2020-10-31   01:54:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för HP Holding Korsvirkessim Ystad Grand Prix 1

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Försök pass 1

Document
Resultat
HP Holding Korsvirkessim YGP 1 2019-04-27--28
Arrangör:
Plats: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 12, 200m Medley Damer 15 och yngre - Heat
Sponsor: Bareko Sport
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabel Smideberg 2004 Simklubben Lödde +0.73 515 2:32.00 Q
50m: 32.69
100m: 1:12.82
(40.13)
150m: 1:55.77
(42.95)
200m: 2:32.00
(36.23)
2 Julia Olsson 2004 Kiviks Simklubb +0.67 501 2:33.35 +1.35 Q
50m: 32.27
100m: 1:13.46
(41.19)
150m: 1:58.20
(44.74)
200m: 2:33.35
(35.15)
3 Frida Jansson 2006 Simklubben Poseidon +0.85 501 2:33.43 +1.43 Q
50m: 33.05
100m: 1:13.79
(40.74)
150m: 1:58.29
(44.50)
200m: 2:33.43
(35.14)
4 Vanessa Johansson 2006 Simklubben Poseidon +0.76 478 2:35.77 +3.77 Q
50m: 33.20
100m: 1:13.99
(40.79)
150m: 1:59.90
(45.91)
200m: 2:35.77
(35.87)
5 Linn Martinsson 2004 Ystads Simsällskap +0.61 433 2:41.01 +9.01 Q
50m: 34.82
100m: 1:17.73
(42.91)
150m: 2:03.76
(46.03)
200m: 2:41.01
(37.25)
6 Julia Nilsson 2004 Simklubben Lödde +0.77 430 2:41.33 +9.33 Q
50m: 36.78
100m: 1:19.15
(42.37)
150m: 2:04.33
(45.18)
200m: 2:41.33
(37.00)
7 Isabel Persson 2004 Simklubben Triton +0.67 428 2:41.69 +9.69 Q
50m: 33.78
100m: 1:15.50
(41.72)
150m: 2:02.73
(47.23)
200m: 2:41.69
(38.96)
8 Ida Nordberg 2006 Simklubben Poseidon +0.70 420 2:42.68 +10.68 -
50m: 36.13
100m: 1:15.40
(39.27)
150m: 2:03.06
(47.66)
200m: 2:42.68
(39.62)
9 Irma Nilsson 2004 Ystads Simsällskap +0.74 413 2:43.63 +11.63 -
50m: 34.85
100m: 1:18.05
(43.20)
150m: 2:06.06
(48.01)
200m: 2:43.63
(37.57)
10 Sofie Jönsson 2007 Sjöbo Simsällskap +0.76 403 2:44.91 +12.91 Q
50m: 34.88
100m: 1:18.64
(43.76)
150m: 2:07.62
(48.98)
200m: 2:44.91
(37.29)
11 Alva Larsson 2004 Simklubben Ran +0.76 393 2:46.34 +14.34
50m: 37.07
100m: 1:20.26
(43.19)
150m: 2:08.81
(48.55)
200m: 2:46.34
(37.53)
12 Alma Mårtensson 2004 Simklubben Hajen +0.62 393 2:46.35 +14.35
50m: 37.24
100m: 1:21.01
(43.77)
150m: 2:08.45
(47.44)
200m: 2:46.35
(37.90)
13 Tea Stark Friis 2006 Ystads Simsällskap +0.62 391 2:46.60 +14.60
50m: 34.07
100m: 1:19.04
(44.97)
150m: 2:06.58
(47.54)
200m: 2:46.60
(40.02)
14 Emilia Berg 2005 Simklubben Lödde +0.71 375 2:48.89 +16.89
50m: 37.73
100m: 1:20.98
(43.25)
150m: 2:09.30
(48.32)
200m: 2:48.89
(39.59)
15 Lærke Møller 2005 Haslev Svømmeklub +0.70 361 2:51.12 +19.12
50m: 36.22
100m: 1:22.45
(46.23)
150m: 2:10.30
(47.85)
200m: 2:51.12
(40.82)
16 Ella Bodell 2005 Simklubben Sydsim +0.78 358 2:51.48 +19.48
50m: 37.02
100m: 1:21.43
(44.41)
150m: 2:12.27
(50.84)
200m: 2:51.48
(39.21)
17 Elena Seitzberg 2005 Simklubben Ran +0.76 337 2:54.99 +22.99
50m: 40.33
100m: 1:24.76
(44.43)
150m: 2:16.34
(51.58)
200m: 2:54.99
(38.65)
18 Jennie Christiansen 2004 Simklubben Sydsim +0.74 325 2:57.08 +25.08
50m: 36.00
100m: 1:25.41
(49.41)
150m: 2:17.21
(51.80)
200m: 2:57.08
(39.87)
19 Ellie Petersson 2005 Kristianstads SLS +0.86 317 2:58.55 +26.55
50m: 39.77
100m: 1:27.53
(47.76)
150m: 2:17.11
(49.58)
200m: 2:58.55
(41.44)
20 Lisa Harde 2006 Simklubben Ran +0.80 278 3:06.63 +34.63
50m: 45.67
100m: 1:32.59
(46.92)
150m: 2:25.68
(53.09)
200m: 3:06.63
(40.95)
21 Julie Hansen Schilling 2004 Haslev Svømmeklub +0.72 274 3:07.40 +35.40
50m: 38.60
100m: 1:28.06
(49.46)
150m: 2:23.51
(55.45)
200m: 3:07.40
(43.89)
22 Ella Zetterström 2005 Simklubben Poseidon +0.79 246 3:14.31 +42.31
50m: 43.35
100m: 1:32.71
(49.36)
150m: 2:32.47
(59.76)
200m: 3:14.31
(41.84)
23 Alexandra Engström 2006 Simklubben Ran +0.73 246 3:14.35 +42.35
50m: 48.89
100m: 1:41.13
(52.24)
150m: 2:36.36
(55.23)
200m: 3:14.35
(37.99)
- Linnea Costa Caesar 2006 Simklubben Poseidon DNS
Grenen officiell:  2019-04-27 11:53:10
Gren 12, 200m Medley Damer 16-99 år - Heat
Sponsor: Bareko Sport
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna Bergman 2001 Simklubben Poseidon +0.71 649 2:20.68 Q
50m: 29.50
100m: 1:07.21
(37.71)
150m: 1:46.57
(39.36)
200m: 2:20.68
(34.11)
2 Clara Steen 2003 Sjöbo Simsällskap +0.78 564 2:27.45 +6.77 Q
50m: 30.22
100m: 1:07.29
(37.07)
150m: 1:51.80
(44.51)
200m: 2:27.45
(35.65)
2 Olivia Hansson 2003 Kiviks Simklubb +0.73 564 2:27.45 +6.77 Q
50m: 31.39
100m: 1:10.59
(39.20)
150m: 1:55.35
(44.76)
200m: 2:27.45
(32.10)
4 Boel Bergquist 2003 Simklubben Poseidon +0.73 556 2:28.17 +7.49 Q
50m: 31.88
100m: 1:10.17
(38.29)
150m: 1:54.71
(44.54)
200m: 2:28.17
(33.46)
5 Ella Laurén 2001 Simklubben Hajen +0.76 553 2:28.38 +7.70 Q
50m: 31.96
100m: 1:10.34
(38.38)
150m: 1:53.54
(43.20)
200m: 2:28.38
(34.84)
6 Olivia Jarl Halvarsson 2003 Kristianstads SLS +0.76 552 2:28.52 +7.84 Q
50m: 32.49
100m: 1:10.99
(38.50)
150m: 1:52.43
(41.44)
200m: 2:28.52
(36.09)
7 Emmy Johnsson 2001 Sjöbo Simsällskap +0.73 509 2:32.61 +11.93 Q
50m: 32.20
100m: 1:10.40
(38.20)
150m: 1:56.52
(46.12)
200m: 2:32.61
(36.09)
8 Thilde Lantz 2001 Kristianstads SLS +0.80 492 2:34.35 +13.67 -
50m: 34.46
100m: 1:15.49
(41.03)
150m: 1:56.52
(41.03)
200m: 2:34.35
(37.83)
9 Thea Dahlqvist 2003 Simklubben Hajen +0.79 487 2:34.88 +14.20 Q
50m: 33.67
100m: 1:14.49
(40.82)
150m: 1:58.07
(43.58)
200m: 2:34.88
(36.81)
10 Klara Eklöf 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 472 2:36.48 +15.80
50m: 32.57
100m: 1:13.20
(40.63)
150m: 2:00.51
(47.31)
200m: 2:36.48
(35.97)
11 Carolina Åsberg 2002 Simklubben Poseidon +0.71 431 2:41.28 +20.60
50m: 36.44
100m: 1:15.47
(39.03)
150m: 2:06.55
(51.08)
200m: 2:41.28
(34.73)
12 Julia Rieschel 2003 Simklubben Poseidon +0.66 367 2:50.17 +29.49
50m: 39.12
100m: 1:21.07
(41.95)
150m: 2:10.20
(49.13)
200m: 2:50.17
(39.97)
13 Emma Bontidean 2003 Simklubben Poseidon +0.62 349 2:52.95 +32.27
50m: 37.51
100m: 1:22.94
(45.43)
150m: 2:13.44
(50.50)
200m: 2:52.95
(39.51)
14 Iza Jacobsson 2003 Ystads Simsällskap +0.72 332 2:55.93 +35.25
50m: 37.27
100m: 1:22.79
(45.52)
150m: 2:14.05
(51.26)
200m: 2:55.93
(41.88)
15 Julia Stenström 2002 Simklubben Triton +0.69 312 2:59.49 +38.81
50m: 39.45
100m: 1:27.77
(48.32)
150m: 2:16.96
(49.19)
200m: 2:59.49
(42.53)
- Ditte Oredsson 2003 Simklubben Poseidon DNS
- Sofia Hake 2003 Simklubben Poseidon DNS
Grenen officiell:  2019-04-27 11:53:10
2019-04-27 13:46:28 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Ystads Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner