Tulokset Vestkyst Cup 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:02 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Celine Termark Brock | 2000 | 524 | 35.52 | ||||||
Herlev Svømning | 34.92 | |||||||||
2 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 520 | 35.61 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.35 | |||||||||
3 | Jannie Eickhardt | 2001 | 436 | 37.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.90 | |||||||||
4 | Liv Kousgaard | 2003 | 430 | 37.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.09 | |||||||||
5 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 427 | 38.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.23 | |||||||||
6 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 417 | 38.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.11 | |||||||||
7 | Ida Oest | 2003 | 394 | 39.06 | ||||||
Herlev Svømning | 37.59 | |||||||||
8 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 388 | 39.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 40.06 | |||||||||
9 | Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | 375 | 39.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.28 | |||||||||
10 | Alberte M Hansen | 2000 | 360 | 40.25 | ||||||
Herlev Svømning | 45.50 | |||||||||
11 | Amalie Antonsen | 2003 | 320 | 41.85 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 40.33 | |||||||||
12 | Naja Johnsen | 2003 | 319 | 41.90 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 45.90 | |||||||||
13 | Sara Farag | 2003 | 301 | 42.72 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 42.87 | |||||||||
14 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 265 | 44.57 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 43.14 | |||||||||
15 | Lærke Iversen | 2003 | 239 | 46.14 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 49.53 | |||||||||
16 | Camilla Bitz Witt | 2003 | 164 | 52.30 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 54.33 | |||||||||
- | Josefine Lassen | 2003 | DSQ | 2 armtag uv 25m | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:04.59 | |||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 535 | 35.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.90 | |||||||||
2 | Marie Jensen | 2005 | 477 | 36.64 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.34 | |||||||||
3 | Rose Pernille Simon | 2004 | 437 | 37.73 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 37.53 | |||||||||
4 | Sara Baumgartner | 2005 | 417 | 38.33 | ||||||
Aarhus Swim | 41.81 | |||||||||
5 | Ida Jacobsen | 2005 | 406 | 38.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.56 | |||||||||
6 | Jette Muusmann | 2005 | 397 | 38.96 | ||||||
Bov IF | 39.00 | |||||||||
7 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 380 | 39.51 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 42.82 | |||||||||
8 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 359 | 40.27 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 40.54 | |||||||||
9 | Astrid Gregersen | 2005 | 341 | 40.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.05 | |||||||||
10 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 335 | 41.20 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 40.86 | |||||||||
11 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 327 | 41.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 39.29 | |||||||||
12 | Anne Horn | 2004 | 321 | 41.81 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 41.78 | |||||||||
13 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | 304 | 42.59 | ||||||
Aarhus Swim | 44.10 | |||||||||
14 | Laura Løh | 2005 | 295 | 42.99 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 45.16 | |||||||||
15 | Emma Blix Kristensen | 2005 | 289 | 43.28 | ||||||
Aarhus Swim | 45.11 | |||||||||
16 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 283 | 43.62 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 44.25 | |||||||||
17 | Linnea Persson | 2004 | 259 | 44.92 | ||||||
H.G.F. Svømning | 44.59 | |||||||||
18 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | 256 | 45.06 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Signe N. Andersen | 2004 | 225 | 47.07 | ||||||
H.G.F. Svømning | 47.59 | |||||||||
20 | Silje Pedersen | 2004 | 203 | 48.70 | ||||||
H.G.F. Svømning | 49.33 | |||||||||
21 | Maja Emilie Skjødt | 2005 | 175 | 51.12 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 54.80 | |||||||||
22 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | 170 | 51.63 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 53.07 | |||||||||
23 | Karoline Friis | 2004 | 135 | 55.71 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Frida B. Kristensen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 51.44 | |||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maria Lysgaard | 2006 | 385 | 39.35 | ||||||
Aarhus Swim | 40.00 | |||||||||
2 | Anna Bach | 2006 | 343 | 40.90 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 41.30 | |||||||||
3 | Millie Møller | 2007 | 317 | 41.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.53 | |||||||||
4 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | 304 | 42.57 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 42.47 | |||||||||
5 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | 286 | 43.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.91 | |||||||||
6 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 243 | 45.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.16 | |||||||||
7 | Emilie Staub Rasmussen | 2006 | 236 | 46.32 | ||||||
Aarhus Swim | 52.96 | |||||||||
8 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | 225 | 47.06 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 48.98 | |||||||||
9 | Line Horn | 2006 | 212 | 48.00 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 49.35 | |||||||||
10 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 208 | 48.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.68 | |||||||||
11 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 208 | 48.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.02 | |||||||||
12 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | 158 | 52.94 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 55.37 | |||||||||
- | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 42.57 | |||||||||
- | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | DSQ | 2 armtag uv v start | ||||||
Aarhus Swim | 49.52 | |||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Petersen | 2008 | 217 | 47.59 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 201 | 48.87 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.78 | |||||||||
3 | Olivia Macartney | 2008 | 150 | 53.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.04 | |||||||||
4 | Lea Timmermand | 2008 | 124 | 57.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.55 | |||||||||
5 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 110 | 59.64 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.71 | |||||||||
- | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | DSQ | 1 hånd v indslag 50m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Lotta Træger | 2008 | DSQ | 2 flyben uv v start | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 58.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:02 |