2020-10-31   02:19:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för HP Holding Korsvirkessim Ystad Grand Prix 1

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Försök pass 1

Document
Resultat
HP Holding Korsvirkessim YGP 1 2019-04-27--28
Arrangör:
Plats: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 2, 200m Frisim Damer 15 och yngre - Heat
Sponsor: Alltid i Farten AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mica Nolén 2004 Simklubben Triton +0.74 607 2:10.41 Q
50m: 30.23
100m: 1:02.66
(32.43)
150m: 1:36.10
(33.44)
200m: 2:10.41
(34.31)
2 Thea Brünjes 2004 Kiviks Simklubb +0.70 589 2:11.67 +1.26 Q
50m: 30.14
100m: 1:03.92
(33.78)
150m: 1:38.37
(34.45)
200m: 2:11.67
(33.30)
3 Maja Blomliden 2004 Simklubben Triton +0.82 586 2:11.91 +1.50 Q
50m: 30.51
100m: 1:04.00
(33.49)
150m: 1:38.19
(34.19)
200m: 2:11.91
(33.72)
4 Ella Gutenwik 2004 Simklubben Hajen +0.73 586 2:11.93 +1.52 Q
50m: 30.76
100m: 1:04.25
(33.49)
150m: 1:38.45
(34.20)
200m: 2:11.93
(33.48)
5 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 524 2:16.89 +6.48 -
50m: 30.49
100m: 1:05.84
(35.35)
150m: 1:42.22
(36.38)
200m: 2:16.89
(34.67)
6 Maja Björnström 2005 Simklubben Triton +0.82 523 2:17.04 +6.63 -
50m: 31.22
100m: 1:05.94
(34.72)
150m: 1:41.84
(35.90)
200m: 2:17.04
(35.20)
7 Irma Nilsson 2004 Ystads Simsällskap +0.57 517 2:17.58 +7.17 Q
50m: 31.61
100m: 1:06.80
(35.19)
150m: 1:42.74
(35.94)
200m: 2:17.58
(34.84)
8 Johanna Bagelius 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.67 515 2:17.72 +7.31 Q
50m: 31.78
100m: 1:07.01
(35.23)
150m: 1:42.35
(35.34)
200m: 2:17.72
(35.37)
9 Julia Henriksson 2005 Simklubben Hajen +0.74 508 2:18.38 +7.97 -
50m: 31.36
100m: 1:06.02
(34.66)
150m: 1:42.90
(36.88)
200m: 2:18.38
(35.48)
10 Tyra Öhlin 2004 Simklubben Triton +0.65 493 2:19.77 +9.36 Q
50m: 32.45
100m: 1:08.31
(35.86)
200m: 2:19.77
(2:19.77)
11 Lova Persson 2004 Simklubben Hajen +0.69 478 2:21.15 +10.74 Q
50m: 32.47
100m: 1:07.65
(35.18)
150m: 1:44.62
(36.97)
200m: 2:21.15
(36.53)
12 Lovisa Yngvesson 2004 Simklubben Sydsim +0.70 471 2:21.89 +11.48
50m: 32.38
100m: 1:08.47
(36.09)
150m: 1:45.81
(37.34)
200m: 2:21.89
(36.08)
13 Julia Nilsson 2004 Simklubben Lödde +0.74 449 2:24.14 +13.73
50m: 33.88
100m: 1:10.93
(37.05)
150m: 1:48.17
(37.24)
200m: 2:24.14
(35.97)
14 Emma Ramic 2004 Simklubben Triton +0.76 434 2:25.81 +15.40
50m: 31.74
100m: 1:08.29
(36.55)
150m: 1:47.12
(38.83)
200m: 2:25.81
(38.69)
15 Elena Seitzberg 2005 Simklubben Ran +0.78 425 2:26.77 +16.36
50m: 33.80
100m: 1:10.68
(36.88)
150m: 1:48.67
(37.99)
200m: 2:26.77
(38.10)
16 Ella Bodell 2005 Simklubben Sydsim +0.81 422 2:27.12 +16.71
50m: 33.35
100m: 1:10.35
(37.00)
150m: 1:49.88
