2020-11-27   21:40:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Rema 1000 Cup Horsens - indledende

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  07:45   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Middelfart Sparekasse 
Årg. 2001-2002: Rasmus Udbye (2000) 51.41 
Årg. 2003-2004: Rasmus Udbye (2000) 53.58 
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 57.64 
Årg. 2007-2019: Jonas Kjær (2003) 1:07.33 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Udbye  2000      25.11        52.26   
  Horsens Svømmeklub  49.82                 
                     
Andreas Bui  2000      25.65        52.82   
  H2Odense  51.41                 
                     
Matthias Bach Mikkelsen  2000      26.07        53.64   
  Vejle Svømmeklub  52.23                 
                     
Tais Andkjær Kristensen  1999      26.00        53.81   
  Horsens Svømmeklub  54.27                 
                     
Nicklas Rasmussen  1997      26.36        53.83   
  Agfs Svømmeafdeling  52.55                 
                     
Malthe Burgaard  2000      26.24        53.85   
  H2Odense  51.58                 
                     
Mads Sørensen  2000      26.43        54.18   
  H2Odense  52.55                 
                     
Alexander Fenger  1999      26.85        54.87   
  Vejle Svømmeklub  54.67                 
                     
David Hjort  2000      26.64        55.76   
  Agfs Svømmeafdeling  57.52                 
                     
10  Nicklas Steen Hansen  1999      26.94        56.68   
  Horsens Svømmeklub  54.75                 
                     
11  Emil Knudsen  1999      28.76        59.65   
  Horsens Svømmeklub  59.71                 
                     
12  Simon Andersen  2000      29.77        1:02.31   
  Aabybro Idrætsforening  59.25                 
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Middelfart Sparekasse 
Årg. 2001-2002: Rasmus Udbye (2000) 51.41 
Årg. 2003-2004: Rasmus Udbye (2000) 53.58 
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 57.64 
Årg. 2007-2019: Jonas Kjær (2003) 1:07.33 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolaj Løth Andersen  2001      25.94        53.84   
  Horsens Svømmeklub  54.03                 
                     
Magnus Dyg Holme  2002      25.81        53.87   
  Vejle Svømmeklub  51.42                 
                     
Christian L H Frederiksen  2001      26.47        54.37   
  Agfs Svømmeafdeling  53.82                 
                     
Gustav Stahl  2002      26.61        55.37   
  H2Odense  53.36                 
                     
Anders Rasmussen  2001      26.99        55.72   
  Vejle Svømmeklub  55.29                 
                     
Patrick Zakaryan Olsen  2002      26.43        56.28   
  Horsens Svømmeklub  53.11                 
                     
Sofus Bolwig Balladone  2002      27.06        56.32   
  Agfs Svømmeafdeling  56.27                 
                     
Andreas Kronborg  2002      27.71        56.87   
  Vejle Svømmeklub  57.32                 
                     
Valdemar Kjærgaard  2001      26.99        56.97   
  Agfs Svømmeafdeling  54.57                 
                     
10  Philip Andersen Ravn  2002      27.54        57.00   
  Vejle Svømmeklub  56.27                 
                     
11  Jeppe Vestergaard Jensen  2001      27.65        57.09   
  Vejle Svømmeklub  56.50                 
                     
12  Sander Linde  2002      27.40        58.54   
  Ringe Svømme Klub  59.29                 
                     
13  Nicklas B. Christensen  2002      28.24        59.23   
  Horsens Svømmeklub  59.43                 
                     
14  Kristoffer Erbo Kjær  2001      28.72        59.66   
  Vejle Svømmeklub  57.94                 
                     
15  Robert Versteegen  2001      28.95        1:00.33   
  Brædstrup Svømmeklub  59.61                 
                     
16  Oliver Hallenborg  2002      29.23        1:01.02   
  H2Odense  59.45                 
                     
17  Valdemar D. Pedersen  2002      29.07        1:01.19   
  Horsens Svømmeklub  1:01.19                 
                     
18  Victor Borgen Elvensø  2001      31.06        1:03.81   
  Aabybro Idrætsforening  1:03.19                 
                     
Simon Juul Henriksen  2001              DNS   
  H2Odense  52.75                 
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Middelfart Sparekasse 
Årg. 2001-2002: Rasmus Udbye (2000) 51.41 
Årg. 2003-2004: Rasmus Udbye (2000) 53.58 
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 57.64 
Årg. 2007-2019: Jonas Kjær (2003) 1:07.33 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander L. Bjørn  2003      27.17        55.89   
  Vejle Svømmeklub  57.41                 
                     
Malthe Elkjær  2003      27.46        57.21   
  Vejle Svømmeklub  55.69                 
                     
Christian Landtved  2004      27.97        57.56   
  Ringe Svømme Klub  56.44                 
                     
Kasper Johnsen  2003      28.37        58.33   
  Odder Svømmeklub  1:01.84                 
                     
Jacob Lyse Søe  2003      27.44        58.56   
  Odder Svømmeklub  58.88                 
                     
Oliver Fenger  2003      28.42        59.11   
  Vejle Svømmeklub  1:01.08                 
                     
Magnus Østergaard Barslev  2003      28.75        59.66   
  Aabybro Idrætsforening  59.42                 
                     
Christian Johannesen  2003      28.53        59.73   
  Horsens Svømmeklub  1:00.83                 
                     
Mads Juul Henriksen  2004      28.76        59.73   
  H2Odense  57.20                 
                     
10  Sander Møller Jürgensen  2004      28.99        59.84   
  Odder Svømmeklub  59.54                 
                     
11  Sophus Lund Øe  2003      28.94        1:01.18   
  Skanderborg Svømmeklub  1:02.05                 
                     
12  Lasse Thulstrup  2004      29.44        1:01.27   
  Kolding SK  1:03.22                 
                     
13  Lauritz Baad Ellekjær  2003      29.95        1:01.43   
  Vejle Svømmeklub  1:01.88                 
                     
14  Sune Schaarup  2003      29.79        1:01.81   
  Vejle Svømmeklub  1:04.75                 
                     
15  Rasmus Rank Nørgaard  2003      29.92        1:02.05   
  Aabybro Idrætsforening  1:00.91                 
                     
16  Gustav K Kjeldsen  2004      31.50        1:03.14   
  Holstebro Svømme Club  1:04.53                 
                     
17  Jacob Toft  2003      30.95        1:03.66   
  Aabybro Idrætsforening  1:04.71                 
                     
18  Andreas Egemose Gregersen  2003      29.81        1:03.84   
  Horsens Svømmeklub  1:04.10                 
                     
19  Rasmus Pedersen  2003      31.70        1:04.45   
  Holstebro Svømme Club  1:03.61                 
                     
20  Kim Doan Nguyen  2003      29.91        1:04.63   
  Vejle Svømmeklub  1:07.03                 
                     
21  Nichlas Nordlund Hansen  2004      31.41        1:04.66   
  Kolding SK  1:05.62                 
                     
22  Sebastian Neesgaard  2004      31.72        1:05.39   
  Vejle Svømmeklub  1:08.88                 
                     
23  Vania Danilkin  2004      31.91        1:05.71   
  Kolding SK  1:06.30                 
                     
24  Alexander Johnsen  2003      31.95        1:05.85   
  Odder Svømmeklub  1:05.62                 
                     
25  Jonas Abildgaard  2003      31.89        1:06.22   
  Aabybro Idrætsforening  1:08.26                 
                     
26  Mads Himmelstrup Andersen  2004      32.04        1:06.55   
  Ringe Svømme Klub  1:09.48                 
                     
27  Christopher V. Nielsen  2004      30.94        1:06.62   
  Kolding SK  1:04.70                 
                     
28  Rasmus Remme Svendsen  2003      32.65        1:06.88   
  Holstebro Svømme Club  1:05.94                 
                     
29  Rasmus Kabel  2004      32.53        1:08.08   
  Kolding SK  1:12.54                 
                     
30  Frej Liltorp  2004      33.00        1:08.46   
  Skanderborg Svømmeklub  1:09.42                 
                     
31  Nikolaj Pilgaard  2004      33.23        1:08.49   
  Holstebro Svømme Club  1:11.24                 
                     
32  Simon Kruse Holm  2004      33.13        1:10.88   
  Odder Svømmeklub  1:14.52                 
                     
33  Johannes Jonasen  2004      32.70        1:11.18   
  Kolding SK  1:16.76                 
                     
34  Nikolaj Kiel Johansen  2003      33.88        1:12.28   
  Ringe Svømme Klub  1:14.02                 
                     
35  Marcus Reinholt Gjelstrup  2003      34.32        1:12.61   
  Odder Svømmeklub  1:19.26                 
                     
36  Christian R Pedersen  2003      34.50        1:14.48   
  Horsens Svømmeklub  1:13.62                 
                     
37  Bjørn W. H. Nielsen  2004      41.08        1:24.33   
  Kolding SK  1:28.75                 
                     
38  Andreas Visby Hansen  2004      42.69        1:33.64   
  Horsens Svømmeklub  1:25.20                 
                     
Varjan Sivakumar  2003              DNS   
  Vejle Svømmeklub  1:07.67                 
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Middelfart Sparekasse 
Årg. 2001-2002: Rasmus Udbye (2000) 51.41 
Årg. 2003-2004: Rasmus Udbye (2000) 53.58 
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 57.64 
Årg. 2007-2019: Jonas Kjær (2003) 1:07.33 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Emil R. Hermansen  2005      29.24        1:00.71   
  Odder Svømmeklub  1:00.08                 
                     
Sebastian K Eriksen  2005      29.73        1:01.40   
  Vejle Svømmeklub  1:04.30                 
                     
Mads Dreschler  2005      30.84        1:04.63   
  Holstebro Svømme Club  1:05.67                 
                     
Matti Andersen  2005      30.99        1:04.63   
  Brædstrup Svømmeklub  1:11.07                 
                     
Thor Majgård  2005      31.92        1:05.89   
  Vejle Svømmeklub  1:10.32                 
                     
Daniel Busk  2005      31.41        1:06.97   
  Kolding SK  1:11.50                 
                     
Mads Mølgaard  2006      32.70        1:08.33   
  Aabybro Idrætsforening  1:10.37                 
                     
Mathias Ø. Barslev  2006      33.62        1:08.97   
  Aabybro Idrætsforening  1:16.15                 
                     
Kasper Petersen  2006      32.54        1:09.11   
  Skanderborg Svømmeklub  1:10.28                 
                     
10  Christian N. Christensen  2006      33.30        1:09.55   
  Kolding SK  1:12.00                 
                     
11  Nikolai Uekermann Olsen  2006      33.34        1:09.88   
  Vejle Svømmeklub  1:13.91                 
                     
12  Mikkel Møller Nielsen  2006      32.85        1:10.23   
  Ringe Svømme Klub  1:09.73                 
                     
13  Sofus Funder  2005      33.22        1:11.08   
  Vejle Svømmeklub  1:11.73                 
                     
14  Tobias Holt Poulsen  2005      33.29        1:11.40   
  Vejle Svømmeklub  1:11.60                 
                     
15  Malthe Elias Wolgast  2006      34.34        1:11.73   
  Vejle Svømmeklub  1:13.87                 
                     
16  Max Venborg Kromann  2005      34.31        1:12.40   
  Vejle Svømmeklub  1:12.59                 
                     
17  Anders Bank Hansen  2006      36.10        1:13.39   
  Vejle Svømmeklub  1:21.17                 
                     
18  Mikkel Borreskov  2005      35.37        1:13.94   
  Holstebro Svømme Club  1:16.88                 
                     
19  Julius Schier  2006      35.88        1:14.07   
  Ringe Svømme Klub  1:14.06                 
                     
20  Tobias Damsgaard  2006      35.10        1:14.42   
  Ringe Svømme Klub  1:12.53                 
                     
21  Daniel Landbo  2005      37.62        1:19.88   
  Horsens Svømmeklub  1:20.39                 
                     
22  Holger Schjemte Skov  2006      36.60        1:19.93   
  Skanderborg Svømmeklub  1:21.22                 
                     
23  Casper Batz  2006      37.69        1:19.96   
  Kolding SK  1:21.51                 
                     
24  Alexandru Ignat  2006      37.61        1:21.13   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
25  Jannick Franow  2006      38.20        1:23.11   
  Horsens Svømmeklub  1:21.51                 
                     
26  Patrick Dam Møller  2005      41.12        1:26.80   
  Horsens Svømmeklub  1:42.79                 
                     
27  Simon Juel  2006      42.05        1:27.33   
  Vejle Svømmeklub  1:30.02                 
                     
28  Tobias Wemmelund  2006      40.59        1:27.37   
  Horsens Svømmeklub  1:36.49                 
                     
29  Elias Scheffmann  2006      55.36        1:58.83   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Mateusz Majewski  2005              DNS   
  Horsens Svømmeklub  1:22.73                 
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 
Sponsor: Middelfart Sparekasse 
Årg. 2001-2002: Rasmus Udbye (2000) 51.41 
Årg. 2003-2004: Rasmus Udbye (2000) 53.58 
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 57.64 
Årg. 2007-2019: Jonas Kjær (2003) 1:07.33 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Søren Graul  2007      32.56        1:09.05   
  Sc Hellas Salzgitter  1:11.56                 
                     
Moritz Hartmann  2007      34.50        1:14.26   
  Vejle Svømmeklub  1:16.70                 
                     
Peter Kristensen  2007      35.65        1:16.96   
  Ringe Svømme Klub  1:16.25                 
                     
Angus Halle  2007      39.41        1:21.29   
  Odder Svømmeklub  1:25.41                 
                     
Malthe Le Fevre  2008      37.64        1:21.36   
  Brædstrup Svømmeklub  1:28.90                 
                     
Kasper Lisberg  2007      39.50        1:21.95   
  Odder Svømmeklub  1:27.53                 
                     
Andreas Lang Lassen  2007      39.77        1:23.52   
  Vejle Svømmeklub  1:26.99                 
                     
Lasse Knudsgaard  2007      40.14        1:25.34   
  Horsens Svømmeklub  1:36.21                 
                     
Mads Emil Schwartz  2008      39.11        1:26.69   
  Vejle Svømmeklub  1:20.64                 
                     
10  Lucas Dyrelund Rasmussen  2007      41.83        1:27.20   
  Ringe Svømme Klub  1:34.46                 
                     
11  Frey Sørensen  2007      41.34        1:27.71   
  Odder Svømmeklub  1:30.16                 
                     
12  Sebastian Holt Poulsen  2007      41.82        1:28.37   
  Vejle Svømmeklub  1:31.05                 
                     
13  Frederik Jørgensen  2008      42.12        1:30.62   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
14  Rasmus Bjerre  2008      43.10        1:31.78   
  Ringe Svømme Klub  1:36.47                 
                     
15  Alexander Breinholt  2008      43.96        1:34.65   
  Vejle Svømmeklub  1:40.37                 
                     
16  Anes Hajrovic  2008      43.12        1:34.67   
  Horsens Svømmeklub  1:43.14                 
                     
17  Laurits Damsted Lund  2007      45.09        1:38.11   
  Ringe Svømme Klub  1:44.95                 
                     
18  Johannes Ravn  2008      47.43        1:40.27   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
19  Frederik Klinkby  2007      47.35        1:42.55   
  Vejle Svømmeklub  1:41.19                 
                     
20  Marius Rosen Lundsfryd  2008      49.28        1:43.74   
  Ringe Svømme Klub  1:51.21                 
                     
21  Benjamin Kolding Sørensen  2008      49.99        1:45.98   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
22  Hektor Bjerre  2008      48.71        1:48.40   
  Vejle Svømmeklub  2:03.38                 
                     
23  Fedor Akulov  2007      49.29        1:48.77   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
24  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007      50.07        1:49.07   
  Vejle Svømmeklub  2:00.32                 
                     
25  Anders Yde  2007      50.13        1:54.26   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
26  Theodor van Den Berg  2008      53.63        1:56.90   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
27  Jacob Wemmelund  2008      51.62        1:57.42   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
28  Gustav Vangsgaard  2007      57.22        1:58.30   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
29  Christian Storm Stengaard  2008              2:06.91   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
30  Asger Juel  2009      1:03.61        2:18.31   
  Vejle Svømmeklub  2:31.14                 
                     
Antun Padovan-Özdemir  2007              DNS   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Noah Á Fløtti Thomsen  2007              DNS   
  Ringe Svømme Klub  1:36.82                 
                     
Mathias Møller Nielsen  2008              DSQ  Tyvstart 
  Ringe Svømme Klub  2:10.36                 
                     
Thor Aaskoven Jørgensen  2007              DSQ  Fod fejl startblok 
  Horsens Svømmeklub  1:26.37                 
                     
Tristan Bjerre  2007              DSQ  Tyvstart 
  Vejle Svømmeklub  1:32.62                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  07:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark