Resultater for Vestkyst Cup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:40 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 35, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2018 |
Sponsor: De Blå Busser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bronze 1 | 0 | 1:58.36 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:59.99 | |||||||||
Sofie A. Wolf | 2006 | 29.52 | 29.52 | |||||||
Karl Heeb | 2005 | 29.28 | 58.80 | |||||||
Nicolas Duvander | 2005 | 28.99 | 1:27.79 | |||||||
Karoline R. Frederiksen | 2006 | 30.57 | 1:58.36 | |||||||
2 | Aarhus Swim Mix 1 | 0 | 2:06.42 | |||||||
Aarhus Swim | 2:35.00 | |||||||||
Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 29.67 | 29.67 | |||||||
Casper Boest | 2005 | 30.10 | 59.77 | |||||||
Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | 35.02 | 1:34.79 | |||||||
Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 31.63 | 2:06.42 | |||||||
3 | Bronze 2 | 0 | 2:07.26 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:05.00 | |||||||||
Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 32.27 | 32.27 | |||||||
Carl Clausen | 2005 | 30.70 | 1:02.97 | |||||||
Andreas Nikolajsen | 2005 | 31.90 | 1:34.87 | |||||||
Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 32.39 | 2:07.26 | |||||||
4 | Hsc Mini Mix | 2005 | 2:11.83 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 2:06.16 | |||||||||
Anna Bach | 2006 | 32.22 | 32.22 | |||||||
Mikkel Borreskov | 2005 | 31.42 | 1:03.64 | |||||||
Frederik N Jensen | 2007 | 34.90 | 1:38.54 | |||||||
Nora Louise Rebouh | 2006 | 33.29 | 2:11.83 | |||||||
5 | Aarhus Swim Mix 2 | 0 | 2:11.84 | |||||||
Aarhus Swim | 2:45.00 | |||||||||
Magnus Fogh | 2005 | 31.00 | 31.00 | |||||||
Maria Lysgaard | 2006 | 35.01 | 1:06.01 | |||||||
Emilie Staub Rasmussen | 2006 | 35.36 | 1:41.37 | |||||||
David Kilsgaard Andersen | 2005 | 30.47 | 2:11.84 | |||||||
6 | Sksv Mix 1 | 2006 | 2:13.23 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Elliott Mitaine | 2006 | 35.26 | 35.26 | |||||||
Kasper Petersen | 2006 | 30.21 | 1:05.47 | |||||||
Caroline Petersen | 2008 | 35.91 | 1:41.38 | |||||||
Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 31.85 | 2:13.23 | |||||||
7 | Bronze 3 | 0 | 2:13.33 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
Oskar Foss | 2006 | 31.72 | 31.72 | |||||||
Jacob Timmermand | 2006 | 33.22 | 1:04.94 | |||||||
Millie Møller | 2007 | 33.32 | 1:38.26 | |||||||
Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 35.07 | 2:13.33 | |||||||
8 | Hsk Mini Mix | 2005 | 2:15.04 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Anne Stamholt | 2006 | 33.21 | 33.21 | |||||||
David Hansen Hobolt | 2006 | 40.00 | 1:13.21 | |||||||
Andreas Bahnsen | 2005 | 31.03 | 1:44.24 | |||||||
Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 30.80 | 2:15.04 | |||||||
9 | Erritsø Mix 1 | 2002 | 2:21.11 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Caroline van Vliet | 2006 | 35.52 | 35.52 | |||||||
Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 33.66 | 1:09.18 | |||||||
Nanna W Povlsen | 2005 | 38.45 | 1:47.63 | |||||||
Frederik Billesø Beck | 2008 | 33.48 | 2:21.11 | |||||||
- | Erritsø Mix 2 | 2004 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Erritsø Mix 3 | 2002 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:40 |