2018-12-15   05:52:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danmarksmesterskaber på Langbane DM-L

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag Indl 09.30

Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danmarksmesterskaber Langbane    Udskriftsdato  13 juli 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:26   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 juli 2018         
 
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victoria Bierre  2000    702  32.74  1:08.37  1:44.13    2:19.54   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:15.37                 
                     
Laura Glerup Jensen  1998    687  33.14  1:09.35  1:45.14    2:20.59   
  H2Odense  2:17.32                 
                     
Sara Sylvest  2000    679  33.36  1:09.24  1:45.49    2:21.13   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:13.71                 
                     
Cæcilie Buchholt Johansen  2001    666  33.17  1:08.95  1:45.31    2:22.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:23.01                 
                     
Nina Toft  2000    656  33.11  1:09.35  1:46.20    2:22.74   
  Gentofte Svømme Klub  2:17.93                 
                     
Sofie Hansen  2002    653  33.74  1:10.80  1:46.93    2:22.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:12.42                 
                     
Clara Rybak-Andersen  2003    636  34.30  1:10.61  1:47.69    2:24.25  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  2:20.43                 
                     
Alberte V. Bisgaard  2003    629  33.66  1:09.72  1:47.01    2:24.79   
  Gentofte Svømme Klub  2:24.96                 
                     
Sofie Louise Nimb  2001    621  35.19  1:12.07  1:48.63    2:25.37   
  Gentofte Svømme Klub  2:24.72                 
                     
10  Stine Knudsen  1999    613  34.51  1:11.35  1:47.81    2:26.02   
  Vejle Svømmeklub  2:19.97                 
                     
11  Kristine Mikkelsen  2000    552  35.95  1:14.33  1:53.16    2:31.15   
  Hvidovre Svømmeklub  2:21.59                 
                     
12  Marie Christensen  2002    549  35.22  1:13.56  1:52.15    2:31.47  Deltager ikke i finalen 
  Odder Svømmeklub  2:28.43                 
                     
13  Frederikke Mertins  2000    544  33.82  1:11.69  1:51.46    2:31.92   
  Hvidovre Svømmeklub  2:27.18                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 juli 2018 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  11:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark