Results for Rema 1000 Cup Horsens - indledende
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 07:46 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Audi Fredericia |
Årg. 2001-2002: Rasmus Udbye (2000) 26.86 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 27.62 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 29.75 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 26.70 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 26.46 | |||||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | 26.88 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 26.27 | |||||||||
3 | Jakob Juul | 2000 | 27.52 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 29.43 | |||||||||
4 | David Hjort | 2000 | 27.69 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.03 | |||||||||
5 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 28.05 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.69 | |||||||||
6 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 28.57 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 28.09 | |||||||||
7 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 29.13 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 27.68 | |||||||||
8 | Anders S. Andreasen | 1998 | 30.55 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 30.54 | |||||||||
9 | Alexander Jensen | 1999 | 31.09 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 29.80 | |||||||||
10 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 32.38 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 31.14 | |||||||||
11 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 37.58 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 37.18 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Audi Fredericia |
Årg. 2001-2002: Rasmus Udbye (2000) 26.86 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 27.62 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 29.75 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 28.09 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 28.22 | |||||||||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 28.29 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 28.27 | |||||||||
3 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 28.37 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.34 | |||||||||
4 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 28.46 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.43 | |||||||||
5 | Anders Rasmussen | 2001 | 28.72 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 28.21 | |||||||||
6 | Mads Sørensen | 2001 | 28.80 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 29.50 | |||||||||
7 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 29.19 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.02 | |||||||||
8 | Sander Linde | 2002 | 32.17 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 31.87 | |||||||||
9 | Anton Leth | 2002 | 32.25 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 33.19 | |||||||||
10 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 32.33 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 32.48 | |||||||||
11 | Mathias M. Nielsen | 2002 | 32.47 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 31.99 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Audi Fredericia |
Årg. 2001-2002: Rasmus Udbye (2000) 26.86 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 27.62 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 29.75 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Johnsen | 2003 | 28.53 | |||||||
Odder Svømmeklub | 28.88 | |||||||||
2 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 30.22 | |||||||
H2Odense | 30.36 | |||||||||
3 | Alexander Kjeldsen | 2004 | 31.86 | |||||||
Kolding SK | 32.46 | |||||||||
4 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 32.53 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 32.31 | |||||||||
5 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | 34.73 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 34.92 | |||||||||
6 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 36.14 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 37.19 | |||||||||
7 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 36.28 | |||||||
Kolding SK | 37.15 | |||||||||
8 | Rasmus Kabel | 2004 | 36.48 | |||||||
Kolding SK | 37.95 | |||||||||
9 | Simon Sandal | 2003 | 36.50 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 38.99 | |||||||||
10 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 36.59 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 36.04 | |||||||||
11 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 36.61 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 36.96 | |||||||||
12 | Simon Kruse Holm | 2004 | 38.63 | |||||||
Odder Svømmeklub | 38.65 | |||||||||
13 | Andreas Visby Hansen | 2004 | 48.58 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 47.86 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Audi Fredericia |
Årg. 2001-2002: Rasmus Udbye (2000) 26.86 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 27.62 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 29.75 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thor Majgård | 2005 | 33.90 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 37.39 | |||||||||
2 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 34.33 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 34.49 | |||||||||
3 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 35.37 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 34.62 | |||||||||
4 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 36.12 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 38.72 | |||||||||
5 | Max Venborg Kromann | 2005 | 37.58 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 38.99 | |||||||||
6 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 38.43 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 38.19 | |||||||||
7 | Sofus Funder | 2005 | 39.75 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 38.63 | |||||||||
8 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 40.60 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 41.47 | |||||||||
9 | Mads Berthold Schultz | 2005 | 41.78 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 40.16 | |||||||||
10 | Alexander Mogensen | 2005 | 43.02 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 44.23 | |||||||||
11 | Tobias Wemmelund | 2006 | 44.73 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 47.13 | |||||||||
12 | Holger Schjemte Skov | 2006 | 45.80 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 50.15 | |||||||||
13 | Alexandru Ignat | 2006 | 45.81 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Patrick Dam Møller | 2005 | 46.15 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 53.02 | |||||||||
15 | Elias Scheffmann | 2006 | 1:00.04 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | DSQ | Ej berøring ved 25m | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 37.98 | |||||||||
- | Frederik Rau Elsborg | 2005 | DSQ | Afslutning på maven | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Audi Fredericia |
Årg. 2001-2002: Rasmus Udbye (2000) 26.86 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 27.62 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 29.75 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Søren Graul | 2007 | 36.30 | |||||||
Sc Hellas Salzgitter | 38.01 | |||||||||
2 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 37.35 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 38.34 | |||||||||
3 | Moritz Hartmann | 2007 | 40.85 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 40.40 | |||||||||
4 | Frederik N Jensen | 2007 | 41.48 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 42.65 | |||||||||
5 | Mathias Løth Andersen | 2007 | 42.48 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 40.32 | |||||||||
6 | Mikkel Stenkjær Nissen | 2007 | 42.86 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 42.85 | |||||||||
7 | Peter Kristensen | 2007 | 43.23 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 42.80 | |||||||||
8 | Angus Halle | 2007 | 44.75 | |||||||
Odder Svømmeklub | 46.03 | |||||||||
9 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 44.87 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 43.35 | |||||||||
10 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 45.44 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 46.74 | |||||||||
11 | Kasper Lisberg | 2007 | 45.99 | |||||||
Odder Svømmeklub | 46.02 | |||||||||
12 | Magne Andersen | 2007 | 46.14 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 46.77 | |||||||||
13 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 46.71 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 47.75 | |||||||||
14 | Tristan Bjerre | 2007 | 48.01 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 47.37 | |||||||||
15 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | 48.38 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 48.13 | |||||||||
16 | Villiam K. Carstensen | 2007 | 48.57 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 49.52 | |||||||||
17 | Kasper Nørby Poulsen | 2007 | 49.06 | |||||||
Kolding SK | 56.02 | |||||||||
18 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 49.11 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 48.98 | |||||||||
19 | Frey Sørensen | 2007 | 50.60 | |||||||
Odder Svømmeklub | 56.67 | |||||||||
20 | Rasmus Bjerre | 2008 | 53.47 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 52.04 | |||||||||
21 | Alexander Breinholt | 2008 | 55.23 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 51.72 | |||||||||
22 | Hektor Bjerre | 2008 | 55.37 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 57.59 | |||||||||
23 | Johannes Ravn | 2008 | 57.07 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | 57.20 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 56.83 | |||||||||
25 | Gustav Vangsgaard | 2007 | 1:01.57 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.25 | |||||||||
26 | Anders Yde | 2007 | 1:03.80 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | 53.42 | |||||||||
- | Theodor van Den Berg | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.03 | |||||||||
- | Benjamin Kolding Sørensen | 2008 | DSQ | svømning på mave 30m | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian Storm Stengaard | 2008 | DSQ | Udsvøm på mave 25m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Darius Ignat | 2010 | DSQ | Udsvøm på mave 25m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Klinkby | 2007 | DSQ | Svømning på mave 20m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.06 | |||||||||
- | Jacob Wemmelund | 2008 | DSQ | Afslutning på maven | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:46 |