(39.53)
200m: 2:27.12
(37.24)
17 Jennie Christiansen 2004 Simklubben Sydsim +0.78 416 2:27.83 +17.42
50m: 34.23
100m: 1:11.24
(37.01)
150m: 1:49.90
(38.66)
200m: 2:27.83
(37.93)
18 Tilde Klehn 2004 Simklubben Lödde +0.70 413 2:28.21 +17.80
50m: 34.40
100m: 1:11.96
(37.56)
150m: 1:50.24
(38.28)
200m: 2:28.21
(37.97)
18 Maja Kiceec 2006 Simklubben Sydsim +0.76 413 2:28.21 +17.80
50m: 33.08
100m: 1:10.17
(37.09)
150m: 1:49.26
(39.09)
200m: 2:28.21
(38.95)
20 Alma Mårtensson 2004 Simklubben Hajen +0.70 402 2:29.51 +19.10
50m: 33.94
100m: 1:11.40
(37.46)
150m: 1:50.68
(39.28)
200m: 2:29.51
(38.83)
21 Sofie Jönsson 2007 Sjöbo Simsällskap +0.75 401 2:29.70 +19.29
50m: 34.35
100m: 1:13.07
(38.72)
150m: 1:51.98
(38.91)
200m: 2:29.70
(37.72)
22 Elly Petersson 2005 Kristianstads SLS +0.78 399 2:29.96 +19.55
50m: 34.20
100m: 1:12.26
(38.06)
150m: 1:51.28
(39.02)
200m: 2:29.96
(38.68)
23 Liv Axelsson 2005 Kristianstads SLS +0.80 399 2:29.98 +19.57
50m: 33.62
100m: 1:12.24
(38.62)
150m: 1:52.20
(39.96)
200m: 2:29.98
(37.78)
24 Felicia Leo 2006 Ystads Simsällskap +0.80 395 2:30.43 +20.02
50m: 34.88
100m: 1:13.71
(38.83)
150m: 1:52.69
(38.98)
200m: 2:30.43
(37.74)
25 Nynne Jakobsen 2004 Haslev Svømmeklub +0.82 395 2:30.48 +20.07
50m: 33.46
100m: 1:11.57
(38.11)
150m: 1:51.47
(39.90)
200m: 2:30.48
(39.01)
26 Anna Lind Petersen 2004 Haslev Svømmeklub +0.84 393 2:30.74 +20.33
50m: 34.39
100m: 1:13.12
(38.73)
150m: 1:52.73
(39.61)
200m: 2:30.74
(38.01)
27 Emilia Berg 2005 Simklubben Lödde +0.73 392 2:30.83 +20.42
50m: 34.38
100m: 1:13.08
(38.70)
150m: 1:52.64
(39.56)
200m: 2:30.83
(38.19)
28 Olivia Malmborg 2006 Ystads Simsällskap +0.81 386 2:31.66 +21.25
50m: 35.13
100m: 1:13.64
(38.51)
150m: 1:53.58
(39.94)
200m: 2:31.66
(38.08)
29 Lina Malmgren 2004 Simklubben Ran +0.82 384 2:31.80 +21.39
50m: 35.16
100m: 1:14.27
(39.11)
150m: 1:52.95
(38.68)
200m: 2:31.80
(38.85)
30 Emilia Möller 2004 Simklubben Hajen +0.72 381 2:32.26 +21.85
50m: 34.77
100m: 1:12.22
(37.45)
150m: 1:51.87
(39.65)
200m: 2:32.26
(40.39)
31 Johanna Andersson Medhanie 2005 Simklubben Poseidon +0.68 379 2:32.57 +22.16
50m: 34.27
100m: 1:12.93
(38.66)
150m: 1:53.06
(40.13)
200m: 2:32.57
(39.51)
32 Jennifer Norlén 2005 Simklubben Sydsim +0.71 366 2:34.25 +23.84
50m: 34.51
100m: 1:14.58
(40.07)
150m: 1:55.19
(40.61)
200m: 2:34.25
(39.06)
33 Nellie Emilsson 2005 Ystads Simsällskap +0.55 365 2:34.48 +24.07
50m: 34.50
100m: 1:13.82
(39.32)
150m: 1:54.21
(40.39)
200m: 2:34.48
(40.27)
34 Hanna Andersson 2005 Kristianstads SLS +0.73 349 2:36.72 +26.31
50m: 36.50
100m: 1:17.45
(40.95)
150m: 1:58.84
(41.39)
200m: 2:36.72
(37.88)
35 Hilda Nilsson-Halvardsson 2005 Sjöbo Simsällskap +0.86 348 2:36.91 +26.50
50m: 34.89
100m: 1:14.82
(39.93)
150m: 1:56.95
(42.13)
200m: 2:36.91
(39.96)
36 Filippa Molin 2005 Kristianstads SLS 345 2:37.31 +26.90
50m: 36.88
100m: 1:16.71
(39.83)
150m: 1:57.75
(41.04)
200m: 2:37.31
(39.56)
37 Alexandra Engström 2006 Simklubben Ran +0.80 320 2:41.36 +30.95
50m: 37.06
100m: 1:19.39
(42.33)
150m: 2:02.94
(43.55)
200m: 2:41.36
(38.42)
38 Vega Mårtensson 2006 Simklubben Ran +0.85 317 2:41.79 +31.38
50m: 35.20
100m: 1:15.98
(40.78)
150m: 1:59.19
(43.21)
200m: 2:41.79
(42.60)
39 Clara Hilfing 2005 Simklubben Sydsim +0.81 316 2:42.04 +31.63
50m: 33.56
100m: 1:13.59
(40.03)
150m: 1:57.14
(43.55)
200m: 2:42.04
(44.90)
40 Lisa Harde 2006 Simklubben Ran +0.78 310 2:43.04 +32.63
50m: 37.41
100m: 1:20.07
(42.66)
150m: 2:02.77
(42.70)
200m: 2:43.04
(40.27)
41 Ella Zetterström 2005 Simklubben Poseidon +0.82 306 2:43.79 +33.38
50m: 37.09
100m: 1:19.72
(42.63)
150m: 2:03.03
(43.31)
200m: 2:43.79
(40.76)
42 Molly Emilsson 2008 Ystads Simsällskap +0.72 274 2:49.86 +39.45
50m: 38.77
100m: 1:21.87
(43.10)
150m: 2:06.28
(44.41)
200m: 2:49.86
(43.58)
43 Nova Johansson 2005 Kristianstads SLS +0.80 265 2:51.77 +41.36
50m: 38.23
100m: 1:21.24
(43.01)
150m: 2:06.65
(45.41)
200m: 2:51.77
(45.12)
Grenen officiell:  2019-04-27 09:48:37
Gren 2, 200m Frisim Damer 16-99 år - Heat
Sponsor: Alltid i Farten AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna Bergman 2001 Simklubben Poseidon +0.72 702 2:04.23 Q
50m: 28.71
100m: 1:00.80
(32.09)
150m: 1:32.51
(31.71)
200m: 2:04.23
(31.72)
2 Olivia Hansson 2003 Kiviks Simklubb +0.68 668 2:06.28 +2.05 Q
50m: 29.25
100m: 1:01.24
(31.99)
150m: 1:33.76
(32.52)
200m: 2:06.28
(32.52)
3 Smilla Lönnberg 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 614 2:09.88 +5.65 Q
50m: 30.70
100m: 1:03.85
(33.15)
150m: 1:37.27
(33.42)
200m: 2:09.88
(32.61)
4 Caroline Wallenborg 2000 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 611 2:10.10 +5.87 -
50m: 30.01
100m: 1:03.44
(33.43)
150m: 1:37.16
(33.72)
200m: 2:10.10
(32.94)
5 Boel Bergquist 2003 Simklubben Poseidon +0.72 598 2:11.06 +6.83 Q
50m: 30.85
100m: 1:04.16
(33.31)
150m: 1:37.81
(33.65)
200m: 2:11.06
(33.25)
6 Augusta Andersson 1997 Sjöbo Simsällskap +0.74 571 2:13.10 +8.87 Q
50m: 31.18
100m: 1:04.77
(33.59)
150m: 1:39.09
(34.32)
200m: 2:13.10
(34.01)
7 Sara Nobrell 2002 Simklubben Hajen +0.78 564 2:13.65 +9.42 Q
50m: 29.92
100m: 1:03.86
(33.94)
150m: 1:38.85
(34.99)
200m: 2:13.65
(34.80)
8 Nora Segerström 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 556 2:14.23 +10.00 -
50m: 31.22
100m: 1:05.27
(34.05)
150m: 1:40.21
(34.94)
200m: 2:14.23
(34.02)
9 Freja Werker 2003 Simklubben Hajen 540 2:15.56 +11.33 Q
50m: 31.39
100m: 1:05.90
(34.51)
150m: 1:40.63
(34.73)
