2020-07-12   11:54:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 2018-2019, Karlskoga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019 Karlskoga    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  10:29   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Lyxell Florenius KB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    30.65  1:05.82  1:42.01    2:18.43   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    31.67  1:07.35  1:44.19    2:20.78   
Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians    33.90  1:11.75  1:50.08    2:26.53   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    34.34  1:11.82  1:50.55    2:28.31   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    36.93  1:18.64  2:01.65    2:42.91   
Julia Nyrén  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    38.40  1:21.82  2:08.00    2:53.45   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Lyxell Florenius KB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Örebro Simallians    31.34  1:05.88  1:41.06    2:14.95   
Filippa Sjöholm Sundström  2003  Örebro Simallians    34.14  1:12.43  1:52.24    2:31.11   
Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb    35.63  1:14.41  1:54.47    2:33.77   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    37.89  1:20.54  2:05.40    2:49.06   
Lydia Brättorp  2003  Örebro Simallians    48.00  1:42.86  2:37.72    3:30.72   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Lyxell Florenius KB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    31.70  1:06.60  1:42.29    2:16.09   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    34.89  1:12.48  1:51.67    2:30.42   
Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simförening    34.03  1:11.78  1:51.96    2:30.86   
Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap    35.41  1:15.81  1:57.59    2:37.20   
Linnea Andersson  2004  Örebro Simallians    37.19  1:20.81  2:06.88    2:51.29   
Linnea Alkman  2004  Örebro Simallians    44.70  1:37.11  2:30.51    3:19.72   
Julia Blennrot  2004  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Lyxell Florenius KB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap    32.95  1:08.93  1:45.69    2:21.13   
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap    32.71  1:09.50  1:48.04    2:23.29   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap    32.86  1:09.76  1:47.61    2:23.93   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    34.17  1:11.26  1:49.67    2:24.29   
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap    32.62  1:09.40  1:47.40    2:24.59   
Josefina Näsén  2005  Örebro Simallians    33.53  1:11.17  1:49.66    2:26.65   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    34.16  1:11.85  1:50.33    2:28.27   
Maja Björkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb    33.49  1:11.35  1:50.87    2:29.29   
Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians    34.14  1:13.00  1:53.92    2:32.28   
10  Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap    34.33  1:14.37  1:56.34    2:36.51   
11  Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb    36.06  1:15.68  1:56.88    2:36.83   
12  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    37.23  1:19.35  2:01.37    2:41.29   
13  Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    37.08  1:18.00  2:00.68    2:41.78   
14  Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    37.14  1:18.55  2:00.04    2:41.92   
15  Katarina Pettersson  2005  Katrineholms Simsällskap    34.82  1:15.43  1:59.75    2:43.83   
16  Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians    38.40  1:21.90  2:06.47    2:50.16   
17  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    41.12  1:28.18  2:15.73    3:00.29   
18  Maja Sörling  2005  Örebro Simallians    43.66  1:33.59  2:24.93    3:14.41   
19  Ester Brättorp  2005  Örebro Simallians    45.56  1:38.17  2:31.30    3:20.53   
20  Beatrix Becker Vallin  2005  Örebro Simallians    46.22  1:41.31  2:39.02    3:36.56   
21  Tyra Högfeldt  2005  Örebro Simallians    47.06  1:42.87  2:42.51    3:39.38   
22  Stina Westerlund  2005  Örebro Simallians    46.00  1:43.94  2:46.21    3:45.04   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Lyxell Florenius KB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    32.51  1:07.84  1:44.38    2:20.89   
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simförening    33.98  1:13.09  1:53.74    2:32.21   
Ronja Larsén  2006  Eskilstuna Simklubb    35.82  1:17.99  2:01.52    2:43.48   
Emmie Wendborg  2006  Nyköpings Simsällskap    37.04  1:19.67  2:04.99    2:49.22   
Ester Josbo  2006  Karlskoga Simförening    40.72  1:28.67  2:17.03    3:02.39   
Alice Larsson  2006  Örebro Simallians    41.82  1:29.92  2:19.75    3:06.01   
Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians    45.67  1:40.37  2:39.18    3:38.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  10:29 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019 Karlskoga    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  10:36   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Happy Homes 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    30.02        1:05.46   
William Forsström  2002  Örebro Simallians    35.80        1:17.47   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Happy Homes 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    30.32        1:05.73   
Oscar Björstam  2003  Karlskoga Simförening    30.78        1:06.57   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    31.06        1:08.33   
Oskar Högqvist  2003  Karlskoga Simförening    33.12        1:11.98   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap    33.71        1:14.96   
Gabriel Raicu  2003  Karlskoga Simförening    37.77        1:29.06   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Happy Homes 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap    32.71        1:12.77   
Ludvig Persson  2004  Nyköpings Simsällskap    35.39        1:19.42   
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    37.38        1:20.58   
Jonathan Grothérus  2004  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Happy Homes 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    31.95        1:10.23   
August Jansson  2005  Örebro Simallians    36.42        1:19.33   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    39.84        1:26.25   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
Sponsor: Happy Homes 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    36.57        1:16.42   
Eric Åhlén  2006  Eskilstuna Simklubb    37.88        1:22.93   
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening    38.41        1:27.21   
Mio Gullbrand  2006  Karlskoga Simförening    48.82        1:47.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  10:36 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019 Karlskoga    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  10:55   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Intersport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    40.11        1:24.53   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    39.55        1:25.53   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    39.89        1:25.83   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    41.04        1:28.36   
Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    41.25        1:28.45   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Intersport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Sjöholm Sundström  2003  Örebro Simallians    37.70        1:20.00   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap    40.20        1:25.84   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    48.72        1:42.87   
Lydia Brättorp  2003  Örebro Simallians    58.80        2:03.99   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Intersport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erica Segerström  2004  Karlstads Simsällskap    40.17        1:25.17   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    43.40        1:30.43   
Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap    42.20        1:31.10   
Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening    45.18        1:34.17   
Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap    44.77        1:35.02   
Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap    43.48        1:36.20   
Kajsa Ejdvinsson  2004  Katrineholms Simsällskap    46.64        1:37.45   
Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening    46.56        1:38.97   
Linnea Alkman  2004  Örebro Simallians    53.61        1:54.46   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Intersport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    36.75        1:17.63   
Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb    36.44        1:17.71   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening    37.19        1:18.42   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians    38.36        1:20.86   
Alma Mühr  2005  Örebro Simallians    38.09        1:21.72   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap    39.83        1:23.51   
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap    39.19        1:23.79   
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap    41.46        1:26.97   
Maja Björkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb    41.10        1:27.75   
10  Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    41.55        1:27.88   
11  Erika Svennberg  2005  Örebro Simallians    41.49        1:28.99   
12  Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap    43.20        1:29.98   
13  Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb    41.86        1:30.64   
14  Linneá Therus  2005  Karlskoga Simförening    46.40        1:37.30   
15  Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    46.62        1:37.49   
16  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    46.55        1:37.72   
17  Maja Sörling  2005  Örebro Simallians    47.04        1:37.78   
18  Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb    49.72        1:44.94   
19  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb    49.85        1:45.10   
20  Tyra Högfeldt  2005  Örebro Simallians    52.92        1:51.36   
21  Beatrix Becker Vallin  2005  Örebro Simallians    55.14        1:55.85   
22  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    54.59        1:58.36   
23  Stina Westerlund  2005  Örebro Simallians    56.06        1:58.62   
24  Ester Brättorp  2005  Örebro Simallians    58.74        2:03.87   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Intersport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    40.78        1:25.41   
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap    41.26        1:28.04   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening    42.91        1:30.94   
Wilma Umeland  2006  Grums Simsällskap    44.34        1:33.40   
Rania Rashiid  2006  Karlskoga Simförening    44.61        1:35.61   
Boglarka Biro  2006  Karlstads Simsällskap    46.91        1:41.38   
Emmie Wendborg  2006  Nyköpings Simsällskap    49.70        1:44.88   
Alva Krona  2006  Karlskoga Simförening    53.93        1:52.56   
Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb    54.05        1:54.26   
10  Ester Josbo  2006  Karlskoga Simförening    55.24        1:56.18   
11  Alice Larsson  2006  Örebro Simallians    55.39        1:58.17   
Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  10:55 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019 Karlskoga    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  11:12   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Arena Reklam 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Svennberg  2002  Örebro Simallians    35.22  1:15.37  1:56.55    2:39.23   
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians    36.12  1:18.08  2:02.40    2:44.70   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Arena Reklam 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kevin Cao  2003  Örebro Simallians    39.85  1:25.81  2:16.59    3:10.30   
Kevin Rugero Mulisa  2003  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Arena Reklam 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap    37.34  1:19.42  2:04.41    2:48.75   
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    40.46  1:26.31  2:12.78    2:56.22   
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap    40.34  1:25.12  2:11.85    2:58.00   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap    39.38  1:23.85  2:12.16    3:02.34   
Mårten Emilsson  2004  Nora Simsällskap    43.19  1:30.93  2:20.04    3:06.78   
Rasmus Falk  2004  Örebro Simallians    44.25  1:35.05  2:26.85    3:17.99   
Nathaniel Miles  2004  Örebro Simallians    42.96  1:35.34  2:27.94    3:18.65   
Gustav Yttermalm  2004  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Arena Reklam 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lukas Franz  2005  Karlskoga Simförening    41.82  1:29.67  2:19.06    3:05.56   
Gustav Larsson  2005  Örebro Simallians    42.45  1:29.89  2:18.61    3:07.46   
Vilhelm Crommert  2005  Örebro Simallians    53.81  1:54.28  2:54.65    3:56.20   
Jakob Engren  2005  Örebro Simallians    51.95  1:52.44  2:54.88    3:57.74   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
Sponsor: Arena Reklam 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening    43.29  1:33.61  2:24.11    3:11.64   
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta    45.89  1:36.41  2:28.75    3:21.54   
Noel Spelling  2006  Filipstads Simklubb    48.61  1:43.50  2:39.06    3:33.59   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:12 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019 Karlskoga    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  12:09   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Bofors Test Center 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Örebro Simallians    1:13.99  2:33.66  4:07.84    5:21.06   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Bofors Test Center 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    1:28.87  2:58.19  4:38.33    6:01.26   
Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap    1:35.35  3:12.71  5:00.89    6:29.61   
Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap    1:34.02  3:25.23  5:18.94    6:49.35   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Bofors Test Center 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    1:21.32  2:46.55  4:16.05    5:32.23   
Josefina Näsén  2005  Örebro Simallians    1:15.94  2:45.15  4:18.22    5:40.33   
Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap    1:25.95  2:58.22  4:37.37    5:53.50   
Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb    1:20.80  2:54.60  4:30.56    5:56.89   
My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    1:27.80  3:00.45  4:44.63    6:08.89   
Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb    1:32.50  3:15.87  5:05.95    6:33.81   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Bofors Test Center 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap    1:36.06  3:11.34  5:02.87    6:30.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  12:09 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019 Karlskoga    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  12:06   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: D-LAB AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    1:11.71  2:29.95  3:49.04  5:10.65  19:29.73   
          6:29.88  7:48.36  9:06.74  10:25.52     
          11:44.36  13:03.08  14:21.02  15:39.92     
          16:57.35  18:14.92         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: D-LAB AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Hugo Koivumäki  2004  Säffle Simsällskap    1:11.13  2:27.71  3:43.74  5:00.03  18:58.40   
          6:16.58  7:32.64  8:49.28  10:06.29     
          11:23.80  12:41.06  13:58.59  15:15.07     
          16:31.33  17:47.38         
Ludvig Persson  2004  Nyköpings Simsällskap    1:11.62  2:29.59  3:50.11  5:11.36  20:08.02   
          6:32.50  7:53.74  9:14.65  10:36.39     
          11:57.84  13:19.44  14:40.48  16:05.07     
          17:28.51  18:50.26         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: D-LAB AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
August Jansson  2005  Örebro Simallians    1:15.48  2:37.38  4:00.41  5:24.00  20:32.21   
          6:47.11  8:10.97  9:33.78  10:56.46     
          12:20.94  13:44.88  15:09.01  16:31.45     
          17:53.03  19:13.90         
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    1:17.98  2:42.16  4:06.48  5:31.56  21:17.81   
          6:57.35  8:23.88  9:49.53  11:15.84     
          12:42.43  14:08.75  15:35.79  17:03.64     
          18:31.21  19:56.60         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  12:06 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019 Karlskoga    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  12:31   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Etab Data 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap    1:09.29  2:24.95  3:42.19  5:00.17  10:06.55   
          6:18.15  7:36.24  8:53.89       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Etab Data 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Lucas Wendborg  2004  Nyköpings Simsällskap    1:13.23  2:35.09  3:57.39  5:19.50  10:39.67   
          6:41.43  8:01.17  9:22.26       
Axel Skoglund  2004  Örebro Simallians    1:22.31  2:51.53  4:19.06  5:49.51  11:44.81   
          7:20.37  8:52.66  10:23.19       
Adrian Tallroth  2004  Örebro Simallians    1:25.72  3:02.70  4:42.29  6:23.33  13:02.51   
          8:05.41  9:46.73  11:27.41       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Etab Data 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    1:07.47  2:20.64  3:34.82  4:50.03  9:49.91   
          6:05.95  7:21.92  8:37.15       
Gustav Larsson  2005  Örebro Simallians    1:19.65  2:50.00  4:20.86  5:51.05  11:55.94   
          7:22.88  8:54.91  10:28.12       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
Sponsor: Etab Data 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Eric Åhlén  2006  Eskilstuna Simklubb    1:19.80  2:46.99  4:15.59  5:44.19  11:30.95   
          7:13.07  8:42.24  10:08.62       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  12:31 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019 Karlskoga    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  15:09   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Karlskoga Isolerings AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Karlskoga Isolerings AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap    39.67  1:30.30  2:23.98    3:12.68   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Karlskoga Isolerings AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap    42.84  1:34.43  2:28.43    3:22.66   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Karlskoga Isolerings AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    36.92  1:22.67  2:07.85    2:51.99   
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap    35.71  1:20.29  2:08.47    2:54.82   
Maja Björkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb    37.79  1:24.49  2:13.24    3:02.15   
Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap    39.86  1:29.10  2:19.66    3:08.68   
Katarina Pettersson  2005  Katrineholms Simsällskap    39.62  1:27.35  2:20.41    3:15.32   
Linneá Therus  2005  Karlskoga Simförening    41.76  1:35.92  2:33.41    3:29.22   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Karlskoga Isolerings AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening    39.67  1:28.49  2:19.59    3:12.29   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  15:09 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019 Karlskoga    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  15:24   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Karlskoga Folkhögskola 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    37.77  1:18.02  2:04.51    2:40.10   
Oskar Högqvist  2003  Karlskoga Simförening    34.12  1:16.99  2:04.59    2:41.51   
Kevin Rugero Mulisa  2003  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Karlskoga Folkhögskola 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap    33.08  1:13.28  1:58.04    2:32.66   
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    36.69  1:21.85  2:07.14    2:41.60   
Lucas Wendborg  2004  Nyköpings Simsällskap    37.45  1:18.93  2:12.30    2:49.81   
Nathaniel Miles  2004  Örebro Simallians    38.20  1:23.47  2:16.71    2:56.88   
Ludvig Persson  2004  Nyköpings Simsällskap    36.31  1:21.64  2:22.05    2:59.50   
Rasmus Falk  2004  Örebro Simallians    44.06  1:31.61  2:26.34    3:13.09   
Adrian Tallroth  2004  Örebro Simallians    43.39  1:37.29  2:29.96    3:14.29   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Karlskoga Folkhögskola 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    32.83  1:16.96  2:06.73    2:41.30   
Gustav Larsson  2005  Örebro Simallians    36.29  1:22.67  2:14.77    2:55.79   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    41.17  1:27.21  2:19.56    2:59.98   
Vilhelm Crommert  2005  Örebro Simallians    58.05  1:54.01  2:57.50    3:46.51   
Jakob Engren  2005  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år 
Sponsor: Karlskoga Folkhögskola 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    37.24  1:21.07  2:08.74    2:44.71   
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening    37.65  1:25.35  2:14.12    2:52.58   
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening    39.61  1:27.80  2:17.70    2:58.39   
Eric Åhlén  2006  Eskilstuna Simklubb    37.84  1:24.99  2:20.70    3:00.95   
Folke Eriksson  2006  Örebro Simallians    47.27  1:37.22  2:39.34    3:29.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  15:24 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019 Karlskoga    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  16:08   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: MA Fastigheter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    1:09.68  2:24.99  3:40.18    4:53.13   
Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians    1:16.86  2:37.62  3:57.60    5:17.40   
Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    1:16.57  2:42.46  4:05.56    5:28.09   
Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    1:30.56  3:09.17  4:49.38    6:28.40   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: MA Fastigheter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb    1:15.77  2:37.20  3:59.88    5:22.84   
Filippa Sjöholm Sundström  2003  Örebro Simallians    1:14.97  2:38.11  4:02.15    5:24.58   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: MA Fastigheter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    1:08.44  2:19.82  3:31.87    4:41.92   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    1:13.23  2:33.20  3:54.51    5:14.47   
Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simförening    1:14.31  2:35.97  3:58.17    5:19.54   
Erica Segerström  2004  Karlstads Simsällskap    1:13.64  2:36.37  4:00.70    5:25.92   
Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap    1:15.65  2:42.12  4:10.41    5:35.06   
Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening    1:18.32  2:44.02  4:11.79    5:37.06   
Kajsa Ejdvinsson  2004  Katrineholms Simsällskap    1:31.47  3:09.94  4:49.04    6:20.89   
Linnea Alkman  2004  Örebro Simallians    1:33.56  3:22.25  5:09.28    6:51.19   
Linnea Andersson  2004  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: MA Fastigheter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    1:09.16  2:22.61  3:36.60    4:50.92   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    1:12.40  2:30.94  3:48.75    5:01.55   
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap    1:11.31  2:28.08  3:45.40    5:01.69   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap    1:12.49  2:30.78  3:48.85    5:04.29   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians    1:12.02  2:29.94  3:48.22    5:04.80   
Josefina Näsén  2005  Örebro Simallians    1:12.86  2:32.98  3:52.94    5:10.82   
Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians    1:14.01  2:34.92  3:54.45    5:11.51   
My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    1:17.52  2:39.55  4:05.03    5:29.16   
Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap    1:15.45  2:40.10  4:08.12    5:33.37   
10  Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb    1:19.85  2:47.47  4:14.59    5:37.26   
11  Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb    1:20.30  2:47.60  4:13.77    5:38.44   
12  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    1:23.58  2:52.96  4:21.52    5:47.20   
13  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb    1:26.57  2:59.50  4:30.67    5:58.08   
14  Alma Mühr  2005  Örebro Simallians    1:22.24  2:57.24  4:31.96    5:59.93   
15  Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians    1:26.65  3:01.22  4:36.60    6:11.18   
16  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    1:30.09  3:08.84  4:45.15    6:18.81   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: MA Fastigheter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    1:11.05  2:24.64  3:39.83    4:53.85   
Ronja Larsén  2006  Eskilstuna Simklubb    1:18.84  2:45.42  4:12.47    5:35.46   
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap    1:19.48  2:46.90  4:13.04    5:38.91   
Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap    1:21.60  2:48.15  4:16.14    5:42.27   
Emmie Wendborg  2006  Nyköpings Simsällskap    1:20.92  2:51.72  4:23.18    5:52.87   
Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb    1:25.68  3:00.96  4:37.70    6:08.75   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  16:08 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019 Karlskoga    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  16:30   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Ove P AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    33.46        1:08.58   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap    34.75        1:12.96   
Amadeus Ahlman  2003  Katrineholms Simsällskap    37.61        1:17.90   
Kevin Cao  2003  Örebro Simallians    37.82        1:18.27   
Gabriel Raicu  2003  Karlskoga Simförening    40.59        1:23.71   
Kevin Rugero Mulisa  2003  Örebro Simallians    1:02.53        2:10.11   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Ove P AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Wendborg  2004  Nyköpings Simsällskap    36.34        1:15.98   
Ludvig Persson  2004  Nyköpings Simsällskap    38.60        1:18.69   
Jonathan Grothérus  2004  Katrineholms Simsällskap    39.26        1:20.76   
Rasmus Falk  2004  Örebro Simallians    40.04        1:21.88   
Adrian Tallroth  2004  Örebro Simallians            DSQ   
Axel Skoglund  2004  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Ove P AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Franz  2005  Karlskoga Simförening    38.83        1:19.14   
Vilhelm Crommert  2005  Örebro Simallians    51.49        1:44.27   
August Jansson  2005  Örebro Simallians            DSQ   
Jakob Engren  2005  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
Sponsor: Ove P AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    39.44        1:20.15   
Mio Gullbrand  2006  Karlskoga Simförening    49.00        1:39.60   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  16:30 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019 Karlskoga    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  16:51   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Ställning.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    38.45  1:20.43  2:02.38    2:43.85   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    38.02  1:18.99  2:02.13    2:44.20   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    39.83  1:22.78  2:05.99    2:48.58   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    40.06  1:24.35  2:10.95    2:55.88   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Ställning.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Örebro Simallians    33.89  1:10.53  1:48.23    2:25.17   
Filippa Sjöholm Sundström  2003  Örebro Simallians    38.71  1:20.44  2:04.28    2:46.44   
Moa Hammarbäck  2003  Karlskoga Simförening    37.66  1:19.72  2:03.84    2:46.78   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    43.54  1:29.90  2:16.46    3:00.77   
Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Ställning.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    34.97  1:12.81  1:51.39    2:30.17   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    39.50  1:21.10  2:04.34    2:47.93   
Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening    39.61  1:23.17  2:07.11    2:50.19   
Linnea Andersson  2004  Örebro Simallians    44.10  1:31.28  2:18.87    3:03.01   
Julia Blennrot  2004  Säffle Simsällskap    41.11  1:28.64  2:17.87    3:03.33   
Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap    41.44  1:30.38  2:20.44    3:08.23   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Ställning.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap    35.45  1:14.82  1:55.77    2:35.22   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians    38.44  1:19.97  2:01.82    2:42.15   
My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    39.69  1:21.47  2:03.47    2:44.71   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    39.07  1:20.63  2:04.11    2:47.42   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    38.25  1:22.27  2:07.19    2:48.44   
Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap    41.14  1:26.06  2:11.72    2:54.78   
Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    42.68  1:30.57  2:18.84    3:03.36   
Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb    43.15  1:31.36  2:20.51    3:08.58   
Alma Mühr  2005  Örebro Simallians    45.23  1:34.10  2:22.54    3:08.70   
10  Erika Svennberg  2005  Örebro Simallians    44.87  1:33.03  2:21.77    3:09.46   
11  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    49.94  1:43.65  2:37.72    3:30.48   
12  Ester Brättorp  2005  Örebro Simallians    51.29  1:48.42  2:45.65    3:41.34   
13  Tyra Högfeldt  2005  Örebro Simallians    52.71  1:50.38  2:49.76    3:47.99   
14  Stina Westerlund  2005  Örebro Simallians    51.64  1:51.49  2:53.45    3:52.66   
Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians            DSQ   
Beatrix Becker Vallin  2005  Örebro Simallians            DSQ   
Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Ställning.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening    41.41  1:26.17  2:12.79    2:54.35   
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simförening    40.79  1:25.13  2:10.49    2:54.56   
Alice Larsson  2006  Örebro Simallians    47.25  1:39.38  2:31.21    3:18.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  16:51 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019 Karlskoga    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  17:03   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Lyxell Florenius KB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    28.03        57.57   
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians    28.90        59.01   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Lyxell Florenius KB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    27.81        57.75   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    28.68        59.81   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap    29.79        1:02.47   
Oskar Högqvist  2003  Karlskoga Simförening    30.97        1:05.01   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    31.29        1:05.38   
Amadeus Ahlman  2003  Katrineholms Simsällskap    1:06.42        1:06.42   
Kevin Cao  2003  Örebro Simallians    32.02        1:08.20   
Kevin Rugero Mulisa  2003  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Lyxell Florenius KB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap    29.18        1:00.39   
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap    28.81        1:00.86   
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    31.25        1:04.04   
Hugo Koivumäki  2004  Säffle Simsällskap    31.66        1:04.88   
Ludvig Persson  2004  Nyköpings Simsällskap    1:06.96        1:06.96   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap    1:07.12        1:07.12   
Axel Skoglund  2004  Örebro Simallians    32.42        1:08.10   
Lucas Wendborg  2004  Nyköpings Simsällskap    33.14        1:08.76   
Jonathan Grothérus  2004  Katrineholms Simsällskap    1:09.91        1:09.91   
10  Nathaniel Miles  2004  Örebro Simallians    33.61        1:11.22   
11  Rasmus Falk  2004  Örebro Simallians    38.51        1:20.74   
12  Adrian Tallroth  2004  Örebro Simallians    40.54        1:23.43   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Lyxell Florenius KB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    30.23        1:03.07   
Lukas Franz  2005  Karlskoga Simförening    33.38        1:08.70   
August Jansson  2005  Örebro Simallians    1:09.38        1:09.38   
Gustav Larsson  2005  Örebro Simallians    33.95        1:11.54   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    34.61        1:12.83   
Vilhelm Crommert  2005  Örebro Simallians    41.39        1:27.24   
Jakob Engren  2005  Örebro Simallians    42.73        1:28.70   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
Sponsor: Lyxell Florenius KB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    1:08.69        1:08.69   
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening    34.00        1:09.03   
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening    34.06        1:10.35   
Eric Åhlén  2006  Eskilstuna Simklubb    35.25        1:13.04   
Noel Spelling  2006  Filipstads Simklubb    35.44        1:14.02   
Mio Gullbrand  2006  Karlskoga Simförening    45.36        1:29.43   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  17:03 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019 Karlskoga    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  09:48   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Happy Homes 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    29.05  1:00.64  1:33.88    2:06.57   
Bjarne Faber  2001  Deje Simsällskap    28.69  1:00.50  1:34.17    2:08.18   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Happy Homes 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oscar Björstam  2003  Karlskoga Simförening    31.24  1:06.58  1:43.09    2:17.84   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap    31.84  1:07.46  1:43.84    2:19.22   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    32.05  1:07.84  1:44.22    2:19.84   
Amadeus Ahlman  2003  Katrineholms Simsällskap    32.90  1:11.14  1:54.24    2:33.34   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Happy Homes 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Koivumäki  2004  Säffle Simsällskap    32.19  1:07.41  1:43.36    2:17.98   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap    34.62  1:13.83  1:54.97    2:33.43   
Jonathan Grothérus  2004  Katrineholms Simsällskap    34.10  1:13.44  1:55.68    2:36.86   
Axel Skoglund  2004  Örebro Simallians    35.50  1:15.54  1:57.47    2:36.93   
Nathaniel Miles  2004  Örebro Simallians    33.96  1:15.33  1:59.20    2:38.80   
Adrian Tallroth  2004  Örebro Simallians    39.52  1:24.98  2:12.85    2:58.52   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Happy Homes 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    30.68  1:04.65  1:40.59    2:15.57   
August Jansson  2005  Örebro Simallians    33.90  1:12.43  1:51.81    2:30.13   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    35.74  1:16.14  1:57.57    2:38.28   
Gustav Larsson  2005  Örebro Simallians    34.72  1:15.46  1:58.84    2:40.54   
Vilhelm Crommert  2005  Örebro Simallians    42.00  1:28.97  2:18.87    3:07.28   
Jakob Engren  2005  Örebro Simallians    41.85  1:30.64  2:22.53    3:11.41   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
Sponsor: Happy Homes 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    33.94  1:10.76  1:48.10    2:23.30   
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening    35.36  1:14.36  1:54.08    2:32.06   
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening    35.35  1:14.93  1:55.94    2:33.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  09:48 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019 Karlskoga    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  09:48   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Intersport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    32.17        1:09.26   
Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians    32.73        1:10.81   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    35.39        1:17.96   
Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    35.97        1:21.95   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    39.48        1:24.99   
Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    48.72        1:46.86   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Intersport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Örebro Simallians    33.63        1:11.96   
Filippa Sjöholm Sundström  2003  Örebro Simallians    37.91        1:25.10   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    41.80        1:34.84   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Intersport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    34.33        1:15.27   
Erica Segerström  2004  Karlstads Simsällskap    36.73        1:20.73   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Intersport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefina Näsén  2005  Örebro Simallians    34.17        1:13.44   
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap    34.55        1:16.94   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    36.32        1:17.28   
Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap    35.10        1:17.55   
Maja Björkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb    34.87        1:19.25   
Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians    35.72        1:19.54   
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap    35.66        1:21.32   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    37.70        1:21.39   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    38.59        1:27.39   
10  My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    39.82        1:28.49   
11  Katarina Pettersson  2005  Katrineholms Simsällskap    39.70        1:30.04   
12  Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb    41.46        1:31.26   
13  Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb    42.66        1:31.47   
14  Linneá Therus  2005  Karlskoga Simförening    41.69        1:32.86   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Intersport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simförening    36.27        1:19.20   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening    38.22        1:22.53   
Ronja Larsén  2006  Eskilstuna Simklubb    39.57        1:27.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  09:48 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019 Karlskoga    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  09:49   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Arena Reklam 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Svennberg  2002  Örebro Simallians    33.48        1:11.13   
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians    34.24        1:13.29   
Bjarne Faber  2001  Deje Simsällskap    35.94        1:15.88   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Arena Reklam 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    36.04        1:17.92   
Kevin Cao  2003  Örebro Simallians    37.88        1:19.58   
Oskar Högqvist  2003  Karlskoga Simförening    38.60        1:22.10   
Gabriel Raicu  2003  Karlskoga Simförening    39.89        1:24.69   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    40.92        1:26.25   
Kevin Rugero Mulisa  2003  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Arena Reklam 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap    36.29        1:17.41   
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    38.66        1:20.55   
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap    37.56        1:20.99   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap    39.46        1:24.14   
Mårten Emilsson  2004  Nora Simsällskap    41.19        1:26.79   
Adrian Tallroth  2004  Örebro Simallians    43.96        1:33.26   
Rasmus Falk  2004  Örebro Simallians    44.60        1:33.44   
Nathaniel Miles  2004  Örebro Simallians    43.54        1:33.48   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Arena Reklam 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Larsson  2005  Örebro Simallians    42.77        1:29.37   
Jakob Engren  2005  Örebro Simallians    53.36        1:50.36   
Vilhelm Crommert  2005  Örebro Simallians    54.73        1:52.82   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
Sponsor: Arena Reklam 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening    42.73        1:29.11   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    44.11        1:30.80   
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening    44.68        1:33.79   
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta    44.36        1:33.94   
Mio Gullbrand  2006  Karlskoga Simförening    53.17        1:49.28   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  09:49 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019 Karlskoga    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  09:57   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Bofors Test Center 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    40.88  1:27.18  2:13.74    3:01.21   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    42.19  1:30.25  2:19.78    3:11.47   
Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    50.74  1:46.28  2:43.04    3:38.64   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Bofors Test Center 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filippa Sjöholm Sundström  2003  Örebro Simallians    40.63  1:28.19  2:16.91    3:05.81   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap    43.06  1:33.91  2:21.97    3:10.84   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Bofors Test Center 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    42.22  1:29.39  2:17.57    3:05.02   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    42.97  1:30.12  2:19.38    3:08.54   
Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simförening    42.78  1:32.03  2:23.70    3:14.89   
Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap    46.09  1:38.50  2:31.79    3:24.86   
Kajsa Ejdvinsson  2004  Katrineholms Simsällskap    46.49  1:41.51  2:36.60    3:29.09   
Linnea Alkman  2004  Örebro Simallians    52.45  1:52.56  2:54.60    3:57.00   
Linnea Andersson  2004  Örebro Simallians            DSQ   
Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Bofors Test Center 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    38.46  1:21.38  2:04.93    2:48.78   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening    38.00  1:20.93  2:05.30    2:50.40   
Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb    39.43  1:23.10  2:06.49    2:50.57   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians    40.55  1:25.93  2:12.13    2:57.56   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap    41.68  1:27.52  2:15.03    3:02.00   
Erika Svennberg  2005  Örebro Simallians    42.76  1:30.27  2:17.89    3:05.17   
Alma Mühr  2005  Örebro Simallians    40.73  1:28.51  2:18.45    3:08.31   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    43.17  1:32.09  2:22.44    3:11.92   
Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap    42.13  1:30.71  2:22.05    3:12.58   
10  Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    47.40  1:38.95  2:31.92    3:23.86   
11  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    47.88  1:40.23  2:33.04    3:24.89   
12  Maja Sörling  2005  Örebro Simallians    48.46  1:43.92  2:40.39    3:34.83   
13  Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb    51.07  1:47.78  2:44.73    3:40.52   
14  Beatrix Becker Vallin  2005  Örebro Simallians    51.49  1:50.55  2:51.81    3:51.85   
15  Stina Westerlund  2005  Örebro Simallians    54.99  1:59.79  3:06.57    4:12.63   
16  Ester Brättorp  2005  Örebro Simallians    57.67  2:03.17  3:10.25    4:16.70   
Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Bofors Test Center 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap    43.61  1:33.39  2:25.12    3:16.43   
Boglarka Biro  2006  Karlstads Simsällskap    48.98  1:45.17  2:43.07    3:41.29   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  09:57 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019 Karlskoga    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  10:29   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: D-LAB AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Bjarne Faber  2001  Deje Simsällskap    1:09.62  2:35.34  4:05.78    5:20.17   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: D-LAB AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: D-LAB AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap    1:18.18  2:44.33  4:17.81    5:29.32   
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap    1:14.66  2:45.32  4:16.80    5:30.91   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: D-LAB AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    1:14.92  2:48.90  4:27.63    5:42.08   
August Jansson  2005  Örebro Simallians    1:26.11  2:57.37  4:38.36    5:58.08   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  10:29 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019 Karlskoga    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  11:16   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Etab Data 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    1:15.36  2:38.32  4:04.07  5:32.57  21:45.71   
          7:01.68  8:30.14  9:59.49  11:29.24     
          12:58.34  14:27.50  15:56.85  17:26.02     
          18:53.82  20:20.50         
Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap    1:17.90  2:43.22  4:09.28  5:36.52  22:01.71   
          7:04.96  8:34.04  10:03.07  11:33.28     
          13:03.79  14:34.28  16:03.64  17:35.64     
          19:06.71  20:36.94         
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
                     
                     
                     
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Etab Data 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening    1:21.29  2:50.11  4:20.08  5:52.18  22:57.07   
          7:24.70  8:58.22  10:32.63  12:07.34     
          13:41.18  15:14.49  16:46.38  18:20.67     
          19:55.20  21:30.24         
Linnea Andersson  2004  Örebro Simallians    1:25.00  2:57.17  4:32.29  6:07.09  23:29.93   
          7:42.42  9:17.20  10:52.49  12:28.13     
          14:03.80  15:38.97  17:14.53  18:50.74     
          20:27.50  22:02.88         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Etab Data 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap    1:12.99  2:30.57  3:49.74  5:09.79  20:12.86   
          6:30.36  7:52.11  9:13.33  10:35.40     
          11:57.45  13:20.30  14:43.81  16:07.87     
          17:31.54  18:54.87         
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap    1:14.58  2:35.50  3:56.91  5:18.37  20:14.65   
          6:40.48  8:01.83  9:23.97  10:45.79     
          12:07.92  13:30.18  14:51.58  16:14.35     
          17:36.50  18:58.69         
Maja Björkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb    1:17.43  2:41.93  4:07.02  5:33.35  21:13.75   
          6:59.73  8:25.44  9:52.04  11:17.24     
          12:42.59  14:08.30  15:34.66  17:01.28     
          18:26.82  19:53.28         
Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb    1:23.34  2:53.01  4:21.73  5:51.45  22:32.47   
          7:22.92  8:54.00  10:24.80  11:56.48     
          13:29.39  15:02.21  16:32.93  18:03.75     
          19:34.80  21:05.90         
Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    1:33.60  3:13.92  4:57.08  6:40.34  25:26.66   
          8:24.13  10:06.62  11:51.56  13:35.57     
          15:19.95  17:03.94  18:49.64  20:32.79     
          22:12.88  23:53.56         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Etab Data 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap    1:21.17  2:50.58  4:20.81  5:51.99  22:37.87   
          7:23.40  8:55.26  10:28.93  12:02.50     
          13:34.68  15:06.92  16:38.65  18:11.86     
          19:42.55  21:12.65         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:16 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019 Karlskoga    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  12:05   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Karlskoga Isolerings AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    1:11.17  2:27.60  3:44.10  5:02.23  10:22.51   
          6:22.53  7:43.65  9:04.77       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Karlskoga Isolerings AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Örebro Simallians    1:10.54  2:24.38  3:37.57  4:51.39  9:43.41   
          6:05.09  7:18.73  8:32.40       
Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb    1:15.89  2:37.83  4:03.55  5:29.40  11:15.27   
          6:57.81  8:23.21  9:51.73       
Filippa Sjöholm Sundström  2003  Örebro Simallians    1:17.56  2:43.86  4:10.59  5:37.26  11:15.34   
          7:04.08  8:27.73  10:35.10       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Karlskoga Isolerings AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    1:09.23  2:22.65  3:35.64  4:49.47  9:43.15   
          6:03.90  7:18.36  8:32.44       
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    1:13.95  2:33.86  3:55.38  5:18.36  10:52.86   
          6:42.57  8:06.40  9:30.60       
Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap    1:18.20  2:46.16  4:13.32  5:42.93  11:37.89   
          7:13.68  8:44.99  10:13.75       
Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening    1:22.71  2:52.73  4:24.76  5:56.16  11:55.82   
          7:28.56  8:58.79  10:28.32       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Karlskoga Isolerings AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap    1:09.20  2:26.78  3:43.71  5:00.91  10:07.14   
          6:17.99  7:36.22  8:53.73       
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    1:13.63  2:32.41  3:51.59  5:11.71  10:25.57   
          6:31.25  7:50.81  9:09.52       
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians    1:14.43  2:32.87  3:51.45  5:11.45  10:25.91   
          6:32.15  7:52.09  9:10.70       
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap    1:14.81  2:34.77  3:54.70  5:15.10  10:32.88   
          6:34.79  7:54.44  9:15.18       
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap    1:14.21  2:34.21  3:55.28  5:17.15  10:43.42   
          6:39.63  8:02.48  9:25.08       
Josefina Näsén  2005  Örebro Simallians    1:16.90  2:39.76  4:02.44  5:24.92  10:47.87   
          6:47.84  8:09.23  9:30.39       
Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians    1:15.28  2:37.09  4:01.09  5:26.29  10:59.29   
          6:50.68  8:15.00  9:38.64       
My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    1:17.04  2:41.89  4:08.65  5:35.04  11:14.07   
          7:01.85  8:29.18  9:53.67       
Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb    1:20.49  2:50.47  4:21.28  5:51.29  11:41.12   
          7:20.39  8:47.96  10:15.48       
10  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    1:23.22  2:52.46  4:23.21  5:54.13  11:45.35   
          7:24.90  8:55.70  10:21.90       
11  Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    1:22.27  2:52.35  4:23.79  5:54.41  11:58.01   
          7:25.67  8:57.86  10:28.21       
12  Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians    1:25.75  3:00.21  4:36.02  6:12.69  12:40.06   
          7:50.14  9:28.44  11:06.04       
13  Ester Brättorp  2005  Örebro Simallians    1:37.20  3:22.60  5:07.68  6:55.85  13:58.90   
          8:43.96  10:31.35  12:15.63       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Karlskoga Isolerings AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    1:11.99  2:28.66  3:46.33  5:04.27  10:15.74   
          6:22.16  7:40.93  8:59.44       
Ronja Larsén  2006  Eskilstuna Simklubb    1:20.09  2:47.44  4:16.04  5:45.75  11:44.01   
          7:16.18  8:47.38  10:16.62       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  12:05 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019 Karlskoga    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  15:02   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Karlskoga Folkhögskola 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Bjarne Faber  2001  Deje Simsällskap    30.55  1:07.71  1:48.32    2:30.93   
William Forsström  2002  Örebro Simallians    39.96  1:25.41  2:10.10    2:56.26   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Karlskoga Folkhögskola 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap    35.81  1:19.72  2:05.54    2:50.36   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Karlskoga Folkhögskola 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    32.75  1:13.10  1:56.34    2:39.45   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    42.38  1:32.00  2:20.21    3:06.02   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
Sponsor: Karlskoga Folkhögskola 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    38.45  1:23.45  2:09.90    2:51.75   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  15:02 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019 Karlskoga    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  15:25   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: MA Fastigheter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    32.84  1:17.53  2:04.86    2:43.20   
Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    35.41  1:21.78  2:10.45    2:50.78   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    36.45  1:21.79  2:11.90    2:53.33   
Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    48.88  1:46.16  2:44.78    3:34.34   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: MA Fastigheter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filippa Sjöholm Sundström  2003  Örebro Simallians    38.24  1:20.82  2:08.26    2:47.53   
Astrid Gunnarsson  2003  Nora Simsällskap    38.62  1:26.68  2:25.24    3:04.90   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    41.86  1:30.20  2:28.41    3:12.37   
Lydia Brättorp  2003  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: MA Fastigheter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    36.92  1:18.84  2:07.08    2:46.16   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    37.33  1:22.85  2:11.83    2:51.89   
Erica Segerström  2004  Karlstads Simsällskap    36.47  1:22.66  2:11.27    2:52.15   
Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap    39.25  1:26.08  2:19.30    3:00.65   
Moa Umeland  2004  Grums Simsällskap    39.44  1:25.60  2:23.80    3:08.68   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: MA Fastigheter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    34.81  1:15.57  1:58.86    2:34.93   
Josefina Näsén  2005  Örebro Simallians    33.79  1:15.55  2:00.58    2:38.21   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians    35.75  1:18.57  2:02.94    2:40.56   
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap    35.80  1:17.28  2:08.51    2:46.24   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening    38.63  1:24.26  2:09.23    2:47.53   
Maja Björkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb    36.68  1:20.70  2:10.23    2:50.73   
Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb    40.78  1:27.62  2:16.93    2:58.83   
Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    38.54  1:26.99  2:21.43    3:02.79   
Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    38.39  1:26.22  2:21.02    3:04.01   
10  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    43.24  1:30.26  2:23.55    3:05.28   
11  Katarina Pettersson  2005  Katrineholms Simsällskap    39.16  1:31.44  2:30.40    3:08.80   
12  Linneá Therus  2005  Karlskoga Simförening    42.40  1:30.14  2:25.39    3:09.97   
13  Maja Sörling  2005  Örebro Simallians    50.50  1:43.48  2:39.88    3:29.38   
14  Beatrix Becker Vallin  2005  Örebro Simallians    53.50  1:57.34  3:00.00    3:55.21   
Alma Mühr  2005  Örebro Simallians            DSQ   
Ester Brättorp  2005  Örebro Simallians            DSQ   
Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Stina Westerlund  2005  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: MA Fastigheter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    36.55  1:18.41  2:06.63    2:43.93   
Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap    38.41  1:24.87  2:18.46    3:00.25   
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap    39.84  1:23.89  2:19.30    3:02.99   
Wilma Umeland  2006  Grums Simsällskap    45.15  1:36.44  2:25.06    3:08.89   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  15:25 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019 Karlskoga    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  15:36   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Ove P AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    1:02.31  2:11.37  3:23.16    4:36.27   
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians    1:05.96  2:15.73  3:29.34    4:41.48   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Ove P AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    1:09.15  2:23.36  3:37.16    4:51.75   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Ove P AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hugo Koivumäki  2004  Säffle Simsällskap    1:08.13  2:20.78  3:34.71    4:47.11   
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap    1:06.91  2:20.62  3:36.77    4:49.68   
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    1:11.96  2:30.82  3:50.93    5:07.47   
Jonathan Grothérus  2004  Katrineholms Simsällskap    1:18.40  2:47.71  4:20.42    5:44.86   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Ove P AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    1:05.67  2:17.70  3:30.26    4:41.77   
Gustav Larsson  2005  Örebro Simallians    1:17.76  2:45.26  4:14.28    5:42.94   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
Sponsor: Ove P AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening    1:16.15  2:38.22  4:00.33    5:21.11   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  15:36 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019 Karlskoga    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  16:05   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Ställning.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    34.40        1:12.15   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    35.77        1:14.56   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    36.55        1:15.47   
Julia Isacsson  2001  Örebro Simallians    36.62        1:16.32   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    37.69        1:18.19   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    39.01        1:20.84   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Ställning.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Örebro Simallians    33.80        1:09.11   
Moa Hammarbäck  2003  Karlskoga Simförening    35.79        1:15.10   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap    39.56        1:20.17   
Filippa Sjöholm Sundström  2003  Örebro Simallians    39.34        1:20.38   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    43.07        1:27.62   
Lydia Brättorp  2003  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Ställning.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    34.59        1:10.89   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    37.86        1:18.26   
Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening    38.73        1:19.35   
Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap    38.94        1:23.38   
Moa Umeland  2004  Grums Simsällskap    39.90        1:23.42   
Julia Blennrot  2004  Säffle Simsällskap    40.71        1:25.47   
Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening    42.66        1:27.09   
Linnea Andersson  2004  Örebro Simallians    42.94        1:27.80   
Linnea Alkman  2004  Örebro Simallians    49.51        1:42.58   
10  Kajsa Ejdvinsson  2004  Katrineholms Simsällskap    49.42        1:44.03   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Ställning.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap    35.16        1:12.53   
My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    36.78        1:16.53   
Josefina Näsén  2005  Örebro Simallians    38.36        1:17.83   
Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians    37.61        1:18.08   
Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap    37.69        1:18.28   
Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap    38.90        1:19.45   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap    38.75        1:19.89   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    40.08        1:20.90   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    39.17        1:21.65   
10  Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians    40.43        1:24.51   
11  Linneá Therus  2005  Karlskoga Simförening    41.59        1:24.97   
12  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    43.47        1:28.51   
13  Erika Svennberg  2005  Örebro Simallians    43.61        1:30.23   
14  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    46.34        1:34.79   
15  Maja Sörling  2005  Örebro Simallians    50.89        1:43.24   
16  Ester Brättorp  2005  Örebro Simallians    52.97        1:46.55   
17  Stina Westerlund  2005  Örebro Simallians    53.33        1:48.94   
18  Beatrix Becker Vallin  2005  Örebro Simallians    54.21        1:50.91   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Ställning.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simförening    39.13        1:20.30   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening    40.23        1:22.11   
Ronja Larsén  2006  Eskilstuna Simklubb    41.02        1:25.00   
Rania Rashiid  2006  Karlskoga Simförening    42.85        1:27.54   
Ida Pettersson  2006  Karlskoga Simförening    43.96        1:28.90   
Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians    47.75        1:41.17   
Boglarka Biro  2006  Karlstads Simsällskap    49.30        1:44.90   
Ester Josbo  2006  Karlskoga Simförening    51.24        1:46.12   
Alice Larsson  2006  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  16:05 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019 Karlskoga    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  16:18   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Lyxell Florenius KB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Bjarne Faber  2001  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Lyxell Florenius KB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    32.12  1:07.07  1:42.79    2:17.89   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    34.22  1:11.28  1:49.00    2:26.41   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap    36.35  1:15.55  1:55.86    2:34.93   
Amadeus Ahlman  2003  Katrineholms Simsällskap    38.84  1:22.10  2:09.41    2:50.13   
Kevin Cao  2003  Örebro Simallians    38.56  1:21.47  2:08.40    2:56.06   
Kevin Rugero Mulisa  2003  Örebro Simallians    55.06  2:02.79  3:09.17    4:12.73   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Lyxell Florenius KB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap    37.87  1:18.18  1:59.29    2:39.21   
Axel Skoglund  2004  Örebro Simallians    39.48  1:21.66  2:05.53    2:46.93   
Nathaniel Miles  2004  Örebro Simallians    40.13  1:24.87  2:10.50    2:52.85   
Rasmus Falk  2004  Örebro Simallians    40.05  1:22.76  2:08.91    2:53.07   
Adrian Tallroth  2004  Örebro Simallians    48.35  1:40.88  2:34.19    3:24.33   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Lyxell Florenius KB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
August Jansson  2005  Örebro Simallians    39.67  1:22.54  2:06.41    2:47.55   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    41.61  1:26.36  2:10.11    2:53.47   
Vilhelm Crommert  2005  Örebro Simallians    50.83  1:46.90  2:42.78    3:36.73   
Jakob Engren  2005  Örebro Simallians    51.30  1:48.41  2:46.45    3:38.30   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  16:18 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019 Karlskoga    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  16:51   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Happy Homes 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    30.10        1:03.00   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    31.62        1:05.86   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    32.67        1:06.38   
Julia Isacsson  2001  Örebro Simallians    32.57        1:08.08   
Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    32.89        1:10.17   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    34.85        1:13.51   
Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    40.70        1:23.86   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Happy Homes 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Örebro Simallians    30.61        1:02.98   
Moa Hammarbäck  2003  Karlskoga Simförening    33.29        1:08.47   
Filippa Sjöholm Sundström  2003  Örebro Simallians    33.77        1:11.73   
Astrid Gunnarsson  2003  Nora Simsällskap    36.65        1:13.13   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    36.15        1:16.14   
Tanya Krivda  2003  Nora Simsällskap    39.59        1:22.64   
Lydia Brättorp  2003  Örebro Simallians    48.57        1:41.95   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Happy Homes 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    30.86        1:03.78   
Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simförening    32.61        1:08.83   
Erica Segerström  2004  Karlstads Simsällskap    34.02        1:09.47   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    33.45        1:09.62   
Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap    34.89        1:11.90   
Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening    36.21        1:13.66   
Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening    36.24        1:14.81   
Julia Blennrot  2004  Säffle Simsällskap    36.20        1:14.83   
Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap    34.87        1:15.14   
10  Moa Umeland  2004  Grums Simsällskap    35.28        1:15.22   
11  Linnea Andersson  2004  Örebro Simallians    37.23        1:18.99   
12  Jonna Pettersson  2004  Karlskoga Simförening    36.07        1:19.02   
13  Ebba Carlsson  2004  Nora Simsällskap    38.17        1:20.94   
14  Kajsa Ejdvinsson  2004  Katrineholms Simsällskap    40.30        1:26.64   
15  Linnea Alkman  2004  Örebro Simallians    41.24        1:27.98   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Happy Homes 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap    30.35        1:03.72   
Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap    31.50        1:04.54   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    31.82        1:05.02   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    31.44        1:05.17   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap    31.72        1:06.22   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap    32.53        1:07.05   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians    32.10        1:07.10   
My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    33.38        1:08.47   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening    33.44        1:09.68   
10  Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap    33.84        1:10.20   
11  Maja Björkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb    34.33        1:10.45   
12  Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    33.83        1:10.56   
13  Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians    33.39        1:10.90   
14  Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    34.21        1:11.05   
15  Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    34.44        1:11.75   
16  Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb    35.28        1:12.23   
17  Alma Mühr  2005  Örebro Simallians    35.43        1:13.00   
18  Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb    35.75        1:14.03   
19  Katarina Pettersson  2005  Katrineholms Simsällskap    34.55        1:14.17   
20  Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    35.45        1:14.78   
21  Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians    35.93        1:15.81   
22  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    39.51        1:21.19   
23  Linneá Therus  2005  Karlskoga Simförening    39.49        1:21.98   
24  Erika Svennberg  2005  Örebro Simallians    39.20        1:22.45   
25  Maja Sörling  2005  Örebro Simallians    41.66        1:28.72   
26  Ester Brättorp  2005  Örebro Simallians    45.28        1:34.57   
27  Beatrix Becker Vallin  2005  Örebro Simallians    47.18        1:40.25   
28  Stina Westerlund  2005  Örebro Simallians    49.21        1:45.89   
Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Happy Homes 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    32.52        1:07.03   
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simförening    33.46        1:08.70   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening    34.54        1:11.38   
Ida Pettersson  2006  Karlskoga Simförening    35.57        1:12.84   
Ronja Larsén  2006  Eskilstuna Simklubb    35.29        1:13.72   
Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap    34.78        1:14.19   
Rania Rashiid  2006  Karlskoga Simförening    38.99        1:20.77   
Ester Josbo  2006  Karlskoga Simförening    39.56        1:23.91   
Alice Larsson  2006  Örebro Simallians    43.06        1:28.37   
10  Alva Krona  2006  Karlskoga Simförening    42.51        1:28.67   
11  Boglarka Biro  2006  Karlstads Simsällskap    44.01        1:35.29   
12  Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians    47.80        1:43.30   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  16:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner