Resultater for Vestkyst Cup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:44 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: 24-7 Tømrer & Snedker |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thomas Svane-From | 2000 | 608 | 25.48 | 53.04 | |||||
Herlev Svømning | 52.50 | |||||||||
2 | Jakob Mose | 2000 | 550 | 27.04 | 54.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.14 | |||||||||
3 | Oliver Mølby | 2001 | 519 | 26.98 | 55.90 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.05 | |||||||||
4 | Frederik Pedersen | 2002 | 505 | 27.68 | 56.40 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 56.64 | |||||||||
4 | Oliver Christensen | 2000 | 505 | 27.13 | 56.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.83 | |||||||||
6 | Bjørn Sandbeck | 1999 | 460 | 28.35 | 58.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.23 | |||||||||
7 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 444 | 28.75 | 58.89 | |||||
Horsens Svømmeklub | 59.23 | |||||||||
8 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 421 | 29.00 | 59.96 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:00.49 | |||||||||
9 | Martin Broch | 2001 | 418 | 28.58 | 1:00.07 | |||||
DeltaSwim | 1:00.78 | |||||||||
10 | Morten Kilhof | 2000 | 418 | 28.58 | 1:00.09 | |||||
Solrød Svømmeklub | 58.80 | |||||||||
11 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 407 | 29.13 | 1:00.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.70 | |||||||||
12 | Mads Frederik Eilersen | 2001 | 403 | 29.29 | 1:00.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.37 | |||||||||
13 | Frederik Holm Wester | 2000 | 399 | 29.79 | 1:01.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.80 | |||||||||
14 | Mathias Jelshøj | 2001 | 395 | 29.16 | 1:01.20 | |||||
Herlev Svømning | 59.32 | |||||||||
15 | Karl Johansen | 2002 | 394 | 29.41 | 1:01.26 | |||||
DeltaSwim | 1:02.00 | |||||||||
16 | Anders Eenberg | 2001 | 389 | 28.89 | 1:01.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.42 | |||||||||
17 | Mathias Jørgensen | 2002 | 384 | 30.22 | 1:01.81 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:02.11 | |||||||||
18 | Simon Finch | 2002 | 355 | 30.73 | 1:03.43 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:08.14 | |||||||||
19 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | 343 | 31.43 | 1:04.17 | |||||
DeltaSwim | 1:03.78 | |||||||||
20 | Dennis Hansen | 2002 | 334 | 30.79 | 1:04.72 | |||||
Bov IF | 1:03.38 | |||||||||
21 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 332 | 30.43 | 1:04.88 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:05.44 | |||||||||
22 | Tobias Hejslet | 2001 | 326 | 31.99 | 1:05.24 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:07.88 | |||||||||
23 | Jeppe K Rasmussen | 2002 | 308 | 32.27 | 1:06.51 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:06.84 | |||||||||
24 | Jakob Heeb | 2001 | 205 | 36.21 | 1:16.12 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.14 | |||||||||
- | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | DNS | |||||||
Solrød Svømmeklub | 56.22 | |||||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: 24-7 Tømrer & Snedker |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mikkelsen | 2004 | 492 | 27.51 | 56.92 | |||||
Aarhus Swim | 55.98 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 459 | 28.24 | 58.22 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.31 | |||||||||
3 | Christian Oxenvad | 2003 | 422 | 29.06 | 59.89 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:01.48 | |||||||||
4 | Peter Holm | 2003 | 419 | 28.71 | 1:00.03 | |||||
Herlev Svømning | 1:00.37 | |||||||||
5 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 394 | 29.23 | 1:01.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.83 | |||||||||
6 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | 393 | 30.25 | 1:01.33 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:03.14 | |||||||||
7 | Rasmus Pedersen | 2003 | 391 | 29.97 | 1:01.43 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:03.38 | |||||||||
8 | Sophus Lund Øe | 2003 | 386 | 28.79 | 1:01.72 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:01.18 | |||||||||
9 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 384 | 29.93 | 1:01.80 | |||||
Bov IF | 1:00.64 | |||||||||
10 | Sune Lyngesen | 2003 | 381 | 29.63 | 1:01.96 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.95 | |||||||||
11 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 372 | 30.28 | 1:02.48 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:02.98 | |||||||||
12 | Anton Pedersen | 2003 | 353 | 30.84 | 1:03.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.90 | |||||||||
13 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 339 | 31.12 | 1:04.42 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.02 | |||||||||
14 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 322 | 31.50 | 1:05.50 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:07.20 | |||||||||
15 | Esben Breum Lau | 2003 | 319 | 31.61 | 1:05.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.75 | |||||||||
16 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 318 | 31.38 | 1:05.78 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:08.80 | |||||||||
17 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 310 | 33.01 | 1:06.34 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:05.94 | |||||||||
18 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 308 | 32.19 | 1:06.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.43 | |||||||||
19 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 304 | 32.65 | 1:06.78 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:08.49 | |||||||||
20 | Markus Jessen | 2003 | 303 | 32.01 | 1:06.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.72 | |||||||||
21 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | 296 | 32.41 | 1:07.37 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:08.04 | |||||||||
22 | Jakob Frimand | 2004 | 284 | 32.92 | 1:08.31 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:10.21 | |||||||||
23 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | 258 | 32.59 | 1:10.55 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:11.79 | |||||||||
24 | Jacob Mxrup | 2004 | 241 | 34.90 | 1:12.21 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:12.51 | |||||||||
25 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 238 | 33.56 | 1:12.48 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:12.99 | |||||||||
26 | Sander Kejser | 2003 | 202 | 37.27 | 1:16.56 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:19.16 | |||||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: 24-7 Tømrer & Snedker |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 379 | 29.98 | 1:02.06 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:04.45 | |||||||||
2 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 363 | 31.34 | 1:02.99 | |||||
Aarhus Swim | 1:04.35 | |||||||||
3 | Mads Drechsler | 2005 | 362 | 30.16 | 1:03.01 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:04.63 | |||||||||
4 | Karl Heeb | 2005 | 335 | 31.34 | 1:04.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.73 | |||||||||
5 | Silas Åkerlind | 2005 | 310 | 31.84 | 1:06.38 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:08.12 | |||||||||
6 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 306 | 32.10 | 1:06.65 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:10.47 | |||||||||
7 | Nicolas Duvander | 2005 | 301 | 32.21 | 1:07.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.01 | |||||||||
8 | Magnus Fogh | 2005 | 300 | 31.70 | 1:07.12 | |||||
Aarhus Swim | 1:12.77 | |||||||||
9 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 282 | 33.12 | 1:08.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.08 | |||||||||
10 | Oskar Foss | 2006 | 251 | 33.65 | 1:11.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.25 | |||||||||
11 | Lukas Nissen | 2006 | 240 | 34.37 | 1:12.27 | |||||
Bov IF | 1:15.38 | |||||||||
12 | Magnus Marschall | 2005 | 238 | 35.29 | 1:12.47 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.34 | |||||||||
13 | Andreas Bahnsen | 2005 | 228 | 35.44 | 1:13.47 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:23.86 | |||||||||
14 | Hjalte S Mathiasen | 2005 | 226 | 34.43 | 1:13.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.35 | |||||||||
15 | Mikkel Borreskov | 2005 | 225 | 35.60 | 1:13.85 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:13.94 | |||||||||
16 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 219 | 35.26 | 1:14.47 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.25 | |||||||||
17 | Esben Frimand | 2006 | 213 | 36.01 | 1:15.25 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:17.60 | |||||||||
18 | Anton Egholm Husted | 2006 | 212 | 34.81 | 1:15.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.77 | |||||||||
19 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | 209 | 36.86 | 1:15.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.27 | |||||||||
20 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 204 | 36.64 | 1:16.34 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:19.84 | |||||||||
21 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 201 | 37.43 | 1:16.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.75 | |||||||||
22 | Jacob Timmermand | 2006 | 197 | 38.59 | 1:17.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.53 | |||||||||
23 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | 191 | 37.21 | 1:17.99 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:22.46 | |||||||||
24 | Jonas Mathiasen | 2006 | 174 | 35.77 | 1:20.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.99 | |||||||||
25 | David Hansen Hobolt | 2006 | 142 | 41.04 | 1:26.01 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:25.99 | |||||||||
26 | Henrik Hansen | 2005 | 134 | 43.28 | 1:27.67 | |||||
Bov IF | 1:28.18 | |||||||||
27 | Alexander Sørensen | 2006 | 95 | 44.57 | 1:38.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:53.71 | |||||||||
- | Bertil Tidemann | 2006 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.68 | |||||||||
- | Mikkel Hyldahl | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.72 | |||||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: 24-7 Tømrer & Snedker |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Boris Gamishev | 2007 | 290 | 32.42 | 1:07.88 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:11.60 | |||||||||
2 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 229 | 35.70 | 1:13.37 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:19.59 | |||||||||
3 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 203 | 37.39 | 1:16.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.84 | |||||||||
4 | Frederik N Jensen | 2007 | 202 | 36.74 | 1:16.57 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:23.25 | |||||||||
5 | Malte Neuber | 2007 | 181 | 37.96 | 1:19.32 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.64 | |||||||||
6 | Sophus Heningsen | 2007 | 156 | 39.21 | 1:23.33 | |||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
7 | Ludvig Underbjerg | 2009 | 132 | 43.40 | 1:28.23 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.13 | |||||||||
8 | Noah Junior Grene | 2008 | 119 | 44.26 | 1:31.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.34 | |||||||||
9 | Toke Kousgaard | 2008 | 107 | 45.37 | 1:34.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:35.00 | |||||||||
10 | Hjalte Gregersen | 2008 | 104 | 44.73 | 1:35.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.94 | |||||||||
11 | Simon Nissum | 2008 | 86 | 48.31 | 1:41.59 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:41.17 | |||||||||
12 | Alexander Glargaard | 2009 | 78 | 52.12 | 1:44.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:48.53 | |||||||||
13 | Bjørn Kviesgaard | 2008 | 78 | 50.42 | 1:45.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:52.70 | |||||||||
14 | Anders Hauge Sørensen | 2009 | 72 | 52.57 | 1:47.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:45.89 | |||||||||
15 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | 72 | 52.21 | 1:47.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:50.47 | |||||||||
16 | Sebastian N Pedersen | 2007 | 64 | 50.18 | 1:52.04 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
17 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | 54 | 56.57 | 1:58.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
- | Villads Isko Pimenta | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.68 | |||||||||
- | Xander Kjølby Jacobsen | 2009 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:46.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:44 |