2018-12-12   02:46:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danmarksmesterskaber på Langbane DM-L

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag Indl. 09.30

Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danmarksmesterskaber Langbane    Udskriftsdato  12 juli 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:30   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 juli 2018         
 
 
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 52.69 2017-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Signe Bro  1999    809  27.09        55.87   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  54.62                 
                     
Emily Gantriis  1999    777  27.33        56.61   
  Helsinge Svømmeklub  56.01                 
                     
Snæfridur Sol  2000    769  27.42        56.82   
  Agfs Svømmeafdeling  58.18                 
                     
Caroline Erichsen  1998    747  27.63        57.37   
  Sigma Swim Birkerød  57.03                 
                     
Laura Glerup Jensen  1998    746  27.97        57.38   
  H2Odense  56.10                 
                     
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    736  28.06        57.66   
  Gentofte Svømme Klub  56.84                 
                     
Johanne Hingebjerg  2002    724  27.70        57.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  57.27                 
                     
Camilla Ottesen  2000    717  27.89        58.15   
  Aalborg Svømmeklub  57.92                 
                     
Marina Heller Hansen  1994    716  27.82        58.17   
  Sigma Swim Allerød  57.98                 
                     
10  Sofia Altoft  1998    704  28.22        58.50   
  Farum Svømmeklub  58.57                 
                     
11  Kristina Thomsen  1991    704  28.15        58.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  59.83                 
                     
12  Amalie Bærentsen  2000    703  28.27        58.53   
  Aalborg Svømmeklub  58.37                 
                     
13  Marie Voigt Lauridsen  1995    701  28.26        58.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  58.15                 
                     
14  Line Jørgensen Bruun  1995    698  28.37        58.67   
  Aalborg Svømmeklub  58.74                 
                     
15  Clara Schade Cantby  2000    690  28.03        58.91   
  Slagelse Svømmeklub  1:00.05                 
                     
16  Luna Donde Feilberg  2000    665  29.19        59.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  59.85                 
                     
17  Camilla Dufour  1996    661  28.58        59.74   
  Sigma Swim Allerød  59.99                 
                     
18  Regitze Gaard  2001    657  29.07        59.87   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59.58                 
                     
19  Nina Toft  2000    656  28.67        59.89   
  Gentofte Svømme Klub  1:00.01                 
                     
20  Amanda Højberg  1998    650  28.62        1:00.08   
  Gladsaxe Svømmeklub  59.03                 
                     
21  Alberte V. Bisgaard  2003    648  28.84        1:00.15   
  Gentofte Svømme Klub  1:00.27                 
                     
22  Annabelle Grønbech Ladik  1997    647  28.77        1:00.17   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  58.71                 
                     
23  Julie Krøyer Svendsen  2002    646  28.55        1:00.20   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  58.26                 
                     
24  Lisa Schøn  1999    639  28.73        1:00.43   
  Aalborg Svømmeklub  1:00.09                 
                     
25  Freja Gram  1999    638  28.97        1:00.46   
  Gladsaxe Svømmeklub  58.85                 
                     
26  Anna Brandt Nielsen  1998    626  29.03        1:00.83   
  Lyngby Svømmeklub  58.06                 
                     
26  Johanna Berthelsen  2000    626  29.45        1:00.83  Deltager ikke i finalen 
  VAT Copenhagen-MK31  59.71                 
                     
28  Marie Christensen  2002    604  29.44        1:01.58   
  Odder Svømmeklub  1:01.48                 
                     
29  Cecilie Baraviec  2000    567  30.32        1:02.87   
  H2Odense  1:02.83                 
                     
30  Mia Wennecke  1999    552  29.72        1:03.43   
  Helsingør Svømmeklub  1:01.32                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 juli 2018 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  10:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark