og Vandpolo            40.48   
Cato Brynildsen  1965  Haldens Svømmeklub            44.69   
Steen Marlet  1965  Svøm Korsør            47.99   
Gert Lorenzen  1965  Ku Svømning Og Vandpolo            DNS   
Per Sandberg  1968  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-1973 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Richard Nilsson  1971  Helsingborgs Simsällskap            36.80   
Christian Børresen  1970  Haldens Svømmeklub            36.82   
Christian Bundgaard  1971  Ku Svømning Og Vandpolo            37.96   
Rune Offerdal  1969  Haldens Svømmeklub            42.24   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1974-1978 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Sandberg  1974  Ängelholms Simsällskap            44.43   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1979-1983 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Eriksen  1983  Køge Svømmeklub            30.98  Dansk rekord 
Rasmus Fog Jørgensen  1981  Ku Svømning Og Vandpolo            35.18   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1984-1988 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Jensen  1987  Glostrup Svømme Klub            30.65   
Philipp Haselbach  1984  Ku Svømning Og Vandpolo            33.81   
Michael Nielsen  1985  Sigma Swim Birkerød            33.89   
Jens Nørskov  1984  Vest-Brøndby            39.51   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1989-1993 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Christensen  1991  Ku Svømning Og Vandpolo            30.65   
Oliver Mirkovic  1993  Vest-Brøndby            31.97   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kasper Warberg  1995  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.83   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 november 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:42 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  03 november 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:42   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2018         
 
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1959-1963 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ulla Olin  1963  Sigma Swim Birkerød    41.79        1:27.92   
Bente Gertz Sollie  1963  Bergen og Omegn Masters    45.58        1:40.30   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1964-1968 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Janne Thorrstensen  1966  Masters Sørlandet    32.85        1:12.46   
Lise Lothe  1967  Masters Sørlandet    36.35        1:16.07   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1969-1973 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Carine Ricordel  1973  Boulogne Billancourt    41.58        1:32.02   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1974-1978 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sophia Skou  1975  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.65        1:03.85   
Marianne Fuglestveit  1976  Masters Sørlandet    31.62        1:07.95   
Anette Fröberg  1977  Helsingborgs Simsällskap    35.74        1:18.47   
Joanna Toth  1975  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 november 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:42 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  03 november 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:47   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2018         
 
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1949-1953 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Abed Ouadah  1952  Boulogne Billancourt    1:20.88        1:20.88   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1954-1958 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Eirik Vågshaug  1958  Eidsvoll Svømmeklubb    1:23.24        1:23.24   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1959-1963 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Krogh  1961  Gentofte Svømme Klub    1:21.53        1:21.53   
Lars Kruse Byron  1960  Ku Svømning Og Vandpolo            DNS   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1964-1968 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus Wahlberg  1966  Malmö Kappsimningsklubb    32.10        1:09.50   
Lennart Marmetschke  1966  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.16        1:14.67   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1969-1973 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Gjerløv  1972  Sigma Swim Birkerød    30.40        1:03.58   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1974-1978 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.86        1:02.56   
Erik Nørgaard  1974  Ku Svømning Og Vandpolo    32.09        1:09.14   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1989-1993 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Morten Andersen  1990  Ku Svømning Og Vandpolo    33.32        1:10.77   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 november 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:47 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  03 november 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:57   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2018         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1944-1948 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bente Sørensen  1947  Svøm Korsør            48.54   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1949-1953 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Elisabeth Fyhn Sivertsen  1952  Oslo Idrettslag            44.56   
Marianne Friis-Olsen  1952  Svøm Korsør            50.53   
Berit Marx Pedersen  1950  Swim Team Tåstrup            52.72   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1954-1958 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Francoise Mignatelli  1955  Boulogne Billancourt            40.03   
Inge-Lise Damberg  1957  Swim Team Tåstrup            46.60   
Marit Hernes  1958  Bergen og Omegn Masters            47.38   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1959-1963 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gry Solberg  1960  Oslo Idrettslag            39.30   
Vibeke Larsen  1961  Næstved IF            39.55   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1964-1968 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lise Lothe  1967  Masters Sørlandet            32.85   
Caroline Lindborg  1966  Malmö Kappsimningsklubb            33.15   
Cecilia Maunsbach  1964  Sigma Swim Birkerød            37.78   
Anna K Bang  1966  Bergen og Omegn Masters            40.27   
Hanne Gosvig Ladegaard  1968  Hørsholm Svømmeforening            47.25   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1969-1973 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nina Wahlberg  1972  Helsingborgs Simsällskap            34.79   
Margit Sørensen  1972  Køge Svømmeklub            35.59   
Anja Kostecki  1973  Sigma Swim Birkerød            45.98   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1974-1978 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mila Zaharinova  1977  Lambertseter Svømmeklubb            37.11   
Anna Uddhammar  1977  Täby Sim            38.42   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1979-1983 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Roslyng  1983  Hovedstadens Svømmeklub            34.83   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1984-1988 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jeanet Herløv Kvisgaard  1985  Køge Svømmeklub            34.84   
Nina Frandsen  1985  Sigma Swim Allerød            34.85   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1989-1993 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laura Smidt Hansen  1992  Ku Svømning Og Vandpolo            32.91   
Henriette Howard Holm  1990  Ku Svømning Og Vandpolo            38.52   
Carola Pedersen  1989  Hovedstadens Svømmeklub            39.03   
Henriette S. Jørgensen  1989  Ku Svømning Og Vandpolo            39.10   
Laura Frandsen  1993  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 november 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:57 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  03 november 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:08   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2018         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1939-1943 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josef Borbas  1943  Simklubben Sydsim            45.87   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1949-1953 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ebbe Rasmussen  1949  Ku Svømning Og Vandpolo            38.46   
Olav Ryan  1951  Sigma Swim Allerød            41.56   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1954-1958 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Preben Sørensen  1957  Glostrup Svømme Klub            37.11   
Jan Ole Halvorson  1957  Eidsvoll Svømmeklubb            39.22   
Jens Halgreen  1954  Herlev Svømning            41.01   
Steen Elborne  1957  Sigma Swim Allerød            47.43   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1959-1963 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Eriksson  1960  Malmö Kappsimningsklubb            54.95   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1964-1968 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Drachmann  1968  Sigma Swim Birkerød            31.94   
Mads Bo Larsen  1964  Køge Svømmeklub            36.45   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-1973 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alf Roar Sem-Olsen  1970  Bergen og Omegn Masters            31.88   
Martin Backs  1972  Køge Svømmeklub            34.51   
Jacob Olsen  1972  Køge Svømmeklub            36.23   
Henrik Petersen  1969  Hørsholm Svømmeforening            37.18   
Christian Børresen  1970  Haldens Svømmeklub            37.99   
Ole Richard Holm-Olsen  1972  Haldens Svømmeklub            40.93   
Anders Hvilsom  1971  Svøm Korsør            46.04   
Kai Tønnesen  1969  Haldens Svømmeklub            DSQ  Svøm mave sw6.2 
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1974-1978 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lenny Persson  1977  Malmö Kappsimningsklubb            31.61   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1979-1983 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Henrik Frandsen  1980  Sigma Swim Allerød            29.76   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1984-1988 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jens Nørskov  1984  Vest-Brøndby            37.32   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1989-1993 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thomas Vestergaard  1989  Ku Svømning Og Vandpolo            32.02   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kasper Warberg  1995  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.29   
Sebastian Broksø Mirkovic  1996  Vest-Brøndby            32.22   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 november 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:08 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  03 november 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:20   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2018         
 
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 240-279 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
SK Damer 1 Masters  255  Svøm Korsør            3:21.19   
  Bente Sørensen  1947      49.11        49.11   
  Winnie Vadmand  1953      51.01        1:40.12   
  Marianne Friis-Olsen  1952      54.59        2:34.71   
  Kirsten Haugaard  1965      46.48        3:21.19   
                     
                     
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Damer D  200  Sigma Swim            2:20.41  Dansk rekord 
  Cecilia Maunsbach  1964      37.88        37.88   
  Caroline Suhr  1971      36.05        1:13.93   
  Ulla Olin  1963      36.72        1:50.65   
  Tilde Juul  1974      29.76        2:20.41   
                     
Bom Damer  228  Bergen og Omegn Masters            2:53.73   
  Anna K Bang  1966      40.79        40.79   
  Hilde Margrethe Hjertnes  1957      51.44        1:32.23   
  Marit Hernes  1958      44.25        2:16.48   
  Bente Gertz Sollie  1963      37.25        2:53.73   
                     
Stt D Damer  212  Swim Team Tåstrup            2:58.02   
  Inge-Lise Damberg  1957      46.72        46.72   
  Heidi Gryholt  1965      49.68        1:36.40   
  Berit Marx Pedersen  1950      46.04        2:22.44   
  Marie-Louise R. Jørgensen  1972      35.58        2:58.02   
                     
Dedamer Stt D  232  Swim Team Tåstrup            DNS   
  Inge-Lise Damberg  1957                 
  Berit Marx Pedersen  1950                 
  Pia Thulstrup  1961                 
  Marie-Louise R. Jørgensen  1972              DNS   
                     
                     
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Masters Sørlandet C 160-199  186  Masters Sørlandet            2:10.19   
  Lise Lothe  1967      33.59        33.59   
  Ann Kristin F. Riiser  1977      35.86        1:09.45   
  Janne Thorrstensen  1966      31.73        1:41.18   
  Marianne Fuglestveit  1976      29.01        2:10.19   
                     
Helsingborg  188  Helsingborgs Simsällskap            2:22.73   
  Nina Wahlberg  1972      34.08        34.08   
  Anette Fröberg  1977      38.64        1:12.72   
  Pia Möller  1968      35.32        1:48.04   
  Anna Bjelm  1966      34.69        2:22.73   
                     
Kvik Masters Damer 1  167  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:26.92   
  Svandis Thordardottir  1978      40.13        40.13   
  Katrine Aggerholm  1990      41.19        1:21.32   
  Sophia Skou  1975      29.48        1:50.80   
  Gitte Aggerholm  1962      36.12        2:26.92   
                     
                     
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Yngre Damer B Hermes  120  Hovedstadens Svømmeklub            2:20.57   
  Anne Roslyng  1983      35.01        35.01   
  Louise Delani  1984      40.76        1:15.77   
  Carola Pedersen  1989      33.16        1:48.93   
  Martina Husted Simonsen  1991      31.64        2:20.57   
                     
Køge Damer  152  Køge Svømmeklub            DNS   
  Liselotte Larsen  1958                 
  Helle Hartmann  1985                 
  Jeanet Herløv Kvisgaard  1985                 
  Louise Green Engberg  1978              DNS   
                     
                     
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 100-119 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ku Svøm D A  119  Ku Svømning Og Vandpolo            2:12.59   
  Laura Smidt Hansen  1992      32.92        32.92   
  Sara Ambjørn  1992      38.56        1:11.48   
  Josefine Børthy Petersen  1993      31.52        1:43.00   
  Linea Hasager  1991      29.59        2:12.59   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 november 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:20 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  03 november 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  13:39   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2018         
 
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 240-279 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ku Svøm H E  279  Ku Svømning Og Vandpolo            2:18.13  Dansk rekord 
  Ebbe Rasmussen  1949      38.71        38.71   
  Lars Kruse Byron  1960      37.14        1:15.85   
  Henrik Jeppesen  1966      30.50        1:46.35   
  Fin Biering-Sørensen  1948      31.78        2:18.13   
                     
Sigma Herrer E  240  Sigma Swim            2:30.22   
  Olav Ryan  1951      41.58        41.58   
  Anders Føyn  1961      40.95        1:22.53   
  Peter Holmsteen  1963      30.68        1:53.21   
  Steen Elborne  1957      37.01        2:30.22   
                     
Medley Herrer 240+  245  Eidsvoll Svømmeklubb            2:34.11   
  Eirik Vågshaug  1958      36.38        36.38   
  Jan Ole Halvorson  1957      40.24        1:16.62   
  Rune Svendsen  1968      34.03        1:50.65   
  John Inge Eklund  1944      43.46        2:34.11   
                     
                     
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Täby Rpgubbar 1  210  Täby Sim            2:01.88   
  Håkan Persson  1963      32.47        32.47   
  Harald Kruger  1967      33.28        1:05.75   
  Bengt Olsson  1956      31.94        1:37.69   
  Johan Carlén  1976      24.19        2:01.88   
                     
Bom Herrer  221  Bergen og Omegn Masters            2:13.78   
  Alf Roar Sem-Olsen  1970      31.35        31.35   
  Torbjørn Hiis Bergh  1959      39.72        1:11.07   
  Øivind Lien  1956      32.90        1:43.97   
  Helge Holgersen  1966      29.81        2:13.78   
                     
Mkk Purple Scouts  203  Malmö Kappsimningsklubb            2:13.82   
  Rudy Dollmayer  1966      33.23        33.23   
  Lenny Persson  1977      34.16        1:07.39   
  Magnus Wahlberg  1966      31.28        1:38.67   
  Peter Eriksson  1960      35.15        2:13.82   
                     
Haldens Herrer  203  Haldens Svømmeklub            2:15.47   
  Jørgen Berg  1965                 
  Christian Børresen  1970                 
  Ole Richard Holm-Olsen  1972                 
  Per Olaf Moe  1962      2:15.47        2:15.47   
                     
Helsingborg  225  Helsingborgs Simsällskap            2:24.73   
  Kent Hamberg  1951      45.35        45.35   
  Mats Möller  1967      39.20        1:24.55   
  Björn Johansson  1958      31.78        1:56.33   
  Richard Nilsson  1971      28.40        2:24.73   
                     
                     
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Køge Herrer  181  Køge Svømmeklub            2:04.69   
  Martin Backs  1972      35.90        35.90   
  Jacob Olsen  1972      35.13        1:11.03   
  Emil Eriksen  1983      26.24        1:37.27   
  Mads Bo Larsen  1964      27.42        2:04.69   
                     
Kvik Masters Herrer 1  179  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:12.02   
  Bo Krarup  1982      33.22        33.22   
  Dan Bang  1975      36.45        1:09.67   
  Lennart Marmetschke  1966      31.00        1:40.67   
  Carsten Møller  1970      31.35        2:12.02   
                     
Ängelholms  168  Ängelholms Simsällskap            2:29.51   
  Joakim Olofsson  1970      34.45        34.45   
  Fredrik Höggren  1969      45.75        1:20.20   
  Denis Korajkic  1991      34.79        1:54.99   
  Magnus Sandberg  1974      34.52        2:29.51   
                     
                     
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Herrer B  134  Sigma Swim            1:55.56   
  Jacob Lercke Skytte  1984      27.83        27.83   
  Michael Nielsen  1985      32.88        1:00.71   
  Ole Garm Nissen  1978      29.31        1:30.02   
  Glebs Rjabovs  1991      25.54        1:55.56   
                     
Ku Svøm H B  159  Ku Svømning Og Vandpolo            2:08.69   
  Rune Solvang  1980      33.56        33.56   
  Philipp Haselbach  1984      33.75        1:07.31   
  Morten Andersen  1990      30.95        1:38.26   
  Niklas Thode  1973      30.43        2:08.69   
                     
                     
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 100-119 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ku Svøm H A  119  Ku Svømning Og Vandpolo            1:48.01  Dansk rekord 
  Nikolaj Kirketerp-Møller  1990      26.92        26.92   
  Christian Christensen  1991      30.03        56.95   
  Thomas Vestergaard  1989      28.17        1:25.12   
  Jakob Andkjær  1985      22.89        1:48.01   
                     
Vest Pre Herrer Masters  105  Vest-Brøndby            2:04.45   
  Sebastian Broksø Mirkovic  1996      32.47        32.47   
  Mathias Roer Højgaard  1994      32.48        1:04.95   
  Oliver Mirkovic  1993      30.08        1:35.03   
  Jens Nørskov  1984      29.42        2:04.45   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 november 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  13:39 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  03 november 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  13:41   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2018         
 
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 240-279 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Destter Stt E  279  Swim Team Tåstrup            2:36.50   
  Finn Bækgaard  1955      40.08        40.08   
  Berit Marx Pedersen  1950      48.20        1:28.28   
  Dan Ole Johansen  1960      32.27        2:00.55   
  Inge-Lise Damberg  1957      35.95        2:36.50   
                     
SK Mix 1  249  Svøm Korsør            2:59.89   
  Bente Sørensen  1947      48.15        48.15   
  Steen Marlet  1965      46.61        1:34.76   
  Jørn Birch  1959      45.78        2:20.54   
  Marianne Friis-Olsen  1952      39.35        2:59.89   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Täbygubbotantmix  210  Täby Sim            2:16.30   
  Anna Uddhammar  1977      40.22        40.22   
  Håkan Persson  1963      32.30        1:12.52   
  Bengt Olsson  1956      32.58        1:45.10   
  Annica Åberg  1966      31.20        2:16.30   
                     
Masters Sørlandet Mix  209  Masters Sørlandet            2:19.71   
  Lise Lothe  1967      33.60        33.60   
  Harald Schreiner  1964      37.81        1:11.41   
  Geir Nilsen  1966      35.23        1:46.64   
  Heidi Prestbakmo  1966      33.07        2:19.71   
                     
Medley Mix 200+  204  Eidsvoll Svømmeklubb            2:19.83   
  Eirik Vågshaug  1958      36.66        36.66   
  Lisbeth Dønnum Jensen  1975      37.81        1:14.47   
  Birgit Dønnum Jensen  1967      35.53        1:50.00   
  Rune Svendsen  1968      29.83        2:19.83   
                     
Hørsholm Masters  201  Hørsholm Svømmeforening            2:33.64   
  Henrik Petersen  1969      37.04        37.04   
  Bente Holm Gottlieb  1966      46.16        1:23.20   
  Michael Schacht  1967      32.17        1:55.37   
  Hanne Gosvig Ladegaard  1968      38.27        2:33.64   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mkk Purple Rain  193  Malmö Kappsimningsklubb            2:05.93   
  Caroline Lindborg  1966      33.17        33.17   
  Anna-Lena Vilhelmsson  1970      34.67        1:07.84   
  Magnus Wahlberg  1966      31.40        1:39.24   
  Lenny Persson  1977      26.69        2:05.93   
                     
Sigma Mix C  168  Sigma Swim            2:12.14   
  Nina Frandsen  1985      35.58        35.58   
  Henrik Frandsen  1980      33.77        1:09.35   
  Mads Gjerløv  1972      27.51        1:36.86   
  Anette Bøgsted  1962      35.28        2:12.14   
                     
Helsingør Mix  179  Helsingør Svømmeklub            2:25.44   
  Eddy Krage  1967      35.93        35.93   
  Nina Damsgaard Pedersen  1972      45.44        1:21.37   
  Giedrius Saltenis  1982      32.25        1:53.62   
  Gitte Rud  1972      31.82        2:25.44   
                     
Ängelholms  185  Ängelholms Simsällskap            2:31.42   
  Camilla Kertes  1969      38.44        38.44   
  Annelie Sandberg  1974      48.95        1:27.39   
  Joakim Olofsson  1970      29.55        1:56.94   
  Magnus Sandberg  1974      34.48        2:31.42   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Mix B  129  Sigma Swim            DNS   
  Nina Frandsen  1985                 
  Thomas Lianee  1985                 
  Henrik Frandsen  1980                 
  Laura Frandsen  1993              DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 november 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  13:41 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  03 november 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:00   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2018         
 
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1949-1953 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Margareta Rainer  1949  Gävle Simsällskap    47.43        1:35.84   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1954-1958 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Torill Bergesen  1957  Bergen og Omegn Masters    38.17        1:21.82   
Marit Hernes  1958  Bergen og Omegn Masters    46.47        1:37.12   
Kirsten Sundby Foldvik  1958  Larvik Svømmeklubb    49.36        1:41.03   
Hilde Margrethe Hjertnes  1957  Bergen og Omegn Masters    48.98        1:42.69   
Liselotte Larsen  1958  Køge Svømmeklub    59.53        1:57.98   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1959-1963 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub    38.65        1:20.82   
Bente Gertz Sollie  1963  Bergen og Omegn Masters    43.50        1:32.21   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1964-1968 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Lindborg  1966  Malmö Kappsimningsklubb    34.59        1:17.07   
Anna K Bang  1966  Bergen og Omegn Masters    41.57        1:27.26   
Bente Holm Gottlieb  1966  Hørsholm Svømmeforening    44.81        1:33.44   
Hanne Gosvig Ladegaard  1968  Hørsholm Svømmeforening    45.21        1:38.62   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1969-1973 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Suhr  1971  Sigma Swim Birkerød    36.13        1:14.96   
Nina Wahlberg  1972  Helsingborgs Simsällskap    35.27        1:15.88   
Gitte Rud  1972  Helsingør Svømmeklub    38.09        1:20.37   
Nina Damsgaard Pedersen  1972  Helsingør Svømmeklub    43.89        1:32.32   
Tina Roed  1970  Hørsholm Svømmeforening    55.58        1:59.40   
Camilla Kertes  1969  Ängelholms Simsällskap            DNS   
Carine Ricordel  1973  Boulogne Billancourt            DNS   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1974-1978 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marianne Fuglestveit  1976  Masters Sørlandet    33.78        1:11.95   
Anette Fröberg  1977  Helsingborgs Simsällskap    36.97        1:19.14   
Anna Uddhammar  1977  Täby Sim    39.02        1:23.32   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1984-1988 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jeanet Herløv Kvisgaard  1985  Køge Svømmeklub    34.40        1:15.45   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1989-1993 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Josefine Børthy Petersen  1993  Ku Svømning Og Vandpolo    33.75        1:12.61   
Ane Andersen  1990  Sigma Swim Birkerød    37.05        1:17.87   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1994-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emma Festirstein Nyström  1996  Ku Svømning Og Vandpolo    31.17        1:07.90   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 november 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:00 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  03 november 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  14:55   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2018         
 
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1929-1933 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Leif Gellberg  1932  Helsingborgs Simsällskap    1:24.39        2:51.07   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1939-1943 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Josef Borbas  1943  Simklubben Sydsim            DSQ  Ryg afslutning SW9.4 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1954-1958 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Søren Toft  1956  Glostrup Svømme Klub    36.23        1:18.00   
Bengt Olsson  1956  Täby Sim    35.76        1:18.16   
Preben Sørensen  1957  Glostrup Svømme Klub    36.45        1:18.72   
Arve Lund  1958  Oslo Idrettslag    47.28        1:38.11   
Steen Elborne  1957  Sigma Swim Allerød    49.19        1:43.14   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1959-1963 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Håkan Persson  1963  Täby Sim    30.91        1:06.73  Svensk og nordisk 
Øyvind Røed  1963  Larvik Svømmeklubb    41.44        1:28.55   
Jørn Birch  1959  Svøm Korsør    48.05        1:44.25   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1964-1968 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Harald Kruger  1967  Täby Sim    32.53        1:07.33   
Henrik Schramm Rasmussen  1967  Swim Team Tåstrup    32.34        1:09.47   
Eddy Krage  1967  Helsingør Svømmeklub    35.70        1:16.67   
Jess Brink  1966  Glostrup Svømme Klub    39.04        1:24.65   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1969-1973 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Joakim Olofsson  1970  Ängelholms Simsällskap    33.58        1:10.08   
Søren Hornskov  1973  Glostrup Svømme Klub    36.37        1:17.62   
Fredrik Höggren  1969  Ängelholms Simsällskap    45.21        1:33.12   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1974-1978 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.30        1:04.18   
Johan Carlén  1976  Täby Sim    31.49        1:06.66   
Lenny Persson  1977  Malmö Kappsimningsklubb    31.28        1:08.26   
Dan Bang  1975  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.87        1:09.19   
Erik Nørgaard  1974  Ku Svømning Og Vandpolo    35.21        1:14.75   
Magnus Sandberg  1974  Ängelholms Simsällskap    49.05        1:42.02   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1979-1983 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Petersen  1979  Ku Svømning Og Vandpolo    35.41        1:13.19   
Rune Solvang  1980  Ku Svømning Og Vandpolo    32.89        1:14.07   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1984-1988 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Jensen  1987  Glostrup Svømme Klub    28.94        1:01.87   
Jens Nørskov  1984  Vest-Brøndby    35.97        1:18.63   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1989-1993 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Oliver Mirkovic  1993  Vest-Brøndby    31.48        1:06.94   
Morten Andersen  1990  Ku Svømning Og Vandpolo    34.11        1:15.36   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1994-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sebastian Broksø Mirkovic  1996  Vest-Brøndby    31.49        1:12.42   
Mathias Roer Højgaard  1994  Vest-Brøndby    33.73        1:16.26   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 november 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  14:55 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  03 november 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  14:46   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2018         
 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1939-1943 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Hovedstadens Svømmeklub            36.67  Dansk og nordisk 
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1944-1948 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bente Sørensen  1947  Svøm Korsør            42.04   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1949-1953 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Margareta Rainer  1949  Gävle Simsällskap            35.58   
Anne Elisabeth Fyhn Sivertsen  1952  Oslo Idrettslag            37.62   
Marianne Friis-Olsen  1952  Svøm Korsør            38.43   
Maja Biering-Sørensen  1952  Ku Svømning Og Vandpolo            40.00   
Winnie Vadmand  1953  Svøm Korsør            48.82   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1954-1958 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ann-Marie Lennheden  1957  Simklubben Laxen            33.35   
Inge-Lise Damberg  1957  Swim Team Tåstrup            35.11   
Anni Ø Nielsen  1958  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.43   
Francoise Mignatelli  1955  Boulogne Billancourt            DNS   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1959-1963 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tine Carstensen  1962  Næstved IF            31.52   
Ulla Olin  1963  Sigma Swim Birkerød            33.19   
Gry Solberg  1960  Oslo Idrettslag            33.97   
Anette Bøgsted  1962  Sigma Swim Birkerød            35.85   
Hanne Haahr  1962  Sigma Swim Birkerød            39.79   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1964-1968 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ulrika Anderson  1966  Varberg Sim            29.98   
Eva Lofthus  1964  Lørenskog-Rælingen KK            32.06   
Mette Nissen Jakobsen  1967  Hørsholm Svømmeforening            32.09   
Cecilia Maunsbach  1964  Sigma Swim Birkerød            32.79   
Heidi Prestbakmo  1966  Masters Sørlandet            33.32   
Anna Bjelm  1966  Helsingborgs Simsällskap            35.23   
Kirsten Haugaard  1965  Svøm Korsør            44.31   
Heidi Gryholt  1965  Swim Team Tåstrup            44.65   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1969-1973 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Camilla Kertes  1969  Ängelholms Simsällskap            31.91   
Nina Damsgaard Pedersen  1972  Helsingør Svømmeklub            34.46   
Marie-Louise R. Jørgensen  1972  Swim Team Tåstrup            35.20   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1974-1978 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sophia Skou  1975  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.66  Dansk rekord 
Mila Zaharinova  1977  Lambertseter Svømmeklubb            29.43   
Tilde Juul  1974  Sigma Swim Birkerød            30.50   
Anna Uddhammar  1977  Täby Sim            31.11   
Louise Green Engberg  1978  Køge Svømmeklub            31.83   
Maria B. Jeppesen  1974  Ku Svømning Og Vandpolo            32.08   
Ann Karina A. Johansen  1978  Masters Sørlandet            DNS   
Joanna Toth  1975  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1979-1983 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Roslyng  1983  Hovedstadens Svømmeklub            31.61   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1989-1993 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ane Andersen  1990  Sigma Swim Birkerød            29.97   
Linea Hasager  1991  Ku Svømning Og Vandpolo            30.38   
Josefine Børthy Petersen  1993  Ku Svømning Og Vandpolo            30.55   
Martina Husted Simonsen  1991  Hovedstadens Svømmeklub            31.89   
Michelle Borgstrøm  1989  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.06   
Henriette Howard Holm  1990  Ku Svømning Og Vandpolo            33.64   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 november 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  14:46 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  03 november 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  14:55   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2018         
 
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1944-1948 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Fin Biering-Sørensen  1948  Ku Svømning Og Vandpolo            32.83   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1949-1953 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Olav Ryan  1951  Sigma Swim Allerød            33.27   
Kent Hamberg  1951  Helsingborgs Simsällskap            34.94   
Wiggo Kristensen  1950  Haldens Svømmeklub            38.54   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1954-1958 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Øivind Lien  1956  Bergen og Omegn Masters            28.68   
Finn Bækgaard  1955  Swim Team Tåstrup            31.86   
Jens Halgreen  1954  Herlev Svømning            31.89   
Frank Carstensen  1955  Masters Sørlandet            33.53   
Magne Løvig  1956  Haldens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1959-1963 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Per Fodslette Møller  1960  Næstved IF            30.16   
Ulrik Schäfer  1962  Sigma Swim Birkerød            30.62   
Per Olaf Moe  1962  Haldens Svømmeklub            31.31   
Torbjørn Berger  1961  Moss Svømmeklubb            32.35   
Jan Sæther  1961  Moss Svømmeklubb            32.62   
Anders Føyn  1961  Sigma Swim Birkerød            32.69   
Lars Peder Haahr  1959  Sigma Swim Birkerød            35.82   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1964-1968 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Harald Kruger  1967  Täby Sim            26.44   
Mads Bo Larsen  1964  Køge Svømmeklub            27.40   
Henrik Jeppesen  1966  Ku Svømning Og Vandpolo            28.16   
Michael Schacht  1967  Hørsholm Svømmeforening            28.36   
Peter Ankerstjerne  1968  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.49   
Eddy Krage  1967  Helsingør Svømmeklub            28.97   
John Bøgehus Pedersen  1968  Sigma Swim Birkerød            29.07   
Helge Holgersen  1966  Bergen og Omegn Masters            30.41   
Magnus Wahlberg  1966  Malmö Kappsimningsklubb            30.57   
10  Peter Christensen  1965  Køge Svømmeklub            30.61   
11  Bo Felding  1968  Sigma Swim Birkerød            31.27   
12  Harald Schreiner  1964  Masters Sørlandet            31.37   
13  Cato Brynildsen  1965  Haldens Svømmeklub            34.63   
Geir Nilsen  1966  Masters Sørlandet            DNS   
Morten Jørgensen  1968  Lørenskog-Rælingen KK            DNS   
Søren Rasmussen  1968  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-1973 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Gjerløv  1972  Sigma Swim Birkerød            24.80  Dansk rekord 
Richard Nilsson  1971  Helsingborgs Simsällskap            28.51   
Martin Backs  1972  Køge Svømmeklub            29.62   
Henrik Petersen  1969  Hørsholm Svømmeforening            30.05   
Christian Børresen  1970  Haldens Svømmeklub            31.71   
Ole Richard Holm-Olsen  1972  Haldens Svømmeklub            32.94   
Anders Hvilsom  1971  Svøm Korsør            34.70   
Kai Tønnesen  1969  Haldens Svømmeklub            37.17   
Rune Offerdal  1969  Haldens Svømmeklub            39.98   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1974-1978 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johan Carlén  1976  Täby Sim            25.35   
Oscar Åkesson  1977  Simklubben Sydsim            26.89   
Ole Garm Nissen  1978  Sigma Swim Birkerød            27.54   
Torben Marott Klint  1974  Swim Team Tåstrup            28.44   
Caspar Grauballe  1974  Hørsholm Svømmeforening            31.51   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1979-1983 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lars Nielsen  1979  Næstved IF            26.57   
Anders Petersen  1979  Ku Svømning Og Vandpolo            27.94   
Giedrius Saltenis  1982  Helsingør Svømmeklub            28.03   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1984-1988 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jakob Andkjær  1985  Ku Svømning Og Vandpolo            23.48   
Michael Nielsen  1985  Sigma Swim Birkerød            25.88   
Philipp Haselbach  1984  Ku Svømning Og Vandpolo            30.88   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1989-1993 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nikolaj Kirketerp-Møller  1990  Ku Svømning Og Vandpolo            22.94  Dansk rekord 
Rasmus Jørgensen  1989  Svømmeklubben Triton Ballerup            25.62   
Glebs Rjabovs  1991  Sigma Swim Allerød            25.65   
Thomas Vestergaard  1989  Ku Svømning Og Vandpolo            26.90   
Daniel Bunckenburg  1993  Ku Svømning Og Vandpolo            32.99   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Broksø Mirkovic  1996  Vest-Brøndby            27.21   
Mathias Roer Højgaard  1994  Vest-Brøndby            28.86   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 november 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  14:55 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  03 november 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:12   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2018         
 
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1949-1953 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Berit Marx Pedersen  1950  Swim Team Tåstrup    50.43        1:45.86   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1954-1958 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kirsten Sundby Foldvik  1958  Larvik Svømmeklubb    50.47        1:45.28   
Hanne Møller  1958  Hovedstadens Svømmeklub    50.60        1:48.76   
Liselotte Larsen  1958  Køge Svømmeklub    1:01.89        2:04.77   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1964-1968 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sanne Juel  1965  Næstved IF    40.49        1:24.66   
Eva Lofthus  1964  Lørenskog-Rælingen KK    41.35        1:26.62   
Kristin Tangen Lund  1965  Oslo Idrettslag    48.74        1:41.27   
Kirsten Haugaard  1965  Svøm Korsør    56.64        1:58.14   
Sinne Lundgaard  1966  Swim Team Tåstrup    57.53        1:59.99   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1969-1973 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna-Lena Vilhelmsson  1970  Malmö Kappsimningsklubb    38.10        1:19.97   
Carine Ricordel  1973  Boulogne Billancourt            DNS   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1974-1978 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ann Kristin F. Riiser  1977  Masters Sørlandet    36.60        1:16.94   
Anette Fröberg  1977  Helsingborgs Simsällskap    40.64        1:27.97   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1984-1988 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lærke Smidt Hansen  1988  Ku Svømning Og Vandpolo    40.09        1:24.45   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1989-1993 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sara Ambjørn  1992  Ku Svømning Og Vandpolo    39.14        1:24.00   
Carola Pedersen  1989  Hovedstadens Svømmeklub    46.02        1:36.51   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1994-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emma Festirstein Nyström  1996  Ku Svømning Og Vandpolo    36.78        1:17.65   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 november 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  03 november 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:13   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2018         
 
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1939-1943 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jan Allers  1940  Bergens Svømme Club    54.36        1:54.25   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1954-1958 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Søren Toft  1956  Glostrup Svømme Klub    40.16        1:26.64   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1959-1963 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lars Kruse Byron  1960  Ku Svømning Og Vandpolo    39.40        1:23.95   
Torbjørn Hiis Bergh  1959  Bergen og Omegn Masters    42.52        1:32.07   
Jørn Birch  1959  Svøm Korsør    50.60        1:46.34   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1964-1968 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Morten Harning  1966  Ku Svømning Og Vandpolo    41.34        1:28.90   
Gert Lorenzen  1965  Ku Svømning Og Vandpolo            DNS   
Per Sandberg  1968  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-1973 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jacob Olsen  1972  Køge Svømmeklub    36.64        1:21.37   
Christian Bundgaard  1971  Ku Svømning Og Vandpolo    39.98        1:22.41   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1974-1978 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Johan Carlén  1976  Täby Sim    34.89        1:15.33   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1984-1988 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Jensen  1987  Glostrup Svømme Klub    30.98        1:07.07   
Kjertan Lyster  1988  Ku Svømning Og Vandpolo            DNS   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1989-1993 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Christensen  1991  Ku Svømning Og Vandpolo    31.52        1:08.36   
Oliver Mirkovic  1993  Vest-Brøndby    34.15        1:13.52   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 november 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:13 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  03 november 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:15   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2018         
 
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1949-1953 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marianne Friis-Olsen  1952  Svøm Korsør            55.29   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1954-1958 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ann-Marie Lennheden  1957  Simklubben Laxen            38.26   
Inge-Lise Damberg  1957  Swim Team Tåstrup            44.07   
Marit Hernes  1958  Bergen og Omegn Masters            DNS   
Torill Bergesen  1957  Bergen og Omegn Masters            DNS   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1959-1963 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub            35.57   
Ulla Olin  1963  Sigma Swim Birkerød            37.25   
Bente Gertz Sollie  1963  Bergen og Omegn Masters            42.60   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1964-1968 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Janne Thorrstensen  1966  Masters Sørlandet            31.56   
Ulrika Anderson  1966  Varberg Sim            33.22   
Pia Möller  1968  Helsingborgs Simsällskap            34.47   
Bente Holm Gottlieb  1966  Hørsholm Svømmeforening            41.10   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1969-1973 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Suhr  1971  Sigma Swim Birkerød            32.55   
Gitte Rud  1972  Helsingør Svømmeklub            35.03   
Camilla Kertes  1969  Ängelholms Simsällskap            35.81   
Nina Damsgaard Pedersen  1972  Helsingør Svømmeklub            43.16   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1974-1978 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sophia Skou  1975  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.92   
Mila Zaharinova  1977  Lambertseter Svømmeklubb            34.25   
Ann Kristin F. Riiser  1977  Masters Sørlandet            34.41   
Tilde Juul  1974  Sigma Swim Birkerød            35.47   
Louise Green Engberg  1978  Køge Svømmeklub            37.73   
Joanna Toth  1975  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1979-1983 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Roslyng  1983  Hovedstadens Svømmeklub            36.14   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1989-1993 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ane Andersen  1990  Sigma Swim Birkerød            33.86   
Martina Husted Simonsen  1991  Hovedstadens Svømmeklub            34.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 november 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:15 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  03 november 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:33   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2018         
 
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1954-1958 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Torsten Ringberg  1958  Gentofte Svømme Klub            31.82  Dansk rekord 
Björn Johansson  1958  Helsingborgs Simsällskap            31.95   
Bengt Olsson  1956  Täby Sim            32.27   
Øivind Lien  1956  Bergen og Omegn Masters            33.45   
Arve Lund  1958  Oslo Idrettslag            38.28   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1959-1963 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Håkan Persson  1963  Täby Sim            29.12   
Lars Kruse Byron  1960  Ku Svømning Og Vandpolo            33.77   
Per Fodslette Møller  1960  Næstved IF            34.78   
Øyvind Røed  1963  Larvik Svømmeklubb            37.99   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1964-1968 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Henrik Schramm Rasmussen  1967  Swim Team Tåstrup            31.07   
Mads Bo Larsen  1964  Køge Svømmeklub            31.13   
Lennart Marmetschke  1966  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.57   
Magnus Wahlberg  1966  Malmö Kappsimningsklubb            32.07   
Michael Schacht  1967  Hørsholm Svømmeforening            32.12   
Eddy Krage  1967  Helsingør Svømmeklub            33.25   
Geir Nilsen  1966  Masters Sørlandet            34.60   
Helge Holgersen  1966  Bergen og Omegn Masters            36.20   
Morten Jørgensen  1968  Lørenskog-Rælingen KK            DNS   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1969-1973 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alf Roar Sem-Olsen  1970  Bergen og Omegn Masters            28.95   
Joakim Olofsson  1970  Ängelholms Simsällskap            30.05   
Kenneth Marmetschke  1969  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.25   
Richard Nilsson  1971  Helsingborgs Simsällskap            32.65   
Martin Backs  1972  Køge Svømmeklub            32.95   
Christian Børresen  1970  Haldens Svømmeklub            33.36   
Ole Richard Holm-Olsen  1972  Haldens Svømmeklub            34.89   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1974-1978 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oscar Åkesson  1977  Simklubben Sydsim            30.33   
Lenny Persson  1977  Malmö Kappsimningsklubb            30.47   
Erik Nørgaard  1974  Ku Svømning Og Vandpolo            31.46   
Caspar Grauballe  1974  Hørsholm Svømmeforening            35.48   
Magnus Sandberg  1974  Ängelholms Simsällskap            43.14   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1979-1983 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Eriksen  1983  Køge Svømmeklub            26.38   
Henrik Frandsen  1980  Sigma Swim Allerød            28.14   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1984-1988 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Michael Nielsen  1985  Sigma Swim Birkerød            29.30   
Philipp Haselbach  1984  Ku Svømning Og Vandpolo            33.85   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1989-1993 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thomas Vestergaard  1989  Ku Svømning Og Vandpolo            28.49   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1994-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Roer Højgaard  1994  Vest-Brøndby            30.85   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 november 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:33 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  03 november 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:35   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2018         
 
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1939-1943 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Hovedstadens Svømmeklub    43.99        1:30.20   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1954-1958 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Francoise Mignatelli  1955  Boulogne Billancourt            DNS   
Inge-Lise Damberg  1957  Swim Team Tåstrup            DNS   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1959-1963 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vibeke Larsen  1961  Næstved IF    41.93        1:25.58   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1964-1968 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Lindborg  1966  Malmö Kappsimningsklubb    35.53        1:12.65   
Cecilia Maunsbach  1964  Sigma Swim Birkerød    41.34        1:23.86   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1969-1973 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nina Wahlberg  1972  Helsingborgs Simsällskap    38.13        1:18.17   
Margit Sørensen  1972  Køge Svømmeklub    38.57        1:18.54   
Caroline Suhr  1971  Sigma Swim Birkerød    41.16        1:23.59   
Anja Kostecki  1973  Sigma Swim Birkerød    49.06        1:38.99   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1984-1988 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nina Frandsen  1985  Sigma Swim Allerød    37.43        1:15.82   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 november 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:35 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  03 november 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  16:10   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2018         
 
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1939-1943 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Josef Borbas  1943  Simklubben Sydsim    48.78        1:38.76   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1949-1953 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Abed Ouadah  1952  Boulogne Billancourt    39.07        1:17.51   
Ebbe Rasmussen  1949  Ku Svømning Og Vandpolo    41.27        1:24.99   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1954-1958 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Torsten Ringberg  1958  Gentofte Svømme Klub    36.67        1:14.88  Dansk rekord 
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1959-1963 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Holmsteen  1963  Sigma Swim Birkerød    33.98        1:11.09  Dansk rekord 
Ulrik Schäfer  1962  Sigma Swim Birkerød    41.30        1:23.27   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1964-1968 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Drachmann  1968  Sigma Swim Birkerød    34.11        1:11.40   
Jess Brink  1966  Glostrup Svømme Klub    41.66        1:25.72   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1974-1978 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.05        1:05.11   
Ole Garm Nissen  1978  Sigma Swim Birkerød    35.07        1:13.45   
Erik Nørgaard  1974  Ku Svømning Og Vandpolo    38.39        1:19.08   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1984-1988 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jacob Lercke Skytte  1984  Sigma Swim Birkerød    29.66        59.99   
Luka Dalum  1988  Ku Svømning Og Vandpolo    38.02        1:20.90   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1989-1993 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Morten Andersen  1990  Ku Svømning Og Vandpolo    36.62        1:13.92   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 november 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:10 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  03 november 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  16:10   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2018         
 
 
Løb 22, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Damer D  200  Sigma Swim            2:21.59   
  Anette Bøgsted  1962      36.46        36.46   
  Tilde Juul  1974      30.99        1:07.45   
  Anja Kostecki  1973      38.68        1:46.13   
  Ulla Olin  1963      35.46        2:21.59   
                     
de Damer Stt D  212  Swim Team Tåstrup            2:40.09   
  Marie-Louise R. Jørgensen  1972      35.87        35.87   
  Heidi Gryholt  1965      41.40        1:17.27   
  Sinne Lundgaard  1966      45.77        2:03.04   
  Inge-Lise Damberg  1957      37.05        2:40.09   
                     
Bom Damer  228  Bergen og Omegn Masters            DNS   
  Anna K Bang  1966                 
  Marit Hernes  1958                 
  Hilde Margrethe Hjertnes  1957                 
  Bente Gertz Sollie  1963              DNS   
                     
                     
 
Løb 22, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Masters Sørlandet C 160-199  175  Masters Sørlandet            2:03.76   
  Heidi Prestbakmo  1966      33.11        33.11   
  Ann Kristin F. Riiser  1977      30.99        1:04.10   
  Janne Thorrstensen  1966      30.30        1:34.40   
  Marianne Fuglestveit  1976      29.36        2:03.76   
                     
Helsingborg  188  Helsingborgs Simsällskap            2:08.27   
  Nina Wahlberg  1972      30.53        30.53   
  Pia Möller  1968      31.80        1:02.33   
  Anette Fröberg  1977      31.15        1:33.48   
  Anna Bjelm  1966      34.79        2:08.27   
                     
Kvik Masters Damer 1  184  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:16.91   
  Gitte Aggerholm  1962      36.00        36.00   
  Svandis Thordardottir  1978      34.37        1:10.37   
  Anni Ø Nielsen  1958      35.41        1:45.78   
  Katrine Aggerholm  1990      31.13        2:16.91   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 november 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:10 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  03 november 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  16:32   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2018         
 
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 240-279 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ku Svøm H E  279  Ku Svømning Og Vandpolo            2:02.40  Dansk rekord 
  Fin Biering-Sørensen  1948      32.73        32.73   
  Ebbe Rasmussen  1949      32.29        1:05.02   
  Henrik Jeppesen  1966      28.12        1:33.14   
  Morten Harning  1966      29.26        2:02.40   
                     
Sigma Herrer E  241  Sigma Swim            2:21.08   
  Steen Elborne  1957      36.54        36.54   
  Ulrik Schäfer  1962      39.00        1:15.54   
  Anders Føyn  1961      32.10        1:47.64   
  Olav Ryan  1951      33.44        2:21.08   
                     
                     
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Täby Rpgubbar 2  210  Täby Sim            1:46.95   
  Johan Carlén  1976      25.31        25.31   
  Håkan Persson  1963      26.38        51.69   
  Bengt Olsson  1956      29.36        1:21.05   
  Harald Kruger  1967      25.90        1:46.95   
                     
Bom Herrer  221  Bergen og Omegn Masters            1:56.59   
  Alf Roar Sem-Olsen  1970      27.03        27.03   
  Torbjørn Hiis Bergh  1959      31.48        58.51   
  Helge Holgersen  1966      29.66        1:28.17   
  Øivind Lien  1956      28.42        1:56.59   
                     
Sigma Herrer D  209  Sigma Swim            2:02.46   
  Christian Drachmann  1968      27.74        27.74   
  Bo Felding  1968      30.73        58.47   
  Lars Peder Haahr  1959      35.04        1:33.51   
  John Bøgehus Pedersen  1968      28.95        2:02.46   
                     
Haldens Herrer  203  Haldens Svømmeklub            2:03.24   
  Jørgen Berg  1965      27.93        27.93   
  Christian Børresen  1970      31.93        59.86   
  Per Olaf Moe  1962      30.79        1:30.65   
  Ole Richard Holm-Olsen  1972      32.59        2:03.24   
                     
Helsingborg  225  Helsingborgs Simsällskap            2:03.42   
  Björn Johansson  1958      29.27        29.27   
  Richard Nilsson  1971      27.90        57.17   
  Mats Möller  1967      31.31        1:28.48   
  Kent Hamberg  1951      34.94        2:03.42   
                     
                     
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kvik Masters Herrer 1  199  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:52.73   
  Kenneth Marmetschke  1969      30.07        30.07   
  Dan Bang  1975      27.39        57.46   
  Lennart Marmetschke  1966      27.23        1:24.69   
  Peter Ankerstjerne  1968      28.04        1:52.73   
                     
Glostrup C  179  Glostrup Svømme Klub            1:53.10   
  Christian Jensen  1987      26.51        26.51   
  Martin Egenhardt  1977      27.85        54.36   
  Søren Hornskov  1973      29.45        1:23.81   
  Søren Toft  1956      29.29        1:53.10   
                     
Ängelholms  168  Ängelholms Simsällskap            2:07.11   
  Denis Korajkic  1991      31.47        31.47   
  Magnus Sandberg  1974      35.13        1:06.60   
  Fredrik Höggren  1969      26.48        1:33.08   
  Joakim Olofsson  1970      34.03        2:07.11   
                     
Haldens Herrer  174  Haldens Svømmeklub            2:29.27   
  Cato Brynildsen  1965      34.92        34.92   
  Wiggo Kristensen  1950      39.39        1:14.31   
  Kai Tønnesen  1969      37.67        1:51.98   
  Rune Offerdal  1969      37.29        2:29.27   
                     
                     
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Herrer B  138  Sigma Swim            1:44.48   
  Michael Nielsen  1985      25.55        25.55   
  Ole Garm Nissen  1978      27.37        52.92   
  Glebs Rjabovs  1991      25.41        1:18.33   
  Henrik Frandsen  1980      26.15        1:44.48   
                     
Ku Svøm H B  159  Ku Svømning Og Vandpolo            1:53.79   
  Erik Nørgaard  1974      29.13        29.13   
  Morten Andersen  1990      28.97        58.10   
  Rune Solvang  1980      28.01        1:26.11   
  Anders Petersen  1979      27.68        1:53.79   
                     
                     
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 100-119 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vest Pre Herrer  103  Vest-Brøndby            DNS   
  Sebastian Broksø Mirkovic  1996                 
  Mathias Roer Højgaard  1994                 
  Oliver Mirkovic  1993                 
  Jens Nørskov  1984              DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 november 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:32 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  03 november 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  16:28   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 november 2018         
 
 
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 240-279 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ku Svøm M E  279  Ku Svømning Og Vandpolo            2:16.80   
  Fin Biering-Sørensen  1948      32.45        32.45   
  Ebbe Rasmussen  1949      32.92        1:05.37   
  Maria B. Jeppesen  1974      31.57        1:36.94   
  Maja Biering-Sørensen  1952      39.86        2:16.80   
                     
                     
 
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Mix D  202  Sigma Swim            1:54.94  Dansk rekord 
  Peter Holmsteen  1963      27.47        27.47   
  Mads Gjerløv  1972      24.37        51.84   
  Caroline Suhr  1971      30.62        1:22.46   
  Cecilia Maunsbach  1964      32.48        1:54.94   
                     
Masters Sørlandet Mix  208  Masters Sørlandet            2:02.34   
  Lise Lothe  1967      29.06        29.06   
  Frank Carstensen  1955      32.46        1:01.52   
  Geir Nilsen  1966      31.67        1:33.19   
  Marianne Fuglestveit  1976      29.15        2:02.34   
                     
Fri Mix Stt D  202  Swim Team Tåstrup            2:08.29   
  Henrik Schramm Rasmussen  1967      28.42        28.42   
  Inge-Lise Damberg  1957      36.74        1:05.16   
  Marie-Louise R. Jørgensen  1972      35.27        1:40.43   
  Torben Marott Klint  1974      27.86        2:08.29   
                     
SK Mix A  218  Svøm Korsør            2:48.26   
  Steen Marlet  1965      41.19        41.19   
  Kirsten Haugaard  1965      46.36        1:27.55   
  Anders Hvilsom  1971      34.47        2:02.02   
  Winnie Vadmand  1953      46.24        2:48.26   
                     
                     
 
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mkk Purple Rain  193  Malmö Kappsimningsklubb            1:54.47   
  Lenny Persson  1977      27.43        27.43   
  Anna-Lena Vilhelmsson  1970      28.21        55.64   
  Magnus Wahlberg  1966      29.23        1:24.87   
  Caroline Lindborg  1966      29.60        1:54.47   
                     
Køge Mix 1  168  Køge Svømmeklub            1:56.52   
  Jeanet Herløv Kvisgaard  1985      29.39        29.39   
  Peter Christensen  1965      30.92        1:00.31   
  Louise Green Engberg  1978      31.30        1:31.61   
  Emil Eriksen  1983      24.91        1:56.52   
                     
Helsingør Mix  179  Helsingør Svømmeklub            2:04.05   
  Gitte Rud  1972      32.49        32.49   
  Eddy Krage  1967      28.53        1:01.02   
  Nina Damsgaard Pedersen  1972      34.71        1:35.73   
  Giedrius Saltenis  1982      28.32        2:04.05   
                     
Hørsholm Masters  197  Hørsholm Svømmeforening            2:07.57   
  Michael Schacht  1967      28.44        28.44   
  Mette Nissen Jakobsen  1967      32.38        1:00.82   
  Bente Holm Gottlieb  1966      35.89        1:36.71   
  Caspar Grauballe  1974      30.86        2:07.57   
                     
                     
 
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Mix B  137  Sigma Swim            1:49.26   
  John Stubbe  1976      25.69        25.69   
  Jacob Lercke Skytte  1984      24.39        50.08   
  Ane Andersen  1990      30.11        1:20.19   
  Nina Frandsen  1985      29.07        1:49.26   
                     
                     
 
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 100-119 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ku Svøm M A  119  Ku Svømning Og Vandpolo            1:46.33  1 sv. dansk rekord 
  Nikolaj Kirketerp-Møller  1990      22.99        22.99   
  Jakob Andkjær  1985      23.14        46.13   
  Lærke Smidt Hansen  1988      30.40        1:16.53   
  Josefine Børthy Petersen  1993      29.80        1:46.33   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 november 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark