Results for Thisted Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2018 | Udskriftsdato | 29 september 2018 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 16:48 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2018 |
Løb 26, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Aalborg, 1.59.21, 2015 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | A6 Piger 2 | 2006 | 443 | 2:15.38 | ||||||
A6 | 2:35.85 | |||||||||
Mille Frydendahl | 2006 | 33.11 | 33.11 | |||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 36.62 | 1:09.73 | |||||||
SIF Bramm | 2006 | 34.34 | 1:44.07 | |||||||
Naya Høi Greve | 2007 | 31.31 | 2:15.38 | |||||||
2 | Aalborg Damer 8 | 2006 | 370 | 2:23.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:21.00 | |||||||||
Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 36.77 | 36.77 | |||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 35.71 | 1:12.48 | |||||||
Alma Bach Larsen | 2006 | 38.18 | 1:50.66 | |||||||
Line Gjelstrup | 2006 | 33.06 | 2:23.72 | |||||||
3 | Ullensakersvømmer J2 Jr. | 2006 | 336 | 2:28.48 | ||||||
Ullensakersvømmerne | 2:35.00 | |||||||||
Ida Mathea Hugaas | 2006 | 38.98 | 38.98 | |||||||
Mia Kristiansen | 2006 | 42.65 | 1:21.63 | |||||||
Nora Handegaard | 2006 | 37.66 | 1:59.29 | |||||||
Live Korstadhagen | 2006 | 29.19 | 2:28.48 | |||||||
4 | A6 Piger 3 | 2006 | 299 | 2:34.38 | ||||||
A6 | 2:46.78 | |||||||||
Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 38.25 | 38.25 | |||||||
Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 42.40 | 1:20.65 | |||||||
Anna Dietrichsen | 2006 | 38.88 | 1:59.53 | |||||||
Lucca Frydendahl | 2008 | 34.85 | 2:34.38 | |||||||
5 | Aarhus Swim Piger 5 | 2006 | 287 | 2:36.39 | ||||||
Aarhus Swim | 2:31.67 | |||||||||
Anne Katrine Dige | 2006 | 39.01 | 39.01 | |||||||
Nikoline Sejr | 2006 | 47.20 | 1:26.21 | |||||||
Marie Bertram | 2006 | 36.11 | 2:02.32 | |||||||
Anna Ancker | 2006 | 34.07 | 2:36.39 | |||||||
6 | S68 - Piger- Gr.3,1 | 2006 | 262 | 2:41.20 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:47.00 | |||||||||
Nikoline Michaelsen | 2007 | 41.28 | 41.28 | |||||||
Selma Nygreen Sakic | 2006 | 43.29 | 1:24.57 | |||||||
Sofia Jørgensen | 2006 | 43.97 | 2:08.54 | |||||||
Patricia Nættermann | 2007 | 32.66 | 2:41.20 | |||||||
7 | Thisted Piger 3 | 2006 | 241 | 2:45.74 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:54.00 | |||||||||
Frederikke Sørensen | 2006 | 39.35 | 39.35 | |||||||
Katrine Bager | 2006 | 47.74 | 1:27.09 | |||||||
Karen Sørensen | 2007 | 41.35 | 2:08.44 | |||||||
Freja Jørgensen | 2008 | 37.30 | 2:45.74 | |||||||
8 | S68 - Piger- Gr.3,2 | 2006 | 132 | 3:22.46 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:20.00 | |||||||||
Reinike Veenstra | 2006 | 56.34 | 56.34 | |||||||
Reka Szephalmi | 2009 | 54.36 | 1:50.70 | |||||||
Alma Nygreen Sakic | 2008 | 49.81 | 2:40.51 | |||||||
Mathilde Christiansen | 2007 | 41.95 | 3:22.46 | |||||||
9 | Thisted Piger 4 | 2008 | 131 | 3:23.15 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 3:30.00 | |||||||||
Caroline K. Sørensen | 2008 | 48.07 | 48.07 | |||||||
Nadia Bager | 2008 | 54.03 | 1:42.10 | |||||||
Amanda Pedersen | 2009 | 57.52 | 2:39.62 | |||||||
Karoline Sander Andersen | 2009 | 43.53 | 3:23.15 | |||||||
Løb 26, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Aalborg, 1.59.21, 2015 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aarhus Swim Piger 2 | 2004 | 516 | 2:08.69 | ||||||
Aarhus Swim | 2:05.35 | |||||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 33.85 | 33.85 | |||||||
Sarah Kildahl | 2004 | 35.44 | 1:09.29 | |||||||
Eva Hjort | 2004 | 30.53 | 1:39.82 | |||||||
Martha Bjerg | 2004 | 28.87 | 2:08.69 | |||||||
2 | Aalborg Damer 5 | 2004 | 515 | 2:08.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:09.00 | |||||||||
Louise Lie Thisted | 2005 | 33.34 | 33.34 | |||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 35.60 | 1:08.94 | |||||||
Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 30.68 | 1:39.62 | |||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 29.15 | 2:08.77 | |||||||
