2020-08-10   01:44:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 2018-2019, Karlskoga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 13/10 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30)

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019 Karlskoga    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  10:29   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Lyxell Florenius KB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    30.65  1:05.82  1:42.01    2:18.43   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    31.67  1:07.35  1:44.19    2:20.78   
Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians    33.90  1:11.75  1:50.08    2:26.53   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    34.34  1:11.82  1:50.55    2:28.31   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    36.93  1:18.64  2:01.65    2:42.91   
Julia Nyrén  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    38.40  1:21.82  2:08.00    2:53.45   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Lyxell Florenius KB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Örebro Simallians    31.34  1:05.88  1:41.06    2:14.95   
Filippa Sjöholm Sundström  2003  Örebro Simallians    34.14  1:12.43  1:52.24    2:31.11   
Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb    35.63  1:14.41  1:54.47    2:33.77   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    37.89  1:20.54  2:05.40    2:49.06   
Lydia Brättorp  2003  Örebro Simallians    48.00  1:42.86  2:37.72    3:30.72   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Lyxell Florenius KB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    31.70  1:06.60  1:42.29    2:16.09   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    34.89  1:12.48  1:51.67    2:30.42   
Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simförening    34.03  1:11.78  1:51.96    2:30.86   
Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap    35.41  1:15.81  1:57.59    2:37.20   
Linnea Andersson  2004  Örebro Simallians    37.19  1:20.81  2:06.88    2:51.29   
Linnea Alkman  2004  Örebro Simallians    44.70  1:37.11  2:30.51    3:19.72   
Julia Blennrot  2004  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Lyxell Florenius KB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap    32.95  1:08.93  1:45.69    2:21.13   
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap    32.71  1:09.50  1:48.04    2:23.29   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap    32.86  1:09.76  1:47.61    2:23.93   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    34.17  1:11.26  1:49.67    2:24.29   
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap    32.62  1:09.40  1:47.40    2:24.59   
Josefina Näsén  2005  Örebro Simallians    33.53  1:11.17  1:49.66    2:26.65   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    34.16  1:11.85  1:50.33    2:28.27   
Maja Björkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb    33.49  1:11.35  1:50.87    2:29.29   
Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians    34.14  1:13.00  1:53.92    2:32.28   
10  Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap    34.33  1:14.37  1:56.34    2:36.51   
11  Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb    36.06  1:15.68  1:56.88    2:36.83   
12  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    37.23  1:19.35  2:01.37    2:41.29   
13  Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    37.08  1:18.00  2:00.68    2:41.78   
14  Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    37.14  1:18.55  2:00.04    2:41.92   
15  Katarina Pettersson  2005  Katrineholms Simsällskap    34.82  1:15.43  1:59.75    2:43.83   
16  Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians    38.40  1:21.90  2:06.47    2:50.16   
17  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    41.12  1:28.18  2:15.73    3:00.29   
18  Maja Sörling  2005  Örebro Simallians    43.66  1:33.59  2:24.93    3:14.41   
19  Ester Brättorp  2005  Örebro Simallians    45.56  1:38.17  2:31.30    3:20.53   
20  Beatrix Becker Vallin  2005  Örebro Simallians    46.22  1:41.31  2:39.02    3:36.56   
21  Tyra Högfeldt  2005  Örebro Simallians    47.06  1:42.87  2:42.51    3:39.38   
22  Stina Westerlund  2005  Örebro Simallians    46.00  1:43.94  2:46.21    3:45.04   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Lyxell Florenius KB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    32.51  1:07.84  1:44.38    2:20.89   
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simförening    33.98  1:13.09  1:53.74    2:32.21   
Ronja Larsén  2006  Eskilstuna Simklubb    35.82  1:17.99  2:01.52    2:43.48   
Emmie Wendborg  2006  Nyköpings Simsällskap    37.04  1:19.67  2:04.99    2:49.22   
Ester Josbo  2006  Karlskoga Simförening    40.72  1:28.67  2:17.03    3:02.39   
Alice Larsson  2006  Örebro Simallians    41.82  1:29.92  2:19.75    3:06.01   
Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians    45.67  1:40.37  2:39.18    3:38.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  10:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner