2019-11-14   15:23:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske Kortbane Mesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag d. 29/9

Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbane Mesterskaber    Udskriftsdato  29 september 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  15:43   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 september 2018         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Broholm  2003    520          31.91   
  Ringe Svømme Klub  31.63                 
Nikoline Andersen  2003    483          32.70   
  H2Odense  33.77                 
Mette Bruun-Petersen  2001    468          33.04   
  Nyborg Svømmeklub  31.99                 
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    449          33.50   
  H2Odense  33.45                 
Sophie E. Modeweg-Hansen  1997    433          33.91   
  H2Odense  33.36                 
Kirsten Povlsen  1978    377          35.52   
  H2Odense  36.09                 
Thilde Rosen Lundsfryd  2004    353          36.29   
  Ringe Svømme Klub  34.44                 
Maria Bech Andersen  2003    333          37.03   
  Ringe Svømme Klub                   
Esther Ellegaard Nielsen  2005    324          37.36   
  H2Odense                   
10  Julie T. Sørensen  2003    321          37.48   
  Ringe Svømme Klub  38.65                 
11  Line Vestergaard Hansen  2003    320          37.50   
  Ringe Svømme Klub  34.68                 
12  Josefine S Jørgensen  2004    314          37.74   
  H2Odense  37.20                 
13  Rikke Bruun-Petersen  2005    303          38.20   
  Tommerup Svømme Klub  38.92                 
14  Maja Rasmussen  2003    296          38.50   
  Ringe Svømme Klub  41.00                 
15  Nikoline Kaae  2005    291          38.71   
  Frem Odense  38.96                 
16  Freja S. Falkenstrøm  2004    281          39.17   
  Nyborg Svømmeklub  37.94                 
17  Sofie Kaysen  2004    277          39.37   
  Nyborg Svømmeklub  37.42                 
18  Olivia Hemmeløff  2006    274          39.50   
  Ringe Svømme Klub  40.40                 
19  Karoline Jørgensen  2007    229          41.92   
  Tommerup Svømme Klub  43.80                 
20  Lærke Rosen Lundsfryd  2006    212          43.02   
  Ringe Svømme Klub  43.85                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 september 2018 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  15:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark