Results for Novo Nordisk Hillerød Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 1
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 21 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 17:24 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kirstine Lei | 1992 | Helsinge Skytte & IF | 28.32 | 58.38 | |||||
2 | Camilla Rønbøg | 1992 | Albertslund IF | 29.12 | 59.76 | |||||
- | Birka Månsson | 1992 | Dragør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marie Lensbjerg | 1991 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helene Hupfeldt Nielsen | 1994 | Værløse Svømmeklub | 30.42 | 1:03.86 | |||||
2 | Lea Sørensen | 1994 | Swim Team Tåstrup | 31.39 | 1:04.21 | |||||
3 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 31.29 | 1:04.84 | |||||
4 | Helene Hauschultz | 1993 | Dragør Svømmeklub | 31.07 | 1:05.17 | |||||
5 | Mathilde Rosager Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 32.54 | 1:07.86 | |||||
6 | Cecilia Lykke Løsekraut | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 34.16 | 1:10.65 | |||||
7 | Ida Pommerencke Vilmand | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 34.04 | 1:11.68 | |||||
8 | Karoline Poulsen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 39.10 | 1:19.82 | |||||
9 | Louise Leegaard Nilsson | 1994 | Swim Team Tåstrup | 39.99 | 1:21.29 | |||||
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 30.67 | 1:03.20 | |||||
2 | Madeline Lou | 1995 | Albertslund IF | 30.96 | 1:04.31 | |||||
3 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 30.71 | 1:04.54 | |||||
4 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 31.54 | 1:05.28 | |||||
5 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 31.55 | 1:05.60 | |||||
6 | Alberte Breum | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 32.53 | 1:05.63 | |||||
7 | Freja Kjær | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 31.92 | 1:05.94 | |||||
8 | Caroline Buhl | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 31.84 | 1:06.00 | |||||
9 | Amalie Hartmann Rasmussen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.88 | 1:06.19 | |||||
10 | Frederikke Christensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.81 | 1:06.73 | |||||
11 | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 32.51 | 1:06.74 | |||||
12 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 32.45 | 1:07.04 | |||||
13 | Mie Thisted Feldberg | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 32.23 | 1:07.09 | |||||
14 | Nicoline Møller | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 32.38 | 1:07.30 | |||||
15 | Isabella Z. Bigum | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 32.94 | 1:07.90 | |||||
16 | Camilla Dufour | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 32.43 | 1:07.93 | |||||
17 | Emma Mäkelä | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 33.27 | 1:08.06 | |||||
18 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 32.67 | 1:08.09 | |||||
19 | Karoline Hauerbach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 33.08 | 1:08.30 | |||||
20 | Fie Bay Florin | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 33.49 | 1:08.83 | |||||
21 | Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 32.78 | 1:09.40 | |||||
22 | Maja L. Brinch | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 34.33 | 1:09.55 | |||||
23 | Mie Garlin | 1996 | Vest-Brøndby | 33.94 | 1:10.14 | |||||
24 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 33.85 | 1:10.49 | |||||
25 | Trine Munkholm | 1995 | Swim Team Tåstrup | 35.27 | 1:10.77 | |||||
26 | Serina P. Snelmand Floris | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 34.06 | 1:11.06 | |||||
27 | Anita Baastrup | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 34.49 | 1:11.56 | |||||
28 | Caroline Thoby | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.82 | 1:12.02 | |||||
29 | Emilie Thybo Ganzhorn | 1996 | Vest-Brøndby | 34.42 | 1:12.37 | |||||
30 | Louise Jørgensen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 34.79 | 1:12.82 | |||||
31 | Julie Langberg | 1995 | Roskilde Svømning | 35.11 | 1:13.04 | |||||
32 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | Vest-Brøndby | 37.03 | 1:14.88 | |||||
33 | Sissel Gro Peltz Bloch | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 36.83 | 1:15.97 | |||||
34 | Eva Kjaergaard | 1996 | Dragør Svømmeklub | 36.70 | 1:16.02 | |||||
35 | Alexandra Munch | 1996 | Solrød Svømmeklub | 37.29 | 1:17.14 | |||||
36 | Rikke Jørner | 1996 | Farum Svømmeklub | 37.32 | 1:18.41 | |||||
37 | Susanne Munch Nielsen | 1995 | Swim Team Tåstrup | 39.21 | 1:22.50 | |||||
38 | Cecilie Eiken | 1996 | Værløse Svømmeklub | 39.71 | 1:23.72 | |||||
39 | Benedikte Bang From | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 41.34 | 1:26.14 | |||||
40 | Laura Josefine Kjørup | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 39.72 | 1:26.54 | |||||
41 | Yelda Dogan | 1996 | Farum Svømmeklub | 42.23 | 1:29.12 | |||||
42 | Cecilie Snoer | 1995 | Svømmeklubben SHS Stevns | 42.72 | 1:31.73 | |||||
43 | Emilie Hvilshøj Hansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 46.01 | 1:37.41 | |||||
- | Caroline Korch | 1996 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maria Bastiansen | 1995 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde Bang Jensen | 1995 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 33.29 | 1:08.58 | |||||
2 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.83 | 1:09.66 | |||||
3 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 33.76 | 1:09.75 | |||||
4 | Emma Jensen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 34.33 | 1:10.60 | |||||
5 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 33.99 | 1:10.79 | |||||
6 | Sara Mikkelsen | 1997 | Vest-Brøndby | 34.34 | 1:11.49 | |||||
7 | Anna Olsen | 1997 | Albertslund IF | 34.55 | 1:11.80 | |||||
8 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.69 | 1:12.22 | |||||
9 | Maria Kaisa Mundt | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 35.09 | 1:13.23 | |||||
10 | Kristin Blach Petersen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 35.26 | 1:14.14 | |||||
11 | Tina Krume | 1997 | Farum Svømmeklub | 34.98 | 1:14.53 | |||||
12 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 35.99 | 1:14.93 | |||||
13 | Rebekka Gustafson | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 36.68 | 1:15.00 | |||||
14 | Nicoline Fie Jeppsson | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 36.42 | 1:15.36 | |||||
15 | Rikke Elsborg Pedersen | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 36.90 | 1:16.50 | |||||
16 | Rikke Voss | 1997 | Solrød Svømmeklub | 37.16 | 1:16.72 | |||||
17 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 37.62 | 1:16.76 | |||||
18 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 38.16 | 1:17.83 | |||||
19 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 37.23 | 1:18.02 | |||||
20 | Christine M. Dahl | 1998 | Dragør Svømmeklub | 1:18.75 | ||||||
21 | Pernille Agerlin | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 37.99 | 1:18.94 | |||||
22 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 37.66 | 1:18.97 | |||||
23 | Cathrine Jørgensen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 37.30 | 1:20.37 | |||||
24 | Isabella B. Grant | 1998 | Vest-Brøndby | 39.30 | 1:21.50 | |||||
25 | Julie Windfeldt Nielsen | 1998 | Farum Svømmeklub | 40.41 | 1:22.57 | |||||
26 | Andrea Reich | 1998 | Farum Svømmeklub | 40.08 | 1:23.26 | |||||
27 | Isabella Wolsted | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 39.27 | 1:23.66 | |||||
28 | Katja Nørrelund | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 40.00 | 1:23.93 | |||||
29 | Sofie O. Sørensen | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 40.22 | 1:24.96 | |||||
30 | Mathilde Norup | 1998 | Solrød Svømmeklub | 41.19 | 1:25.79 | |||||
31 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 41.12 | 1:26.04 | |||||
32 | Sascha Meinild Nielsen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 40.65 | 1:26.53 | |||||
33 | Sofie Schmidt | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 41.08 | 1:27.06 | |||||
34 | Karoline Karlog | 1997 | Swim Team Tåstrup | 41.71 | 1:28.92 | |||||
35 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 42.51 | 1:29.55 | |||||
36 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 44.10 | 1:32.50 | |||||
37 | Lea Nooristani | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 45.47 | 1:33.90 | |||||
38 | Kamilla Ehlert | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 47.28 | 1:38.47 | |||||
39 | Sif Emilie Andersen | 1998 | Værløse Svømmeklub | 46.43 | 1:41.09 | |||||
40 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | Solrød Svømmeklub | 48.27 | 1:41.46 | |||||
41 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 47.96 | 1:41.96 | |||||
42 | Caroline F. Jørgensen | 1997 | Roskilde Svømning | 48.54 | 1:45.82 | |||||
43 | Nanna Westfall Gram | 1998 | Værløse Svømmeklub | 51.29 | 1:52.03 | |||||
44 | Vibe Raaby Laursen | 1998 | Værløse Svømmeklub | 54.77 | 1:54.05 | |||||
- | Kirstine Andersen | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Laura Rasmussen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dorthea Hauch | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 35.11 | 1:13.17 | |||||
2 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 38.90 | 1:21.37 | |||||
3 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 40.38 | 1:24.97 | |||||
4 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 39.25 | 1:27.28 | |||||
5 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 42.76 | 1:27.51 | |||||
6 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 41.84 | 1:31.56 | |||||
7 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 43.29 | 1:31.77 | |||||
8 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 43.41 | 1:32.98 | |||||
9 | Rikke Tolker-Nielsen | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 44.63 | 1:33.72 | |||||
10 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 43.35 | 1:34.62 | |||||
11 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 44.71 | 1:34.69 | |||||
12 | Sandra Clemensen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 46.40 | 1:36.64 | |||||
13 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 45.65 | 1:37.10 | |||||
14 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 46.99 | 1:38.28 | |||||
15 | Kristine Abrahamsen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 46.62 | 1:38.50 | |||||
16 | Agnes Esbjerg | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 46.08 | 1:39.66 | |||||
17 | Sara L. Brinch | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 47.03 | 1:40.47 | |||||
18 | Caroline Johansen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 47.16 | 1:44.26 | |||||
19 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 49.37 | 1:46.35 | |||||
20 | Maria Hauch | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 56.02 | 2:04.96 | |||||
21 | Lea Fauerholdt Saarde | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:01.57 | 2:13.94 | |||||
22 | Liv Jensen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:04.70 | 2:17.55 | |||||
23 | Katrine Gerlach | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:06.95 | 2:24.61 | |||||
- | Emilie de Lemos Wiberg | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 21 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:24 |