200m: 2:15.56
(34.93)
10 Klara Eklöf 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.78 539 2:15.66 +11.43 Q
50m: 32.25
100m: 1:06.26
(34.01)
150m: 1:41.24
(34.98)
200m: 2:15.66
(34.42)
11 Matilda Åkesson 1999 Ystads Simsällskap +0.70 524 2:16.90 +12.67
50m: 31.42
100m: 1:05.54
(34.12)
150m: 1:41.13
(35.59)
200m: 2:16.90
(35.77)
12 Carolina Åsberg 2002 Simklubben Poseidon +0.71 518 2:17.44 +13.21
50m: 31.87
100m: 1:06.57
(34.70)
150m: 1:42.27
(35.70)
200m: 2:17.44
(35.17)
13 Isabella Lagnerup 2000 Simklubben Sydsim +0.68 512 2:17.97 +13.74
50m: 31.63
100m: 1:06.43
(34.80)
150m: 1:42.18
(35.75)
200m: 2:17.97
(35.79)
14 Emy Ek 2003 Sjöbo Simsällskap +0.76 511 2:18.08 +13.85
50m: 31.44
100m: 1:05.85
(34.41)
200m: 2:18.08
(2:18.08)
15 Elsa Nordström 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 499 2:19.16 +14.93
50m: 31.55
100m: 1:05.86
(34.31)
150m: 1:42.14
(36.28)
200m: 2:19.16
(37.02)
16 Annie Thulin 2003 Kristianstads SLS +0.73 489 2:20.08 +15.85
50m: 31.77
100m: 1:06.94
(35.17)
150m: 1:43.13
(36.19)
200m: 2:20.08
(36.95)
17 Thea Dahlqvist 2003 Simklubben Hajen +0.78 486 2:20.38 +16.15
50m: 31.89
100m: 1:07.25
(35.36)
200m: 2:20.38
(2:20.38)
18 Elin Kjellberg 2003 Ystads Simsällskap +0.70 468 2:22.21 +17.98
50m: 32.89
100m: 1:09.34
(36.45)
200m: 2:22.21
(2:22.21)
19 Isabell Tretinjak 2003 Simklubben Hajen +0.76 464 2:22.58 +18.35
50m: 33.12
100m: 1:09.57
(36.45)
200m: 2:22.58
(2:22.58)
20 Sofia Lund 2003 Simklubben Poseidon +0.58 463 2:22.67 +18.44
50m: 32.74
100m: 1:08.40
(35.66)
150m: 1:45.05
(36.65)
200m: 2:22.67
(37.62)
21 Filippa Dihle 2003 Simklubben Lödde +0.63 454 2:23.68 +19.45
50m: 33.82
100m: 1:10.52
(36.70)
200m: 2:23.68
(2:23.68)
22 Linnea Nimander 2002 Simklubben Ran +0.81 450 2:24.04 +19.81
50m: 33.33
100m: 1:09.99
(36.66)
150m: 1:47.53
(37.54)
200m: 2:24.04
(36.51)
23 Julia Frederiksen 2001 Ystads Simsällskap +0.80 442 2:24.96 +20.73
50m: 33.05
100m: 1:09.00
(35.95)
200m: 2:24.96
(2:24.96)
24 Ulrika von Buxhoeveden 2001 Sjöbo Simsällskap +0.78 440 2:25.18 +20.95
50m: 32.30
100m: 1:08.69
(36.39)
200m: 2:25.18
(2:25.18)
25 Sofia Hake 2003 Simklubben Poseidon +0.70 408 2:28.84 +24.61
50m: 34.04
100m: 1:12.24
(38.20)
150m: 1:51.34
(39.10)
200m: 2:28.84
(37.50)
26 Julia Rieschel 2003 Simklubben Poseidon +0.73 404 2:29.38 +25.15
50m: 34.07
100m: 1:12.06
(37.99)
150m: 1:50.75
(38.69)
200m: 2:29.38
(38.63)
27 Emma Bontidean 2003 Simklubben Poseidon +0.68 389 2:31.27 +27.04
50m: 33.61
100m: 1:11.80
(38.19)
150m: 1:51.58
(39.78)
200m: 2:31.27
(39.69)
Grenen officiell:  2019-04-27 09:48:37
2019-04-27 10:28:10 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Ystads Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner