Resultater for MADWAVE Challenge
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 64 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | MADWAVE CHALLENGE 2018 | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:27 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 64, 100m Fri D 2007-2008, Finaler 99 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella Pedersen | 2007 | 408 | 33.92 | 1:08.62 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.39 | |||||||||
2 | Matilde Maagøe | 2007 | 380 | 34.32 | 1:10.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.58 | |||||||||
3 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 338 | 35.52 | 1:13.04 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.03 | |||||||||
4 | Julie Philip | 2007 | 322 | 36.21 | 1:14.27 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.23 | |||||||||
5 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 317 | 35.94 | 1:14.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.18 | |||||||||
6 | Mathilde Møller | 2007 | 314 | 36.28 | 1:14.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.47 | |||||||||
7 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 312 | 34.96 | 1:15.05 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.34 | |||||||||
8 | Astrid Nørgaard | 2007 | 302 | 36.20 | 1:15.81 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:17.07 | |||||||||
9 | Astrid Høyer | 2007 | 297 | 37.46 | 1:16.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.92 | |||||||||
10 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 293 | 36.01 | 1:16.57 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:14.07 | |||||||||
11 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 276 | 38.30 | 1:18.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.66 | |||||||||
12 | Amanda Liechti | 2008 | 273 | 37.42 | 1:18.40 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:16.85 | |||||||||
13 | Vigga Jørgensen | 2008 | 267 | 38.23 | 1:19.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.63 | |||||||||
14 | Kristine Dupont | 2007 | 265 | 36.97 | 1:19.24 | |||||
Herlev Svømning | 1:19.15 | |||||||||
15 | Ella Stensgaard | 2008 | 239 | 38.63 | 1:21.98 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.26 | |||||||||
16 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 233 | 39.58 | 1:22.69 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:25.19 | |||||||||
17 | Vigga Jacoby | 2007 | 215 | 40.18 | 1:24.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.63 | |||||||||
18 | Tyra Rundgren | 2008 | 214 | 41.80 | 1:25.00 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
19 | Anna Sofie Skov | 2008 | 210 | 39.97 | 1:25.64 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:25.51 | |||||||||
20 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 206 | 41.41 | 1:26.12 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:24.94 | |||||||||
21 | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | 190 | 42.28 | 1:28.50 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.49 | |||||||||
22 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 188 | 42.02 | 1:28.85 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.39 | |||||||||
23 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 158 | 44.47 | 1:34.05 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.45 | |||||||||
24 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | 154 | 45.00 | 1:34.89 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.11 | |||||||||
25 | Andrea Busk Strodtmann | 2008 | 136 | 46.99 | 1:38.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.53 | |||||||||
26 | Thilde Gammelvind | 2008 | 136 | 46.83 | 1:38.98 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.14 | |||||||||
27 | Mathilde V. Høyer | 2007 | 130 | 49.01 | 1:40.34 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:44.76 | |||||||||
28 | Clara Vestergaard | 2008 | 128 | 47.90 | 1:40.90 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.58 | |||||||||
29 | Silke Heeris | 2008 | 121 | 49.78 | 1:42.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:54.93 | |||||||||
30 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | 117 | 48.52 | 1:43.86 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:45.84 | |||||||||
31 | Xenia Fristrup | 2008 | 113 | 49.60 | 1:45.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:50.72 | |||||||||
32 | Filippa Tvistholm Jørgens | 2008 | 113 | 50.33 | 1:45.29 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Ayla Roerup | 2008 | 108 | 49.55 | 1:46.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:44.79 | |||||||||
34 | Laura Sandgreen | 2008 | 108 | 48.82 | 1:46.79 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:45.40 | |||||||||
35 | Lisa Lundgaard Andersen | 2007 | 105 | 47.81 | 1:47.66 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
36 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | 101 | 53.63 | 1:49.20 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:41.56 | |||||||||
37 | Zeline Helsen Lintrup | 2007 | 99 | 51.18 | 1:49.76 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:44.77 | |||||||||
38 | Mia Højer Poulsen | 2007 | 98 | 50.72 | 1:50.29 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
39 | Karoline Drescher | 2008 | 97 | 50.08 | 1:50.49 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:49.93 | |||||||||
40 | Emily Karen Petersen | 2008 | 82 | 54.59 | 1:57.13 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:09.40 | |||||||||
41 | Ana Bogdanovic | 2008 | 77 | 53.20 | 1:59.46 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
42 | Gerda Johanne Petersen | 2008 | 75 | 55.04 | 2:00.53 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:03.97 | |||||||||
43 | Mathilde Søgaard | 2008 | 73 | 58.01 | 2:01.46 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:53.63 | |||||||||
44 | Juliane Emilie Mæhle | 2008 | 68 | 57.88 | 2:04.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:43.76 | |||||||||
45 | Isabella B Bonde | 2008 | 49 | 1:02.60 | 2:18.71 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:06.33 | |||||||||
- | Rosa Thode | 2008 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:44.89 | |||||||||
- | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | DSQ | 75 ing berør,træ ban | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Hannah Thea Flymer | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:27 |