3 | Aalborg Damer 6 | 2004 | 470 | 2:12.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:13.00 | |||||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 34.29 | 34.29 | |||||||
Mathilde Bager | 2005 | 37.41 | 1:11.70 | |||||||
Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 32.10 | 1:43.80 | |||||||
Astrid Marie Hassing | 2004 | 28.96 | 2:12.76 | |||||||
4 | A6 Piger 1 | 2004 | 447 | 2:15.01 | ||||||
A6 | 2:18.99 | |||||||||
Freja Møller | 2004 | 36.35 | 36.35 | |||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 34.41 | 1:10.76 | |||||||
Silja Brage | 2005 | 33.15 | 1:43.91 | |||||||
Ronja K. S. Josephsen | 2005 | 31.10 | 2:15.01 | |||||||
5 | Ullensakersvømmer J1 Jr. | 2004 | 438 | 2:15.89 | ||||||
Ullensakersvømmerne | 2:30.00 | |||||||||
Julianne Sandal Søbakk | 2004 | 34.27 | 34.27 | |||||||
Stina Kletvang | 2005 | 37.55 | 1:11.82 | |||||||
Fredrikke Oline Engebrets | 2005 | 33.04 | 1:44.86 | |||||||
Maja Rogn Aulie | 2004 | 31.03 | 2:15.89 | |||||||
6 | Aarhus Swim Piger 3 | 2004 | 435 | 2:16.29 | ||||||
Aarhus Swim | 2:15.98 | |||||||||
Frida Saks Justesen | 2004 | 32.78 | 32.78 | |||||||
Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 38.63 | 1:11.41 | |||||||
Emmalina Long | 2004 | 35.41 | 1:46.82 | |||||||
Nanna Langvad | 2005 | 29.47 | 2:16.29 | |||||||
7 | S68 - Piger - Gr 2 | 2004 | 432 | 2:16.57 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:14.00 | |||||||||
Kirstine Jørgensen | 2004 | 35.83 | 35.83 | |||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 35.40 | 1:11.23 | |||||||
Lærke Kjærsgaard | 2004 | 34.48 | 1:45.71 | |||||||
Mie Asmussen | 2005 | 30.86 | 2:16.57 | |||||||
8 | Thisted Piger 2 | 2004 | 397 | 2:20.41 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:19.50 | |||||||||
Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 38.05 | 38.05 | |||||||
Tilde Søe Bach | 2005 | 37.61 | 1:15.66 | |||||||
Ida Hovmark | 2005 | 32.96 | 1:48.62 | |||||||
Ida Kristensen | 2004 | 31.79 | 2:20.41 | |||||||
9 | Aalborg Damer 7 | 2005 | 333 | 2:28.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:17.00 | |||||||||
Stine Mejdahl | 2005 | 34.88 | 34.88 | |||||||
Jazmin Jensen | 2005 | 40.29 | 1:15.17 | |||||||
Kristiane Frøslev | 2007 | 38.34 | 1:53.51 | |||||||
Livia Weidick Frische | 2007 | 35.42 | 2:28.93 | |||||||
10 | Aarhus Swim Piger 4 | 2004 | 308 | 2:32.81 | ||||||
Aarhus Swim | 2:25.37 | |||||||||
Freja Bjørn | 2005 | 37.74 | 37.74 | |||||||
Mette Aagesen Jensen | 2004 | 49.54 | 1:27.28 | |||||||
Sara Baumgartner | 2005 | 33.40 | 2:00.68 | |||||||
Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 32.13 | 2:32.81 | |||||||
11 | Kristiansand Sa J1 Yj | 2004 | 296 | 2:34.85 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | 2:32.00 | |||||||||
Sara Alexandra Trøite | 2006 | 39.26 | 39.26 | |||||||
Alice Fossen | 2004 | 42.01 | 1:21.27 | |||||||
Camilla Lohne | 2004 | 37.77 | 1:59.04 | |||||||
Silje Valvik | 2006 | 35.81 | 2:34.85 | |||||||
12 | Ullensakersvømmer J3 Jr. | 2004 | 284 | 2:37.08 | ||||||
Ullensakersvømmerne | 2:40.00 | |||||||||
Iben Bekken Nordbye | 2004 | 38.46 | 38.46 | |||||||
Kristiane Rygh Simonsen | 2004 | 45.05 | 1:23.51 | |||||||
Helene Gonzalez | 2005 | 40.92 | 2:04.43 | |||||||
Tomine Aamodt | 2004 | 32.65 | 2:37.08 | |||||||
- | Mandal SK J1 Jr. | 2004 | DSQ | Tyvstart 1. svømmer | ||||||
Mandal Svømmeklubb | 2:20.00 | |||||||||
Løb 26, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Aalborg, 1.59.21, 2015 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | A6 Damer 1 | 2000 | 712 | 1:55.61 | Stævnerekord | |||||
A6 | 1:53.32 | |||||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 27.47 | 27.47 | |||||||
Alberte Kjærsgaard | 2001 | 34.09 | 1:01.56 | |||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 27.61 | 1:29.17 | |||||||
Andrea Paaske | 2001 | 26.44 | 1:55.61 | |||||||
2 | Aalborg Damer 1 | 1995 | 670 | 1:57.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:57.00 | |||||||||
Katrine Bukh Villesen | 2000 | 29.99 | 29.99 | |||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 33.36 | 1:03.35 | |||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 27.55 | 1:30.90 | |||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 27.06 | 1:57.96 | |||||||
3 | Aalborg Damer 2 | 1996 | 625 | 2:00.73 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
Camilla Ottesen | 2000 | 31.58 | 31.58 | |||||||
Julie D. Hald | 1996 | 34.34 | 1:05.92 | |||||||
Lisa Schøn | 1999 | 28.10 | 1:34.02 | |||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 26.71 | 2:00.73 | |||||||
4 | Esbjerg Damer | 2000 | 615 | 2:01.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:04.10 | |||||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 29.96 | 29.96 | |||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 32.62 | 1:02.58 | |||||||
Thilde Timmermand | 2002 | 29.11 | 1:31.69 | |||||||
Embla Sól Garðarsdóttir | 2001 | 29.74 | 2:01.43 | |||||||
5 | A6 Damer 2 | 1998 | 612 | 2:01.61 | ||||||
A6 | 2:00.70 | |||||||||
Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 31.31 | 31.31 | |||||||
Isabel Mass | 1998 | 33.66 | 1:04.97 | |||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 28.91 | 1:33.88 | |||||||
Katja Korbo Petersson | 2001 | 27.73 | 2:01.61 | |||||||
6 | Porsgrunn Jenter 1 | 2000 | 591 | 2:03.02 | ||||||
SK Poseidon Porsgrunn | 2:02.32 | |||||||||
Jonette-Theodora Kristiansen Pflug | 2001 | 32.04 | 32.04 | |||||||
Kristine Gellein Johnsson | 2001 | 34.99 | 1:07.03 | |||||||
Ine Marie Andersen | 2000 | 28.42 | 1:35.45 | |||||||
Edle Irene Vidnes | 2001 | 27.57 | 2:03.02 | |||||||
7 | Aalborg Damer 3 | 2001 | 556 | 2:05.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:06.00 | |||||||||
Ida S Olesen | 2003 | 32.44 | 32.44 | |||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 34.33 | 1:06.77 | |||||||
Emma Stecher | 2003 | 30.34 | 1:37.11 | |||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 28.46 | 2:05.57 | |||||||
8 | Thisted Piger 1 | 2002 | 487 | 2:11.17 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:07.40 | |||||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 30.06 | 30.06 | |||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 37.83 | 1:07.89 | |||||||
Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 33.72 | 1:41.61 | |||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 29.56 | 2:11.17 | |||||||
9 | Aalborg Damer 4 | 2002 | 475 | 2:12.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:07.00 | |||||||||
Laura S. Olesen | 2005 | 34.58 | 34.58 | |||||||
Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 37.01 | 1:11.59 | |||||||
Karoline L. Kristensen | 2003 | 29.89 | 1:41.48 | |||||||
Laura Rønn Danielsen | 2004 | 30.82 | 2:12.30 | |||||||
10 | Nord Piger 1 | 2002 | 419 | 2:17.96 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:18.00 | |||||||||
Daphne Sander | 2003 | 34.03 | 34.03 | |||||||
Ida Troldborg | 2003 | 39.75 | 1:13.78 | |||||||
Charlotte S. Jensen | 2002 | 32.44 | 1:46.22 | |||||||
Freja Klitgaard Larsen | 2004 | 31.74 | 2:17.96 | |||||||
11 | S68 - Piger - Gr 1 | 2003 | 416 | 2:18.28 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:12.00 | |||||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 34.72 | 34.72 | |||||||
Mille Winther | 2003 | 36.83 | 1:11.55 | |||||||
Pernille Christensen | 2003 | 34.07 | 1:45.62 | |||||||
Emma Jensen | 2003 | 32.66 | 2:18.28 | |||||||
12 | Porsgrunn Jenter 2 | 2001 | 403 | 2:19.74 | ||||||
SK Poseidon Porsgrunn | 2:21.71 | |||||||||
Aurora-Petrine Kristiansen Pflug | 2006 | 36.70 | 36.70 | |||||||
Samanta Adele Pepevnik | 2005 | 37.96 | 1:14.66 | |||||||
Andrea Sørensen | 2001 | 34.88 | 1:49.54 | |||||||
Kaisa Helmet Dalene | 2004 | 30.20 | 2:19.74 | |||||||
13 | Smuts Labre Larver | 2002 | 379 | 2:22.64 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:35.34 | |||||||||
Signe Thomsen | 2003 | 34.93 | 34.93 | |||||||
Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | 38.53 | 1:13.46 | |||||||
Signe Lauridsen Vorgod | 2002 | 36.12 | 1:49.58 | |||||||
Zenia Christensen | 2005 | 33.06 | 2:22.64 | |||||||
- | Aarhus Swim Piger 1 | 2000 | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | ||||||
Aarhus Swim | 2:03.56 | |||||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 33.35 | 33.35 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 september 2018 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:48 |