2020-01-24   00:03:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sprintstævne junior og senior

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprintstævne junior og senior    Udskriftsdato  14 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:43   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2018         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Bjørnholdt  2000              33.95   
  Lyngby Svømmeklub  33.21                 
Anna Brandt Nielsen  1998              34.37   
  Lyngby Svømmeklub  36.07                 
Maria Grandt  1998              34.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.00                 
Nikoline Biltoft-Jensen  2001              34.92   
  Lyngby Svømmeklub  34.18                 
Amalie H. Falck-Schmith  1989              35.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.73                 
Sofie Louise Nimb  2001              36.70   
  Gentofte Svømme Klub  35.57                 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia Rindshøj  2003              35.29   
  Gentofte Svømme Klub  34.90                 
Anne Sofie Evald  2004              35.90   
  Gentofte Svømme Klub  35.79                 
Emilie Krog  2002              36.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.06                 
Clara Carlquist  2003              37.18   
  Gentofte Svømme Klub  37.59                 
Alberte V. Bisgaard  2003              37.32   
  Gentofte Svømme Klub  37.89                 
Ida Zeiler Terkildsen  2004              38.04   
  Hillerød Svømmeklub  37.87                 
Josefine Zebitz  2004              38.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  36.97                 
Caroline Vang-Jensen  2003              38.11   
  Gentofte Svømme Klub  39.04                 
Amalie Schou  2003              38.83   
  Gentofte Svømme Klub  38.83                 
10  Cathrine Toftelund Larsen  2003              39.10   
  Lyngby Svømmeklub  44.70                 
11  Marie Juul-Olsen  2004              39.50   
  Lyngby Svømmeklub  38.38                 
12  Lærke Vinneck Hansen  2004              41.13   
  Lyngby Svømmeklub  41.65                 
13  Frederikke Elster  2004              42.25   
  Lyngby Svømmeklub  44.18                 
14  Lise Elton Jokumsen  2004              45.73   
  Hillerød Svømmeklub  46.40                 
15  Amalie Klitten  2004              46.78   
  Hillerød Svømmeklub  49.29                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:43 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark