Tulokset Ã…SK Games 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
ÅSK Games 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
06 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
14:40 |
|
|
Järjestäjä |
|
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
06 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, M, P-13 100m pu, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: ProFashion Oy Boomerang |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ajjuub Ezzat |
2005 |
|
345 |
32.62 |
|
|
|
1:09.01 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aarni Linderborg |
2005 |
|
269 |
34.72 |
|
|
|
1:15.03 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eero Mäenpää |
2005 |
|
246 |
35.60 |
|
|
|
1:17.30 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jasper Oikarainen |
2005 |
|
235 |
37.07 |
|
|
|
1:18.42 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Luka Laaksonen |
2005 |
|
235 |
36.52 |
|
|
|
1:18.42 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lauri Aho |
2006 |
|
220 |
37.59 |
|
|
|
1:20.17 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Veeti Valdolin |
2005 |
|
195 |
38.96 |
|
|
|
1:23.42 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:21.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matias Saarinen |
2006 |
|
179 |
38.55 |
|
|
|
1:25.86 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kasper Kainonen |
2005 |
|
166 |
39.57 |
|
|
|
1:28.03 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alex Yli-Salomäki |
2006 |
|
139 |
40.97 |
|
|
|
1:33.33 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Santeri Holmberg |
2006 |
|
123 |
43.67 |
|
|
|
1:37.21 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tomas Laine |
2006 |
|
123 |
43.34 |
|
|
|
1:37.36 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
11:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Max Yli-Salomäki |
2006 |
|
119 |
44.76 |
|
|
|
1:38.25 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Max Allén |
2005 |
|
119 |
43.12 |
|
|
|
1:38.47 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:40.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Patrik Reiman |
2005 |
|
112 |
45.69 |
|
|
|
1:40.37 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ivan Kovalchuk |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
75m |
|
Aurajoen Uinti |
1:24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, M, P-13 100m pu, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
Sponsori: ProFashion Oy Boomerang |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
573 |
27.13 |
|
|
|
58.30 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ibrahim Ezzat |
2002 |
|
563 |
27.42 |
|
|
|
58.65 |
|
|
Aurajoen Uinti |
56.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jaakko Siipola |
1999 |
|
553 |
26.76 |
|
|
|
59.01 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
59.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskari Arvo |
2002 |
|
532 |
28.29 |
|
|
|
59.78 |
|
|
Aurajoen Uinti |
59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jani-Markus Sula |
1999 |
|
524 |
27.78 |
|
|
|
1:00.07 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mohamed Ezzat |
2001 |
|
521 |
27.51 |
|
|
|
1:00.19 |
|
|
Aurajoen Uinti |
55.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
520 |
28.39 |
|
|
|
1:00.20 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
58.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matti Mattsson |
1993 |
|
516 |
27.70 |
|
|
|
1:00.39 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:00.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lauri Törmä |
2000 |
|
491 |
28.33 |
|
|
|
1:01.38 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:01.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emil Hanski |
1999 |
|
459 |
28.57 |
|
|
|
1:02.78 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Matias Pennanen |
2001 |
|
452 |
29.30 |
|
|
|
1:03.11 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Leevi Luhtanen |
2000 |
|
438 |
29.36 |
|
|
|
1:03.75 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:00.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Juuso Leppänen |
2004 |
|
428 |
28.73 |
|
|
|
1:04.24 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Hugo Enroth |
2001 |
|
426 |
29.96 |
|
|
|
1:04.33 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Leevi Korpinen |
2001 |
|
391 |
29.98 |
|
|
|
1:06.24 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Eemil Kankare |
2003 |
|
352 |
31.77 |
|
|
|
1:08.58 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:06.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mikael Hirsiniemi |
2004 |
|
309 |
32.71 |
|
|
|
1:11.62 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jeremia Varonen |
2004 |
|
291 |
34.29 |
|
|
|
1:13.09 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rasmus Rekola |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
06 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
14:40 |
|