2020-02-22   14:09:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för HP Holding Korsvirkessim Ystad Grand Prix 1

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Försök pass 1

Document
Resultat
HP Holding Korsvirkessim YGP 1 2019-04-27--28
Arrangör:
Plats: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar 15 och yngre - Heat
Sponsor: Tandtekniska Laboratoriet
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Witzell 2004 Simklubben Lödde +0.78 521 1:00.75 Q
50m: 30.49
100m: 1:00.75
(30.26)
2 Felix Rosenkvist 2004 Simklubben Sydsim +0.68 402 1:06.22 +5.47 Q
50m: 32.21
100m: 1:06.22
(34.01)
3 Måns Burmester-Lysell 2004 Simklubben Hajen +0.63 339 1:10.13 +9.38 Q
50m: 33.95
100m: 1:10.13
(36.18)
4 Victor Borg 2005 Simklubben Triton +0.65 338 1:10.16 +9.41 Q
50m: 34.01
100m: 1:10.16
(36.15)
5 Melvin Carlsson 2005 Kristianstads SLS +0.63 320 1:11.45 +10.70 Q
50m: 33.75
100m: 1:11.45
(37.70)
6 Edvard Levau 2004 Simklubben Poseidon +0.75 318 1:11.59 +10.84 -
50m: 34.73
100m: 1:11.59
(36.86)
7 Kim Larsson 2005 Simklubben Ran +0.79 309 1:12.33 +11.58 Q
50m: 34.84
100m: 1:12.33
(37.49)
8 Elias Löfström 2004 Simklubben Poseidon +0.83 300 1:12.99 +12.24 Q
50m: 34.97
100m: 1:12.99
(38.02)
9 Mustapha Hariri 2005 Simklubben Ran +0.76 293 1:13.61 +12.86 Q
50m: 35.49
100m: 1:13.61
(38.12)
10 Jens Magnusson 2005 Simklubben Triton +0.83 292 1:13.70 +12.95
50m: 35.61
100m: 1:13.70
(38.09)
11 Yaser Sultan 2005 Simklubben Ran +0.89 281 1:14.57 +13.82
50m: 36.67
100m: 1:14.57
(37.90)
12 Edvin Dahlén 2004 Simklubben Poseidon +0.73 272 1:15.41 +14.66
50m: 36.08
100m: 1:15.41
(39.33)
13 Alexander Silow 2005 Ystads Simsällskap +0.64 249 1:17.63 +16.88
50m: 36.94
100m: 1:17.63
(40.69)
14 Jonas P. Dahrup 2004 Haslev Svømmeklub +0.67 241 1:18.53 +17.78
50m: 37.81
100m: 1:18.53
(40.72)
15 Hadi Hariri 2005 Simklubben Ran +0.87 241 1:18.54 +17.79
50m: 38.75
100m: 1:18.54
(39.79)
16 Gustav Bach 2005 Simklubben Ran +0.85 232 1:19.53 +18.78
50m: 39.29
100m: 1:19.53
(40.24)
17 Lucas Gyllenskiöld 2004 Simklubben Triton +0.81 232 1:19.54 +18.79
50m: 38.51
100m: 1:19.54
(41.03)
18 Theo Muscalu 2007 Simsällskapet Iden +0.95 208 1:22.43 +21.68
50m: 41.14
100m: 1:22.43
(41.29)
19 Sebastian Strand 2005 Simklubben Triton 206 1:22.72 +21.97
50m: 40.52
100m: 1:22.72
(42.20)
20 Anton Nordström 2006 Kiviks Simklubb +0.56 206 1:22.79 +22.04
50m: 39.55
100m: 1:22.79
(43.24)
21 Elias Albrektsson 2006 Simsällskapet Iden +0.80 198 1:23.89 +23.14
50m: 41.42
100m: 1:23.89
(42.47)
22 William Madsen 2006 Simklubben Ran +0.80 187 1:25.40 +24.65
50m: 41.05
100m: 1:25.40
(44.35)
23 Oscar Tram 2004 Kristianstads SLS +0.78 173 1:27.70 +26.95
50m: 42.64
100m: 1:27.70
(45.06)
24 Robin Cakmak 2004 Simklubben Ran +0.69 161 1:29.79 +29.04
50m: 44.83
100m: 1:29.79
(44.96)
- Nikolas Koumbaros 2006 Simklubben Ran +0.81 DSQ
- Dennis Henriksson 2005 Simsällskapet Iden DNS
- Hampus Björkdahl 2008 Simsällskapet Iden DNS
Grenen officiell:  2019-04-27 11:21:04
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar 16-99 år - Heat
Sponsor: Tandtekniska Laboratoriet
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Hökfelt 1994 Simklubben Neptun +0.57 725 54.41 Q
50m: 26.30
100m: 54.41
(28.11)
2 Björn Seeliger 2000 Södertälje Simsällskap +0.67 583 58.52 +4.11 Q
50m: 28.14
100m: 58.52
(30.38)
3 Jesper Björk 1993 Helsingborgs Simsällskap +0.71 570 58.97 +4.56 Q
50m: 28.35
100m: 58.97
(30.62)
4 Nils Wergeland 2002 Simklubben Lödde +0.64 516 1:00.94 +6.53 Q
50m: 29.58
100m: 1:00.94
(31.36)
5 Arvid Nilsson 2003 Simklubben Triton +0.73 512 1:01.11 +6.70 Q
50m: 29.75
100m: 1:01.11
(31.36)
6 Jens Christiansen 2001 Simklubben Sydsim +0.74 505 1:01.37 +6.96 Q
50m: 29.34
100m: 1:01.37
(32.03)
7 Sten Ludvigsson 1998 Malmö Kappsimningsklubb +0.66 497 1:01.71 +7.30 -
50m: 29.53
100m: 1:01.71
(32.18)
8 Gabriel Agardh 2003 Simklubben Hajen +0.99 487 1:02.15 +7.74 Q
50m: 29.54
100m: 1:02.15
(32.61)
9 Anders Ludvigsson 2000 Malmö Kappsimningsklubb +0.64 478 1:02.50 +8.09 -
50m: 29.99
100m: 1:02.50
(32.51)
10 Dennie Halilovic 2002 Simklubben Sydsim +0.68 465 1:03.11 +8.70 Q
50m: 31.16
100m: 1:03.11
(31.95)
11 Primus Olsson 2000 Malmö Kappsimningsklubb +0.77 460 1:03.33 +8.92 -
50m: 30.10
100m: 1:03.33
(33.23)
12 Oscar Nordström 2003 Kiviks Simklubb +0.65 455 1:03.57 +9.16
50m: 30.94
100m: 1:03.57
(32.63)
13 Emil Pettersson 2002 Simklubben Poseidon +0.72 416 1:05.48 +11.07
50m: 31.77
100m: 1:05.48
(33.71)
14 Tomislav Corluka 2003 Kristianstads SLS +0.71 398 1:06.45 +12.04
50m: 32.44
100m: 1:06.45
(34.01)
15 Tim Hagerström 1999 Malmö Kappsimningsklubb +0.72 396 1:06.57 +12.16 -
50m: 31.23
100m: 1:06.57
(35.34)
16 Alfred Rosberg 2003 Sjöbo Simsällskap +0.60 380 1:07.48 +13.07
50m: 32.42
100m: 1:07.48
(35.06)
17 Herman Modig 2003 Kristianstads SLS +0.69 363 1:08.53 +14.12
50m: 32.83
100m: 1:08.53
(35.70)
18 Joel Henriksson 2003 Simklubben Poseidon +0.62 347 1:09.54 +15.13
50m: 33.63
100m: 1:09.54
(35.91)
19 Vilhelm Andersson 2002 Simklubben Sydsim +0.70 323 1:11.25 +16.84
50m: 33.26
100m: 1:11.25
(37.99)
20 Mohamad Hariri 2002 Simklubben Ran +0.71 300 1:13.04 +18.63
50m: 35.53
100m: 1:13.04
(37.51)
21 Joel Bergstrand 2003 Simklubben Poseidon +0.80 252 1:17.38 +22.97
50m: 37.42
100m: 1:17.38
(39.96)
22 Olle Zetterström 2003 Simklubben Poseidon +0.78 215 1:21.51 +27.10
50m: 39.22
100m: 1:21.51
(42.29)
23 Max Alm 2003 Simklubben Triton +0.74 213 1:21.82 +27.41
50m: 40.02
100m: 1:21.82
(41.80)
- Simon Ghidini 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.93 DNS
Grenen officiell:  2019-04-27 11:21:04
2019-04-27 11:37:27 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Ystads Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner