2020-05-27   00:44:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sprintstævne junior og senior

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprintstævne junior og senior    Udskriftsdato  14 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:32   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2018         
 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marie Voigt Lauridsen  1995              28.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.32                 
Jessica Yu Mortensen  2000              28.69   
  Lyngby Svømmeklub  27.92                 
Klara Reeh  1999              29.24   
  Lyngby Svømmeklub  29.27                 
Vera Staun Hansen  1999              29.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.40                 
Maria Grandt  1998              29.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.46                 
Luna Donde Feilberg  2000              29.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.40                 
Emma Bjørnholdt  2000              29.82   
  Lyngby Svømmeklub  29.32                 
Victoria Vorm  2001              29.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.00                 
Nikoline Biltoft-Jensen  2001              30.06   
  Lyngby Svømmeklub  30.00                 
10  Sofie Louise Nimb  2001              30.71   
  Gentofte Svømme Klub  30.94                 
11  Josefine Strand Nielsen  2000              31.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.60                 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asta Poulsen Dolan  2004              28.92   
  Gentofte Svømme Klub  29.16                 
Sofie Maagøe  2003              30.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.88                 
Astrid M. Østergaard  2004              30.01   
  Gentofte Svømme Klub  30.34                 
Josephine Holst Vinther  2004              30.05   
  Gentofte Svømme Klub  30.59                 
Esther Else Grubert  2003              30.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.18                 
Jasmin Philip  2004              30.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.96                 
Cathrine Toftelund Larsen  2003              30.76   
  Lyngby Svømmeklub  31.31                 
Emilie Krog  2002              30.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.86                 
Anna Myhre Rottensten  2003              30.86   
  Lyngby Svømmeklub  33.91                 
10  Clara Carlquist  2003              31.02   
  Gentofte Svømme Klub  30.40                 
11  Fiona Andrea Have  2004              31.29   
  Lyngby Svømmeklub  32.00                 
12  Anne Sofie Evald  2004              31.57   
  Gentofte Svømme Klub  32.11                 
13  Hannah Höesch  2003              31.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.54                 
14  Olivia Callesen  2004              31.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.33                 
15  Lærke Vinneck Hansen  2004              31.90   
  Lyngby Svømmeklub  31.26                 
15  Malou Soelberg  2004              31.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.63                 
17  Clara Toft  2004              32.26   
  Gentofte Svømme Klub  34.09                 
18  Sofia Norre Bendt  2003              32.50   
  Lyngby Svømmeklub  32.53                 
19  Amalie Schou  2003              32.78   
  Gentofte Svømme Klub  33.30                 
20  Caroline Vang-Jensen  2003              32.88   
  Gentofte Svømme Klub  33.17                 
21  Frederikke Elster  2004              33.02   
  Lyngby Svømmeklub  32.43                 
22  Isabella Ravn Jensen  2004              33.78   
  Lyngby Svømmeklub  34.04                 
23  Mathilde Emilie K. Larsen  2002              36.44   
  Hillerød Svømmeklub  34.82                 
24  Marie Juul-Olsen  2004              38.40   
  Lyngby Svømmeklub  37.82                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:32 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprintstævne junior og senior    Udskriftsdato  14 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:36   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2018         
 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Carstensen  1999              25.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  25.17                 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999              26.04   
  Lyngby Svømmeklub  25.39                 
Óli Mortensen  1996              26.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  25.72                 
Alvi Hjelm  1996              27.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.41                 
Bjørn Sanbeck  1999              DSQ  SW44 tyvstart 
  Gentofte Svømme Klub  29.73                 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Textor Broch  2001              26.32   
  Lyngby Svømmeklub  26.37                 
Bertram Dreyer Riis  2002              26.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.60                 
Carl Emil Lønborg  2002              27.70   
  Gentofte Svømme Klub  27.50                 
Leo Badaker  2002              27.89   
  Gentofte Svømme Klub  27.77                 
Joshua P. Sidebotham  2003              27.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.16                 
Marcus Skøtt Haslev  2002              28.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.02                 
Carl Kirchhoff  2002              28.38   
  Hillerød Svømmeklub  27.98                 
Christoffer Weiss  2001              28.78   
  Gentofte Svømme Klub  27.50                 
Simon Blidarevic  2002              28.81   
  Hillerød Svømmeklub  30.56                 
10  Frede Meincke  2002              29.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.67                 
11  Bror Textor-Broch  2003              31.88   
  Lyngby Svømmeklub  31.54                 
Oliver Søgaard-Andersen  2003              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.11                 
Kasper Aagaard Jeppesen  2003              DSQ  SW44 tyvstart 
  Lyngby Svømmeklub  29.72                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:36 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprintstævne junior og senior    Udskriftsdato  14 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:42   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2018         
 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Brandt Nielsen  1998              29.42   
  Lyngby Svømmeklub  27.76                 
Cæcilie Buchholt Johansen  2001              30.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.99                 
Nina Toft  2000              30.35   
  Gentofte Svømme Klub  30.87                 
Emma Maagøe  1999              30.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.56                 
Victoria Vorm  2001              32.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.04                 
Caroline Hørlykke  2000              32.50   
  Gentofte Svømme Klub  32.40                 
Luna Donde Feilberg  2000              32.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.27                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ella Stenholt  2003              30.30   
  Lyngby Svømmeklub  30.73                 
Asta Poulsen Dolan  2004              30.54   
  Gentofte Svømme Klub  30.26                 
Josephine Holst Vinther  2004              31.80   
  Gentofte Svømme Klub  32.66                 
Laura Borre Jacobsen  2004              32.21   
  Lyngby Svømmeklub  32.07                 
Frederikke Falk-List  2004              32.43   
  Gentofte Svømme Klub  31.26                 
Esther Else Grubert  2003              32.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.77                 
Josefine Zebitz  2004              33.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.51                 
Josephine Gribsvad  2003              33.94   
  Hillerød Svømmeklub  33.91                 
Mia Lindberg  2003              34.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.58                 
10  Hannah Höesch  2003              34.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.91                 
11  Johanne Baes Aaholst  2004              34.96   
  Hillerød Svømmeklub  35.57                 
12  Fiona Andrea Have  2004              35.51   
  Lyngby Svømmeklub  37.64                 
13  Sara Emilie Nimb  2002              35.58   
  Gentofte Svømme Klub  34.77                 
14  Isabella Ravn Jensen  2004              37.58   
  Lyngby Svømmeklub  39.48                 
15  Astrid Permin  2003              37.84   
  Gentofte Svømme Klub  38.00                 
16  Amalie Klitten  2004              38.46   
  Hillerød Svømmeklub  46.04                 
17  Lise Elton Jokumsen  2004              42.08   
  Hillerød Svømmeklub  44.75                 
Olivia Callesen  2004              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.17                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprintstævne junior og senior    Udskriftsdato  14 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:43   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2018         
 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Ejdrup Hansen  1999              28.03   
  Lyngby Svømmeklub  27.15                 
Magnus Carstensen  1999              28.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.54                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Valdemar Brøns  2003              28.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.90                 
Jens Bomgaard  2002              29.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.24                 
Christopher G. Trandum  2003              30.61   
  Gentofte Svømme Klub  30.39                 
Leonard Steen Jensen  2003              32.58   
  Gentofte Svømme Klub  32.64                 
Christoffer W Frederiksen  2003              32.82   
  Lyngby Svømmeklub  32.81                 
Valdemar Ditlev Kragh  2003              32.82   
  Lyngby Svømmeklub  33.82                 
Bror Textor-Broch  2003              33.92   
  Lyngby Svømmeklub  33.69                 
Oliver Søgaard-Andersen  2003              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.15                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:43 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprintstævne junior og senior    Udskriftsdato  14 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:43   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2018         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Bjørnholdt  2000              33.95   
  Lyngby Svømmeklub  33.21                 
Anna Brandt Nielsen  1998              34.37   
  Lyngby Svømmeklub  36.07                 
Maria Grandt  1998              34.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.00                 
Nikoline Biltoft-Jensen  2001              34.92   
  Lyngby Svømmeklub  34.18                 
Amalie H. Falck-Schmith  1989              35.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.73                 
Sofie Louise Nimb  2001              36.70   
  Gentofte Svømme Klub  35.57                 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia Rindshøj  2003              35.29   
  Gentofte Svømme Klub  34.90                 
Anne Sofie Evald  2004              35.90   
  Gentofte Svømme Klub  35.79                 
Emilie Krog  2002              36.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.06                 
Clara Carlquist  2003              37.18   
  Gentofte Svømme Klub  37.59                 
Alberte V. Bisgaard  2003              37.32   
  Gentofte Svømme Klub  37.89                 
Ida Zeiler Terkildsen  2004              38.04   
  Hillerød Svømmeklub  37.87                 
Josefine Zebitz  2004              38.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  36.97                 
Caroline Vang-Jensen  2003              38.11   
  Gentofte Svømme Klub  39.04                 
Amalie Schou  2003              38.83   
  Gentofte Svømme Klub  38.83                 
10  Cathrine Toftelund Larsen  2003              39.10   
  Lyngby Svømmeklub  44.70                 
11  Marie Juul-Olsen  2004              39.50   
  Lyngby Svømmeklub  38.38                 
12  Lærke Vinneck Hansen  2004              41.13   
  Lyngby Svømmeklub  41.65                 
13  Frederikke Elster  2004              42.25   
  Lyngby Svømmeklub  44.18                 
14  Lise Elton Jokumsen  2004              45.73   
  Hillerød Svømmeklub  46.40                 
15  Amalie Klitten  2004              46.78   
  Hillerød Svømmeklub  49.29                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:43 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprintstævne junior og senior    Udskriftsdato  14 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:48   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2018         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alvi Hjelm  1996              31.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.77                 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer Weiss  2001              33.42   
  Gentofte Svømme Klub  33.60                 
Christoffer W Frederiksen  2003              34.02   
  Lyngby Svømmeklub  33.02                 
Marcus Skøtt Haslev  2002              34.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.75                 
Joshua P. Sidebotham  2003              34.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.12                 
Sebastian Ejdesgaard  2001              34.79   
  Hillerød Svømmeklub  33.43                 
Kasper Aagaard Jeppesen  2003              36.38   
  Lyngby Svømmeklub  37.05                 
Valdemar Ditlev Kragh  2003              37.29   
  Lyngby Svømmeklub  45.15                 
Christopher G. Trandum  2003              38.17   
  Gentofte Svømme Klub  38.60                 
Leonard Steen Jensen  2003              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  43.93                 
Marcus Dessau  2002              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  36.15                 
Carl Emil Lønborg  2002              DSQ  SW44 tyvstart 
  Gentofte Svømme Klub  30.30                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:48 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprintstævne junior og senior    Udskriftsdato  14 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:50   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2018         
 
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Grandt  1998              26.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  25.75                 
Nina Toft  2000              27.36   
  Gentofte Svømme Klub  28.04                 
Jessica Yu Mortensen  2000              27.91   
  Lyngby Svømmeklub  28.10                 
Marie Voigt Lauridsen  1995              27.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.05                 
Caroline Hørlykke  2000              28.02   
  Gentofte Svømme Klub  27.64                 
Amalie H. Falck-Schmith  1989              29.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.82                 
Emma Maagøe  1999              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.00                 
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte V. Bisgaard  2003              27.22   
  Gentofte Svømme Klub  27.38                 
Sofie Maagøe  2003              28.12   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.19                 
Jasmin Philip  2004              28.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.37                 
Mia Rindshøj  2003              28.57   
  Gentofte Svømme Klub  27.87                 
Anna Myhre Rottensten  2003              28.69   
  Lyngby Svømmeklub  30.53                 
Claudia Sperling  2002              28.94   
  Lyngby Svømmeklub  28.17                 
Astrid M. Østergaard  2004              29.14   
  Gentofte Svømme Klub  28.97                 
Frederikke Falk-List  2004              29.25   
  Gentofte Svømme Klub  28.59                 
Laura Borre Jacobsen  2004              29.53   
  Lyngby Svømmeklub  28.35                 
10  Clara Toft  2004              29.76   
  Gentofte Svømme Klub  30.59                 
11  Frida Uldall  2003              29.79   
  Hillerød Svømmeklub  29.15                 
12  Mia Lindberg  2003              30.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.67                 
13  Josephine Gribsvad  2003              30.14   
  Hillerød Svømmeklub  29.86                 
14  Sara Emilie Nimb  2002              30.73   
  Gentofte Svømme Klub  29.53                 
15  Malou Soelberg  2004              30.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.38                 
16  Astrid Permin  2003              31.86   
  Gentofte Svømme Klub  32.00                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:50 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprintstævne junior og senior    Udskriftsdato  14 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:53   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2018         
 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik O. Møller  1999              24.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  24.50                 
Óli Mortensen  1996              24.68   
  Hovedstadens Svømmeklub  24.34                 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999              24.78   
  Lyngby Svømmeklub  24.52                 
Alvi Hjelm  1996              24.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  24.44                 
Mads Ejdrup Hansen  1999              25.69   
  Lyngby Svømmeklub  24.65                 
Bjørn Sanbeck  1999              26.85   
  Gentofte Svømme Klub  26.52                 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Textor Broch  2001              23.58   
  Lyngby Svømmeklub  23.66                 
Leo Badaker  2002              25.35   
  Gentofte Svømme Klub  24.14                 
Valdemar Brøns  2003              25.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  25.33                 
Frederik Clausen  2001              25.53   
  Hillerød Svømmeklub  25.56                 
Jens Bomgaard  2002              25.53   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.31                 
Alexander Gadegaard  2002              25.67   
  Gentofte Svømme Klub  28.99                 
Bertram Dreyer Riis  2002              25.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  25.27                 
Simon Blidarevic  2002              26.21   
  Hillerød Svømmeklub  25.84                 
Mads Frederik Eilersen  2001              27.45   
  Gentofte Svømme Klub  29.99                 
10  Frede Meincke  2002              27.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.31                 
11  Sebastian Ejdesgaard  2001              27.83   
  Hillerød Svømmeklub  26.78                 
Marcus Dessau  2002              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  26.15                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:53 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprintstævne junior og senior    Udskriftsdato  14 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:11   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2018         
 
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Louise Nimb  2001      31.23        1:06.36   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.67                 
                     
Cæcilie Buchholt Johansen  2001      32.58        1:09.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.89                 
                     
Caroline Hørlykke  2000      32.26        1:11.08   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.77                 
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia Rindshøj  2003      30.91        1:06.20   
  Gentofte Svømme Klub  1:03.21                 
                     
Alberte V. Bisgaard  2003      31.47        1:07.29   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.11                 
                     
Ella Stenholt  2003      31.07        1:07.31   
  Lyngby Svømmeklub  1:06.57                 
                     
Astrid M. Østergaard  2004      32.41        1:08.88   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.30                 
                     
Hannah Höesch  2003      33.55        1:11.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.96                 
                     
Frederikke Falk-List  2004      33.51        1:13.24   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.53                 
                     
Josefine Zebitz  2004      34.19        1:13.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:12.15                 
                     
Laura Borre Jacobsen  2004      34.35        1:13.91   
  Lyngby Svømmeklub  1:12.06                 
                     
Caroline Vang-Jensen  2003      34.55        1:14.69   
  Gentofte Svømme Klub  1:16.88                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:11 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprintstævne junior og senior    Udskriftsdato  14 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:17   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2018         
 
 
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999      27.41        57.20   
  Lyngby Svømmeklub  53.79                 
                     
 
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Joshua P. Sidebotham  2003      28.45        1:01.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  59.46                 
                     
Frede Meincke  2002      30.14        1:04.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:06.55                 
                     
Carl Kirchhoff  2002      29.92        1:04.54   
  Hillerød Svømmeklub  1:05.62                 
                     
Christoffer Weiss  2001      29.70        1:05.46   
  Gentofte Svømme Klub  1:01.80                 
                     
Marcus Skøtt Haslev  2002      30.08        1:05.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:06.91                 
                     
Valdemar Ditlev Kragh  2003      31.46        1:06.82   
  Lyngby Svømmeklub  1:05.04                 
                     
Leonard Steen Jensen  2003      35.98        1:20.09   
  Gentofte Svømme Klub  1:25.00                 
                     
Oliver Søgaard-Andersen  2003              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  56.42                 
                     
Christoffer W Frederiksen  2003              DSQ  SW84 esb 25m 
  Lyngby Svømmeklub  1:11.88                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:17 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprintstævne junior og senior    Udskriftsdato  14 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:24   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2018         
 
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nina Toft  2000      31.70        1:04.30   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.42                 
                     
Jessica Yu Mortensen  2000      33.28        1:06.75   
  Lyngby Svømmeklub  1:07.59                 
                     
Klara Reeh  1999      32.65        1:06.99   
  Lyngby Svømmeklub  1:07.17                 
                     
Victoria Vorm  2001      33.79        1:09.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:12.26                 
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asta Poulsen Dolan  2004      32.72        1:07.12   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.16                 
                     
Ella Stenholt  2003      32.57        1:07.34   
  Lyngby Svømmeklub  1:05.93                 
                     
Emilie Krog  2002      33.75        1:08.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:09.32                 
                     
Esther Else Grubert  2003      33.39        1:08.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:07.06                 
                     
Clara Carlquist  2003      33.92        1:09.05   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.77                 
                     
Sofie Maagøe  2003      33.55        1:09.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:09.97                 
                     
Claudia Sperling  2002      33.75        1:09.66   
  Lyngby Svømmeklub  1:07.81                 
                     
Anne Sofie Evald  2004      33.63        1:10.03   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.26                 
                     
Jasmin Philip  2004      34.37        1:10.10   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:09.83                 
                     
10  Sofia Norre Bendt  2003      34.36        1:10.80   
  Lyngby Svømmeklub  1:09.54                 
                     
11  Anna Myhre Rottensten  2003      34.96        1:12.60   
  Lyngby Svømmeklub  1:15.85                 
                     
12  Clara Toft  2004      35.72        1:12.77   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.81                 
                     
13  Olivia Callesen  2004      35.45        1:13.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:12.61                 
                     
14  Lærke Vinneck Hansen  2004      37.68        1:14.30   
  Lyngby Svømmeklub  1:10.34                 
                     
15  Malou Soelberg  2004      36.25        1:14.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.18                 
                     
16  Cathrine Toftelund Larsen  2003      36.73        1:15.56   
  Lyngby Svømmeklub  1:15.35                 
                     
17  Frederikke Elster  2004      40.31        1:21.26   
  Lyngby Svømmeklub  1:23.94                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:24 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprintstævne junior og senior    Udskriftsdato  14 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:25   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2018         
 
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik O. Møller  1999      28.94        59.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  56.82                 
                     
Mads Ejdrup Hansen  1999      29.50        59.79   
  Lyngby Svømmeklub  56.94                 
                     
Bjørn Sanbeck  1999      32.99        1:07.66   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.99                 
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Emil Lønborg  2002      30.10        1:01.74   
  Gentofte Svømme Klub  1:02.20                 
                     
Valdemar Brøns  2003      30.68        1:01.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:01.63                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002      31.43        1:03.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:05.95                 
                     
Jens Bomgaard  2002      31.12        1:03.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:03.17                 
                     
Kasper Aagaard Jeppesen  2003      32.42        1:06.35   
  Lyngby Svømmeklub  1:05.62                 
                     
Leo Badaker  2002      31.74        1:06.44   
  Gentofte Svømme Klub  1:03.69                 
                     
Alexander Gadegaard  2002      33.54        1:08.83   
  Gentofte Svømme Klub  1:15.00                 
                     
Marcus Dessau  2002              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.27                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:25 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprintstævne junior og senior    Udskriftsdato  14 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:43   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2018         
 
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Bjørnholdt  2000      34.67        1:13.47   
  Lyngby Svømmeklub  1:14.35                 
                     
Nikoline Biltoft-Jensen  2001      35.55        1:15.39   
  Lyngby Svømmeklub  1:14.36                 
                     
Amalie H. Falck-Schmith  1989      36.17        1:17.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:11.04                 
                     
Cæcilie Buchholt Johansen  2001      36.79        1:18.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.33                 
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia Rindshøj  2003      36.27        1:16.60   
  Gentofte Svømme Klub  1:15.07                 
                     
Anna Myhre Rottensten  2003      36.56        1:17.71   
  Lyngby Svømmeklub  1:18.80                 
                     
Clara Toft  2004      37.47        1:18.77   
  Gentofte Svømme Klub  1:19.55                 
                     
Clara Carlquist  2003      37.80        1:20.64   
  Gentofte Svømme Klub  1:23.02                 
                     
Fiona Andrea Have  2004      38.81        1:22.48   
  Lyngby Svømmeklub  1:26.57                 
                     
Malou Soelberg  2004      39.45        1:22.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:25.15                 
                     
Jasmin Philip  2004      39.38        1:23.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.94                 
                     
Olivia Callesen  2004      39.61        1:23.40   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:22.02                 
                     
Frederikke Falk-List  2004      39.67        1:24.14   
  Gentofte Svømme Klub  1:23.22                 
                     
10  Mia Lindberg  2003      39.17        1:24.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.64                 
                     
11  Josephine Holst Vinther  2004      40.19        1:24.78   
  Gentofte Svømme Klub  1:26.15                 
                     
12  Astrid M. Østergaard  2004      40.02        1:25.02   
  Gentofte Svømme Klub  1:27.40                 
                     
13  Isabella Ravn Jensen  2004      41.09        1:25.53   
  Lyngby Svømmeklub  1:20.50                 
                     
14  Amalie Schou  2003      39.75        1:25.63   
  Gentofte Svømme Klub  1:21.49                 
                     
15  Marie Juul-Olsen  2004      41.24        1:26.05   
  Lyngby Svømmeklub  1:23.74                 
                     
16  Laura Borre Jacobsen  2004      41.39        1:26.52   
  Lyngby Svømmeklub  1:24.97                 
                     
17  Mathilde Emilie K. Larsen  2002      41.99        1:29.04   
  Hillerød Svømmeklub  1:26.30                 
                     
18  Lise Elton Jokumsen  2004      46.80        1:40.78   
  Hillerød Svømmeklub  1:45.48                 
                     
19  Amalie Klitten  2004      47.58        1:41.55   
  Hillerød Svømmeklub  1:49.15                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:43 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprintstævne junior og senior    Udskriftsdato  14 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:43   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2018         
 
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marcus Skøtt Haslev  2002      35.42        1:14.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.97                 
                     
Bror Textor-Broch  2003      35.28        1:15.06   
  Lyngby Svømmeklub  1:15.70                 
                     
Christopher G. Trandum  2003      39.28        1:23.23   
  Gentofte Svømme Klub  1:25.74                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:43 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprintstævne junior og senior    Udskriftsdato  14 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:53   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2018         
 
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Brandt Nielsen  1998      27.62        57.25   
  Lyngby Svømmeklub  56.56                 
                     
Klara Reeh  1999      28.86        59.46   
  Lyngby Svømmeklub  56.85                 
                     
Sofie Louise Nimb  2001      28.99        59.47   
  Gentofte Svømme Klub  58.97                 
                     
Nina Toft  2000      28.51        59.62   
  Gentofte Svømme Klub  58.51                 
                     
Caroline Hørlykke  2000      29.63        1:01.32   
  Gentofte Svømme Klub  59.02                 
                     
Victoria Vorm  2001      29.98        1:01.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:02.06                 
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte V. Bisgaard  2003      29.47        1:00.22   
  Gentofte Svømme Klub  58.65                 
                     
Asta Poulsen Dolan  2004      29.38        1:00.69   
  Gentofte Svømme Klub  1:01.01                 
                     
Fiona Andrea Have  2004      30.10        1:01.61   
  Lyngby Svømmeklub  1:01.95                 
                     
Emilie Krog  2002      30.31        1:01.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.73                 
                     
Josephine Holst Vinther  2004      29.91        1:01.95   
  Gentofte Svømme Klub  1:03.24                 
                     
Johanne Baes Aaholst  2004      30.27        1:02.07   
  Hillerød Svømmeklub  1:02.39                 
                     
Sofia Norre Bendt  2003      30.16        1:02.36   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.92                 
                     
Sofie Maagøe  2003      30.45        1:02.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  59.50                 
                     
Claudia Sperling  2002      30.47        1:03.45   
  Lyngby Svømmeklub  1:01.76                 
                     
10  Anne Sofie Evald  2004      30.54        1:03.63   
  Gentofte Svømme Klub  1:03.31                 
                     
11  Hannah Höesch  2003      30.94        1:04.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:04.03                 
                     
12  Esther Else Grubert  2003      30.75        1:04.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:02.44                 
                     
13  Cathrine Toftelund Larsen  2003      30.65        1:04.47   
  Lyngby Svømmeklub  1:01.93                 
                     
14  Mia Lindberg  2003      31.29        1:05.55   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:03.44                 
                     
15  Lærke Vinneck Hansen  2004      32.49        1:05.76   
  Lyngby Svømmeklub  1:05.87                 
                     
16  Caroline Vang-Jensen  2003      32.15        1:05.87   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.38                 
                     
17  Frida Uldall  2003      31.84        1:06.21   
  Hillerød Svømmeklub  1:04.15                 
                     
18  Josefine Zebitz  2004      31.63        1:06.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:04.75                 
                     
19  Ida Zeiler Terkildsen  2004      33.17        1:06.91   
  Hillerød Svømmeklub  1:06.51                 
                     
20  Amalie Schou  2003      32.18        1:07.90   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.51                 
                     
21  Frederikke Elster  2004      33.44        1:08.40   
  Lyngby Svømmeklub  1:08.37                 
                     
22  Astrid Permin  2003      33.85        1:11.52   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.00                 
                     
23  Isabella Ravn Jensen  2004      35.04        1:12.55   
  Lyngby Svømmeklub  1:12.91                 
                     
Marie Juul-Olsen  2004              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  1:14.02                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:53 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprintstævne junior og senior    Udskriftsdato  14 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:00   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2018         
 
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Carstensen  1999      26.15        53.80   
  Hovedstadens Svømmeklub  53.04                 
                     
Bjørn Sanbeck  1999      29.39        1:00.42   
  Gentofte Svømme Klub  58.23                 
                     
Frederik Holm Wester  2000              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.00                 
                     
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Textor Broch  2001      24.45        51.72   
  Lyngby Svømmeklub  51.92                 
                     
Valdemar Brøns  2003      26.52        54.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  54.65                 
                     
Carl Emil Lønborg  2002      26.27        54.89   
  Gentofte Svømme Klub  54.22                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002      27.49        55.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.07                 
                     
Jens Bomgaard  2002      27.06        56.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.15                 
                     
Frederik Clausen  2001      27.61        56.53   
  Hillerød Svømmeklub  55.51                 
                     
Joshua P. Sidebotham  2003      27.17        56.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.94                 
                     
Christoffer Weiss  2001      27.16        56.88   
  Gentofte Svømme Klub  54.30                 
                     
Leo Badaker  2002      26.68        56.98   
  Gentofte Svømme Klub  51.53                 
                     
10  Simon Blidarevic  2002      28.71        57.38   
  Hillerød Svømmeklub  57.41                 
                     
11  Christopher G. Trandum  2003      27.65        57.76   
  Gentofte Svømme Klub  57.67                 
                     
12  Kasper Aagaard Jeppesen  2003      28.60        58.42   
  Lyngby Svømmeklub  58.94                 
                     
13  Valdemar Ditlev Kragh  2003      28.59        58.77   
  Lyngby Svømmeklub  56.30                 
                     
14  Christoffer W Frederiksen  2003      28.22        58.85   
  Lyngby Svømmeklub  59.40                 
                     
15  Sebastian Ejdesgaard  2001      28.32        58.95   
  Hillerød Svømmeklub  58.35                 
                     
16  Frede Meincke  2002      59.90        59.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  58.46                 
                     
17  Mads Frederik Eilersen  2001      28.99        1:01.37   
  Gentofte Svømme Klub  1:01.17                 
                     
18  Bror Textor-Broch  2003      30.40        1:03.74   
  Lyngby Svømmeklub  1:03.58                 
                     
19  Leonard Steen Jensen  2003      31.23        1:06.45   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.01                 
                     
Marcus Dessau  2002              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  56.72                 
                     
Oliver Søgaard-Andersen  2003              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.51                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:00 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprintstævne junior og senior    Udskriftsdato  14 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:10   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2018         
 
 
Løb 17, 8x50m Fri - Mix, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hovedstadens Mix 1  1989              3:27.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:31.50                 
  Frederik O. Møller  1999      24.53        24.53   
  Magnus Carstensen  1999      24.58        49.11   
  Alvi Hjelm  1996      24.19        1:13.30   
  Óli Mortensen  1996      24.23        1:37.53   
  Maria Grandt  1998      26.09        2:03.62   
  Marie Voigt Lauridsen  1995      27.35        2:30.97   
  Amalie H. Falck-Schmith  1989      28.61        2:59.58   
  Cæcilie Buchholt Johansen  2001      27.43        3:27.01   
                     
Lyngby Mix 1              3:28.04   
  Lyngby Svømmeklub  3:27.50                 
  Anna Brandt Nielsen  1998      26.36        26.36   
  Mads Ejdrup Hansen  1999      25.34        51.70   
  Emma Bjørnholdt  2000      27.14        1:18.84   
  Mikkel-Emil Rosenbom  1999      24.12        1:42.96   
  Valdemar Ditlev Kragh  2003      25.95        2:08.91   
  Claudia Sperling  2002      28.87        2:37.78   
  Klara Reeh  1999      26.77        3:04.55   
  William Textor Broch  2001      23.49        3:28.04   
                     
Gentofte Mix 1              3:30.85   
  Gentofte Svømme Klub  3.21                 
  Carl Emil Lønborg  2002      24.93        24.93   
  Christoffer Weiss  2001      25.68        50.61   
  Leo Badaker  2002      25.07        1:15.68   
  Christopher G. Trandum  2003      26.04        1:41.72   
  Nina Toft  2000      27.02        2:08.74   
  Caroline Hørlykke  2000      27.52        2:36.26   
  Alberte V. Bisgaard  2003      26.72        3:02.98   
  Mia Rindshøj  2003      27.87        3:30.85   
                     
Hovedstadens Mix 2  1989              3:35.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:39.20                 
  Marcus Skøtt Haslev  2002      26.03        26.03   
  Valdemar Brøns  2003      25.10        51.13   
  Bertram Dreyer Riis  2002      25.18        1:16.31   
  Joshua P. Sidebotham  2003      25.56        1:41.87   
  Sofie Maagøe  2003      28.12        2:09.99   
  Jasmin Philip  2004      27.75        2:37.74   
  Emilie Krog  2002      28.38        3:06.12   
  Esther Else Grubert  2003      29.26        3:35.38   
                     
Hils Mega Mix  2002              3:42.79   
  Hillerød Svømmeklub  3:47.56                 
  Ida Zeiler Terkildsen  2004      29.82        29.82   
  Simon Blidarevic  2002      25.77        55.59   
  Frederik Clausen  2001      26.32        1:21.91   
  Frida Uldall  2003      29.49        1:51.40   
  Carl Kirchhoff  2002      26.37        2:17.77   
  Sebastian Ejdesgaard  2001      27.06        2:44.83   
  Johanne Baes Aaholst  2004      28.40        3:13.23   
  Josephine Gribsvad  2003      29.56        3:42.79   
                     
Gentofte Mix 2              3:44.50   
  Gentofte Svømme Klub  3.29                 
  Bjørn Sanbeck  1999      27.27        27.27   
  Alexander Gadegaard  2002      25.63        52.90   
  Mads Frederik Eilersen  2001      27.74        1:20.64   
  Leonard Steen Jensen  2003      30.67        1:51.31   
  Asta Poulsen Dolan  2004      27.44        2:18.75   
  Astrid M. Østergaard  2004      28.39        2:47.14   
  Josephine Holst Vinther  2004      28.49        3:15.63   
  Frederikke Falk-List  2004      28.87        3:44.50   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:10 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprintstævne junior og senior    Udskriftsdato  14 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  21:29   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2018         
 
 
Løb 18, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Sofie Louise Nimb  2001      1:05.43  2:14.49  3:23.99  4:34.14  9:13.95   
  Gentofte Svømme Klub  9.20      5:44.29  6:54.26  8:04.76       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  21:29 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark