2020-12-02   23:02:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för HP Holding Korsvirkessim Ystad Grand Prix 1

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
HP Holding Korsvirkessim YGP 1 2019-04-27--28
Arrangör:
Plats: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 1, 100m Frisim Herrar - Heat
Sponsor: YREV AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Persson 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.66 695 50.72 Q
50m: 24.69
100m: 50.72
(26.03)
2 Robin Hanson 2001 Järfälla Simsällskap +0.66 661 51.58 +0.86 Q
50m: 26.24
100m: 51.58
(25.34)
3 Christoffer Carlsen 1992 Helsingborgs Simsällskap +0.91 653 51.78 +1.06 Q
50m: 27.51
100m: 51.78
(24.27)
4 Mats Westergren 1994 Malmö Kappsimningsklubb +0.68 636 52.23 +1.51 -
50m: 25.32
100m: 52.23
(26.91)
5 Jens Christiansen 2001 Simklubben Sydsim +0.71 604 53.15 +2.43 Q
50m: 25.01
100m: 53.15
(28.14)
6 Gustaf Persson 2001 Ystads Simsällskap +0.78 585 53.71 +2.99 Q
50m: 25.24
100m: 53.71
(28.47)
7 Carl Gerstenfeld 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.64 577 53.95 +3.23 -
50m: 25.72
100m: 53.95
(28.23)
8 Dennie Halilovic 2002 Simklubben Sydsim +0.69 563 54.41 +3.69 Q
50m: 26.27
100m: 54.41
(28.14)
9 Nils Wergeland 2002 Simklubben Lödde +0.67 556 54.62 +3.90 Q
50m: 26.27
100m: 54.62
(28.35)
10 Gabriel Henkel 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.67 555 54.68 +3.96 Q
50m: 26.43
100m: 54.68
(28.25)
11 Marcus Kindberg 1993 Malmö Kappsimningsklubb +0.67 535 55.33 +4.61 -
50m: 26.69
100m: 55.33
(28.64)
12 Fredrik Nilsson 2002 Simklubben Triton +0.68 533 55.40 +4.68
50m: 26.60
100m: 55.40
(28.80)
13 Arvid Nilsson 2003 Simklubben Triton +0.75 518 55.95 +5.23
50m: 26.76
100m: 55.95
(29.19)
14 Sebastian Mickelsson 2001 Simklubben Triton +0.75 500 56.59 +5.87
50m: 27.16
100m: 56.59
(29.43)
15 Adam Ringdahl 1998 Malmö Kappsimningsklubb +0.70 485 57.19 +6.47
50m: 27.54
100m: 57.19
(29.65)
16 David Olofsson 2004 Simklubben Poseidon +0.70 480 57.38 +6.66 Q
50m: 27.52
100m: 57.38
(29.86)
17 Viktor Eibye 2001 Haslev Svømmeklub +0.68 478 57.44 +6.72
50m: 27.53
100m: 57.44
(29.91)
18 Anton Witzell 2004 Simklubben Lödde +0.79 473 57.64 +6.92 Q
50m: 27.75
100m: 57.64
(29.89)
19 Philip Stenberg 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.70 467 57.89 +7.17
50m: 27.96
100m: 57.89
(29.93)
20 Frederik Kongstad Hansen 2001 Haslev Svømmeklub +0.56 461 58.14 +7.42
50m: 27.04
100m: 58.14
(31.10)
21 Gabriel Agardh 2003 Simklubben Hajen +0.74 461 58.16 +7.44
50m: 27.33
100m: 58.16
(30.83)
22 Tim Hagerström 1999 Malmö Kappsimningsklubb +0.69 457 58.31 +7.59
50m: 27.60
100m: 58.31
(30.71)
23 Sebastian Lundgren 1999 Ystads Simsällskap +0.76 454 58.43 +7.71
50m: 27.46
100m: 58.43
(30.97)
24 Nils Tired 2003 Simklubben Poseidon +0.66 454 58.46 +7.74
50m: 27.90
100m: 58.46
(30.56)
25 Tomislav Corluka 2003 Kristianstads SLS 451 58.58 +7.86
50m: 28.23
100m: 58.58
(30.35)
26 Alfred Rosberg 2003 Sjöbo Simsällskap +0.69 443 58.92 +8.20
50m: 27.80
100m: 58.92
(31.12)
27 Vilhelm Andersson 2002 Simklubben Sydsim +0.61 431 59.48 +8.76
50m: 28.04
100m: 59.48
(31.44)
28 Hampus Olsson 2003 Sjöbo Simsällskap +0.76 424 59.80 +9.08
50m: 28.47
100m: 59.80
(31.33)
29 Ahmed Sadoon 2002 Kristianstads SLS +0.66 423 59.84 +9.12
50m: 28.29
100m: 59.84
(31.55)
30 Mohamad Hariri 2002 Simklubben Ran +0.57 414 1:00.25 +9.53
50m: 28.76
100m: 1:00.25
(31.49)
31 Elias af Trampe 2004 Simklubben Poseidon +0.71 410 1:00.45 +9.73 Q
50m: 28.79
100m: 1:00.45
(31.66)
32 Yaser Sultan 2005 Simklubben Ran +0.77 409 1:00.53 +9.81 Q
50m: 29.44
100m: 1:00.53
(31.09)
33 Emil Pettersson 2002 Simklubben Poseidon +0.71 405 1:00.73 +10.01
50m: 29.04
100m: 1:00.73
(31.69)
34 Lucas Bontidean 2005 Simklubben Poseidon +0.68 404 1:00.76 +10.04 Q
50m: 29.29
100m: 1:00.76
(31.47)
35 Måns Burmester-Lysell 2004 Simklubben Hajen +0.70 404 1:00.78 +10.06 Q
50m: 29.18
100m: 1:00.78
(31.60)
36 Gabriel Hachem 2005 Simklubben Ran +0.76 402 1:00.88 +10.16 Q
50m: 29.40
100m: 1:00.88
(31.48)
37 Aron Persson 2004 Ystads Simsällskap +0.67 398 1:01.07 +10.35 Q
50m: 29.06
100m: 1:01.07
(32.01)
38 Felix Rosenkvist 2004 Simklubben Sydsim +0.75 397 1:01.13 +10.41
50m: 28.48
100m: 1:01.13
(32.65)
39 Nayan Ljungholm 2005 Simklubben Poseidon +0.65 393 1:01.33 +10.61
50m: 29.56
100m: 1:01.33
(31.77)
40 Joel Henriksson 2003 Simklubben Poseidon +0.73 390 1:01.46 +10.74
50m: 29.66
100m: 1:01.46
(31.80)
41 Philip Björkman 2005 Simklubben Poseidon +0.81 389 1:01.52 +10.80
50m: 28.81
100m: 1:01.52
(32.71)
42 Carl Elmer 2003 Simklubben Poseidon +0.80 387 1:01.62 +10.90
50m: 29.70
100m: 1:01.62
(31.92)
43 Herman Modig 2003 Kristianstads SLS +0.66 384 1:01.78 +11.06
50m: 29.79
100m: 1:01.78
(31.99)
44 Victor Borg 2005 Simklubben Triton +0.69 384 1:01.82 +11.10
50m: 29.61
100m: 1:01.82
(32.21)
45 Oscar Palmqvist 2000 Simklubben Triton +0.63 378 1:02.14 +11.42
50m: 29.46
100m: 1:02.14
(32.68)
46 Chengyue Li 2004 Simklubben Ran +0.60 372 1:02.46 +11.74
50m: 30.37
100m: 1:02.46
(32.09)
47 Melker Svensson 2002 Ystads Simsällskap +0.88 366 1:02.81 +12.09
50m: 29.99
100m: 1:02.81
(32.82)
48 Ugnius Melieska 2004 Ystads Simsällskap +0.76 364 1:02.94 +12.22
50m: 29.64
100m: 1:02.94
(33.30)
49 Ahmad Alhaj 2005 Simklubben Ran +0.84 362 1:03.01 +12.29
50m: 30.77
100m: 1:03.01
(32.24)
50 Melvin Andersson 2003 Simklubben Sydsim +0.74 362 1:03.05 +12.33
50m: 29.98
100m: 1:03.05
(33.07)
50 Jakob Lindskoug 2004 Simklubben Poseidon +0.73 362 1:03.05 +12.33
50m: 30.14
100m: 1:03.05
(32.91)
52 Kim Larsson 2005 Simklubben Ran +0.67 360 1:03.16 +12.44
50m: 30.38
100m: 1:03.16
(32.78)
53 Max Alm 2003 Simklubben Triton +0.69 356 1:03.36 +12.64
50m: 30.37
100m: 1:03.36
(32.99)
54 Edvin Dahlén 2004 Simklubben Poseidon +0.56 355 1:03.43 +12.71
50m: 30.06
100m: 1:03.43
(33.37)
55 Malte Laurén 2004 Simklubben Hajen 354 1:03.47 +12.75
50m: 30.57
100m: 1:03.47
(32.90)
56 Axel Sandberg 2004 Simklubben Poseidon +0.73 353 1:03.53 +12.81
50m: 30.65
100m: 1:03.53
(32.88)
57 Mustapha Hariri 2005 Simklubben Ran +0.58 349 1:03.77 +13.05
50m: 30.77
100m: 1:03.77
(33.00)
58 Erik Komstedt 2005 Simklubben Sydsim +0.63 348 1:03.83 +13.11
50m: 30.28
100m: 1:03.83
(33.55)
59 Edvard Levau 2004 Simklubben Poseidon +0.69 348 1:03.89 +13.17
50m: 30.65
100m: 1:03.89
(33.24)
60 Joel Wall 2001 Simklubben Hajen +0.68 345 1:04.02 +13.30
50m: 30.86
100m: 1:04.02
(33.16)
61 Hadi Hariri 2005 Simklubben Ran +0.68 341 1:04.31 +13.59
50m: 30.80
100m: 1:04.31
(33.51)
62 Jens Magnusson 2005 Simklubben Triton +0.79 339 1:04.40 +13.68
50m: 30.59
100m: 1:04.40
(33.81)
63 Joel Bergstrand 2003 Simklubben Poseidon +0.75 339 1:04.41 +13.69
50m: 31.64
100m: 1:04.41
(32.77)
64 Elias Löfström 2004 Simklubben Poseidon +0.80 339 1:04.43 +13.71
50m: 30.67
100m: 1:04.43
(33.76)
65 Nikolas Koumbaros 2006 Simklubben Ran +0.83 330 1:05.01 +14.29
50m: 31.35
100m: 1:05.01
(33.66)
66 Jacob Hansson 2002 Simklubben Hajen +0.72 327 1:05.22 +14.50
50m: 31.25
100m: 1:05.22
(33.97)
67 Hannes Palmgren 2005 Simklubben Sydsim +0.68 311 1:06.29 +15.57
50m: 32.10
100m: 1:06.29
(34.19)
67 Melvin Carlsson 2005 Kristianstads SLS +0.53 311 1:06.29 +15.57
50m: 31.04
100m: 1:06.29
(35.25)
69 Martin Pettersson 2005 Simklubben Poseidon +0.66 308 1:06.53 +15.81
50m: 31.70
100m: 1:06.53
(34.83)
70 Robin Cakmak 2004 Simklubben Ran +0.70 294 1:07.55 +16.83
50m: 32.66
100m: 1:07.55
(34.89)
71 Sebastian Strand 2005 Simklubben Triton +0.83 289 1:07.93 +17.21
50m: 32.74
100m: 1:07.93
(35.19)
72 Lucas Gyllenskiöld 2004 Simklubben Triton +0.59 289 1:07.97 +17.25
50m: 31.82
100m: 1:07.97
(36.15)
73 Gustav Bach 2005 Simklubben Ran 282 1:08.48 +17.76
50m: 33.14
100m: 1:08.48
(35.34)
74 Olle Zetterström 2003 Simklubben Poseidon +0.70 281 1:08.61 +17.89
50m: 32.40
100m: 1:08.61
(36.21)
75 Oscar Tram 2004 Kristianstads SLS +0.75 266 1:09.86 +19.14
50m: 33.43
100m: 1:09.86
(36.43)
76 Laurits Thøfner 2004 Haslev Svømmeklub +0.70 260 1:10.36 +19.64
50m: 33.76
100m: 1:10.36
(36.60)
77 Elias Albrektsson 2006 Simsällskapet Iden +0.53 249 1:11.34 +20.62
50m: 33.67
100m: 1:11.34
(37.67)
78 Emil Hjalmarsson 2006 Simklubben Ran 248 1:11.46 +20.74
50m: 34.26
100m: 1:11.46
(37.20)
79 Theo Muscalu 2007 Simsällskapet Iden +0.73 248 1:11.52 +20.80
50m: 33.82
100m: 1:11.52
(37.70)
80 Anton Nordström 2006 Kiviks Simklubb +0.65 243 1:11.95 +21.23
50m: 33.33
100m: 1:11.95
(38.62)
81 William Madsen 2006 Simklubben Ran +0.81 237 1:12.61 +21.89
50m: 34.68
100m: 1:12.61
(37.93)
82 Axel Rydström 2005 Simklubben Poseidon +0.68 233 1:12.97 +22.25
50m: 35.04
100m: 1:12.97
(37.93)
83 Thor Sean Tørngren 2006 Haslev Svømmeklub +0.89 220 1:14.43 +23.71
50m: 35.84
100m: 1:14.43
(38.59)
84 Kevin Andersson 2005 Simklubben Ran +0.76 212 1:15.34 +24.62
50m: 35.03
100m: 1:15.34
(40.31)
85 Lukas Aagaard Sørensen 2006 Haslev Svømmeklub +0.72 157 1:23.15 +32.43
50m: 38.61
100m: 1:23.15
(44.54)
- Ivan Sivolov 2003 Simklubben Poseidon DNS
- Dennis Henriksson 2005 Simsällskapet Iden DNS
- Alexander Shleev 2005 Simklubben Poseidon DNS
- Hampus Björkdal 2008 Simsällskapet Iden DNS
Grenen officiell:  2019-04-27 09:21:03
2019-05-03 10:34:28 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Ystads Simsällskap
Document
Heatresultat
HP Holding Korsvirkessim YGP 1 2019-04-27--28
Arrangör:
Plats: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 1, 100m Frisim Herrar - Final 15 och yngre
Sponsor: YREV AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Witzell 2004 Simklubben Lödde +0.78 504 56.45
50m: 27.54
100m: 56.45
(28.91)
2 David Olofsson 2004 Simklubben Poseidon +0.71 488 57.07 +0.62
50m: 27.58
100m: 57.07
(29.49)
3 Lucas Bontidean 2005 Simklubben Poseidon +0.72 441 59.03 +2.58
50m: 28.71
100m: 59.03
(30.32)
4 Elias af Trampe 2004 Simklubben Poseidon +0.80 430 59.51 +3.06
50m: 29.05
100m: 59.51
(30.46)
5 Måns Burmester-Lysell 2004 Simklubben Hajen +0.73 422 59.91 +3.46
50m: 28.80
100m: 59.91
(31.11)
6 Gabriel Hachem 2005 Simklubben Ran +0.73 403 1:00.83 +4.38
50m: 29.52
100m: 1:00.83
(31.31)
7 Aron Persson 2004 Ystads Simsällskap +0.66 390 1:01.48 +5.03
50m: 29.41
100m: 1:01.48
(32.07)
8 Yaser Sultan 2005 Simklubben Ran +0.79 381 1:01.96 +5.51
50m: 30.03
100m: 1:01.96
(31.93)
Grenen officiell:  2019-04-27 16:41:10
Gren 1, 100m Frisim Herrar - Final 16-99 år
Sponsor: YREV AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Christoffer Carlsen 1992 Helsingborgs Simsällskap +0.72 801 48.38
50m: 23.45
100m: 48.38
(24.93)
2 Robin Hanson 2001 Järfälla Simsällskap +0.64 754 49.37 +0.99
50m: 23.86
100m: 49.37
(25.51)
3 Elias Persson 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.68 735 49.78 +1.40
50m: 24.10
100m: 49.78
(25.68)
4 Jens Christiansen 2001 Simklubben Sydsim +0.72 610 52.97 +4.59
50m: 25.29
100m: 52.97
(27.68)
5 Dennie Halilovic 2002 Simklubben Sydsim +0.69 570 54.20 +5.82
50m: 26.21
100m: 54.20
(27.99)
6 Gustaf Persson 2001 Ystads Simsällskap +0.81 555 54.66 +6.28
50m: 25.61
100m: 54.66
(29.05)
7 Gabriel Henkel 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.65 543 55.06 +6.68
50m: 26.96
100m: 55.06
(28.10)
8 Nils Wergeland 2002 Simklubben Lödde +0.64 518 55.93 +7.55
50m: 26.92
100m: 55.93
(29.01)
Grenen officiell:  2019-04-27 16:41:10
2019-04-27 18:00:19 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Ystads Simsällskap
Document
Resultat
HP Holding Korsvirkessim YGP 1 2019-04-27--28
Arrangör:
Plats: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 2, 200m Frisim Damer 15 och yngre - Heat
Sponsor: Alltid i Farten AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mica Nolén 2004 Simklubben Triton +0.74 607 2:10.41 Q
50m: 30.23
100m: 1:02.66
(32.43)
150m: 1:36.10
(33.44)
200m: 2:10.41
(34.31)
2 Thea Brünjes 2004 Kiviks Simklubb +0.70 589 2:11.67 +1.26 Q
50m: 30.14
100m: 1:03.92
(33.78)
150m: 1:38.37
(34.45)
200m: 2:11.67
(33.30)
3 Maja Blomliden 2004 Simklubben Triton +0.82 586 2:11.91 +1.50 Q
50m: 30.51
100m: 1:04.00
(33.49)
150m: 1:38.19
(34.19)
200m: 2:11.91
(33.72)
4 Ella Gutenwik 2004 Simklubben Hajen +0.73 586 2:11.93 +1.52 Q
50m: 30.76
100m: 1:04.25
(33.49)
150m: 1:38.45
(34.20)
200m: 2:11.93
(33.48)
5 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 524 2:16.89 +6.48 -
50m: 30.49
100m: 1:05.84
(35.35)
150m: 1:42.22
(36.38)
200m: 2:16.89
(34.67)
6 Maja Björnström 2005 Simklubben Triton +0.82 523 2:17.04 +6.63 -
50m: 31.22
100m: 1:05.94
(34.72)
150m: 1:41.84
(35.90)
200m: 2:17.04
(35.20)
7 Irma Nilsson 2004 Ystads Simsällskap +0.57 517 2:17.58 +7.17 Q
50m: 31.61
100m: 1:06.80
(35.19)
150m: 1:42.74
(35.94)
200m: 2:17.58
(34.84)
8 Johanna Bagelius 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.67 515 2:17.72 +7.31 Q
50m: 31.78
100m: 1:07.01
(35.23)
150m: 1:42.35
(35.34)
200m: 2:17.72
(35.37)
9 Julia Henriksson 2005 Simklubben Hajen +0.74 508 2:18.38 +7.97 -
50m: 31.36
100m: 1:06.02
(34.66)
150m: 1:42.90
(36.88)
200m: 2:18.38
(35.48)
10 Tyra Öhlin 2004 Simklubben Triton +0.65 493 2:19.77 +9.36 Q
50m: 32.45
100m: 1:08.31
(35.86)
200m: 2:19.77
(2:19.77)
11 Lova Persson 2004 Simklubben Hajen +0.69 478 2:21.15 +10.74 Q
50m: 32.47
100m: 1:07.65
(35.18)
150m: 1:44.62
(36.97)
200m: 2:21.15
(36.53)
12 Lovisa Yngvesson 2004 Simklubben Sydsim +0.70 471 2:21.89 +11.48
50m: 32.38
100m: 1:08.47
(36.09)
150m: 1:45.81
(37.34)
200m: 2:21.89
(36.08)
13 Julia Nilsson 2004 Simklubben Lödde +0.74 449 2:24.14 +13.73
50m: 33.88
100m: 1:10.93
(37.05)
150m: 1:48.17
(37.24)
200m: 2:24.14
(35.97)
14 Emma Ramic 2004 Simklubben Triton +0.76 434 2:25.81 +15.40
50m: 31.74
100m: 1:08.29
(36.55)
150m: 1:47.12
(38.83)
200m: 2:25.81
(38.69)
15 Elena Seitzberg 2005 Simklubben Ran +0.78 425 2:26.77 +16.36
50m: 33.80
100m: 1:10.68
(36.88)
150m: 1:48.67
(37.99)
200m: 2:26.77
(38.10)
16 Ella Bodell 2005 Simklubben Sydsim +0.81 422 2:27.12 +16.71
50m: 33.35
100m: 1:10.35
(37.00)
150m: 1:49.88
(39.53)
200m: 2:27.12
(37.24)
17 Jennie Christiansen 2004 Simklubben Sydsim +0.78 416 2:27.83 +17.42
50m: 34.23
100m: 1:11.24
(37.01)
150m: 1:49.90
(38.66)
200m: 2:27.83
(37.93)
18 Tilde Klehn 2004 Simklubben Lödde +0.70 413 2:28.21 +17.80
50m: 34.40
100m: 1:11.96
(37.56)
150m: 1:50.24
(38.28)
200m: 2:28.21
(37.97)
18 Maja Kiceec 2006 Simklubben Sydsim +0.76 413 2:28.21 +17.80
50m: 33.08
100m: 1:10.17
(37.09)
150m: 1:49.26
(39.09)
200m: 2:28.21
(38.95)
20 Alma Mårtensson 2004 Simklubben Hajen +0.70 402 2:29.51 +19.10
50m: 33.94
100m: 1:11.40
(37.46)
150m: 1:50.68
(39.28)
200m: 2:29.51
(38.83)
21 Sofie Jönsson 2007 Sjöbo Simsällskap +0.75 401 2:29.70 +19.29
50m: 34.35
100m: 1:13.07
(38.72)
150m: 1:51.98
(38.91)
200m: 2:29.70
(37.72)
22 Elly Petersson 2005 Kristianstads SLS +0.78 399 2:29.96 +19.55
50m: 34.20
100m: 1:12.26
(38.06)
150m: 1:51.28
(39.02)
200m: 2:29.96
(38.68)
23 Liv Axelsson 2005 Kristianstads SLS +0.80 399 2:29.98 +19.57
50m: 33.62
100m: 1:12.24
(38.62)
150m: 1:52.20
(39.96)
200m: 2:29.98
(37.78)
24 Felicia Leo 2006 Ystads Simsällskap +0.80 395 2:30.43 +20.02
50m: 34.88
100m: 1:13.71
(38.83)
150m: 1:52.69
(38.98)
200m: 2:30.43
(37.74)
25 Nynne Jakobsen 2004 Haslev Svømmeklub +0.82 395 2:30.48 +20.07
50m: 33.46
100m: 1:11.57
(38.11)
150m: 1:51.47
(39.90)
200m: 2:30.48
(39.01)
26 Anna Lind Petersen 2004 Haslev Svømmeklub +0.84 393 2:30.74 +20.33
50m: 34.39
100m: 1:13.12
(38.73)
150m: 1:52.73
(39.61)
200m: 2:30.74
(38.01)
27 Emilia Berg 2005 Simklubben Lödde +0.73 392 2:30.83 +20.42
50m: 34.38
100m: 1:13.08
(38.70)
150m: 1:52.64
(39.56)
200m: 2:30.83
(38.19)
28 Olivia Malmborg 2006 Ystads Simsällskap +0.81 386 2:31.66 +21.25
50m: 35.13
100m: 1:13.64
(38.51)
150m: 1:53.58
(39.94)
200m: 2:31.66
(38.08)
29 Lina Malmgren 2004 Simklubben Ran +0.82 384 2:31.80 +21.39
50m: 35.16
100m: 1:14.27
(39.11)
150m: 1:52.95
(38.68)
200m: 2:31.80
(38.85)
30 Emilia Möller 2004 Simklubben Hajen +0.72 381 2:32.26 +21.85
50m: 34.77
100m: 1:12.22
(37.45)
150m: 1:51.87
(39.65)
200m: 2:32.26
(40.39)
31 Johanna Andersson Medhanie 2005 Simklubben Poseidon +0.68 379 2:32.57 +22.16
50m: 34.27
100m: 1:12.93
(38.66)
150m: 1:53.06
(40.13)
200m: 2:32.57
(39.51)
32 Jennifer Norlén 2005 Simklubben Sydsim +0.71 366 2:34.25 +23.84
50m: 34.51
100m: 1:14.58
(40.07)
150m: 1:55.19
(40.61)
200m: 2:34.25
(39.06)
33 Nellie Emilsson 2005 Ystads Simsällskap +0.55 365 2:34.48 +24.07
50m: 34.50
100m: 1:13.82
(39.32)
150m: 1:54.21
(40.39)
200m: 2:34.48
(40.27)
34 Hanna Andersson 2005 Kristianstads SLS +0.73 349 2:36.72 +26.31
50m: 36.50
100m: 1:17.45
(40.95)
150m: 1:58.84
(41.39)
200m: 2:36.72
(37.88)
35 Hilda Nilsson-Halvardsson 2005 Sjöbo Simsällskap +0.86 348 2:36.91 +26.50
50m: 34.89
100m: 1:14.82
(39.93)
150m: 1:56.95
(42.13)
200m: 2:36.91
(39.96)
36 Filippa Molin 2005 Kristianstads SLS 345 2:37.31 +26.90
50m: 36.88
100m: 1:16.71
(39.83)
150m: 1:57.75
(41.04)
200m: 2:37.31
(39.56)
37 Alexandra Engström 2006 Simklubben Ran +0.80 320 2:41.36 +30.95
50m: 37.06
100m: 1:19.39
(42.33)
150m: 2:02.94
(43.55)
200m: 2:41.36
(38.42)
38 Vega Mårtensson 2006 Simklubben Ran +0.85 317 2:41.79 +31.38
50m: 35.20
100m: 1:15.98
(40.78)
150m: 1:59.19
(43.21)
200m: 2:41.79
(42.60)
39 Clara Hilfing 2005 Simklubben Sydsim +0.81 316 2:42.04 +31.63
50m: 33.56
100m: 1:13.59
(40.03)
150m: 1:57.14
(43.55)
200m: 2:42.04
(44.90)
40 Lisa Harde 2006 Simklubben Ran +0.78 310 2:43.04 +32.63
50m: 37.41
100m: 1:20.07
(42.66)
150m: 2:02.77
(42.70)
200m: 2:43.04
(40.27)
41 Ella Zetterström 2005 Simklubben Poseidon +0.82 306 2:43.79 +33.38
50m: 37.09
100m: 1:19.72
(42.63)
150m: 2:03.03
(43.31)
200m: 2:43.79
(40.76)
42 Molly Emilsson 2008 Ystads Simsällskap +0.72 274 2:49.86 +39.45
50m: 38.77
100m: 1:21.87
(43.10)
150m: 2:06.28
(44.41)
200m: 2:49.86
(43.58)
43 Nova Johansson 2005 Kristianstads SLS +0.80 265 2:51.77 +41.36
50m: 38.23
100m: 1:21.24
(43.01)
150m: 2:06.65
(45.41)
200m: 2:51.77
(45.12)
Grenen officiell:  2019-04-27 09:48:37
Gren 2, 200m Frisim Damer 16-99 år - Heat
Sponsor: Alltid i Farten AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna Bergman 2001 Simklubben Poseidon +0.72 702 2:04.23 Q
50m: 28.71
100m: 1:00.80
(32.09)
150m: 1:32.51
(31.71)
200m: 2:04.23
(31.72)
2 Olivia Hansson 2003 Kiviks Simklubb +0.68 668 2:06.28 +2.05 Q
50m: 29.25
100m: 1:01.24
(31.99)
150m: 1:33.76
(32.52)
200m: 2:06.28
(32.52)
3 Smilla Lönnberg 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 614 2:09.88 +5.65 Q
50m: 30.70
100m: 1:03.85
(33.15)
150m: 1:37.27
(33.42)
200m: 2:09.88
(32.61)
4 Caroline Wallenborg 2000 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 611 2:10.10 +5.87 -
50m: 30.01
100m: 1:03.44
(33.43)
150m: 1:37.16
(33.72)
200m: 2:10.10
(32.94)
5 Boel Bergquist 2003 Simklubben Poseidon +0.72 598 2:11.06 +6.83 Q
50m: 30.85
100m: 1:04.16
(33.31)
150m: 1:37.81
(33.65)
200m: 2:11.06
(33.25)
6 Augusta Andersson 1997 Sjöbo Simsällskap +0.74 571 2:13.10 +8.87 Q
50m: 31.18
100m: 1:04.77
(33.59)
150m: 1:39.09
(34.32)
200m: 2:13.10
(34.01)
7 Sara Nobrell 2002 Simklubben Hajen +0.78 564 2:13.65 +9.42 Q
50m: 29.92
100m: 1:03.86
(33.94)
150m: 1:38.85
(34.99)
200m: 2:13.65
(34.80)
8 Nora Segerström 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 556 2:14.23 +10.00 -
50m: 31.22
100m: 1:05.27
(34.05)
150m: 1:40.21
(34.94)
200m: 2:14.23
(34.02)
9 Freja Werker 2003 Simklubben Hajen 540 2:15.56 +11.33 Q
50m: 31.39
100m: 1:05.90
(34.51)
150m: 1:40.63
(34.73)
200m: 2:15.56
(34.93)
10 Klara Eklöf 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.78 539 2:15.66 +11.43 Q
50m: 32.25
100m: 1:06.26
(34.01)
150m: 1:41.24
(34.98)
200m: 2:15.66
(34.42)
11 Matilda Åkesson 1999 Ystads Simsällskap +0.70 524 2:16.90 +12.67
50m: 31.42
100m: 1:05.54
(34.12)
150m: 1:41.13
(35.59)
200m: 2:16.90
(35.77)
12 Carolina Åsberg 2002 Simklubben Poseidon +0.71 518 2:17.44 +13.21
50m: 31.87
100m: 1:06.57
(34.70)
150m: 1:42.27
(35.70)
200m: 2:17.44
(35.17)
13 Isabella Lagnerup 2000 Simklubben Sydsim +0.68 512 2:17.97 +13.74
50m: 31.63
100m: 1:06.43
(34.80)
150m: 1:42.18
(35.75)
200m: 2:17.97
(35.79)
14 Emy Ek 2003 Sjöbo Simsällskap +0.76 511 2:18.08 +13.85
50m: 31.44
100m: 1:05.85
(34.41)
200m: 2:18.08
(2:18.08)
15 Elsa Nordström 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 499 2:19.16 +14.93
50m: 31.55
100m: 1:05.86
(34.31)
150m: 1:42.14
(36.28)
200m: 2:19.16
(37.02)
16 Annie Thulin 2003 Kristianstads SLS +0.73 489 2:20.08 +15.85
50m: 31.77
100m: 1:06.94
(35.17)
150m: 1:43.13
(36.19)
200m: 2:20.08
(36.95)
17 Thea Dahlqvist 2003 Simklubben Hajen +0.78 486 2:20.38 +16.15
50m: 31.89
100m: 1:07.25
(35.36)
200m: 2:20.38
(2:20.38)
18 Elin Kjellberg 2003 Ystads Simsällskap +0.70 468 2:22.21 +17.98
50m: 32.89
100m: 1:09.34
(36.45)
200m: 2:22.21
(2:22.21)
19 Isabell Tretinjak 2003 Simklubben Hajen +0.76 464 2:22.58 +18.35
50m: 33.12
100m: 1:09.57
(36.45)
200m: 2:22.58
(2:22.58)
20 Sofia Lund 2003 Simklubben Poseidon +0.58 463 2:22.67 +18.44
50m: 32.74
100m: 1:08.40
(35.66)
150m: 1:45.05
(36.65)
200m: 2:22.67
(37.62)
21 Filippa Dihle 2003 Simklubben Lödde +0.63 454 2:23.68 +19.45
50m: 33.82
100m: 1:10.52
(36.70)
200m: 2:23.68
(2:23.68)
22 Linnea Nimander 2002 Simklubben Ran +0.81 450 2:24.04 +19.81
50m: 33.33
100m: 1:09.99
(36.66)
150m: 1:47.53
(37.54)
200m: 2:24.04
(36.51)
23 Julia Frederiksen 2001 Ystads Simsällskap +0.80 442 2:24.96 +20.73
50m: 33.05
100m: 1:09.00
(35.95)
200m: 2:24.96
(2:24.96)
24 Ulrika von Buxhoeveden 2001 Sjöbo Simsällskap +0.78 440 2:25.18 +20.95
50m: 32.30
100m: 1:08.69
(36.39)
200m: 2:25.18
(2:25.18)
25 Sofia Hake 2003 Simklubben Poseidon +0.70 408 2:28.84 +24.61
50m: 34.04
100m: 1:12.24
(38.20)
150m: 1:51.34
(39.10)
200m: 2:28.84
(37.50)
26 Julia Rieschel 2003 Simklubben Poseidon +0.73 404 2:29.38 +25.15
50m: 34.07
100m: 1:12.06
(37.99)
150m: 1:50.75
(38.69)
200m: 2:29.38
(38.63)
27 Emma Bontidean 2003 Simklubben Poseidon +0.68 389 2:31.27 +27.04
50m: 33.61
100m: 1:11.80
(38.19)
150m: 1:51.58
(39.78)
200m: 2:31.27
(39.69)
Grenen officiell:  2019-04-27 09:48:37
2019-04-27 10:28:10 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Ystads Simsällskap
Document
Heatresultat
HP Holding Korsvirkessim YGP 1 2019-04-27--28
Arrangör:
Plats: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 2, 200m Frisim Damer - Final 15 och yngre
Sponsor: Alltid i Farten AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mica Nolén 2004 Simklubben Triton +0.69 629 2:08.87
50m: 30.41
100m: 1:02.41
(32.00)
150m: 1:35.41
(33.00)
200m: 2:08.87
(33.46)
2 Maja Blomliden 2004 Simklubben Triton +0.76 602 2:10.76 +1.89
50m: 30.80
100m: 1:03.95
(33.15)
150m: 1:37.73
(33.78)
200m: 2:10.76
(33.03)
3 Thea Brünjes 2004 Kiviks Simklubb +0.71 599 2:11.00 +2.13
50m: 30.42
100m: 1:03.74
(33.32)
150m: 1:37.81
(34.07)
200m: 2:11.00
(33.19)
4 Ella Gutenwik 2004 Simklubben Hajen +0.70 589 2:11.70 +2.83
50m: 30.70
100m: 1:04.22
(33.52)
150m: 1:38.37
(34.15)
200m: 2:11.70
(33.33)
5 Irma Nilsson 2004 Ystads Simsällskap +0.73 539 2:15.68 +6.81
50m: 31.56
100m: 1:05.65
(34.09)
150m: 1:41.12
(35.47)
200m: 2:15.68
(34.56)
6 Johanna Bagelius 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 492 2:19.87 +11.00
50m: 31.35
100m: 1:06.31
(34.96)
150m: 1:42.88
(36.57)
200m: 2:19.87
(36.99)
7 Tyra Öhlin 2004 Simklubben Triton +0.63 489 2:20.08 +11.21
50m: 32.65
100m: 1:08.46
(35.81)
150m: 1:44.53
(36.07)
200m: 2:20.08
(35.55)
8 Lova Persson 2004 Simklubben Hajen +0.69 480 2:21.03 +12.16
50m: 32.28
100m: 1:07.37
(35.09)
150m: 1:44.42
(37.05)
200m: 2:21.03
(36.61)
Grenen officiell:  2019-04-27 16:34:20
Gren 2, 200m Frisim Damer - Final 16-99 år
Sponsor: Alltid i Farten AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna Bergman 2001 Simklubben Poseidon +0.70 727 2:02.80
50m: 27.92
100m: 58.73
(30.81)
150m: 1:30.74
(32.01)
200m: 2:02.80
(32.06)
2 Olivia Hansson 2003 Kiviks Simklubb +0.73 725 2:02.92 +0.12
50m: 28.77
100m: 1:00.04
(31.27)
150m: 1:31.80
(31.76)
200m: 2:02.92
(31.12)
3 Smilla Lönnberg 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 604 2:10.61 +7.81
50m: 31.24
100m: 1:05.07
(33.83)
150m: 1:38.05
(32.98)
200m: 2:10.61
(32.56)
4 Boel Bergquist 2003 Simklubben Poseidon +0.71 592 2:11.48 +8.68
50m: 29.87
100m: 1:03.01
(33.14)
150m: 1:37.19
(34.18)
200m: 2:11.48
(34.29)
5 Sara Nobrell 2002 Simklubben Hajen +0.85 572 2:13.03 +10.23
50m: 30.51
100m: 1:04.11
(33.60)
150m: 1:38.69
(34.58)
200m: 2:13.03
(34.34)
6 Augusta Andersson 1997 Sjöbo Simsällskap +0.74 565 2:13.52 +10.72
50m: 31.34
100m: 1:05.32
(33.98)
150m: 1:39.62
(34.30)
200m: 2:13.52
(33.90)
7 Klara Eklöf 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 536 2:15.93 +13.13
50m: 31.52
100m: 1:05.63
(34.11)
150m: 1:40.56
(34.93)
200m: 2:15.93
(35.37)
8 Freja Werker 2003 Simklubben Hajen +0.73 526 2:16.75 +13.95
50m: 31.62
100m: 1:06.10
(34.48)
150m: 1:41.29
(35.19)
200m: 2:16.75
(35.46)
Grenen officiell:  2019-04-27 16:34:20
2019-04-27 16:35:07 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Ystads Simsällskap
Document
Resultat
HP Holding Korsvirkessim YGP 1 2019-04-27--28
Arrangör:
Plats: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 3, 400m Medley Herrar  - Final
Sponsor: HP Holding
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nils Tired 2003 Simklubben Poseidon +0.72 474 5:01.89
50m: 31.71
100m: 1:08.72
(37.01)
150m: 1:46.09
(37.37)
200m: 2:23.25
(37.16)
250m: 3:09.76
(46.51)
300m: 3:53.46
(43.70)
350m: 4:27.38
(33.92)
400m: 5:01.89
(34.51)
2 Arvid Axelsson 2003 Simklubben Ran +0.79 459 5:05.29 +3.40
50m: 32.27
100m: 1:09.81
(37.54)
150m: 1:49.20
(39.39)
200m: 2:27.33
(38.13)
250m: 3:09.94
(42.61)
300m: 3:54.28
(44.34)
350m: 4:30.27
(35.99)
400m: 5:05.29
(35.02)
3 Melvin Malm 2004 Simklubben Poseidon +0.64 421 5:13.97 +12.08
50m: 33.82
100m: 1:11.86
(38.04)
150m: 1:51.66
(39.80)
200m: 2:31.39
(39.73)
250m: 3:16.34
(44.95)
300m: 4:01.94
(45.60)
350m: 4:39.00
(37.06)
400m: 5:13.97
(34.97)
4 Axel Sandberg 2004 Simklubben Poseidon +0.72 388 5:22.63 +20.74
50m: 34.38
100m: 1:14.07
(39.69)
150m: 1:56.20
(42.13)
200m: 2:37.80
(41.60)
250m: 3:24.46
(46.66)
300m: 4:11.34
(46.88)
350m: 4:47.82
(36.48)
400m: 5:22.63
(34.81)
5 Yaser Sultan 2005 Simklubben Ran +0.80 343 5:36.31 +34.42
50m: 35.50
100m: 1:18.30
(42.80)
150m: 2:05.06
(46.76)
200m: 2:47.39
(42.33)
250m: 3:35.14
(47.75)
300m: 4:23.58
(48.44)
350m: 4:59.94
(36.36)
400m: 5:36.31
(36.37)
6 Alexander Silow 2005 Ystads Simsällskap +0.79 265 6:06.33 +1:04.44
50m: 38.51
100m: 1:25.27
(46.76)
150m: 2:10.93
(45.66)
200m: 2:55.85
(44.92)
250m: 3:49.52
(53.67)
300m: 4:43.78
(54.26)
350m: 5:26.87
(43.09)
400m: 6:06.33
(39.46)
- Karl Liljegren 2001 Malmö Kappsimningsklubb DNS
- Ivan Sivolov 2003 Simklubben Poseidon DNS
Grenen officiell:  2019-04-27 09:56:17
2019-04-27 09:59:22 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Ystads Simsällskap
Document
Resultat
HP Holding Korsvirkessim YGP 1 2019-04-27--28
Arrangör:
Plats: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar 15 och yngre - Heat
Sponsor: Hummel
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Aron Persson 2004 Ystads Simsällskap +0.62 435 33.32 Q
2 Jakob Lindskoug 2004 Simklubben Poseidon +0.74 375 34.99 +1.67 Q
3 Erik Komstedt 2005 Simklubben Sydsim +0.53 368 35.22 +1.90 Q
4 Malte Laurén 2004 Simklubben Hajen +0.69 367 35.25 +1.93 Q
5 Chengyue Li 2004 Simklubben Ran +0.64 363 35.37 +2.05 Q
6 Christopher Vejlbo Hansen 2005 Haslev Svømmeklub +0.47 324 36.76 +3.44 Q
7 Yaser Sultan 2005 Simklubben Ran +0.80 319 36.94 +3.62 Q
8 Elias Albrektsson 2006 Simsällskapet Iden +0.61 315 37.11 +3.79 Q
9 Ahmad Alhaj 2005 Simklubben Ran +0.69 314 37.12 +3.80 Q
10 Gabriel Hachem 2005 Simklubben Ran +0.73 313 37.17 +3.85 Q
11 Victor Khan-Amidy 2004 Simklubben Poseidon +0.79 311 37.25 +3.93 Q
12 Oscar Tram 2004 Kristianstads SLS +0.69 266 39.25 +5.93 Q
13 Laurits Thøfner 2004 Haslev Svømmeklub 265 39.31 +5.99 Q
14 Theo Muscalu 2007 Simsällskapet Iden +0.75 262 39.45 +6.13 Q
15 Elias Löfström 2004 Simklubben Poseidon +0.82 249 40.11 +6.79 Q
16 Emil Hjalmarsson 2006 Simklubben Ran 249 40.13 +6.81 Q
17 Sebastian Strand 2005 Simklubben Triton +0.83 245 40.32 +7.00
18 Nikolas Koumbaros 2006 Simklubben Ran +0.78 245 40.35 +7.03
19 Hadi Hariri 2005 Simklubben Ran +0.71 242 40.48 +7.16
20 Kim Larsson 2005 Simklubben Ran +0.70 240 40.63 +7.31
21 Gustav Bach 2005 Simklubben Ran +0.70 235 40.89 +7.57
22 Kevin Andersson 2005 Simklubben Ran +0.83 199 43.19 +9.87
23 Robin Cakmak 2004 Simklubben Ran +0.77 174 45.18 +11.86
24 Anton Nordström 2006 Kiviks Simklubb +0.65 168 45.72 +12.40
- Dennis Henriksson 2005 Simsällskapet Iden DNS
- David Hallstäde 2004 Simklubben Poseidon DNS
- Ugnius Melieska 2004 Ystads Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-04-27 10:03:33