2020-10-24   14:10:21
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Rema 1000 Cup Horsens - indledende

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Stśvneafsnit 1

Resultat LÝb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stśvne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  07:45   
  ArrangÝr  Horsens SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  21 september 2018         
 
 
LÝb 2, 100m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 0-2001 
Sponsor: Autocentralen 
Ňrg. 2002-2003: Josefine Due Christensen (2001) 59.01 
Ňrg. 2004-2005: Josephine Holm (1999) 1:00.29 
Ňrg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:10.19 
Ňrg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:24.44 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josefine Due  2001      28.68        59.14   
  Horsens SvÝmmeklub  58.62                 
                     
Cecilie Lykke Hansen  1999      29.23        1:00.34   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:00.80                 
                     
Amalie Bach Nielsen  1999      29.62        1:00.59   
  Horsens SvÝmmeklub  58.53                 
                     
Signe Villumsen  2001      30.05        1:02.41   
  Agfs SvÝmmeafdeling  59.75                 
                     
Cecilie Baraviec  2000      30.04        1:02.53   
  H2Odense  1:01.33                 
                     
Freja Nicholas  2000      30.37        1:02.84   
  H2Odense  1:01.61                 
                     
Mie Buch Nielsen  2001      30.54        1:03.36   
  Horsens SvÝmmeklub  1:01.76                 
                     
Nicoline Rosenkilde  1999      31.55        1:03.79   
  Horsens SvÝmmeklub  1:02.18                 
                     
Louise Hvarre  2001      30.29        1:03.83   
  Vejle SvÝmmeklub  1:00.41                 
                     
10  Trine G. SÝrensen  1997      31.55        1:06.68   
  Brśdstrup SvÝmmeklub  1:05.57                 
                     
11  Katrine Hvistendal Hansen  1997      32.45        1:07.88   
  Ringe SvÝmme Klub  1:06.33                 
                     
12  Helene van der Hoeven  2001      33.74        1:09.61   
  Frisinn SK  1:08.14                 
                     
13  Bianca Skjerning  2001      38.89        1:21.46   
  Ringe SvÝmme Klub  1:17.21                 
                     
 
LÝb 2, 100m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2002-2003 
Sponsor: Autocentralen 
Ňrg. 2002-2003: Josefine Due Christensen (2001) 59.01 
Ňrg. 2004-2005: Josephine Holm (1999) 1:00.29 
Ňrg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:10.19 
Ňrg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:24.44 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Theophil Petersen  2003      29.05        58.90  16-17 Aldersgruppe Rekord 
  Vejle SvÝmmeklub  59.39                 
                     
My Phuong Bui  2003      28.66        59.03   
  H2Odense  57.64                 
                     
Alberte Ehrenreich-Birn  2003      28.72        1:00.18   
  Vejle SvÝmmeklub  59.49                 
                     
Caroline Broholm  2003      28.79        1:00.93   
  Ringe SvÝmme Klub  59.79                 
                     
Marie Christensen  2002      29.78        1:01.70   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:01.22                 
                     
Nikoline Andersen  2003      29.96        1:01.78   
  H2Odense  1:04.60                 
                     
Ella Christiansen  2003      30.77        1:02.58   
  Vejle SvÝmmeklub  1:02.94                 
                     
Caroline Liboriussen  2002      30.94        1:02.84   
  Horsens SvÝmmeklub  1:02.91                 
                     
Caroline Nymann SÝrensen  2002      30.60        1:03.85   
  Horsens SvÝmmeklub  1:02.56                 
                     
10  Kristine HŁlsen  2002      30.75        1:04.00   
  Vejle SvÝmmeklub  1:02.59                 
                     
11  Alberte Skov Forsberg  2003      30.87        1:04.19   
  Vejle SvÝmmeklub  1:05.35                 
                     
12  Louise SjÝrup Jensen  2003      31.61        1:05.21   
  Vejle SvÝmmeklub  1:04.35                 
                     
13  Emilie Johanna BŁlow  2003      31.57        1:05.65   
  Vejle SvÝmmeklub  1:06.92                 
                     
14  Maria Bech Andersen  2003      31.72        1:06.43   
  Ringe SvÝmme Klub  1:05.97                 
                     
15  Katrine Sofie Wienberg  2002      31.42        1:06.56   
  Horsens SvÝmmeklub  1:05.72                 
                     
16  Marie Egeskjold Bruun  2003      31.54        1:06.57   
  Vejle SvÝmmeklub  1:05.78                 
                     
17  Mille Trier Pedersen  2003      32.77        1:06.59   
  Vejle SvÝmmeklub  1:06.30                 
                     
17  Mitzi D. Jensen  2002      31.34        1:06.59   
  Vejle SvÝmmeklub  1:06.20                 
                     
19  Julie Hoffmann  2003      32.59        1:06.66   
  Holstebro SvÝmme Club  1:06.20                 
                     
20  Johanne A Andersson  2003      32.36        1:07.36   
  H2Odense  1:07.14                 
                     
21  Line Vestergaard Hansen  2003      32.73        1:07.48   
  Ringe SvÝmme Klub  1:06.45                 
                     
22  Julie T. SÝrensen  2003      32.77        1:07.59   
  Ringe SvÝmme Klub  1:06.58                 
                     
23  Ea Pakula Jepsen  2003      32.60        1:07.63   
  Vejle SvÝmmeklub  1:06.63                 
                     
24  Kirstine Kjśr SÝrensen  2003      32.12        1:07.70   
  Skanderborg SvÝmmeklub  1:10.29                 
                     
25  Camilla Falck  2003      33.27        1:10.23   
  Horsens SvÝmmeklub  1:11.87                 
                     
26  Amalie Antonsen  2003      33.65        1:11.02   
  Horsens SvÝmmeklub  1:11.43                 
                     
27  Cecilie SÝrensen  2003      35.96        1:15.49   
  Horsens SvÝmmeklub  1:16.06                 
                     
28  Julie Jensen  2003      36.28        1:15.68   
  Odder SvÝmmeklub  1:14.26                 
                     
29  Katrine Skyt Nielsen  2003      36.31        1:16.09   
  Odder SvÝmmeklub  1:18.15                 
                     
30  Gertrud Skov  2003      37.31        1:16.96   
  Skanderborg SvÝmmeklub  1:18.40                 
                     
31  Josefine Jonasen  2002      35.83        1:18.87   
  Kolding SK                   
                     
32  Maja Rasmussen  2003      36.66        1:19.14   
  Ringe SvÝmme Klub  1:21.61                 
                     
Maiken Hougaard  2002              DSQ  Tyvstart 
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:04.83                 
                     
 
LÝb 2, 100m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2004-2005 
Sponsor: Autocentralen 
Ňrg. 2002-2003: Josefine Due Christensen (2001) 59.01 
Ňrg. 2004-2005: Josephine Holm (1999) 1:00.29 
Ňrg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:10.19 
Ňrg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:24.44 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cille Christensen  2004      29.88        1:00.74   
  Kolding SK  1:00.56                 
                     
Elma Gabela  2004      30.00        1:02.36   
  Kolding SK  1:01.90                 
                     
Aurelia Pedersen  2004      30.86        1:04.19   
  H2Odense  1:01.63                 
                     
Emilie Podiss Petersen  2004      31.46        1:04.40   
  H2Odense  1:04.37                 
                     
Clara Matilde Carstensen  2004      31.11        1:04.49   
  Horsens SvÝmmeklub  1:03.04                 
                     
Feline Flytkjśr Broersma  2004      31.27        1:04.55   
  Horsens SvÝmmeklub  1:03.49                 
                     
Ophelia Kronborg Jensen  2005      31.42        1:05.23   
  Aabybro Idrśtsforening  1:04.45                 
                     
Svava Kj. Gregersen  2004      30.64        1:05.32   
  Vejle SvÝmmeklub  1:02.19                 
                     
Kathrine Bech Nielsen  2004      31.58        1:05.33   
  Odder SvÝmmeklub  1:05.66                 
                     
10  Caroline Madsen  2004      31.53        1:05.43   
  Horsens SvÝmmeklub  1:07.97                 
                     
11  Stine Bendixen Nissen  2004      31.44        1:06.06   
  Skanderborg SvÝmmeklub  1:06.49                 
                     
12  Anna RÝnn  2005      31.64        1:06.17   
  Ringe SvÝmme Klub  1:06.60                 
                     
13  Melanie Petersen  2004      31.86        1:06.43   
  Kolding SK  1:06.66                 
                     
14  Nicoline Kornum-Svensson  2005      32.47        1:07.28   
  Kolding SK  1:07.21                 
                     
15  Caden Halle  2005      32.16        1:08.02   
  Odder SvÝmmeklub  1:07.36                 
                     
16  Maja Fjordside Jensen  2005      32.76        1:08.12   
  Holstebro SvÝmme Club  1:09.11                 
                     
17  Victoria Frśhr Piihl  2005      32.94        1:08.36   
  Kolding SK  1:09.80                 
                     
18  Sophia Keren-Klaris  2004      33.17        1:09.69   
  Vejle SvÝmmeklub  1:09.28                 
                     
19  Thea Sofie Holm Petersen  2005      32.87        1:10.42   
  Horsens SvÝmmeklub  1:07.66                 
                     
20  Karla Kristensen  2005      33.58        1:10.69   
  Kolding SK  1:11.69                 
                     
21  Emilie Moberg  2005      33.94        1:11.74   
  Vejle SvÝmmeklub  1:11.22                 
                     
22  Laura LÝh  2005      35.34        1:12.71   
  Holstebro SvÝmme Club  1:18.28                 
                     
23  Laura Frost Rainer  2005      35.43        1:13.79   
  Vejle SvÝmmeklub  1:15.49                 
                     
24  Katrine NÝrfjand  2004      35.38        1:13.81   
  Holstebro SvÝmme Club  1:13.63                 
                     
25  Sophie Kronborg  2005      35.69        1:14.60   
  Vejle SvÝmmeklub  1:17.54                 
                     
26  Kathrine Hvidberg  2004      36.75        1:15.76   
  Ringe SvÝmme Klub  1:17.79                 
                     
27  Emma Oleander  2004      36.50        1:16.80   
  Horsens SvÝmmeklub  1:13.02                 
                     
28  Emma Bergene Hansen  2005      35.82        1:17.22   
  Horsens SvÝmmeklub  1:13.83                 
                     
29  Andrea SÝnderby  2004      36.87        1:17.37   
  Holstebro SvÝmme Club  1:18.66                 
                     
30  Amalie Marie Wienberg  2005      35.62        1:17.93   
  Horsens SvÝmmeklub  1:20.94                 
                     
31  Mathilde Olesen  2005      35.87        1:19.89   
  Horsens SvÝmmeklub  1:18.34                 
                     
32  Julie MÝller  2005      37.99        1:22.58   
  Skanderborg SvÝmmeklub  1:31.01                 
                     
33  Christina Christiansen  2004      39.34        1:23.27   
  Horsens SvÝmmeklub  1:28.36                 
                     
34  Julie Langberg Olesen  2005      42.86        1:30.72   
  Horsens SvÝmmeklub  1:31.53                 
                     
Mia T. KlŁver-Kristensen  2004              DSQ  Tyvstart 
  H2Odense  1:01.61                 
                     
Victoria Klinkby  2004              DSQ  Tyvstart 
  Vejle SvÝmmeklub  1:29.23                 
                     
 
LÝb 2, 100m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2006-2007 
Sponsor: Autocentralen 
Ňrg. 2002-2003: Josefine Due Christensen (2001) 59.01 
Ňrg. 2004-2005: Josephine Holm (1999) 1:00.29 
Ňrg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:10.19 
Ňrg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:24.44 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida RÝnnow  2006      31.90        1:06.33  12-13 Aldersgruppe Rekord 
  Aabybro Idrśtsforening  1:05.92                 
                     
Katrine Stoltenhoff  2006      33.33        1:08.79  12-13 Aldersgruppe Rekord 
  Brśdstrup SvÝmmeklub  1:10.53                 
                     
Ann-Katrine Windfeld  2006      33.22        1:09.21   
  Vejle SvÝmmeklub  1:10.77                 
                     
Christine Mols  2006      33.31        1:09.91   
  Ringe SvÝmme Klub  1:10.21                 
                     
Anna Bach  2006      34.46        1:11.38   
  Holstebro SvÝmme Club  1:13.20                 
                     
Mille Dahl Lindholm  2006      34.79        1:11.88   
  Holstebro SvÝmme Club  1:16.75                 
                     
Sophia Jochumsen  2006      35.57        1:13.59   
  Vejle SvÝmmeklub  1:13.89                 
                     
Freja Obert  2006      35.81        1:14.94   
  Odder SvÝmmeklub  1:24.50                 
                     
Mathilde Hvidberg  2007      36.11        1:15.54   
  Ringe SvÝmme Klub  1:20.12                 
                     
10  Alberte Kirk Langschwager  2007      35.61        1:16.93   
  Kolding SK  1:16.67                 
                     
11  Emilia Spangsberg  2007      37.22        1:17.14   
  Kolding SK  1:21.33                 
                     
12  Nanna HÝjstrÝm  2007      37.52        1:17.68   
  Kolding SK  1:21.24                 
                     
13  Sarah Laursen  2007      37.00        1:18.07   
  Vejle SvÝmmeklub  1:21.93                 
                     
14  Alista Maslobojeva  2007      36.90        1:18.12   
  Vejle SvÝmmeklub  1:20.15                 
                     
15  Laura Vibe Hansen  2006      37.01        1:18.15   
  Vejle SvÝmmeklub  1:23.14                 
                     
16  Nanna VestergŚrd Johansen  2006      37.24        1:18.54   
  Odder SvÝmmeklub  1:20.29                 
                     
17  Lśrke Rosen Lundsfryd  2006      36.74        1:18.79   
  Ringe SvÝmme Klub  1:19.32                 
                     
18  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007      38.92        1:20.23   
  Ringe SvÝmme Klub  1:22.91                 
                     
19  Simone Trekśr Klausen  2007      38.24        1:20.76   
  Brśdstrup SvÝmmeklub  1:23.80                 
                     
20  Mille Holmberg  2006      39.27        1:23.26   
  Vejle SvÝmmeklub  1:23.63                 
                     
21  Lśrke Jervelund  2007      40.46        1:24.12   
  Vejle SvÝmmeklub  1:25.64                 
                     
22  Julie Guldmann MÝller  2007      38.26        1:24.65   
  Vejle SvÝmmeklub  1:29.93                 
                     
23  Andrea HÝjbjerg  2007      41.74        1:25.03   
  Vejle SvÝmmeklub  1:29.99                 
                     
24  Frida Ploug  2007      39.42        1:25.84   
  Ringe SvÝmme Klub  1:23.63                 
                     
25  Ea Gram MÝller  2006      41.60        1:26.99   
  Vejle SvÝmmeklub  1:32.10                 
                     
26  Gabrielle Haahr Uhd  2007      41.01        1:27.23   
  Vejle SvÝmmeklub  1:26.43                 
                     
27  Eline Sofie K. Rasmussen  2007      41.87        1:28.56   
  Vejle SvÝmmeklub  1:30.93                 
                     
28  Ida K. Laursen  2007      41.15        1:29.06   
  Skanderborg SvÝmmeklub  1:32.69                 
                     
29  Penelope Kamp TeglgŚrd  2006      41.99        1:29.27   
  Horsens SvÝmmeklub  1:33.98                 
                     
30  Loa Dam Heinsvig  2006      42.39        1:29.45   
  Odder SvÝmmeklub  1:29.66                 
                     
31  Filippa Juul Jensen  2007      42.72        1:29.58   
  Horsens SvÝmmeklub  1:38.23                 
                     
32  Amalie Thomsen  2007      43.18        1:33.20   
  Horsens SvÝmmeklub  1:36.53                 
                     
33  Olivia Josefine Brice  2007      44.67        1:39.74   
  Horsens SvÝmmeklub  1:44.44                 
                     
34  Trine Pors Rasmussen  2007      49.46        1:47.38   
  Horsens SvÝmmeklub  1:53.10                 
                     
35  Kira Wolter  2007      50.37        1:48.57   
  Vejle SvÝmmeklub                   
                     
36  Nicoline H. Ridings  2007      51.99        1:53.56   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
 
LÝb 2, 100m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2008-2019 
Sponsor: Autocentralen 
Ňrg. 2002-2003: Josefine Due Christensen (2001) 59.01 
Ňrg. 2004-2005: Josephine Holm (1999) 1:00.29 
Ňrg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:10.19 
Ňrg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:24.44 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Petersen  2008      37.57        1:19.33  0-11 Aldersgruppe Rekord 
  Skanderborg SvÝmmeklub                   
                     
Emilie HemmelÝff  2008      37.09        1:19.81   
  Ringe SvÝmme Klub  1:18.06                 
                     
Alma Ehrenreich-Birn  2008      37.37        1:23.56   
  Vejle SvÝmmeklub  1:29.42                 
                     
Signe Christensen  2008      39.16        1:24.27   
  Kolding SK  1:25.19                 
                     
Sofie Bak  2008      40.49        1:28.57   
  Ringe SvÝmme Klub  1:33.36                 
                     
Kirstine Sabroe SÝrensen  2008      42.77        1:28.90   
  Horsens SvÝmmeklub  1:30.95                 
                     
Idun Kjeldsmark Gregersen  2009      45.40        1:33.99   
  Vejle SvÝmmeklub  1:41.15                 
                     
Julie Olsen  2008      46.56        1:39.04   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
Asta-Marie Rasmussen  2009      46.77        1:39.30   
  Vejle SvÝmmeklub  1:40.71                 
                     
10  Karen Klarskov Henriksen  2008      45.13        1:39.44   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
11  Emilia Daa Andersen  2008      48.72        1:42.13   
  Vejle SvÝmmeklub  1:45.52                 
                     
12  Sigrid Drachmann Lorenzen  2008      48.36        1:42.61   
  Vejle SvÝmmeklub  1:48.45                 
                     
13  Vigga Rasmussen  2009      45.89        1:43.74   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
14  Olivia Holmberg  2009      49.85        1:44.06   
  Vejle SvÝmmeklub  2:03.89                 
                     
15  Anne Stśhr  2008      48.84        1:44.22   
  Vejle SvÝmmeklub  2:00.94                 
                     
16  Alberte Andersen  2008      49.49        1:45.10   
  Vejle SvÝmmeklub                   
                     
17  Ida Kjśr NordstrÝm  2008      50.03        1:45.95   
  Vejle SvÝmmeklub  1:45.59                 
                     
18  Meiko Nakatani  2010      50.10        1:49.61   
  Vejle SvÝmmeklub  2:05.19                 
                     
19  Tilde TinggŚrd Truelsen  2008      54.29        1:55.41   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
20  Sille Freltoft  2008      52.59        1:56.72   
  Vejle SvÝmmeklub                   
                     
21  Andrea GrÝndal  2009      56.75        2:13.32   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
22  Ann-Maria Malou Windfeld  2009      58.88        2:13.54   
  Vejle SvÝmmeklub  2:42.11                 
                     
23  Frida Nielsen Skytte  2008      1:02.24        2:22.64   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
24  Vigga Nikoline Hermansen  2009      1:02.35        2:27.22   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
Anne Caroline Dahl Reher  2009              DNS   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
Ingebeth S Christophersen  2008              DNS   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
Frida Nielsen Tomzak  2009              DNF   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
Signe Madsen  2009              DSQ  Tyvstart 
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  07:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark