2018-08-16   23:36:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danmarksmesterskaber på Langbane DM-L

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag Indl 09.30

Resultat Løb 11 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danmarksmesterskaber Langbane    Udskriftsdato  13 juli 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:20   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 juli 2018         
 
 
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:27.83 2018-07-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rikke Møller Pedersen  1989    818  34.35  1:12.35  1:50.27    2:28.69   
  Kolding SK  2:24.51                 
                     
Thea Blomsterberg  2002    748  35.02  1:14.09  1:53.27    2:33.20   
  Sigma Swim Birkerød  2:28.15                 
                     
Josefine B. Pedersen  1999    728  34.96  1:14.30  1:54.05    2:34.58   
  VAT Copenhagen-MK31  2:29.41                 
                     
Clara Rybak-Andersen  2003    727  35.18  1:14.72  1:54.46    2:34.64   
  Gentofte Svømme Klub  2:35.45                 
                     
Anna Wermuth  1996    716  37.91  1:19.65  1:57.28    2:35.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:27.35                 
                     
Emma D. Rasmussen  1996    647  36.28  1:17.09  1:59.34    2:40.77   
  Agfs Svømmeafdeling  2:37.32                 
                     
Emma Bjørnholdt  2000    617  37.07  1:19.41  2:01.49    2:43.33   
  Lyngby Svømmeklub  2:43.59                 
                     
Johanna Berthelsen  2000    605  37.36  1:18.89  2:01.11    2:44.42   
  VAT Copenhagen-MK31  2:38.94                 
                     
Ellen Nielsen  2001    604  37.83  1:20.16  2:02.22    2:44.56  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg Svømmeklub  2:43.69                 
                     
10  Laura Findahl Andersen  2001    590  37.31  1:19.21  2:02.28    2:45.82   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:36.48                 
                     
11  Pernille Jensen  1998    585  37.68  1:19.94  2:02.60    2:46.28   
  Holbæk Svømme Klub  2:40.05                 
                     
12  Julie D. Hald  1996    583  37.36  1:19.94  2:02.75    2:46.47   
  Aalborg Svømmeklub  2:43.67                 
                     
13  Anne-Sofie Lindblad  1997    580  37.57  1:19.40  2:03.08    2:46.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:37.78                 
                     
14  Julie Bak  1997    567  37.21  1:20.10  2:03.64    2:48.07   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:41.08                 
                     
15  Freja Nicholas  2000    563  37.20  1:19.89  2:03.90    2:48.40   
  H2Odense  2:44.00                 
                     
16  Katrine V. Sørensen  1996    537  37.64  1:21.31  2:05.15    2:51.09   
  Vest-Brøndby  2:47.39                 
                     
17  Helene Olesen  2000    527  37.11  1:20.26  2:04.67    2:52.19   
  Vejle Svømmeklub  2:44.89                 
                     
18  Emilie Meng  2003    518  37.82  1:21.79  2:07.27    2:53.17   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:43.08                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 juli 2018 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  10:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark