Results for Holdstævne Årgang, Fredericia
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 1, 10x50m Fri mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Mix | 2004 | 4:45.16 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:56.90 | |||||||||
Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 27.51 | 27.51 | |||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 29.00 | 56.51 | |||||||
Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 27.57 | 1:24.08 | |||||||
Mathilde Bager | 2005 | 29.71 | 1:53.79 | |||||||
Casper Johannesen | 2004 | 28.10 | 2:21.89 | |||||||
Jazmin Jensen | 2005 | 29.83 | 2:51.72 | |||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 27.30 | 3:19.02 | |||||||
Louise Lie Thisted | 2005 | 30.25 | 3:49.27 | |||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 27.23 | 4:16.50 | |||||||
Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 28.66 | 4:45.16 | |||||||
2 | Esbjerg Torskene Fra | 2004 | 5:00.67 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 30.26 | 30.26 | |||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 26.86 | 57.12 | |||||||
Millie Møller | 2007 | 32.60 | 1:29.72 | |||||||
Karl Heeb | 2005 | 28.90 | 1:58.62 | |||||||
Astrid Gregersen | 2005 | 32.24 | 2:30.86 | |||||||
Lasse Metz Mondrup | 2004 | 29.79 | 3:00.65 | |||||||
Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 33.37 | 3:34.02 | |||||||
Anders Mose | 2004 | 29.09 | 4:03.11 | |||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 26.26 | 4:29.37 | |||||||
Karoline R. Frederiksen | 2006 | 31.30 | 5:00.67 | |||||||
3 | Viborg Mix | 2004 | 5:01.16 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 25.39 | 25.39 | |||||||
Lukas Hedegaard | 2004 | 27.02 | 52.41 | |||||||
Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 27.29 | 1:19.70 | |||||||
Magne Christian Hansen | 2006 | 27.90 | 1:47.60 | |||||||
Kasper Henriksen | 2004 | 29.22 | 2:16.82 | |||||||
Elisabeth Vingborg | 2005 | |||||||||
Anna Varming | 2005 | 3:17.19 | 3:17.19 | |||||||
Louise Sunesen | 2005 | 29.94 | 3:47.13 | |||||||
Josefine Bundgaard | 2005 | 34.65 | 4:21.78 | |||||||
Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | 39.38 | 5:01.16 | |||||||
4 | Agf Bamse Og Kylling | 2004 | 5:02.20 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:59.99 | |||||||||
Anders Sanggaard | 2005 | 27.21 | 27.21 | |||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 29.47 | 56.68 | |||||||
Søren Have | 2004 | 26.82 | 1:23.50 | |||||||
Johanne V. Futtrup | 2005 | 30.65 | 1:54.15 | |||||||
Linus Folke Jensen | 2004 | 26.94 | 2:21.09 | |||||||
Anna Salka Nielsen | 2005 | 32.27 | 2:53.36 | |||||||
Villads Seneca | 2006 | 31.22 | 3:24.58 | |||||||
Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 32.94 | 3:57.52 | |||||||
Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 31.66 | 4:29.18 | |||||||
Karoline Hansfort | 2006 | 33.02 | 5:02.20 | |||||||
5 | Honolulubanden | 2005 | 5:08.74 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Mads Iversen | 2004 | 27.09 | 27.09 | |||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 30.87 | 57.96 | |||||||
Sebastian Neesgaard | 2004 | 29.58 | 1:27.54 | |||||||
Sophie Kronborg | 2005 | 34.59 | 2:02.13 | |||||||
Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 31.05 | 2:33.18 | |||||||
Sophia Jochumsen | 2006 | 33.45 | 3:06.63 | |||||||
Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 29.52 | 3:36.15 | |||||||
Laura Frost Rainer | 2005 | 32.72 | 4:08.87 | |||||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 28.33 | 4:37.20 | |||||||
Emilie Moberg | 2005 | 31.54 | 5:08.74 | |||||||
6 | Delta Devils | 2004 | 5:16.20 | |||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 31.33 | 31.33 | |||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 28.22 | 59.55 | |||||||
Tilde Lindeblad | 2006 | 37.38 | 1:36.93 | |||||||
Mikkel Holme Madsen | 2005 | 30.12 | 2:07.05 | |||||||
Victoria Richards | 2005 | 31.39 | 2:38.44 | |||||||
Johan Erdmann Christensen | 2005 | 30.50 | 3:08.94 | |||||||
Frederikke Riber | 2005 | 31.65 | 3:40.59 | |||||||
Kresten Skau Hansen | 2005 | 31.12 | 4:11.71 | |||||||
Mille Lindeblad | 2005 | 32.43 | 4:44.14 | |||||||
Jakob Kristensen | 2006 | 32.06 | 5:16.20 | |||||||
7 | Frem Odense Mix | 2004 | 5:49.84 | |||||||
Frem Odense | 6:45.00 | |||||||||
Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 27.70 | 27.70 | |||||||
Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 44.35 | 1:12.05 | |||||||
Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 29.16 | 1:41.21 | |||||||
Liva Vangsgaard | 2006 | 38.76 | 2:19.97 | |||||||
Christoffer Mejdal | 2005 | 32.94 | 2:52.91 | |||||||
Emma Nygaard | 2005 | 32.72 | 3:25.63 | |||||||
Abdelrahman Doudar | 2005 | 34.64 | 4:00.27 | |||||||
Sava Mathilde Simonsen | 2008 | |||||||||
Johannes Erik Geisler | 2006 | 5:18.33 | 5:18.33 | |||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 31.51 | 5:49.84 | |||||||
8 | Erritsø Mix | 2004 | 5:52.18 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Caroline van Vliet | 2006 | 34.14 | 34.14 | |||||||
Frederik Billesø Beck | 2008 | 33.98 | 1:08.12 | |||||||
Maja Rolighed | 2005 | 32.44 | 1:40.56 | |||||||
Asger Nielsen | 2005 | 35.17 | 2:15.73 | |||||||
Emilie Dam Hansen | 2005 | 40.86 | 2:56.59 | |||||||
Johannes Clausen | 2004 | 33.35 | 3:29.94 | |||||||
Nanna W Povlsen | 2005 | 41.14 | 4:11.08 | |||||||
Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | |||||||||
Alberte Fauerby | 2005 | |||||||||
Peter Rom Poulsen | 2005 | 5:52.18 | 5:52.18 | |||||||
- | Mix H2Odense | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
H2Odense | ||||||||||
Mathias E. Kristiansen | 2004 | |||||||||
Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | |||||||||
Alex Fogt | 2004 | |||||||||
Jonathan Nejmann | 2004 | |||||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | |||||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:25 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | 587 | 29.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.61 | |||||||||
2 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 586 | 29.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.81 | |||||||||
3 | Louise Lie Thisted | 2005 | 506 | 30.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.67 | |||||||||
4 | Jazmin Jensen | 2005 | 502 | 31.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.25 | |||||||||
5 | Mathilde Stilund | 2005 | 481 | 31.49 | ||||||
Frem Odense | 32.54 | |||||||||
6 | Anna Salka Nielsen | 2005 | 465 | 31.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.80 | |||||||||
7 | Amalie F. Piiters | 2006 | 456 | 32.06 | ||||||
H2Odense | 31.98 | |||||||||
8 | Millie Møller | 2007 | 420 | 32.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.65 | |||||||||
9 | Laura Frost Rainer | 2005 | 419 | 32.98 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.96 | |||||||||
10 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 400 | 33.48 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.68 | |||||||||
11 | Alma Bach Larsen | 2006 | 388 | 33.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.44 | |||||||||
12 | Sophie Kronborg | 2005 | 385 | 33.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.94 | |||||||||
13 | Therese T. Kallestrup | 2006 | 371 | 34.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.27 | |||||||||
14 | Livia Weidick Frische | 2007 | 360 | 34.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.92 | |||||||||
15 | Tilde Lindeblad | 2006 | 272 | 38.06 | ||||||
DeltaSwim | 37.27 | |||||||||
16 | Sofie Holst Jeberg | 2007 | 270 | 38.15 | ||||||
DeltaSwim | 41.28 | |||||||||
17 | Emma Stabel | 2006 | 267 | 38.30 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 42.92 | |||||||||
18 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | 259 | 38.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.99 | |||||||||
19 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 255 | 38.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.41 | |||||||||
20 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | 251 | 39.08 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 41.25 | |||||||||
21 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 247 | 39.31 | ||||||
Frem Odense | 40.35 | |||||||||
22 | Liva Vangsgaard | 2006 | 244 | 39.47 | ||||||
Frem Odense | 38.69 | |||||||||
23 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | 241 | 39.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 42.86 | |||||||||
24 | Nanna W Povlsen | 2005 | 221 | 40.76 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 40.32 | |||||||||
25 | Maya Eggert Rasmussen | 2005 | 210 | 41.46 | ||||||
DeltaSwim | 43.12 | |||||||||
26 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 199 | 42.21 | ||||||
H2Odense | 41.79 | |||||||||
27 | Sophie Nørskov Schultz | 2006 | 192 | 42.73 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 47.29 | |||||||||
28 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 166 | 44.87 | ||||||
Frem Odense | 55.78 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:31 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 533 | 27.17 | ||||||
H2Odense | 27.72 | |||||||||
2 | Søren Have | 2004 | 511 | 27.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.50 | |||||||||
3 | Lukas Hedegaard | 2004 | 509 | 27.58 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 26.79 | |||||||||
4 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 487 | 28.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.74 | |||||||||
5 | Magne Christian Hansen | 2006 | 476 | 28.21 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.31 | |||||||||
6 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 474 | 28.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.44 | |||||||||
7 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 469 | 28.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.97 | |||||||||
8 | Jonathan Nejmann | 2004 | 428 | 29.21 | ||||||
H2Odense | 29.69 | |||||||||
9 | Karl Heeb | 2005 | 399 | 29.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.16 | |||||||||
10 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 375 | 30.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.05 | |||||||||
11 | Sofus Funder | 2005 | 329 | 31.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.72 | |||||||||
12 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 328 | 31.93 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.27 | |||||||||
13 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 306 | 32.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.21 | |||||||||
14 | Mikkel Hyldahl | 2005 | 301 | 32.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.14 | |||||||||
15 | Martin Christensen | 2006 | 291 | 33.24 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.48 | |||||||||
16 | Magnus Tranekjer | 2005 | 277 | 33.78 | ||||||
H2Odense | 34.89 | |||||||||
17 | Johannes Clausen | 2004 | 258 | 34.58 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 34.84 | |||||||||
18 | Asger Nielsen | 2005 | 252 | 34.86 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 36.52 | |||||||||
19 | Mads Møller Rieck | 2006 | 247 | 35.11 | ||||||
DeltaSwim | 36.34 | |||||||||
20 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 235 | 35.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.97 | |||||||||
21 | Oscar F. J. Dencker | 2006 | 234 | 35.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 39.97 | |||||||||
22 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | 230 | 35.92 | ||||||
DeltaSwim | 35.94 | |||||||||
23 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | 226 | 36.14 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.96 | |||||||||
24 | Johannes Erik Geisler | 2006 | 212 | 36.92 | ||||||
Frem Odense | 37.87 | |||||||||
25 | Anders Hammam Saayda | 2006 | 211 | 36.95 | ||||||
Frem Odense | 38.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:36 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 10:46 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Jacobsen | 2005 | 638 | 33.78 | 1:09.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.75 | |||||||||
2 | Laura S. Olesen | 2005 | 533 | 35.83 | 1:13.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.47 | |||||||||
3 | Emilie Moberg | 2005 | 519 | 36.11 | 1:14.66 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.98 | |||||||||
4 | Stine Mejdahl | 2005 | 503 | 37.14 | 1:15.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.46 | |||||||||
5 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 494 | 37.35 | 1:15.92 | |||||
H2Odense | 1:13.16 | |||||||||
6 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 478 | 37.10 | 1:16.75 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.59 | |||||||||
7 | Line Gjelstrup | 2006 | 445 | 37.75 | 1:18.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.87 | |||||||||
8 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 391 | 40.39 | 1:22.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.85 | |||||||||
9 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 372 | 40.29 | 1:23.43 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:23.04 | |||||||||
10 | Emma Brogaard Krogh | 2007 | 367 | 41.08 | 1:23.77 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:22.85 | |||||||||
11 | Caroline van Vliet | 2006 | 335 | 1:26.40 | 1:26.40 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:25.97 | |||||||||
12 | Mille Lindeblad | 2005 | 299 | 1:29.66 | ||||||
DeltaSwim | 1:27.74 | |||||||||
13 | Frida Høj Foldager | 2006 | 288 | 1:30.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:29.34 | |||||||||
14 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 282 | 44.88 | 1:31.49 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.55 | |||||||||
15 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 281 | 44.15 | 1:31.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.82 | |||||||||
16 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 268 | 45.45 | 1:33.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.65 | |||||||||
17 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 250 | 45.06 | 1:35.18 | |||||
DeltaSwim | 1:49.32 | |||||||||
18 | Siri-Maj Juel Holt | 2006 | 240 | 47.35 | 1:36.48 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:46.76 | |||||||||
19 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | 234 | 47.60 | 1:37.28 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:48.78 | |||||||||
20 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | 223 | 49.28 | 1:38.89 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:40.65 | |||||||||
21 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 122 | 1:00.93 | 2:00.86 | |||||
Frem Odense | 2:28.22 | |||||||||
- | Emilie Dam Hansen | 2005 | DSQ | sv på mave v50 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Frederikke Ekholdt | 2007 | DSQ | ej fort bevæg v50 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:46 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 13:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 503 | 1:08.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.51 | |||||||||
2 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 471 | 1:09.78 | ||||||
DeltaSwim | 1:15.23 | |||||||||
3 | Casper Johannesen | 2004 | 462 | 1:10.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.80 | |||||||||
4 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 407 | 1:13.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.19 | |||||||||
5 | Tobias Jakobsen | 2005 | 390 | 36.17 | 1:14.31 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:15.69 | |||||||||
6 | Carl Clausen | 2005 | 376 | 1:15.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.23 | |||||||||
7 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 373 | 37.17 | 1:15.39 | |||||
H2Odense | 1:17.68 | |||||||||
8 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 367 | 37.17 | 1:15.79 | |||||
DeltaSwim | 1:18.64 | |||||||||
9 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 365 | 1:15.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.92 | |||||||||
10 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 354 | 1:16.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.21 | |||||||||
11 | August Sand Jensen | 2005 | 343 | 36.70 | 1:17.54 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:20.31 | |||||||||
12 | Max Venborg Kromann | 2005 | 323 | 38.53 | 1:19.10 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.06 | |||||||||
13 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 323 | 38.60 | 1:19.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.46 | |||||||||
14 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 309 | 40.20 | 1:20.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:21.13 | |||||||||
15 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 276 | 1:23.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.79 | |||||||||
16 | Alexander Drachmann | 2005 | 257 | 41.04 | 1:25.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.29 | |||||||||
17 | Karl B. Hansen | 2006 | 246 | 43.28 | 1:26.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:29.68 | |||||||||
18 | Bertil Tidemann | 2006 | 239 | 42.85 | 1:27.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.35 | |||||||||
19 | Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | 230 | 43.42 | 1:28.60 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:28.98 | |||||||||
20 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 223 | 41.79 | 1:29.49 | |||||
H2Odense | 1:28.04 | |||||||||
21 | Niklas Bay Rasmussen | 2007 | 214 | 43.51 | 1:30.79 | |||||
H2Odense | 1:34.24 | |||||||||
22 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 211 | 45.74 | 1:31.22 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:30.30 | |||||||||
23 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 210 | 45.32 | 1:31.24 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:33.33 | |||||||||
- | Christoffer Mejdal | 2005 | DNS | |||||||
Frem Odense | 1:30.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:01 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 11:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 646 | 38.02 | 1:21.55 | 2:05.12 | 2:46.94 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:53.03 | |||||||||
2 | Mathilde Bager | 2005 | 645 | 39.21 | 1:22.46 | 2:04.81 | 2:47.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:48.57 | |||||||||
3 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 632 | 39.38 | 1:21.64 | 2:04.94 | 2:48.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:51.83 | |||||||||
4 | Marie Jensen | 2005 | 551 | 39.70 | 1:23.98 | 2:09.64 | 2:55.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:00.23 | |||||||||
5 | Agnete Habermann | 2005 | 529 | 40.48 | 1:25.33 | 2:11.79 | 2:58.47 | |||
H2Odense | 2:58.24 | |||||||||
6 | Emma Nygaard | 2005 | 451 | 42.33 | 1:30.08 | 2:18.84 | 3:08.23 | |||
Frem Odense | 3:10.60 | |||||||||
7 | Karoline Hansfort | 2006 | 389 | 45.56 | 1:36.40 | 2:27.31 | 3:17.66 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:18.16 | |||||||||
8 | Sarah Laursen | 2007 | 381 | 44.71 | 1:36.18 | 2:28.94 | 3:19.03 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:22.90 | |||||||||
9 | Astrid Gregersen | 2005 | 360 | 46.88 | 1:39.17 | 2:31.93 | 3:22.82 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:28.26 | |||||||||
10 | Anna Madsby Rohde | 2005 | 327 | 46.97 | 1:40.53 | 2:35.37 | 3:29.39 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:38.31 | |||||||||
11 | Alberte Fauerby | 2005 | 315 | 48.73 | 1:41.88 | 2:37.68 | 3:32.12 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:38.08 | |||||||||
12 | Victoria Richards | 2005 | 282 | 49.96 | 1:46.30 | 2:43.80 | 3:39.98 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
13 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 281 | 51.78 | 1:49.22 | 2:46.29 | 3:40.26 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:48.22 | |||||||||
14 | Josefine Bundgaard | 2005 | 274 | 50.22 | 1:47.59 | 2:46.97 | 3:42.03 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:56.20 | |||||||||
15 | Dagmar Stahl | 2007 | 227 | 50.65 | 1:50.94 | 2:54.85 | 3:56.54 | |||
H2Odense | 4:01.95 | |||||||||
16 | Karenmarie Vesterlund | 2005 | 182 | 54.78 | 1:59.56 | 3:07.76 | 4:14.35 | |||
DeltaSwim | 4:23.47 | |||||||||
17 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 164 | 58.91 | 2:07.56 | 3:17.05 | 4:23.55 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Anne U. Struntze Sørensen | 2006 | DSQ | asynk arm eft st | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:03.11 | |||||||||
- | Mille Holmberg | 2006 | DSQ | ej samt berør v25 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:24.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:12 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 11:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 631 | 34.82 | 1:13.69 | 1:53.60 | 2:33.32 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:29.98 | |||||||||
2 | Linus Folke Jensen | 2004 | 510 | 36.92 | 1:19.67 | 2:02.83 | 2:44.55 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:46.70 | |||||||||
3 | Anders Sanggaard | 2005 | 508 | 37.08 | 1:20.08 | 2:03.13 | 2:44.83 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:53.55 | |||||||||
4 | Alex Fogt | 2004 | 465 | 38.80 | 1:22.13 | 2:06.75 | 2:49.75 | |||
H2Odense | 3:02.22 | |||||||||
5 | Joost Rijkhoff | 2004 | 451 | 38.56 | 1:22.62 | 2:07.08 | 2:51.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:54.55 | |||||||||
6 | Kasper Henriksen | 2004 | 445 | 38.47 | 1:22.34 | 2:07.36 | 2:52.18 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:51.54 | |||||||||
7 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 433 | 39.94 | 1:24.89 | 2:09.78 | 2:53.75 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:58.93 | |||||||||
8 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 414 | 40.27 | 1:25.38 | 2:10.37 | 2:56.46 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:59.59 | |||||||||
9 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 395 | 41.49 | 1:26.08 | 2:13.23 | 2:59.19 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:58.64 | |||||||||
10 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 337 | 43.46 | 1:31.73 | 2:21.17 | 3:08.84 | |||
DeltaSwim | 3:09.75 | |||||||||
11 | Jakob Kristensen | 2006 | 328 | 42.54 | 1:32.15 | 2:22.66 | 3:10.55 | |||
DeltaSwim | 3:24.30 | |||||||||
12 | Hjalte S Mathiasen | 2005 | 328 | 42.34 | 1:32.56 | 2:23.31 | 3:10.62 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:38.88 | |||||||||
13 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 320 | 44.08 | 1:33.34 | 2:23.97 | 3:12.12 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:24.51 | |||||||||
14 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 296 | 46.04 | 1:34.81 | 2:27.25 | 3:17.21 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:22.53 | |||||||||
15 | Ludvig L. Møller | 2006 | 284 | 43.94 | 1:34.91 | 2:27.90 | 3:20.04 | |||
H2Odense | 3:21.93 | |||||||||
16 | Martin Christensen | 2006 | 257 | 46.53 | 1:39.65 | 2:33.72 | 3:26.83 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:33.48 | |||||||||
17 | Mikkel Hyldahl | 2005 | 244 | 46.87 | 1:41.79 | 2:36.33 | 3:30.39 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:41.80 | |||||||||
18 | Asger Nielsen | 2005 | 244 | 46.55 | 1:40.17 | 2:36.89 | 3:30.43 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:45.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:24 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 11:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 576 | 31.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.80 | |||||||||
2 | Naja Færgemann | 2006 | 521 | 32.40 | ||||||
H2Odense | 31.38 | |||||||||
3 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 512 | 32.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.97 | |||||||||
4 | Maja Rolighed | 2005 | 510 | 32.63 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 32.58 | |||||||||
5 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 422 | 34.76 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.45 | |||||||||
6 | Anna Salka Nielsen | 2005 | 396 | 35.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.54 | |||||||||
7 | Jazmin Jensen | 2005 | 387 | 35.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.35 | |||||||||
8 | Sophie Kronborg | 2005 | 367 | 36.40 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.28 | |||||||||
9 | Amalie F. Piiters | 2006 | 344 | 37.21 | ||||||
H2Odense | 37.24 | |||||||||
10 | Kristiane Frøslev | 2007 | 338 | 37.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.05 | |||||||||
11 | Mille Lindeblad | 2005 | 298 | 39.04 | ||||||
DeltaSwim | 40.53 | |||||||||
12 | Frida Høj Foldager | 2006 | 272 | 40.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.95 | |||||||||
13 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 270 | 40.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.51 | |||||||||
14 | Caroline van Vliet | 2006 | 260 | 40.84 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 42.81 | |||||||||
15 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 248 | 41.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 42.53 | |||||||||
16 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | 193 | 45.12 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 53.92 | |||||||||
17 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 192 | 45.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.56 | |||||||||
18 | Liva Vangsgaard | 2006 | 182 | 46.01 | ||||||
Frem Odense | 49.16 | |||||||||
19 | Emma Stabel | 2006 | 161 | 47.86 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Tilde Lindeblad | 2006 | 157 | 48.30 | ||||||
DeltaSwim | 49.94 | |||||||||
21 | Emma Sloth | 2006 | 135 | 50.72 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | 127 | 51.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 45.33 | |||||||||
23 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 120 | 52.76 | ||||||
Frem Odense | 56.98 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:30 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Iversen | 2004 | 570 | 28.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 27.93 | |||||||||
2 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 481 | 29.95 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.72 | |||||||||
3 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 469 | 30.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.81 | |||||||||
4 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 443 | 30.78 | ||||||
Frem Odense | 30.33 | |||||||||
5 | Søren Have | 2004 | 441 | 30.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.38 | |||||||||
6 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 437 | 30.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.63 | |||||||||
7 | Anders Mose | 2004 | 395 | 32.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.49 | |||||||||
8 | Thor Majgård | 2005 | 385 | 32.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.90 | |||||||||
9 | Jonathan Nejmann | 2004 | 360 | 33.00 | ||||||
H2Odense | 33.50 | |||||||||
10 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 356 | 33.11 | ||||||
Frem Odense | 32.84 | |||||||||
11 | Villads Seneca | 2006 | 329 | 33.99 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.50 | |||||||||
12 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 301 | 35.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.17 | |||||||||
13 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 286 | 35.63 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.96 | |||||||||
14 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 271 | 36.28 | ||||||
H2Odense | 37.11 | |||||||||
15 | Oskar Foss | 2006 | 242 | 37.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.85 | |||||||||
16 | Tobias Jakobsen | 2005 | 232 | 38.20 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.24 | |||||||||
17 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 214 | 39.21 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 40.52 | |||||||||
18 | Oliver Heuer | 2006 | 209 | 39.54 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.34 | |||||||||
19 | Johannes Clausen | 2004 | 203 | 39.93 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
20 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 195 | 40.48 | ||||||
DeltaSwim | 41.89 | |||||||||
21 | Magnus Tranekjer | 2005 | 186 | 41.06 | ||||||
H2Odense | 40.39 | |||||||||
22 | Abdelrahman Doudar | 2005 | 168 | 42.48 | ||||||
Frem Odense | 43.01 | |||||||||
23 | Jacob Timmermand | 2006 | 164 | 42.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.28 | |||||||||
24 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | 160 | 43.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.29 | |||||||||
25 | Jonathan N. Sørensen | 2006 | 152 | 43.94 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 42.57 | |||||||||
26 | Aksel K. Pedersen | 2006 | 149 | 44.21 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 42.66 | |||||||||
27 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | 133 | 45.94 | ||||||
DeltaSwim | 41.61 | |||||||||
28 | Anders Hammam Saayda | 2006 | 127 | 46.69 | ||||||
Frem Odense | 46.54 | |||||||||
29 | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | 83 | 53.69 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 55.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:36 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 10, 400m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Bager | 2005 | 615 | 1:18.93 | 2:45.51 | 4:13.40 | 5:28.23 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:25.31 | |||||||||
2 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 588 | 1:14.38 | 2:39.48 | 4:15.32 | 5:33.23 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:27.80 | |||||||||
3 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 546 | 1:25.80 | 2:51.58 | 4:22.88 | 5:41.62 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Sunesen | 2005 | 513 | 1:18.00 | 2:46.54 | 4:29.43 | 5:48.67 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:49.16 | |||||||||
5 | Naja Færgemann | 2006 | 502 | 1:18.26 | 2:50.93 | 4:30.28 | 5:51.28 | |||
H2Odense | 5:55.00 | |||||||||
6 | Anna Varming | 2005 | 479 | 1:26.49 | 2:54.59 | 4:39.86 | 5:56.86 | |||
Viborg Svømme Klub | 6:04.78 | |||||||||
7 | Marie Jensen | 2005 | 472 | 1:24.03 | 2:58.10 | 4:33.70 | 5:58.38 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 472 | 1:25.56 | 3:03.18 | 4:40.17 | 5:58.48 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 450 | 1:25.92 | 3:44.31 | 6:04.17 | 6:04.17 | |||
H2Odense | ||||||||||
10 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 433 | 1:20.73 | 2:56.94 | 4:41.10 | 6:09.01 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 6:05.31 | |||||||||
11 | Frederikke Riber | 2005 | 421 | 1:35.88 | 3:59.37 | 5:32.54 | 6:12.35 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
12 | Stine Mejdahl | 2005 | 416 | 1:31.81 | 3:00.99 | 4:46.79 | 6:14.01 | |||
Aalborg Svømmeklub | 6:03.03 | |||||||||
13 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 408 | 1:27.01 | 2:59.91 | 4:49.12 | 6:16.39 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
14 | Sophia Jochumsen | 2006 | 397 | 1:35.78 | 3:08.85 | 4:56.26 | 6:19.85 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
15 | Marie Kromann Møller | 2006 | 384 | 3:12.39 | 6:24.04 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 6:42.00 | |||||||||
- | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | DSQ | ej fort bevæg v125 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:59 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 12:21 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 11, 400m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 650 | 1:06.14 | 2:21.46 | 3:48.73 | 4:59.53 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:55.51 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 615 | 1:10.16 | 2:29.58 | 3:51.97 | 5:05.07 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 537 | 1:14.26 | 4:10.18 | 5:19.21 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 5:18.65 | |||||||||
4 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 523 | 1:13.25 | 2:37.91 | 4:07.88 | 5:21.86 | |||
H2Odense | 5:58.16 | |||||||||
5 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 493 | 1:18.12 | 2:40.28 | 4:17.08 | 5:28.41 | |||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Inas Ilic | 2005 | 473 | 1:16.85 | 2:42.59 | 4:15.19 | 5:32.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:31.14 | |||||||||
7 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 468 | 1:21.87 | 2:48.64 | 4:18.59 | 5:34.16 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 431 | 1:21.71 | 2:46.14 | 4:26.57 | 5:43.31 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
9 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 401 | 1:25.62 | 2:54.82 | 4:34.29 | 5:51.59 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
10 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 396 | 1:20.59 | 2:54.09 | 4:32.59 | 5:53.15 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 395 | 1:22.76 | 2:54.92 | 4:38.52 | 5:53.45 | |||
Frem Odense | ||||||||||
12 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 367 | 1:20.02 | 2:58.15 | 4:38.05 | 6:02.38 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
13 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 328 | 1:32.01 | 3:04.61 | 4:52.50 | 6:16.13 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 6:16.22 | |||||||||
14 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | 326 | 1:31.89 | 3:10.13 | 4:54.64 | 6:16.96 | |||
Viborg Svømme Klub | 6:19.95 | |||||||||
15 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 224 | 1:54.25 | 5:33.13 | 7:07.10 | ||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
16 | Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | 218 | 1:53.60 | 3:36.87 | 5:38.76 | 7:10.85 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 6:42.22 | |||||||||
- | Andreas Nikolajsen | 2005 | DSQ | ej fort bevæg v125 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias E. Kristiansen | 2004 | DSQ | bryst sv v150 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:21 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 12, Jokerløb Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 319 | 44.64 | ||||||
DeltaSwim | 46.62 | |||||||||
2 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 310 | 45.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 40.49 | |||||||||
3 | Sofie A. Wolf | 2006 | 262 | 47.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.13 | |||||||||
4 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 260 | 47.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 41.61 | |||||||||
5 | Maja Rolighed | 2005 | 235 | 49.40 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 46.47 | |||||||||
6 | Louise Sunesen | 2005 | 222 | 50.37 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 42.49 | |||||||||
7 | Emilie Moberg | 2005 | 220 | 50.50 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 43.13 | |||||||||
8 | Emma Nygaard | 2005 | 218 | 50.66 | ||||||
Frem Odense | 38.74 | |||||||||
9 | Anna Salka Nielsen | 2005 | 212 | 51.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 193 | 52.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.63 | |||||||||
11 | Laura Frost Rainer | 2005 | 186 | 53.37 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 45.34 | |||||||||
12 | Mathilde Stilund | 2005 | 170 | 54.98 | ||||||
Frem Odense | 1:02.62 | |||||||||
13 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 162 | 55.92 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 42.37 | |||||||||
14 | Caroline van Vliet | 2006 | 147 | 57.70 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 52.94 | |||||||||
15 | Mille A. B. Buch | 2006 | 95 | 1:06.80 | ||||||
H2Odense | 55.25 | |||||||||
16 | Tilde Lindeblad | 2006 | 77 | 1:11.43 | ||||||
DeltaSwim | 1:02.87 | |||||||||
- | Agnete Habermann | 2005 | DSQ | vend før 15m | ||||||
H2Odense | 38.56 | |||||||||
- | Karoline Kjelstrup | 2006 | DSQ | vend før 15m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:53 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 13, Jokerløb Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 282 | 42.01 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.88 | |||||||||
2 | Linus Folke Jensen | 2004 | 237 | 44.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.97 | |||||||||
3 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 220 | 45.65 | ||||||
H2Odense | 41.77 | |||||||||
4 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 185 | 48.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 41.27 | |||||||||
5 | Alex Fogt | 2004 | 183 | 48.55 | ||||||
H2Odense | 40.00 | |||||||||
6 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 181 | 48.72 | ||||||
Frem Odense | 43.41 | |||||||||
7 | Carl Clausen | 2005 | 180 | 48.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.78 | |||||||||
8 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 172 | 49.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.91 | |||||||||
9 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 160 | 50.71 | ||||||
Frem Odense | 36.77 | |||||||||
10 | Kasper Henriksen | 2004 | 150 | 51.82 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.02 | |||||||||
11 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 133 | 53.99 | ||||||
DeltaSwim | 40.36 | |||||||||
12 | Max Venborg Kromann | 2005 | 129 | 54.56 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.19 | |||||||||
13 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 122 | 55.47 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 56.96 | |||||||||
14 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 110 | 57.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 45.15 | |||||||||
15 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 89 | 1:01.74 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
16 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 76 | 1:05.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.97 | |||||||||
- | Inas Ilic | 2005 | DSQ | vend før 5m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.49 | |||||||||
- | Johannes Clausen | 2004 | DSQ | vend før 15m | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:53 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 16:23 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 14, 8x100m IM Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Drenge | 0 | 9:31.00 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 9:33.80 | |||||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 1:09.32 | 1:09.32 | |||||||
Sebastian B Lehmann | 2004 | 1:14.69 | 2:24.01 | |||||||
Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 1:10.54 | 3:34.55 | |||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 1:12.76 | 4:47.31 | |||||||
Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 1:09.96 | 5:57.27 | |||||||
Inas Ilic | 2005 | 1:13.18 | 7:10.45 | |||||||
Casper Johannesen | 2004 | 1:09.72 | 8:20.17 | |||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 1:10.83 | 9:31.00 | |||||||
2 | Viborg Herrer | 2004 | 9:53.66 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 1:02.95 | 1:02.95 | |||||||
Magne Christian Hansen | 2006 | 1:14.55 | 2:17.50 | |||||||
Emil Ulrich Sørensen | 2005 | |||||||||
Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 4:49.50 | 4:49.50 | |||||||
Tobias Jakobsen | 2005 | |||||||||
Lukas Hedegaard | 2004 | 7:18.32 | 7:18.32 | |||||||
Frederik D. Liboriussen | 2004 | 1:23.37 | 8:41.69 | |||||||
Kasper Henriksen | 2004 | 1:11.97 | 9:53.66 | |||||||
3 | Fladfisk Esbjergs | 0 | 9:59.15 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 11:00.00 | |||||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 1:11.41 | 1:11.41 | |||||||
Karl Heeb | 2005 | 1:16.07 | 2:27.48 | |||||||
Carl Clausen | 2005 | 1:15.26 | 3:42.74 | |||||||
Andreas Nikolajsen | 2005 | 1:16.70 | 4:59.44 | |||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 1:04.46 | 6:03.90 | |||||||
Lasse Metz Mondrup | 2004 | 1:15.11 | 7:19.01 | |||||||
Hjalte S Mathiasen | 2005 | 1:19.27 | 8:38.28 | |||||||
Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 1:20.87 | 9:59.15 | |||||||
4 | Honolulubanden | 2005 | 10:09.67 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Mads Iversen | 2004 | 1:06.09 | 1:06.09 | |||||||
Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 1:22.56 | 2:28.65 | |||||||
Thor Majgård | 2005 | 1:13.18 | 3:41.83 | |||||||
Sofus Funder | 2005 | 1:20.14 | 5:01.97 | |||||||
Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 1:16.98 | 6:18.95 | |||||||
Tobias Holt Poulsen | 2005 | 1:22.13 | 7:41.08 | |||||||
Sebastian Neesgaard | 2004 | 1:15.83 | 8:56.91 | |||||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 1:12.76 | 10:09.67 | |||||||
5 | Drenge H2Odense | 2003 | 10:28.29 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 1:14.95 | 1:14.95 | |||||||
Jonathan Nejmann | 2004 | 1:14.70 | 2:29.65 | |||||||
Alex Fogt | 2004 | 1:15.11 | 3:44.76 | |||||||
Mathias E. Kristiansen | 2004 | 1:15.31 | 5:00.07 | |||||||
Julian Vitus Pedersen | 2007 | 1:21.37 | 6:21.44 | |||||||
Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 1:32.89 | 7:54.33 | |||||||
Ludvig L. Møller | 2006 | 1:26.10 | 9:20.43 | |||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 1:07.86 | 10:28.29 | |||||||
6 | Agf Bamse Og Kylling | 2004 | 10:29.38 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 10:24.00 | |||||||||
Søren Have | 2004 | 1:09.67 | 1:09.67 | |||||||
Anders Sanggaard | 2005 | 1:08.41 | 2:18.08 | |||||||
Villads Seneca | 2006 | 1:19.00 | 3:37.08 | |||||||
Linus Folke Jensen | 2004 | 1:06.31 | 4:43.39 | |||||||
Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 1:21.90 | 6:05.29 | |||||||
Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 1:26.07 | 7:31.36 | |||||||
Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | 1:29.12 | 9:00.48 | |||||||
Karl B. Hansen | 2006 | 1:28.90 | 10:29.38 | |||||||
7 | Delta Boys | 0 | 11:13.25 | |||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Mikkel Holme Madsen | 2005 | 1:14.89 | 1:14.89 | |||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 1:14.05 | 2:28.94 | |||||||
Johan Erdmann Christensen | 2005 | 1:18.27 | 3:47.21 | |||||||
Jonatan Lyck Falk | 2006 | 1:28.33 | 5:15.54 | |||||||
Dany Valiu Nielsen | 2008 | 1:37.77 | 6:53.31 | |||||||
Kresten Skau Hansen | 2005 | 1:17.88 | 8:11.19 | |||||||
Jakob Kristensen | 2006 | 1:24.04 | 9:35.23 | |||||||
Mads Møller Rieck | 2006 | 1:38.02 | 11:13.25 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:23 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 16:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 598 | 33.17 | 1:09.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.55 | |||||||||
2 | Naja Færgemann | 2006 | 553 | 33.98 | 1:10.89 | |||||
H2Odense | 1:12.72 | |||||||||
3 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 542 | 34.10 | 1:11.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.63 | |||||||||
4 | Louise Sunesen | 2005 | 488 | 34.80 | 1:13.92 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.37 | |||||||||
5 | Sofie A. Wolf | 2006 | 413 | 35.86 | 1:18.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.99 | |||||||||
6 | Anna Salka Nielsen | 2005 | 385 | 37.45 | 1:19.99 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.60 | |||||||||
7 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 382 | 36.48 | 1:20.22 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.55 | |||||||||
8 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 366 | 38.35 | 1:21.37 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.94 | |||||||||
9 | Mathilde Stilund | 2005 | 365 | 36.49 | 1:21.43 | |||||
Frem Odense | 1:29.08 | |||||||||
10 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 349 | 38.09 | 1:22.60 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:24.11 | |||||||||
11 | Kristiane Frøslev | 2007 | 309 | 41.78 | 1:26.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:33.67 | |||||||||
12 | Victoria Richards | 2005 | 289 | 39.07 | 1:28.04 | |||||
DeltaSwim | 1:25.81 | |||||||||
13 | Amalie F. Piiters | 2006 | 284 | 38.46 | 1:28.48 | |||||
H2Odense | ||||||||||
14 | Sophie Kronborg | 2005 | 283 | 39.52 | 1:28.65 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mille Lindeblad | 2005 | 241 | 42.26 | 1:33.45 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
16 | Caroline van Vliet | 2006 | 232 | 42.06 | 1:34.67 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:38.68 | |||||||||
17 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 214 | 45.50 | 1:37.24 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:35.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:32 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 16:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 455 | 32.19 | 1:07.99 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:06.09 | |||||||||
2 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 439 | 32.16 | 1:08.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.79 | |||||||||
3 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 435 | 32.43 | 1:09.00 | |||||
H2Odense | 1:15.64 | |||||||||
4 | Anders Mose | 2004 | 389 | 34.21 | 1:11.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.18 | |||||||||
5 | Joost Rijkhoff | 2004 | 388 | 33.46 | 1:11.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.36 | |||||||||
6 | Thor Majgård | 2005 | 372 | 34.43 | 1:12.70 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:16.25 | |||||||||
7 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 371 | 34.18 | 1:12.81 | |||||
DeltaSwim | 1:27.36 | |||||||||
8 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 324 | 34.91 | 1:16.14 | |||||
DeltaSwim | 1:18.08 | |||||||||
9 | Nicolas Duvander | 2005 | 319 | 36.64 | 1:16.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.63 | |||||||||
10 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 303 | 35.81 | 1:17.82 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.18 | |||||||||
11 | Villads Seneca | 2006 | 265 | 37.64 | 1:21.39 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:24.65 | |||||||||
12 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 257 | 38.28 | 1:22.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.10 | |||||||||
13 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 234 | 1:24.89 | ||||||
H2Odense | 1:44.29 | |||||||||
14 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | 208 | 41.63 | 1:28.20 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:40.44 | |||||||||
15 | Alexander Drachmann | 2005 | 206 | 38.11 | 1:28.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.26 | |||||||||
16 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 200 | 40.32 | 1:29.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.27 | |||||||||
17 | Oskar Foss | 2006 | 187 | 40.48 | 1:31.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:35.76 | |||||||||
18 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 182 | 42.19 | 1:32.22 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:35.34 | |||||||||
19 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 135 | 46.98 | 1:41.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:41.34 | |||||||||
20 | Oliver Heuer | 2006 | 125 | 41.94 | 1:44.56 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:43.89 | |||||||||
21 | Niklas Bay Rasmussen | 2007 | 99 | 48.79 | 1:52.93 | |||||
H2Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:37 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 16:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 561 | 32.62 | 1:08.88 | 1:44.93 | 2:20.65 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:17.22 | |||||||||
2 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 546 | 33.32 | 1:10.03 | 1:46.26 | 2:21.98 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:26.25 | |||||||||
3 | Anna Varming | 2005 | 536 | 2:22.80 | 2:22.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | 2:21.04 | |||||||||
4 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 469 | 33.97 | 1:11.38 | 1:50.06 | 2:29.34 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:33.95 | |||||||||
5 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 404 | 35.30 | 1:16.21 | 1:57.38 | 2:36.92 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:36.78 | |||||||||
6 | Millie Møller | 2007 | 393 | 35.91 | 1:58.68 | 2:38.39 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:38.54 | |||||||||
7 | Sophia Jochumsen | 2006 | 392 | 36.07 | 1:16.55 | 1:58.20 | 2:38.49 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:33.71 | |||||||||
8 | Isabell Rothgordt | 2005 | 375 | 36.95 | 1:17.82 | 1:59.93 | 2:40.89 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:36.40 | |||||||||
9 | Therese T. Kallestrup | 2006 | 316 | 38.76 | 1:21.49 | 2:06.05 | 2:50.30 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:57.02 | |||||||||
10 | Sarah Laursen | 2007 | 304 | 39.62 | 1:25.17 | 2:08.80 | 2:52.41 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:54.46 | |||||||||
11 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | 276 | 39.92 | 1:25.22 | 2:12.50 | 2:58.19 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:09.94 | |||||||||
12 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 272 | 40.89 | 1:26.68 | 2:13.19 | 2:59.10 | |||
DeltaSwim | 3:31.38 | |||||||||
13 | Emma Stabel | 2006 | 254 | 40.74 | 3:03.15 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Alberte Fauerby | 2005 | 252 | 41.59 | 1:28.11 | 2:18.00 | 3:03.55 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
15 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 242 | 43.38 | 1:31.07 | 2:18.75 | 3:06.12 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:03.18 | |||||||||
16 | Tilde Lindeblad | 2006 | 204 | 46.77 | 1:38.15 | 2:29.55 | 3:16.85 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
17 | Mille A. B. Buch | 2006 | 198 | 43.54 | 3:18.91 | |||||
H2Odense | ||||||||||
18 | Frederikke Ekholdt | 2007 | 161 | 46.41 | 1:40.84 | 2:36.93 | 3:33.12 | |||
H2Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:48 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lukas Hedegaard | 2004 | 544 | 1:38.31 | 2:10.74 | 2:10.74 | ||||
Viborg Svømme Klub | 2:11.62 | |||||||||
2 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 541 | 31.47 | 1:04.45 | 1:38.56 | 2:11.00 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:08.92 | |||||||||
3 | Søren Have | 2004 | 491 | 32.33 | 1:07.01 | 1:41.94 | 2:15.28 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:19.33 | |||||||||
4 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 490 | 31.44 | 1:05.96 | 1:41.24 | 2:15.34 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:14.89 | |||||||||
5 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 467 | 31.37 | 1:07.25 | 1:42.97 | 2:17.60 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:14.70 | |||||||||
6 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 460 | 31.85 | 1:07.34 | 1:43.64 | 2:18.29 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:16.91 | |||||||||
7 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 454 | 32.47 | 1:08.55 | 1:44.57 | 2:18.89 | |||
H2Odense | 2:23.33 | |||||||||
8 | Inas Ilic | 2005 | 429 | 32.28 | 1:08.40 | 1:45.68 | 2:21.52 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:18.54 | |||||||||
9 | Jonathan Nejmann | 2004 | 418 | 32.99 | 1:09.88 | 1:46.94 | 2:22.73 | |||
H2Odense | 2:28.19 | |||||||||
10 | Karl Heeb | 2005 | 418 | 32.26 | 1:08.75 | 1:46.09 | 2:22.75 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Magne Christian Hansen | 2006 | 409 | 31.66 | 1:08.22 | 1:46.46 | 2:23.82 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:29.71 | |||||||||
12 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 374 | 33.23 | 1:11.24 | 1:50.75 | 2:28.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:31.72 | |||||||||
13 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 356 | 33.40 | 1:11.20 | 1:51.15 | 2:30.61 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:31.23 | |||||||||
14 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 343 | 35.83 | 1:14.64 | 1:54.50 | 2:32.50 | |||
DeltaSwim | 2:42.62 | |||||||||
15 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 270 | 35.83 | 1:18.84 | 2:03.43 | 2:45.06 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
16 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 263 | 37.33 | 1:21.18 | 2:05.82 | 2:46.46 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:45.62 | |||||||||
17 | Johannes Clausen | 2004 | 243 | 35.66 | 1:18.75 | 2:04.51 | 2:50.95 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
18 | Johannes Erik Geisler | 2006 | 196 | 40.43 | 1:28.40 | 2:17.74 | 3:03.51 | |||
Frem Odense | 3:11.33 | |||||||||
19 | Anders Hammam Saayda | 2006 | 178 | 41.25 | 1:30.58 | 2:22.85 | 3:09.47 | |||
Frem Odense | 3:20.80 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:01 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Jacobsen | 2005 | 617 | 32.64 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.24 | |||||||||
2 | Louise Lie Thisted | 2005 | 562 | 33.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.71 | |||||||||
3 | Emilie Moberg | 2005 | 528 | 34.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.45 | |||||||||
4 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 488 | 35.29 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.79 | |||||||||
5 | Stine Mejdahl | 2005 | 474 | 35.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.97 | |||||||||
6 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 371 | 38.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.19 | |||||||||
7 | Emma Brogaard Krogh | 2007 | 366 | 38.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 38.76 | |||||||||
8 | Mille Lindeblad | 2005 | 321 | 40.57 | ||||||
DeltaSwim | 37.78 | |||||||||
9 | Frida Høj Foldager | 2006 | 306 | 41.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 41.29 | |||||||||
10 | Livia Weidick Frische | 2007 | 304 | 41.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 41.43 | |||||||||
11 | Siri-Maj Juel Holt | 2006 | 256 | 43.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 47.17 | |||||||||
12 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | 230 | 45.37 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 47.56 | |||||||||
13 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | 229 | 45.41 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 44.41 | |||||||||
14 | Sofie Holst Jeberg | 2007 | 210 | 46.70 | ||||||
DeltaSwim | 50.92 | |||||||||
15 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 206 | 47.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.80 | |||||||||
16 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 205 | 47.12 | ||||||
Frem Odense | 49.50 | |||||||||
17 | Emilie Dam Hansen | 2005 | 201 | 47.42 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 51.34 | |||||||||
18 | Liva Vangsgaard | 2006 | 198 | 47.62 | ||||||
Frem Odense | 52.04 | |||||||||
19 | Emma Sloth | 2006 | 195 | 47.93 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 48.12 | |||||||||
20 | Tilde Lindeblad | 2006 | 180 | 49.23 | ||||||
DeltaSwim | 46.55 | |||||||||
21 | Frederikke Ekholdt | 2007 | 155 | 51.67 | ||||||
H2Odense | 53.52 | |||||||||
22 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 144 | 52.94 | ||||||
H2Odense | 54.44 | |||||||||
- | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | DSQ | 2 arm på mave v25 | ||||||
Frem Odense | 1:07.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:09 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 17:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Iversen | 2004 | 569 | 30.34 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.27 | |||||||||
2 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 515 | 31.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.38 | |||||||||
3 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 402 | 34.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.47 | |||||||||
4 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 372 | 34.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.55 | |||||||||
5 | Tobias Jakobsen | 2005 | 370 | 35.01 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.03 | |||||||||
6 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 357 | 35.44 | ||||||
DeltaSwim | 35.88 | |||||||||
7 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 333 | 36.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.41 | |||||||||
8 | August Sand Jensen | 2005 | 332 | 36.31 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.47 | |||||||||
9 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 317 | 36.87 | ||||||
H2Odense | 38.46 | |||||||||
10 | Sofus Funder | 2005 | 295 | 37.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.63 | |||||||||
11 | Oskar Foss | 2006 | 291 | 37.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.54 | |||||||||
12 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 248 | 40.02 | ||||||
H2Odense | 40.67 | |||||||||
13 | Magnus Tranekjer | 2005 | 241 | 40.40 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
14 | Karl B. Hansen | 2006 | 240 | 40.47 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 41.84 | |||||||||
15 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | 213 | 42.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.77 | |||||||||
16 | Niklas Bay Rasmussen | 2007 | 201 | 42.88 | ||||||
H2Odense | 44.75 | |||||||||
17 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 199 | 43.01 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.86 | |||||||||
18 | Jonathan N. Sørensen | 2006 | 154 | 46.89 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 46.61 | |||||||||
19 | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | 152 | 47.10 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 47.47 | |||||||||
- | Dany Valiu Nielsen | 2008 | DSQ | ej fort bevæg v25 | ||||||
DeltaSwim | 44.89 | |||||||||
- | Jacob Timmermand | 2006 | DSQ | ej fort bevæg v25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 47.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:14 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 661 | 35.94 | 1:16.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.13 | |||||||||
2 | Marie Jensen | 2005 | 589 | 38.21 | 1:19.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.29 | |||||||||
3 | Emma Nygaard | 2005 | 465 | 40.66 | 1:26.32 | |||||
Frem Odense | 1:25.45 | |||||||||
4 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 427 | 41.98 | 1:28.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.96 | |||||||||
5 | Jazmin Jensen | 2005 | 426 | 41.79 | 1:28.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.38 | |||||||||
6 | Line Gjelstrup | 2006 | 407 | 43.51 | 1:30.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:30.83 | |||||||||
7 | Karoline Hansfort | 2006 | 402 | 42.38 | 1:30.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:29.26 | |||||||||
8 | Sarah Laursen | 2007 | 384 | 43.72 | 1:31.99 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.56 | |||||||||
9 | Astrid Gregersen | 2005 | 380 | 44.03 | 1:32.26 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.65 | |||||||||
10 | Frederikke Riber | 2005 | 377 | 43.36 | 1:32.54 | |||||
DeltaSwim | 1:35.89 | |||||||||
11 | Mille Holmberg | 2006 | 362 | 44.78 | 1:33.82 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:34.22 | |||||||||
12 | Marie Kromann Møller | 2006 | 352 | 45.37 | 1:34.68 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:36.89 | |||||||||
13 | Livia Weidick Frische | 2007 | 346 | 45.17 | 1:35.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:38.43 | |||||||||
14 | Anna Madsby Rohde | 2005 | 326 | 45.32 | 1:37.08 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:37.58 | |||||||||
15 | Anne U. Struntze Sørensen | 2006 | 285 | 48.22 | 1:41.52 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:50.90 | |||||||||
16 | Josefine Bundgaard | 2005 | 284 | 47.02 | 1:41.67 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:41.74 | |||||||||
17 | Mille A. B. Buch | 2006 | 239 | 50.84 | 1:47.69 | |||||
H2Odense | 1:45.80 | |||||||||
18 | Sophie Nørskov Schultz | 2006 | 222 | 1:50.43 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 2:03.31 | |||||||||
19 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 211 | 53.46 | 1:52.19 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:49.70 | |||||||||
20 | Maya Eggert Rasmussen | 2005 | 198 | 52.94 | 1:54.70 | |||||
DeltaSwim | 1:53.31 | |||||||||
21 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | 196 | 53.40 | 1:54.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:00.17 | |||||||||
22 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 128 | 1:03.11 | 2:12.55 | |||||
Viborg Svømme Klub | 2:11.16 | |||||||||
- | Dagmar Stahl | 2007 | DSQ | fl flyben eft st | ||||||
H2Odense | 1:48.04 | |||||||||
- | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | DSQ | 2 armtag uv eft25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:56.73 | |||||||||
- | Karenmarie Vesterlund | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
DeltaSwim | 1:57.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:28 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 17:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 627 | 33.67 | 1:10.79 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.99 | |||||||||
2 | Linus Folke Jensen | 2004 | 583 | 34.68 | 1:12.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.75 | |||||||||
3 | Anders Sanggaard | 2005 | 524 | 35.06 | 1:15.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:23.09 | |||||||||
4 | Kasper Henriksen | 2004 | 463 | 37.17 | 1:18.32 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:18.17 | |||||||||
5 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 448 | 37.01 | 1:19.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.70 | |||||||||
6 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 437 | 38.52 | 1:19.83 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.25 | |||||||||
7 | Alex Fogt | 2004 | 422 | 38.35 | 1:20.76 | |||||
H2Odense | 1:25.41 | |||||||||
8 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 413 | 39.10 | 1:21.37 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:22.40 | |||||||||
9 | Joost Rijkhoff | 2004 | 407 | 38.30 | 1:21.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.20 | |||||||||
10 | Anders Mose | 2004 | 406 | 39.02 | 1:21.82 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.71 | |||||||||
11 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 368 | 39.76 | 1:24.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.52 | |||||||||
12 | Christoffer Mejdal | 2005 | 343 | 42.27 | 1:26.50 | |||||
Frem Odense | 1:27.10 | |||||||||
13 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 297 | 41.39 | 1:30.78 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:29.31 | |||||||||
14 | Jakob Kristensen | 2006 | 296 | 42.91 | 1:30.88 | |||||
DeltaSwim | 1:33.51 | |||||||||
15 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 291 | 43.36 | 1:31.44 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:35.94 | |||||||||
16 | Bertil Tidemann | 2006 | 280 | 45.63 | 1:32.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.98 | |||||||||
17 | Ludvig L. Møller | 2006 | 273 | 44.14 | 1:33.41 | |||||
H2Odense | 1:34.63 | |||||||||
18 | Martin Christensen | 2006 | 251 | 26.73 | 1:36.05 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:34.85 | |||||||||
19 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 231 | 46.46 | 1:38.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.89 | |||||||||
20 | Aksel K. Pedersen | 2006 | 186 | 49.93 | 1:46.05 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:51.96 | |||||||||
21 | Jacob Timmermand | 2006 | 173 | 51.38 | 1:48.73 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:02.46 | |||||||||
22 | Oscar F. J. Dencker | 2006 | 165 | 51.56 | 1:50.46 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:48.91 | |||||||||
23 | Mads Møller Rieck | 2006 | 157 | 51.73 | 1:52.15 | |||||
DeltaSwim | 2:00.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:32 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 17:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 581 | 37.49 | 1:17.67 | 2:01.04 | 2:37.41 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:41.82 | |||||||||
2 | Sofie A. Wolf | 2006 | 563 | 33.92 | 1:14.04 | 2:01.46 | 2:39.14 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:42.56 | |||||||||
3 | Agnete Habermann | 2005 | 514 | 36.25 | 2:05.69 | 2:44.01 | ||||
H2Odense | 2:41.83 | |||||||||
4 | Laura S. Olesen | 2005 | 485 | 37.20 | 1:18.38 | 2:47.20 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 2:42.29 | |||||||||
5 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 479 | 37.59 | 1:21.03 | 2:09.99 | 2:47.89 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:47.47 | |||||||||
6 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 469 | 37.91 | 1:20.81 | 2:09.42 | 2:49.08 | |||
H2Odense | 2:42.85 | |||||||||
7 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 463 | 1:22.24 | 2:10.97 | 2:49.78 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:46.73 | |||||||||
8 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 446 | 36.73 | 1:22.10 | 2:12.51 | 2:52.00 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:55.64 | |||||||||
9 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 428 | 37.52 | 1:23.96 | 2:15.32 | 2:54.33 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:55.50 | |||||||||
10 | Mathilde Stilund | 2005 | 408 | 36.94 | 1:24.58 | 2:17.68 | 2:57.14 | |||
Frem Odense | 3:00.46 | |||||||||
11 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 401 | 38.77 | 1:24.20 | 2:19.16 | 2:58.15 | |||
DeltaSwim | 2:59.10 | |||||||||
12 | Emma Nygaard | 2005 | 397 | 42.42 | 1:28.02 | 2:17.98 | 2:58.75 | |||
Frem Odense | 2:55.97 | |||||||||
13 | Laura Frost Rainer | 2005 | 385 | 38.92 | 1:25.64 | 2:17.55 | 3:00.54 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:01.76 | |||||||||
14 | Alma Bach Larsen | 2006 | 368 | 38.98 | 1:26.38 | 2:18.70 | 3:03.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:22.18 | |||||||||
15 | Victoria Richards | 2005 | 355 | 38.31 | 1:25.95 | 2:23.94 | 3:05.57 | |||
DeltaSwim | 3:03.84 | |||||||||
16 | Emma Brogaard Krogh | 2007 | 351 | 42.99 | 1:29.99 | 2:24.01 | 3:06.14 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:16.71 | |||||||||
17 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 316 | 43.87 | 2:32.16 | 3:19.99 | 3:12.84 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:14.62 | |||||||||
18 | Caroline van Vliet | 2006 | 290 | 43.66 | 1:33.44 | 2:34.23 | 3:18.33 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:21.35 | |||||||||
19 | Alberte Fauerby | 2005 | 248 | 43.88 | 1:42.11 | 2:39.12 | 3:29.10 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:32.64 | |||||||||
20 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | 193 | 56.57 | 1:53.19 | 2:56.39 | 3:47.21 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:49.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:49 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 18:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 695 | 29.23 | 1:03.84 | 1:44.24 | 2:16.12 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:14.85 | |||||||||
2 | Mads Iversen | 2004 | 535 | 31.41 | 1:54.90 | 2:28.50 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:25.32 | |||||||||
3 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 510 | 31.53 | 1:11.25 | 1:55.64 | 2:30.89 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:28.01 | |||||||||
4 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 474 | 33.74 | 1:13.29 | 1:58.87 | 2:34.66 | |||
Frem Odense | 2:35.45 | |||||||||
5 | Thor Majgård | 2005 | 439 | 33.84 | 1:15.54 | 2:01.45 | 2:38.61 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:43.26 | |||||||||
6 | Inas Ilic | 2005 | 434 | 34.82 | 1:15.77 | 2:02.86 | 2:39.23 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:34.43 | |||||||||
7 | Jonathan Nejmann | 2004 | 425 | 34.44 | 1:15.72 | 2:04.11 | 2:40.32 | |||
H2Odense | 2:44.75 | |||||||||
8 | Carl Clausen | 2005 | 424 | 36.01 | 1:16.39 | 2:03.15 | 2:40.49 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:46.46 | |||||||||
9 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 420 | 34.72 | 1:16.15 | 2:04.95 | 2:40.91 | |||
H2Odense | 2:48.39 | |||||||||
10 | Nicolas Duvander | 2005 | 408 | 35.57 | 1:18.00 | 2:05.72 | 2:42.48 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:41.61 | |||||||||
11 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 374 | 36.79 | 1:20.39 | 2:09.58 | 2:47.23 | |||
DeltaSwim | 2:47.07 | |||||||||
12 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 374 | 34.96 | 1:18.34 | 2:10.31 | 2:47.30 | |||
Frem Odense | 2:49.78 | |||||||||
13 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 319 | 42.70 | 1:27.95 | 2:18.91 | 2:56.40 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:56.17 | |||||||||
14 | Christoffer Mejdal | 2005 | 312 | 39.49 | 1:27.06 | 2:14.74 | 2:57.73 | |||
Frem Odense | 3:05.25 | |||||||||
15 | Villads Seneca | 2006 | 311 | 37.69 | 1:24.49 | 2:17.65 | 2:57.95 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:57.92 | |||||||||
16 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 302 | 40.49 | 1:25.37 | 2:18.33 | 2:59.59 | |||
DeltaSwim | 2:48.71 | |||||||||
17 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 297 | 40.65 | 1:29.96 | 2:22.82 | 3:00.71 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:02.95 | |||||||||
18 | Max Venborg Kromann | 2005 | 285 | 38.97 | 1:23.31 | 2:19.99 | 3:03.09 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:11.64 | |||||||||
19 | Hjalte S Mathiasen | 2005 | 253 | 44.94 | 1:33.53 | 2:27.75 | 3:10.63 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:00.65 | |||||||||
20 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 252 | 41.94 | 1:26.19 | 2:26.83 | 3:10.71 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:12.91 | |||||||||
21 | Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | 237 | 46.79 | 1:33.77 | 2:33.92 | 3:14.61 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:17.79 | |||||||||
- | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | DNF | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:30.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:02 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 18:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 25, 8x100m IM Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Aalborg Piger | 0 | Aalborg Svømmeklub | 10:05.49 | ||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 1:10.61 | 1:10.61 | |||||||
Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 1:14.02 | 2:24.63 | |||||||
Laura S. Olesen | 2005 | 1:18.34 | 3:42.97 | |||||||
Stine Mejdahl | 2005 | 1:18.48 | 5:01.45 | |||||||
Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 1:19.51 | 6:20.96 | |||||||
Jazmin Jensen | 2005 | 1:17.15 | 7:38.11 | |||||||
Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 1:15.50 | 8:53.61 | |||||||
Mathilde Bager | 2005 | 1:11.88 | 10:05.49 | |||||||
2 | Agf Bamse Og Kylling | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 11:00.70 | ||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 1:14.83 | 1:14.83 | |||||||
Anna Salka Nielsen | 2005 | 1:20.24 | 2:35.07 | |||||||
Johanne V. Futtrup | 2005 | 1:20.88 | 3:55.95 | |||||||
Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 1:19.81 | 5:15.76 | |||||||
Karoline Hansfort | 2006 | 1:21.28 | 6:37.04 | |||||||
Marie Kromann Møller | 2006 | 1:24.12 | 8:01.16 | |||||||
Emma Brogaard Krogh | 2007 | 1:28.20 | 9:29.36 | |||||||
Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 1:31.34 | 11:00.70 | |||||||
3 | Viborg Damer | 2004 | Viborg Svømme Klub | 12:23.24 | ||||||
Anna Varming | 2005 | 1:19.64 | 1:19.64 | |||||||
Anne U. Struntze Sørensen | 2006 | 1:39.41 | 2:59.05 | |||||||
Louise Sunesen | 2005 | 1:14.68 | 4:13.73 | |||||||
Emma Sloth | 2006 | 1:43.13 | 5:56.86 | |||||||
Elisabeth Vingborg | 2005 | 1:19.51 | 7:16.37 | |||||||
Emma Stabel | 2006 | 1:38.24 | 8:54.61 | |||||||
Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | 1:46.35 | 10:40.96 | |||||||
Olivia Sehested Mogensen | 2006 | 1:42.28 | 12:23.24 | |||||||
- | Delta Girls | 0 | DeltaSwim | DSQ | tyvstart | |||||
Frederikke Riber | 2005 | 1:21.52 | 1:21.52 | |||||||
Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 1:22.49 | 2:44.01 | |||||||
Sofie Holst Jeberg | 2007 | 1:43.33 | 4:27.34 | |||||||
Mille Lindeblad | 2005 | 1:28.48 | 5:55.82 | |||||||
Tilde Lindeblad | 2006 | 1:49.09 | 7:44.91 | |||||||
- | Honolulubanden | 2005 | Vejle Svømmeklub | DSQ | afsl på mave v150 | |||||
Emilie Moberg | 2005 | 1:18.60 | 1:18.60 | |||||||
- | Piger H2Odense | 2004 | H2Odense | DSQ | ej samt berør v425 | |||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 1:15.45 | 1:15.45 | |||||||
Agnete Habermann | 2005 | 1:14.81 | 2:30.26 | |||||||
Naja Færgemann | 2006 | 1:15.28 | 3:45.54 | |||||||
Dagmar Stahl | 2007 | 1:40.69 | 5:26.23 | |||||||
- | Ørreder Esbjergs | 0 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Marie Jensen | 2005 | 1:14.85 | 1:14.85 | |||||||
Karoline R. Frederiksen | 2006 | 1:21.36 | 2:36.21 | |||||||
Isabell Rothgordt | 2005 | 1:23.71 | 3:59.92 | |||||||
Millie Møller | 2007 | 1:25.69 | 5:25.61 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:55 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 18:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 26, Jokerløb Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Jensen | 2005 | 317 | 44.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.34 | |||||||||
2 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 300 | 45.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Stine Mejdahl | 2005 | 283 | 46.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.60 | |||||||||
4 | Anna Varming | 2005 | 148 | 57.59 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 47.31 | |||||||||
5 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 142 | 58.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 50.55 | |||||||||
6 | Line Gjelstrup | 2006 | 115 | 1:02.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.07 | |||||||||
7 | Ida Jacobsen | 2005 | 114 | 1:02.81 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.56 | |||||||||
8 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | 110 | 1:03.52 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 58.46 | |||||||||
9 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 68 | 1:14.49 | ||||||
H2Odense | 37.84 | |||||||||
10 | Naja Færgemann | 2006 | 63 | 1:16.61 | ||||||
H2Odense | 41.15 | |||||||||
11 | Sophia Jochumsen | 2006 | 34 | 1:34.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.37 | |||||||||
12 | Frederikke Riber | 2005 | 30 | 1:37.85 | ||||||
DeltaSwim | 43.05 | |||||||||
13 | Liva Vangsgaard | 2006 | 27 | 1:41.15 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
14 | Mille Lindeblad | 2005 | 16 | 2:00.61 | ||||||
DeltaSwim | 53.18 | |||||||||
15 | Emilie Dam Hansen | 2005 | 13 | 2:08.97 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:00.11 | |||||||||
16 | Sophie Kronborg | 2005 | 12 | 2:11.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.40 | |||||||||
17 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 9 | 2:21.85 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
18 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | 5 | 2:49.92 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 45.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:52 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 19:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 27, Jokerløb Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 543 | 33.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.86 | |||||||||
2 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 247 | 43.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 52.10 | |||||||||
3 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 154 | 51.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.55 | |||||||||
4 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 152 | 51.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.78 | |||||||||
5 | Anders Mose | 2004 | 125 | 55.05 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.21 | |||||||||
6 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 68 | 1:07.50 | ||||||
H2Odense | 33.87 | |||||||||
7 | Anders Sanggaard | 2005 | 65 | 1:08.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.67 | |||||||||
8 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 54 | 1:12.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.61 | |||||||||
9 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 38 | 1:21.80 | ||||||
DeltaSwim | 41.57 | |||||||||
10 | Abdelrahman Doudar | 2005 | 23 | 1:36.07 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
11 | Jakob Kristensen | 2006 | 10 | 2:07.88 | ||||||
DeltaSwim | 42.37 | |||||||||
12 | Christoffer Mejdal | 2005 | 9 | 2:11.02 | ||||||
Frem Odense | 39.44 | |||||||||
13 | Lukas Hedegaard | 2004 | 7 | 2:18.80 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.33 | |||||||||
14 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 4 | 2:45.35 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 41.34 | |||||||||
- | Mathias E. Kristiansen | 2004 | DSQ | ej korrekt armtag | ||||||
H2Odense | 44.93 | |||||||||
- | Thor Majgård | 2005 | DSQ | skod v22 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 43.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:01 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 10:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 28, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Jacobsen | 2005 | 595 | 35.09 | 1:13.15 | 1:52.98 | 2:33.50 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:37.94 | |||||||||
2 | Laura S. Olesen | 2005 | 566 | 36.84 | 1:16.64 | 1:57.32 | 2:36.08 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:38.41 | |||||||||
3 | Anna Varming | 2005 | 510 | 37.64 | 1:19.18 | 2:01.52 | 2:41.57 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:39.31 | |||||||||
4 | Stine Mejdahl | 2005 | 494 | 37.43 | 2:43.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 2:38.39 | |||||||||
5 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 483 | 37.08 | 1:18.06 | 2:01.05 | 2:44.50 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:41.82 | |||||||||
6 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 458 | 37.84 | 1:19.73 | 2:04.04 | 2:47.47 | |||
DeltaSwim | 3:14.45 | |||||||||
7 | Sophia Jochumsen | 2006 | 426 | 40.84 | 1:24.50 | 2:09.33 | 2:51.58 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:53.50 | |||||||||
8 | Frederikke Riber | 2005 | 400 | 2:23.19 | 2:55.24 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
9 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 395 | 42.15 | 2:55.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:59.57 | |||||||||
10 | Emma Brogaard Krogh | 2007 | 379 | 43.94 | 1:29.73 | 2:15.00 | 2:58.43 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:03.62 | |||||||||
11 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 291 | 46.95 | 1:36.29 | 2:26.74 | 3:14.68 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:19.12 | |||||||||
12 | Emilie Bech Kjælgaard | 2007 | 251 | 2:30.71 | 3:24.65 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
13 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | 246 | 2:34.72 | 3:25.87 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Matilde A. B. Buch | 2008 | DNS | |||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Alma Bach Larsen | 2006 | DSQ | ej berør v150 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:00.10 | |||||||||
- | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | DSQ | ej fort bevæg v175 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Dagmar Stahl | 2007 | DSQ | 2 tag i vend v25 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Emilie Moberg | 2005 | DSQ | ej fort bevæg v175 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:40.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:19 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 29, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 640 | 32.15 | 1:06.63 | 1:42.02 | 2:17.93 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:17.37 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 585 | 33.74 | 1:09.40 | 1:46.00 | 2:22.14 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:19.19 | |||||||||
3 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 465 | 36.65 | 1:16.01 | 1:55.52 | 2:33.43 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 449 | 38.77 | 1:17.81 | 1:57.15 | 2:35.17 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:43.90 | |||||||||
5 | Nicolas Duvander | 2005 | 419 | 37.21 | 1:18.51 | 1:59.57 | 2:38.87 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:42.24 | |||||||||
6 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 416 | 37.73 | 1:18.00 | 1:59.10 | 2:39.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:38.04 | |||||||||
7 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 403 | 38.03 | 1:19.26 | 2:00.74 | 2:40.88 | |||
H2Odense | 2:46.33 | |||||||||
8 | Tobias Jakobsen | 2005 | 389 | 38.71 | 1:20.62 | 2:03.14 | 2:42.85 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:50.71 | |||||||||
9 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 369 | 39.62 | 1:22.36 | 2:04.89 | 2:45.69 | |||
DeltaSwim | 2:53.81 | |||||||||
10 | August Sand Jensen | 2005 | 354 | 39.91 | 1:22.81 | 2:06.38 | 2:47.97 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:58.48 | |||||||||
11 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 340 | 1:25.44 | 2:08.92 | 2:50.23 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:52.05 | |||||||||
12 | Max Venborg Kromann | 2005 | 335 | 40.07 | 1:23.09 | 2:07.61 | 2:51.03 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:00.30 | |||||||||
13 | Alexander Drachmann | 2005 | 293 | 41.29 | 1:26.10 | 2:12.97 | 2:58.91 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:58.62 | |||||||||
14 | Karl B. Hansen | 2006 | 291 | 1:29.40 | 2:14.16 | 2:59.30 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:11.86 | |||||||||
15 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 263 | 43.85 | 1:31.89 | 2:20.47 | 3:05.38 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
16 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 252 | 45.83 | 1:32.92 | 2:21.44 | 3:08.10 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:21.00 | |||||||||
17 | Ludvig L. Møller | 2006 | 240 | 44.46 | 1:32.40 | 2:21.20 | 3:11.23 | |||
H2Odense | ||||||||||
- | Casper Johannesen | 2004 | DSQ | ej fort bevæg v125 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:34.75 | |||||||||
- | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | DSQ | ej fort bevæg v125 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:12.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:27 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 10:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 30, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 572 | 31.15 | 1:04.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.30 | |||||||||
2 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 571 | 30.99 | 1:04.53 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.29 | |||||||||
3 | Jazmin Jensen | 2005 | 479 | 32.19 | 1:08.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.74 | |||||||||
4 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 450 | 32.89 | 1:09.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.51 | |||||||||
5 | Line Gjelstrup | 2006 | 439 | 34.28 | 1:10.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.69 | |||||||||
6 | Anna Salka Nielsen | 2005 | 427 | 34.14 | 1:11.09 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.80 | |||||||||
7 | Millie Møller | 2007 | 410 | 34.06 | 1:12.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.24 | |||||||||
8 | Kristiane Frøslev | 2007 | 397 | 35.04 | 1:12.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.02 | |||||||||
9 | Laura Frost Rainer | 2005 | 394 | 34.87 | 1:13.00 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.77 | |||||||||
10 | Amalie F. Piiters | 2006 | 372 | 34.39 | 1:14.44 | |||||
H2Odense | 1:13.54 | |||||||||
11 | Maja Rolighed | 2005 | 354 | 34.32 | 1:15.65 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:17.54 | |||||||||
12 | Frida Høj Foldager | 2006 | 323 | 37.61 | 1:18.04 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.53 | |||||||||
13 | Therese T. Kallestrup | 2006 | 310 | 40.10 | 1:19.11 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.12 | |||||||||
14 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 284 | 39.58 | 1:21.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.72 | |||||||||
15 | Emma Stabel | 2006 | 268 | 39.40 | 1:23.03 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:36.38 | |||||||||
16 | Anne U. Struntze Sørensen | 2006 | 266 | 39.73 | 1:23.25 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:34.54 | |||||||||
17 | Siri-Maj Juel Holt | 2006 | 256 | 41.47 | 1:24.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:32.65 | |||||||||
18 | Sofie Holst Jeberg | 2007 | 251 | 40.72 | 1:24.87 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
19 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 226 | 41.63 | 1:27.80 | |||||
DeltaSwim | 1:33.68 | |||||||||
20 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 217 | 42.14 | 1:28.98 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.70 | |||||||||
21 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | 210 | 42.67 | 1:29.99 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:34.95 | |||||||||
22 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | 164 | 46.89 | 1:37.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:43.22 | |||||||||
- | Matilde A. B. Buch | 2008 | DNS | |||||||
H2Odense | 1:31.15 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:34 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lukas Hedegaard | 2004 | 537 | 28.86 | 59.51 | |||||
Viborg Svømme Klub | 59.35 | |||||||||
2 | Søren Have | 2004 | 523 | 29.55 | 1:00.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.02 | |||||||||
3 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 509 | 29.59 | 1:00.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.65 | |||||||||
4 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 487 | 29.16 | 1:01.47 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.02 | |||||||||
5 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 470 | 30.43 | 1:02.20 | |||||
H2Odense | 1:05.91 | |||||||||
6 | Inas Ilic | 2005 | 441 | 30.48 | 1:03.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.88 | |||||||||
7 | Magne Christian Hansen | 2006 | 439 | 30.53 | 1:03.65 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:06.73 | |||||||||
8 | Karl Heeb | 2005 | 407 | 31.20 | 1:05.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.74 | |||||||||
9 | Alex Fogt | 2004 | 382 | 31.63 | 1:06.66 | |||||
H2Odense | 1:07.75 | |||||||||
10 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 380 | 32.26 | 1:06.79 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.43 | |||||||||
11 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 366 | 32.49 | 1:07.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.08 | |||||||||
12 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 332 | 34.01 | 1:09.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.39 | |||||||||
13 | Sofus Funder | 2005 | 330 | 1:09.98 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.07 | |||||||||
14 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 327 | 33.78 | 1:10.20 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.96 | |||||||||
15 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 270 | 35.96 | 1:14.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.45 | |||||||||
16 | Johannes Clausen | 2004 | 267 | 35.15 | 1:15.08 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
17 | Abdelrahman Doudar | 2005 | 260 | 37.65 | 1:15.78 | |||||
Frem Odense | 1:18.61 | |||||||||
18 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 232 | 37.52 | 1:18.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.75 | |||||||||
19 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | 219 | 37.99 | 1:20.28 | |||||
DeltaSwim | 1:22.81 | |||||||||
20 | Johannes Erik Geisler | 2006 | 212 | 39.00 | 1:21.06 | |||||
Frem Odense | 1:24.29 | |||||||||
21 | Jonathan N. Sørensen | 2006 | 207 | 39.91 | 1:21.70 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:29.54 | |||||||||
22 | Oscar F. J. Dencker | 2006 | 206 | 39.36 | 1:21.86 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:27.08 | |||||||||
23 | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | 146 | 42.29 | 1:31.80 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:38.08 | |||||||||
- | Mads Møller Rieck | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
DeltaSwim | 1:27.45 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 10:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 32, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 615 | 35.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.84 | |||||||||
2 | Marie Jensen | 2005 | 585 | 36.48 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.34 | |||||||||
3 | Mathilde Bager | 2005 | 528 | 37.73 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.58 | |||||||||
4 | Agnete Habermann | 2005 | 486 | 38.78 | ||||||
H2Odense | 38.56 | |||||||||
5 | Karoline Hansfort | 2006 | 419 | 40.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 40.56 | |||||||||
6 | Isabell Rothgordt | 2005 | 390 | 41.73 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.33 | |||||||||
7 | Astrid Gregersen | 2005 | 379 | 42.14 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.05 | |||||||||
8 | Line Gjelstrup | 2006 | 363 | 42.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.07 | |||||||||
9 | Mille Holmberg | 2006 | 335 | 43.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 43.85 | |||||||||
10 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | 325 | 44.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 45.41 | |||||||||
11 | Marie Kromann Møller | 2006 | 324 | 44.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 44.15 | |||||||||
12 | Josefine Bundgaard | 2005 | 305 | 45.32 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 44.04 | |||||||||
13 | Dagmar Stahl | 2007 | 230 | 49.78 | ||||||
H2Odense | 48.76 | |||||||||
14 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 226 | 50.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.16 | |||||||||
15 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | 226 | 50.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 51.37 | |||||||||
16 | Sophie Nørskov Schultz | 2006 | 226 | 50.07 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 56.23 | |||||||||
17 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | 222 | 50.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 52.12 | |||||||||
18 | Maya Eggert Rasmussen | 2005 | 205 | 51.66 | ||||||
DeltaSwim | 52.23 | |||||||||
19 | Nanna W Povlsen | 2005 | 195 | 52.57 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 52.93 | |||||||||
20 | Karenmarie Vesterlund | 2005 | 179 | 54.12 | ||||||
DeltaSwim | 53.78 | |||||||||
21 | Emilie Dam Hansen | 2005 | 150 | 57.37 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:00.11 | |||||||||
22 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 143 | 58.34 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.77 | |||||||||
23 | Liva Vangsgaard | 2006 | 137 | 59.15 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
24 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 104 | 1:04.68 | ||||||
Frem Odense | 1:10.51 | |||||||||
25 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 75 | 1:12.05 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Sarah Laursen | 2007 | DSQ | fl flyben eft vend | ||||||
Vejle Svømmeklub | 40.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:51 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 33, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linus Folke Jensen | 2004 | 589 | 32.90 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.97 | |||||||||
2 | Anders Sanggaard | 2005 | 497 | 34.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.67 | |||||||||
3 | Kasper Henriksen | 2004 | 452 | 35.93 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.02 | |||||||||
4 | Casper Johannesen | 2004 | 409 | 37.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.99 | |||||||||
5 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 375 | 38.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.68 | |||||||||
6 | Carl Clausen | 2005 | 359 | 38.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.78 | |||||||||
7 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 345 | 39.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.49 | |||||||||
8 | Christoffer Mejdal | 2005 | 337 | 39.62 | ||||||
Frem Odense | 39.44 | |||||||||
9 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 299 | 41.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.66 | |||||||||
10 | Hjalte S Mathiasen | 2005 | 298 | 41.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.04 | |||||||||
11 | Jakob Kristensen | 2006 | 279 | 42.17 | ||||||
DeltaSwim | 42.37 | |||||||||
12 | Martin Christensen | 2006 | 278 | 42.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 45.49 | |||||||||
13 | Ludvig L. Møller | 2006 | 273 | 42.50 | ||||||
H2Odense | 41.89 | |||||||||
14 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 267 | 42.80 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 43.88 | |||||||||
15 | Mikkel Hyldahl | 2005 | 258 | 43.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.45 | |||||||||
16 | Bertil Tidemann | 2006 | 257 | 43.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.52 | |||||||||
17 | Magnus Tranekjer | 2005 | 254 | 43.51 | ||||||
H2Odense | 50.35 | |||||||||
18 | Asger Nielsen | 2005 | 234 | 44.70 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 45.21 | |||||||||
19 | Aksel K. Pedersen | 2006 | 186 | 48.23 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 48.95 | |||||||||
20 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 177 | 49.06 | ||||||
H2Odense | 50.86 | |||||||||
21 | Mads Møller Rieck | 2006 | 158 | 51.00 | ||||||
DeltaSwim | 53.43 | |||||||||
22 | Niklas Bay Rasmussen | 2007 | 154 | 51.39 | ||||||
H2Odense | 54.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 622 | 34.70 | 1:13.00 | 1:52.04 | 2:31.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:30.06 | |||||||||
2 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 531 | 35.61 | 1:16.00 | 1:57.82 | 2:39.22 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:35.99 | |||||||||
3 | Louise Sunesen | 2005 | 457 | 36.30 | 1:19.42 | 2:03.16 | 2:47.32 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:42.97 | |||||||||
4 | Agnete Habermann | 2005 | 396 | 38.78 | 1:22.47 | 2:08.77 | 2:55.46 | |||
H2Odense | ||||||||||
5 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 343 | 39.00 | 1:26.46 | 2:15.66 | 3:04.08 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:25.11 | |||||||||
6 | Emilie Moberg | 2005 | 326 | 40.89 | 1:29.84 | 2:19.51 | 3:07.25 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 323 | 40.93 | 1:28.54 | 2:18.47 | 3:07.91 | |||
H2Odense | ||||||||||
8 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 310 | 38.62 | 1:26.74 | 2:17.86 | 3:10.42 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 304 | 41.77 | 1:30.24 | 2:22.09 | 3:11.71 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
10 | Isabell Rothgordt | 2005 | 284 | 42.50 | 1:33.16 | 2:25.14 | 3:16.08 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:12.80 | |||||||||
11 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 261 | 41.32 | 1:30.74 | 2:24.99 | 3:21.73 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Victoria Richards | 2005 | 243 | 42.93 | 1:34.39 | 2:29.50 | 3:26.54 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
13 | Maja Rolighed | 2005 | 225 | 44.15 | 1:37.68 | 2:35.27 | 3:31.82 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
14 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 224 | 42.70 | 1:39.67 | 2:40.39 | 3:32.15 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:14.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:05 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 35, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 509 | 31.53 | 1:08.16 | 1:46.82 | 2:26.95 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:26.69 | |||||||||
2 | Mads Iversen | 2004 | 477 | 32.34 | 1:10.15 | 1:50.51 | 2:30.21 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 423 | 33.63 | 1:11.97 | 1:53.00 | 2:36.33 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:43.16 | |||||||||
4 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 397 | 33.77 | 1:13.90 | 1:57.64 | 2:39.70 | |||
H2Odense | ||||||||||
5 | Anders Mose | 2004 | 393 | 34.68 | 1:15.51 | 1:57.96 | 2:40.23 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:40.75 | |||||||||
6 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 378 | 34.15 | 1:15.24 | 1:58.71 | 2:42.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:43.98 | |||||||||
7 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 358 | 34.17 | 1:16.22 | 2:00.40 | 2:45.28 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:05.00 | |||||||||
8 | Thor Majgård | 2005 | 321 | 39.20 | 1:23.75 | 2:08.23 | 2:51.37 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:58.62 | |||||||||
9 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 319 | 36.93 | 1:20.46 | 2:06.82 | 2:51.75 | |||
H2Odense | ||||||||||
10 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 284 | 38.62 | 1:24.24 | 2:13.41 | 2:58.57 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
11 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 280 | 37.76 | 1:22.43 | 2:10.17 | 2:59.36 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:10.00 | |||||||||
12 | Villads Seneca | 2006 | 189 | 40.19 | 1:31.50 | 2:29.69 | 3:24.24 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:25.12 | |||||||||
13 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 174 | 44.12 | 1:37.80 | 2:34.23 | 3:30.25 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:41.27 | |||||||||
14 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 148 | 48.82 | 1:46.96 | 2:45.68 | 3:41.45 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:39.99 | |||||||||
- | Mikkel Holme Madsen | 2005 | DSQ | 1 hånd i vend v25 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Nicolas Duvander | 2005 | DSQ | asynk ben v140 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:42.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:21 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 625 | 34.39 | 1:11.24 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.22 | |||||||||
2 | Mathilde Bager | 2005 | 571 | 35.29 | 1:13.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.96 | |||||||||
3 | Ida Jacobsen | 2005 | 523 | 34.34 | 1:15.60 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.35 | |||||||||
4 | Emma Nygaard | 2005 | 445 | 38.01 | 1:19.81 | |||||
Frem Odense | 1:22.31 | |||||||||
5 | Mathilde Stilund | 2005 | 436 | 37.18 | 1:20.35 | |||||
Frem Odense | 1:23.98 | |||||||||
6 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 421 | 36.76 | 1:21.28 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:20.94 | |||||||||
7 | Laura Frost Rainer | 2005 | 406 | 38.99 | 1:22.26 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.63 | |||||||||
8 | Astrid Gregersen | 2005 | 404 | 39.82 | 1:22.41 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.24 | |||||||||
9 | Kristiane Frøslev | 2007 | 367 | 39.17 | 1:25.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.68 | |||||||||
10 | Marie Kromann Møller | 2006 | 366 | 41.80 | 1:25.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:25.84 | |||||||||
11 | Livia Weidick Frische | 2007 | 344 | 40.18 | 1:26.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:28.59 | |||||||||
12 | Therese T. Kallestrup | 2006 | 289 | 1:32.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:47.82 | |||||||||
13 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 282 | 42.71 | 1:32.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.62 | |||||||||
14 | Mille Holmberg | 2006 | 279 | 46.25 | 1:33.20 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.42 | |||||||||
15 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | 251 | 47.95 | 1:36.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.50 | |||||||||
16 | Mille A. B. Buch | 2006 | 251 | 45.97 | 1:36.54 | |||||
H2Odense | 1:40.27 | |||||||||
17 | Anne U. Struntze Sørensen | 2006 | 244 | 46.67 | 1:37.42 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:45.43 | |||||||||
18 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 226 | 48.70 | 1:39.94 | |||||
DeltaSwim | 1:53.15 | |||||||||
19 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | 220 | 48.77 | 1:40.94 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:49.88 | |||||||||
20 | Siri-Maj Juel Holt | 2006 | 217 | 49.45 | 1:41.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:49.98 | |||||||||
21 | Emma Sloth | 2006 | 217 | 49.02 | 1:41.39 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:43.92 | |||||||||
22 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | 184 | 51.57 | 1:47.07 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:47.03 | |||||||||
23 | Karenmarie Vesterlund | 2005 | 174 | 52.04 | 1:49.03 | |||||
DeltaSwim | 2:00.37 | |||||||||
24 | Nanna W Povlsen | 2005 | 158 | 1:52.66 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:48.82 | |||||||||
25 | Emilie Dam Hansen | 2005 | 132 | 55.54 | 1:59.49 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Frederikke Ekholdt | 2007 | DSQ | forkert stilart v80 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Isabell Rothgordt | 2005 | DSQ | ryglig eft 50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:38 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 37, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linus Folke Jensen | 2004 | 572 | 32.24 | 1:06.65 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.29 | |||||||||
2 | Anders Sanggaard | 2005 | 525 | 32.82 | 1:08.58 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.15 | |||||||||
3 | Casper Johannesen | 2004 | 500 | 32.47 | 1:09.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.64 | |||||||||
4 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 451 | 34.10 | 1:12.13 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.34 | |||||||||
5 | Kasper Henriksen | 2004 | 443 | 34.62 | 1:12.55 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.97 | |||||||||
6 | Joost Rijkhoff | 2004 | 431 | 34.19 | 1:13.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.81 | |||||||||
7 | Magne Christian Hansen | 2006 | 414 | 35.92 | 1:14.19 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:18.88 | |||||||||
8 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 393 | 34.05 | 1:15.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.09 | |||||||||
9 | Carl Clausen | 2005 | 392 | 35.23 | 1:15.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.16 | |||||||||
10 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 381 | 35.69 | 1:16.29 | |||||
DeltaSwim | 1:18.34 | |||||||||
11 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 322 | 37.32 | 1:20.68 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.76 | |||||||||
12 | Hjalte S Mathiasen | 2005 | 316 | 38.10 | 1:21.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.80 | |||||||||
13 | Sofus Funder | 2005 | 299 | 37.80 | 1:22.71 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.25 | |||||||||
14 | Alexander Drachmann | 2005 | 277 | 39.47 | 1:24.83 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.75 | |||||||||
15 | Abdelrahman Doudar | 2005 | 248 | 41.32 | 1:28.00 | |||||
Frem Odense | 1:30.93 | |||||||||
16 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 229 | 43.08 | 1:30.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.64 | |||||||||
17 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 223 | 43.42 | 1:31.19 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:32.11 | |||||||||
18 | Karl B. Hansen | 2006 | 221 | 40.73 | 1:31.48 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:33.39 | |||||||||
19 | Jacob Timmermand | 2006 | 203 | 45.11 | 1:34.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.01 | |||||||||
20 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 203 | 42.90 | 1:34.04 | |||||
H2Odense | 1:34.83 | |||||||||
21 | Oscar F. J. Dencker | 2006 | 197 | 45.00 | 1:35.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:37.97 | |||||||||
22 | Johannes Erik Geisler | 2006 | 180 | 47.61 | 1:37.83 | |||||
Frem Odense | 1:45.50 | |||||||||
- | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:55.55 | |||||||||
- | Julian Vitus Pedersen | 2007 | DNS | |||||||
H2Odense | 1:28.19 | |||||||||
- | Anders Hammam Saayda | 2006 | DSQ | sv på mave eft 25 | ||||||
Frem Odense | 1:52.67 | |||||||||
- | Jonatan Lyck Falk | 2006 | DSQ | 1 hånd i vend v25 | ||||||
DeltaSwim | 1:32.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 38, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Varming | 2005 | 535 | 3:46.82 | 5:03.03 | |||||
Viborg Svømme Klub | 5:07.04 | |||||||||
2 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 532 | 1:13.22 | 2:31.50 | 3:49.58 | 5:03.59 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:05.98 | |||||||||
3 | Laura S. Olesen | 2005 | 508 | 1:13.44 | 2:32.26 | 3:51.33 | 5:08.35 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:09.79 | |||||||||
4 | Sofie A. Wolf | 2006 | 505 | 1:12.02 | 2:31.32 | 3:50.06 | 5:08.94 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 6:22.16 | |||||||||
5 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 479 | 1:14.20 | 2:34.39 | 3:55.12 | 5:14.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:20.00 | |||||||||
6 | Naja Færgemann | 2006 | 470 | 1:18.27 | 2:39.79 | 4:00.51 | 5:16.40 | |||
H2Odense | 5:20.43 | |||||||||
7 | Louise Sunesen | 2005 | 468 | 1:17.84 | 2:38.06 | 3:59.74 | 5:17.02 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:12.44 | |||||||||
8 | Sophia Jochumsen | 2006 | 406 | 1:18.93 | 2:43.84 | 4:08.82 | 5:32.20 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:42.43 | |||||||||
9 | Frederikke Riber | 2005 | 402 | 1:19.97 | 4:09.78 | 5:33.36 | ||||
DeltaSwim | 6:19.05 | |||||||||
10 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 386 | 1:22.07 | 2:49.22 | 4:14.44 | 5:37.79 | |||
DeltaSwim | 6:38.97 | |||||||||
11 | Karoline Hansfort | 2006 | 376 | 1:23.97 | 2:52.46 | 4:19.32 | 5:40.96 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:44.00 | |||||||||
12 | Millie Møller | 2007 | 355 | 1:21.65 | 5:47.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:42.95 | |||||||||
13 | Sophie Kronborg | 2005 | 347 | 1:20.75 | 2:49.45 | 4:19.78 | 5:50.01 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alma Bach Larsen | 2006 | 333 | 1:22.72 | 2:52.80 | 4:24.18 | 5:54.90 | |||
Aalborg Svømmeklub | 6:07.19 | |||||||||
15 | Emilie Bech Kjælgaard | 2007 | 256 | 1:26.68 | 3:06.39 | 4:48.68 | 6:27.58 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
16 | Anna Madsby Rohde | 2005 | 255 | 1:31.89 | 3:11.78 | 4:51.82 | 6:27.89 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
17 | Mille A. B. Buch | 2006 | 197 | 1:37.85 | 5:14.63 | 7:02.54 | ||||
H2Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:59 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 39, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 556 | 1:07.98 | 2:19.27 | 3:29.85 | 4:37.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:44.06 | |||||||||
2 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 543 | 1:07.61 | 2:19.01 | 3:30.39 | 4:39.82 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:48.33 | |||||||||
3 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 520 | 1:07.27 | 2:20.53 | 3:33.47 | 4:43.95 | |||
Frem Odense | 7:37.89 | |||||||||
4 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 495 | 1:08.41 | 2:21.83 | 3:35.74 | 4:48.61 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:09.06 | |||||||||
5 | Lukas Hedegaard | 2004 | 489 | 1:07.97 | 4:49.85 | |||||
Viborg Svømme Klub | 4:47.27 | |||||||||
6 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 488 | 1:07.56 | 2:21.83 | 3:35.84 | 4:49.93 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:54.73 | |||||||||
7 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 477 | 1:10.34 | 2:25.03 | 3:40.18 | 4:52.27 | |||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 477 | 1:11.11 | 2:26.85 | 3:41.38 | 4:52.30 | |||
H2Odense | ||||||||||
9 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 431 | 1:13.42 | 2:30.04 | 3:46.18 | 5:02.32 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:17.17 | |||||||||
10 | Karl Heeb | 2005 | 429 | 1:11.57 | 2:30.26 | 3:47.50 | 5:02.82 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:47.87 | |||||||||
11 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 393 | 1:14.25 | 2:36.71 | 3:55.94 | 5:11.57 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:18.64 | |||||||||
12 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 391 | 1:13.54 | 2:32.58 | 5:12.21 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 5:24.29 | |||||||||
13 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 380 | 1:15.35 | 2:36.15 | 3:56.90 | 5:15.09 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:20.39 | |||||||||
14 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 372 | 1:13.14 | 2:33.78 | 3:54.85 | 5:17.33 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
15 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 371 | 1:14.26 | 2:35.23 | 3:55.46 | 5:17.70 | |||
DeltaSwim | 5:28.87 | |||||||||
16 | Jakob Kristensen | 2006 | 313 | 1:18.27 | 2:44.80 | 4:12.57 | 5:36.06 | |||
DeltaSwim | 5:30.52 | |||||||||
17 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | 309 | 1:17.92 | 2:45.75 | 4:10.72 | 5:37.66 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:49.97 | |||||||||
18 | Oliver Heuer | 2006 | 247 | 6:03.86 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | 244 | 1:24.49 | 2:57.59 | 4:32.23 | 6:05.43 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 6:07.32 | |||||||||
- | Alex Fogt | 2004 | DNS | |||||||
H2Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:23 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 12:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 40, 10x100m Fri Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Mix | 2004 | 10:35.71 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 10:40.07 | |||||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 1:01.29 | 1:01.29 | |||||||
Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 1:05.66 | 2:06.95 | |||||||
Inas Ilic | 2005 | 1:03.97 | 3:10.92 | |||||||
Mathilde Bager | 2005 | 1:05.71 | 4:16.63 | |||||||
Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 1:00.44 | 5:17.07 | |||||||
Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | |||||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 8:27.13 | 8:27.13 | |||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 1:39.06 | 10:06.19 | |||||||
Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 1:27.59 | 11:33.78 | |||||||
Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 10:35.71 | ||||||||
2 | Esbjergs Sild | 2004 | 10:52.35 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 11:30.00 | |||||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 1:07.40 | 1:07.40 | |||||||
Amanda Busk Olesen | 2005 | 1:06.76 | 2:14.16 | |||||||
Karoline R. Frederiksen | 2006 | 1:12.99 | 3:27.15 | |||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 57.51 | 4:24.66 | |||||||
Marie Jensen | 2005 | 1:08.44 | 5:33.10 | |||||||
Lasse Metz Mondrup | 2004 | 1:05.71 | 6:38.81 | |||||||
Anders Mose | 2004 | 1:03.13 | 7:41.94 | |||||||
Sofie A. Wolf | 2006 | 1:06.08 | 8:48.02 | |||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 1:00.35 | 9:48.37 | |||||||
Karl Heeb | 2005 | 1:03.98 | 10:52.35 | |||||||
3 | Agf Bamse Og Kylling | 2004 | 11:13.35 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 9:09.05 | |||||||||
Anders Sanggaard | 2005 | 1:01.44 | 1:01.44 | |||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 1:04.14 | 2:05.58 | |||||||
Søren Have | 2004 | 59.58 | 3:05.16 | |||||||
Johanne V. Futtrup | 2005 | 1:10.42 | 4:15.58 | |||||||
Linus Folke Jensen | 2004 | 1:01.79 | 5:17.37 | |||||||
Anna Salka Nielsen | 2005 | 1:09.79 | 6:27.16 | |||||||
Villads Seneca | 2006 | 1:10.64 | 7:37.80 | |||||||
Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 1:13.29 | 8:51.09 | |||||||
Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 1:09.88 | 10:00.97 | |||||||
Karoline Hansfort | 2006 | 1:12.38 | 11:13.35 | |||||||
4 | Viborg Mix | 2004 | 11:19.17 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 55.81 | 55.81 | |||||||
Lukas Hedegaard | 2004 | 1:32.17 | 2:27.98 | |||||||
Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 1:02.32 | 3:30.30 | |||||||
Magne Christian Hansen | 2006 | 1:39.48 | 5:09.78 | |||||||
Kasper Henriksen | 2004 | 5:09.78 | ||||||||
Elisabeth Vingborg | 2005 | 1:11.80 | 6:21.58 | |||||||
Anna Varming | 2005 | 1:07.23 | 7:28.81 | |||||||
Louise Sunesen | 2005 | 1:09.12 | 8:37.93 | |||||||
Josefine Bundgaard | 2005 | 1:19.51 | 9:57.44 | |||||||
Emma Stabel | 2006 | 1:21.73 | 11:19.17 | |||||||
5 | Honolulubanden | 2005 | 11:23.22 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 1:02.02 | 1:02.02 | |||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 1:09.39 | 2:11.41 | |||||||
Mads Iversen | 2004 | 59.00 | 3:10.41 | |||||||
Emilie Moberg | 2005 | 1:11.31 | 4:21.72 | |||||||
Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 1:04.84 | 5:26.56 | |||||||
Sophia Jochumsen | 2006 | 1:13.83 | 6:40.39 | |||||||
Sebastian Neesgaard | 2004 | 1:06.43 | 7:46.82 | |||||||
Laura Frost Rainer | 2005 | 1:13.92 | 9:00.74 | |||||||
Thor Majgård | 2005 | 1:07.48 | 10:08.22 | |||||||
Sophie Kronborg | 2005 | 1:15.00 | 11:23.22 | |||||||
6 | Mix H2Odense | 2004 | 11:27.75 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 1:00.98 | 1:00.98 | |||||||
Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 1:04.60 | 2:05.58 | |||||||
Alex Fogt | 2004 | 1:06.83 | 3:12.41 | |||||||
Mathias E. Kristiansen | 2004 | 1:03.74 | 4:16.15 | |||||||
Jonathan Nejmann | 2004 | 1:03.80 | 5:19.95 | |||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 1:09.52 | 6:29.47 | |||||||
Agnete Habermann | 2005 | 1:06.42 | 7:35.89 | |||||||
Naja Færgemann | 2006 | 1:04.87 | 8:40.76 | |||||||
Mille A. B. Buch | 2006 | 1:31.08 | 10:11.84 | |||||||
Amalie F. Piiters | 2006 | 1:15.91 | 11:27.75 | |||||||
7 | Delta Devils | 2004 | 12:17.26 | |||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Victoria Richards | 2005 | 1:12.80 | 1:12.80 | |||||||
Mikkel Holme Madsen | 2005 | 1:06.06 | 2:18.86 | |||||||
Sofie Holst Jeberg | 2007 | 1:27.06 | 3:45.92 | |||||||
Jonatan Lyck Falk | 2006 | 1:15.00 | 5:00.92 | |||||||
Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 1:29.15 | 6:30.07 | |||||||
Kresten Skau Hansen | 2005 | 1:11.45 | 7:41.52 | |||||||
Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 1:12.28 | 8:53.80 | |||||||
Johan Erdmann Christensen | 2005 | 1:07.44 | 10:01.24 | |||||||
Frederikke Riber | 2005 | 1:10.63 | 11:11.87 | |||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 1:05.39 | 12:17.26 | |||||||
8 | Frem Odense Mix | 2004 | 13:17.92 | |||||||
Frem Odense | 15:00.00 | |||||||||
Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 1:05.56 | 1:05.56 | |||||||
Emma Nygaard | 2005 | 1:12.04 | 2:17.60 | |||||||
Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 1:01.20 | 3:18.80 | |||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 1:10.08 | 4:28.88 | |||||||
Christoffer Mejdal | 2005 | 1:14.04 | 5:42.92 | |||||||
Liva Vangsgaard | 2006 | 2:03.05 | 7:45.97 | |||||||
Abdelrahman Doudar | 2005 | 1:28.34 | 9:14.31 | |||||||
Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 1:33.51 | 10:47.82 | |||||||
Anders Hammam Saayda | 2006 | 1:33.22 | 12:21.04 | |||||||
Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 56.88 | 13:17.92 | |||||||
9 | Erritsø Mix | 2004 | 13:25.72 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Peter Rom Poulsen | 2005 | 1:05.85 | 1:05.85 | |||||||
Nanna W Povlsen | 2005 | 1:37.46 | 2:43.31 | |||||||
Asger Nielsen | 2005 | 1:21.38 | 4:04.69 | |||||||
Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | 1:22.15 | 5:26.84 | |||||||
Johannes Clausen | 2004 | 1:15.87 | 6:42.71 | |||||||
Alberte Fauerby | 2005 | 1:26.97 | 8:09.68 | |||||||
Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 1:18.45 | 9:28.13 | |||||||
Caroline van Vliet | 2006 | 1:20.66 | 10:48.79 | |||||||
Frederik Billesø Beck | 2008 | 1:19.10 | 12:07.89 | |||||||
Maja Rolighed | 2005 | 1:17.83 | 13:25.72 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:52 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 13:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 41, Jokerløb Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura S. Olesen | 2005 | 340 | 43.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.48 | |||||||||
2 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 332 | 44.02 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 42.31 | |||||||||
3 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 302 | 45.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.90 | |||||||||
4 | Victoria Richards | 2005 | 290 | 46.08 | ||||||
DeltaSwim | 47.65 | |||||||||
5 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 172 | 54.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.50 | |||||||||
6 | Amalie F. Piiters | 2006 | 155 | 56.79 | ||||||
H2Odense | 47.89 | |||||||||
7 | Emma Stabel | 2006 | 154 | 56.81 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.93 | |||||||||
8 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 147 | 57.80 | ||||||
DeltaSwim | 56.69 | |||||||||
9 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 105 | 1:04.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.19 | |||||||||
10 | Sarah Laursen | 2007 | 84 | 1:09.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 40.85 | |||||||||
- | Dagmar Stahl | 2007 | DNF | |||||||
H2Odense | 48.76 | |||||||||
- | Alberte Fauerby | 2005 | DSQ | ej neddyb fra 15 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Anna Madsby Rohde | 2005 | DSQ | sv i overflade v70 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 45.16 | |||||||||
- | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | DSQ | afbrudt st v24 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 40.48 | |||||||||
- | Marie Kromann Møller | 2006 | DSQ | bryder st v22 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 44.15 | |||||||||
- | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | DSQ | sv i overflade v30 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 56.79 | |||||||||
- | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | DSQ | brystben v12 | ||||||
Frem Odense | 1:10.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:47 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 13:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 42, Jokerløb Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Søren Have | 2004 | 420 | 36.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Mads Iversen | 2004 | 417 | 36.90 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.32 | |||||||||
3 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 355 | 38.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 41.39 | |||||||||
4 | Villads Seneca | 2006 | 216 | 45.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 43.87 | |||||||||
5 | Jonathan Nejmann | 2004 | 174 | 49.35 | ||||||
H2Odense | 41.81 | |||||||||
6 | Joost Rijkhoff | 2004 | 157 | 51.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.79 | |||||||||
7 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 90 | 1:01.40 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.49 | |||||||||
8 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 69 | 1:07.20 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 37.33 | |||||||||
9 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 62 | 1:09.68 | ||||||
DeltaSwim | 41.30 | |||||||||
10 | Magne Christian Hansen | 2006 | 52 | 1:13.53 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.54 | |||||||||
11 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 42 | 1:19.16 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.63 | |||||||||
12 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 32 | 1:26.41 | ||||||
DeltaSwim | 55.01 | |||||||||
13 | Johannes Erik Geisler | 2006 | 24 | 1:34.87 | ||||||
Frem Odense | 1:06.55 | |||||||||
14 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 20 | 1:41.52 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 43.88 | |||||||||
- | Julian Vitus Pedersen | 2007 | DNS | |||||||
H2Odense | 45.85 | |||||||||
- | Anders Hammam Saayda | 2006 | DSQ | ej neddyk | ||||||
Frem Odense | 58.37 | |||||||||
- | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | DSQ | afbrudt st v20 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 48.56 | |||||||||
- | Nicolas Duvander | 2005 | DSQ | ej neddyk v24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.23 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:47 |