Tulokset Novo Nordisk Hillerød Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 1
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 21 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 16:10 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 14, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gitte Raagaard | 1970 | Helsinge Skytte & IF | 32.29 | ||||||
2 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Hillerød Svømmeklub | 34.21 | ||||||
3 | Anja Dam-Nielsen | 1992 | Værløse Svømmeklub | 34.99 | ||||||
4 | Julie Zachariasen | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 36.64 | ||||||
- | Birka Månsson | 1992 | Dragør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Mouritzen | 1993 | Vest-Brøndby | 30.98 | ||||||
2 | Emilie Zachariasen | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 34.09 | ||||||
3 | Helene Hupfeldt Nielsen | 1994 | Værløse Svømmeklub | 35.74 | ||||||
4 | Simone Pedersen | 1994 | Svømmeklubben SHS Stevns | 36.10 | ||||||
5 | Ida Pommerencke Vilmand | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 37.15 | ||||||
6 | Mathilde Rosager Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 37.34 | ||||||
7 | Nadia Holm-Olsen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 37.51 | ||||||
- | Emma Donde | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | ||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Brahtz | 1995 | Albertslund IF | 33.82 | ||||||
2 | Isabella Z. Bigum | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 34.04 | ||||||
3 | Caroline Buhl | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 35.24 | ||||||
4 | Caroline Lindgreen | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 36.12 | ||||||
5 | Fie Bay Florin | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 36.23 | ||||||
6 | Frederikke Christensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.89 | ||||||
7 | Serina P. Snelmand Floris | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 37.15 | ||||||
8 | Signe Scharf | 1995 | Farum Svømmeklub | 38.06 | ||||||
9 | Katja Jesse | 1996 | Swim Team Tåstrup | 39.59 | ||||||
10 | Louise Jørgensen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 40.27 | ||||||
11 | Josephine Freja Iversen | 1995 | Swim Team Tåstrup | 40.40 | ||||||
12 | Sissel Gro Peltz Bloch | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 40.49 | ||||||
13 | Eva Kjaergaard | 1996 | Dragør Svømmeklub | 41.51 | ||||||
14 | Laura Josefine Kjørup | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 42.20 | ||||||
15 | Christina Techt | 1996 | Solrød Svømmeklub | 43.11 | ||||||
16 | Emma Rasmussen | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 43.97 | ||||||
17 | Cecilie Eiken | 1996 | Værløse Svømmeklub | 46.47 | ||||||
18 | Cecilie Snoer | 1995 | Svømmeklubben SHS Stevns | 46.55 | ||||||
19 | Yelda Dogan | 1996 | Farum Svømmeklub | 50.39 | ||||||
- | Fie Bagge Mogensen | 1995 | Svømmeklubben SHS Stevns | DNS | ||||||
- | Caroline Korch | 1996 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.06 | ||||||
2 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 36.97 | ||||||
3 | Martha Meilstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 37.72 | ||||||
4 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 38.39 | ||||||
5 | Caroline Oxholm | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 38.45 | ||||||
6 | Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 39.11 | ||||||
7 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 39.22 | ||||||
8 | Cathrine Jørgensen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 39.30 | ||||||
9 | Alexandra Buhl | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 39.36 | ||||||
10 | Rikke Voss | 1997 | Solrød Svømmeklub | 39.39 | ||||||
11 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.48 | ||||||
12 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 39.56 | ||||||
13 | Cecilie H Jensen | 1997 | Svømmeklubben SHS Stevns | 39.67 | ||||||
14 | Rikke Elsborg Pedersen | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 39.85 | ||||||
15 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 40.31 | ||||||
16 | Christine M. Dahl | 1998 | Dragør Svømmeklub | 40.37 | ||||||
17 | Andrea Reich | 1998 | Farum Svømmeklub | 40.64 | ||||||
18 | Maria Kaisa Mundt | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 41.04 | ||||||
19 | Cilla Gregersen | 1997 | Albertslund IF | 41.15 | ||||||
20 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 41.33 | ||||||
21 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 42.77 | ||||||
22 | Katja Nørrelund | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 43.00 | ||||||
23 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 43.25 | ||||||
24 | Mathilde Norup | 1998 | Solrød Svømmeklub | 43.45 | ||||||
25 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 43.56 | ||||||
26 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 43.84 | ||||||
27 | Sara Gustafson | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 43.92 | ||||||
28 | Signe Hauch | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 43.94 | ||||||
29 | Julie Windfeldt Nielsen | 1998 | Farum Svømmeklub | 44.21 | ||||||
30 | Sofie O. Sørensen | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 44.23 | ||||||
31 | Sofie Schmidt | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 45.16 | ||||||
32 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 45.47 | ||||||
33 | Marie Weinell | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 46.64 | ||||||
34 | Kamilla Ehlert | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 48.67 | ||||||
34 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | Solrød Svømmeklub | 48.67 | ||||||
36 | Vibe Raaby Laursen | 1998 | Værløse Svømmeklub | 51.04 | ||||||
37 | Sasha Rasmussen | 1998 | Swim Team Tåstrup | 52.16 | ||||||
38 | Nanna Westfall Gram | 1998 | Værløse Svømmeklub | 56.76 | ||||||
39 | Caroline F. Jørgensen | 1997 | Roskilde Svømning | 57.94 | ||||||
40 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 58.05 | ||||||
- | Laura Rasmussen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederikke Villumsen | 1997 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Sofie Amalie Møhncke | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dorthea Hauch | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 41.80 | ||||||
2 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 43.54 | ||||||
3 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.99 | ||||||
4 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 45.94 | ||||||
5 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 46.74 | ||||||
6 | Rikke Tolker-Nielsen | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 47.13 | ||||||
7 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 47.97 | ||||||
8 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.12 | ||||||
9 | Sandra Clemensen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 50.65 | ||||||
10 | Agnes Esbjerg | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 51.22 | ||||||
11 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 51.39 | ||||||
12 | Caroline Johansen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 51.51 | ||||||
13 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 52.07 | ||||||
14 | Sara L. Brinch | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 52.47 | ||||||
15 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 54.07 | ||||||
16 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 56.02 | ||||||
17 | Anne-Marie K. Jespersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 57.36 | ||||||
18 | Mai Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:05.83 | ||||||
19 | Lea Fauerholdt Saarde | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:06.20 | ||||||
- | Ditte Friis | 1999 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emilie de Lemos Wiberg | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 21 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:10 |