2020-07-11   20:17:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Thisted Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2018    Udskriftsdato  28 september 2018   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  18:44   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2018         
 
 
Løb 6, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Mie Ø. Nielsen, 8.34.56, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Revision Limfjord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Ingrid Elise Borgstroem  2004    587  1:08.41  2:21.69  3:34.80  4:47.98  9:32.28   
  Randaberg IL  9:47.52      6:00.07  7:11.60  8:23.10       
                     
Martha Bjerg  2004    543  1:08.81  2:21.76  3:33.97  4:47.22  9:47.19   
  Aarhus Swim  9:52.96      6:01.67  7:17.95  8:32.97       
                     
Samanta Adele Pepevnik  2005    526  1:09.12  2:24.42  3:39.15  4:54.22  9:53.47   
  SK Poseidon Porsgrunn  10:11.13      6:09.56  7:25.25  8:40.33       
                     
Ida Kristensen  2004    389  1:12.90  2:33.87  3:56.82  5:20.72  10:56.59   
  Thisted Svømmeklub  11:11.22      6:44.64  8:08.54  9:33.16       
                     
Karoline Iversen  2005    375  1:16.12  2:40.04  4:04.28  5:29.93  11:04.38   
  Svømmeklubben Nord  11:14.85      6:54.17  8:19.21  9:43.91       
                     
Amalie Nyvang Jensen  2005    375  1:14.65  2:36.48  4:00.32  5:26.01  11:04.70   
  Thisted Svømmeklub  11:21.22      6:49.68  8:15.84  9:41.04       
                     
Helene Gonzalez  2005    373  1:16.79  2:40.02  4:04.11  5:30.33  11:05.82   
  Ullensakersvømmerne  11:45.60      6:55.18  8:19.31  9:44.78       
                     
Maja Rogn Aulie  2004    367  1:16.89  2:39.64  4:04.90  5:30.83  11:09.00   
  Ullensakersvømmerne  11:38.04      6:57.00  8:22.75  9:47.48       
                     
Emmalina Long  2004    280  1:22.30  2:55.08  4:28.36  6:02.64  12:12.42   
  Aarhus Swim  11:34.91      7:36.38  9:10.14  10:44.10       
                     
 
Løb 6, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
Mie Ø. Nielsen, 8.34.56, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Revision Limfjord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Helena Rosendahl Bach  2000    778  1:01.68  2:06.56  3:11.86  4:18.09  8:41.15   
  Holstebro Svømme Club  8:38.77      5:24.30  6:30.95  7:37.21       
                     
Katrine Bukh Villesen  2000    777  1:01.84  2:06.60  3:12.11  4:18.07  8:41.28   
  Aalborg Svømmeklub  8:28.50      5:24.25  6:31.02  7:37.19       
                     
Anna Aavang Brendstrup  2000    688  1:05.04  2:12.36  3:20.09  4:28.77  9:02.80   
  A6  9:07.77      5:37.72  6:46.66  7:55.57       
                     
Line Jørgensen Bruun  1995    677  1:05.03  2:12.17  3:19.67  4:28.11  9:05.69   
  Aalborg Svømmeklub  8:49.06      5:36.86  6:45.52  7:55.97       
                     
Lisa Rijkhoff  2001    676  1:04.94  2:12.37  3:19.84  4:28.43  9:05.95   
  Aalborg Svømmeklub  9:26.10      5:37.58  6:47.27  7:55.97       
                     
Thea Søe Bach  2002    643  1:04.40  2:12.80  3:22.30  4:32.34  9:15.27   
  Thisted Svømmeklub  9:03.94      5:42.98  6:54.50  8:05.28       
                     
Emilie Wolf Sørensen  2003    602  1:07.08  2:18.10  3:29.60  4:41.54  9:27.44   
  Aarhus Swim  9:29.43      5:54.01  7:05.97  8:17.26       
                     
Emma Stecher  2003    572  1:07.45  2:19.02  3:31.51  4:45.11  9:37.42   
  Aalborg Svømmeklub  9:25.11      5:58.06  7:11.60  8:25.12       
                     
Johanne Marie Poulsen  2001    559  1:07.08  2:18.86  3:32.44  4:46.48  9:41.74   
  Aalborg Svømmeklub  9:24.59      6:00.37  7:14.78  8:29.34       
                     
10  Charlotte S. Jensen  2002    542  1:08.05  2:21.35  3:35.27  4:50.00  9:47.85   
  Svømmeklubben Nord  9:42.41      6:04.42  7:19.32  8:34.05       
                     
11  Nikoline Østerberg  2000    539  1:07.97  2:21.22  3:35.44  4:50.27  9:48.92   
  Aarhus Swim  9:44.00      6:05.19  7:20.47  8:35.60       
                     
12  Victoria K. Jespersen  2001    539  1:08.95  2:23.55  3:37.89  4:52.83  9:48.99   
  Aarhus Swim  9:48.04      6:07.93  7:22.81  8:37.35       
                     
13  Ingrid Vie  2003    517  1:08.66  2:23.25  3:38.39  4:53.10  9:57.23   
  Elverum Svømming  9:47.38      6:09.29  7:26.48  8:42.65       
                     
14  Gro Sørensen  2002    437  1:14.02  2:33.71  3:54.70  5:14.78  10:31.30   
  Aarhus Swim  10:47.84      6:34.42  7:54.56  9:14.47       
                     
Amalie Bærentsen  2000              DNF   
  Aalborg Svømmeklub  9:14.77                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2018 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark